Miasto

Czy busy przejmą linie po PKS Myślenice?

Przewoźnicy zainteresowani obsługą linii z których zrezygnował PKS Myślenice zgłaszają się do Wydziału Komunikacji. Dotychczas wydano 4 zezwolenia. Na które trasy wyjadą busy?

Przewoźnicy zainteresowani obsługą linii z których zrezygnował PKS Myślenice zgłaszają się do Wydziału Komunikacji. Dotychczas wydano 4 zezwolenia: dwóm przewoźnikom na linie Myślenice - Siepraw – Brzeg oraz dwa na linie: Myślenice- Bogdanówka oraz Bogdanówka – Lubień.

STAROSTA JÓZEF TOMAL: Prowadziłem rozmowy z syndykiem PKS Myślenice i firmą z Oświęcimia nt. dzierżawy, które w ostatniej chwili zakończyły się fiaskiem. Dlatego po kolejnych rozmowach z przewoźnikami prywatnymi rozpoczął się proces wydawania koncesji na kursy realizowane dotychczas przez PKS. Mam zapewnienie, iż w najbliższym czasie zostanie przywrócona większość zlikwidowanych linii. Zapewniono komunikację dla młodzieży m.in. na linii Tokarnia -Lubień, Myslenice-Siepraw. Przewoźnicy w miarę potrzeb będą realizować dodatkowe kursy oraz składać wnioski o otwarcie następnych linii. Proszę pamiętać, iż na dziś prawo nakłada na starostę jedynie obowiązek administracyjnego wydawania koncesji dla każdego chętnego , który chce realizować przewozy komunikacyjne.

Obowiązkiem każdego przewoźnika jest poinformowanie opinii publicznej o realizowanym rozkładzie jazdy poprzez wywieszenie na przystankach aktualnego rozkładu jazdy.

Tak budowano dworzec i organizowano komunikację zbiorową w Myślenicach w ostatnich latach

Powiązane tematy

Komentarze

 • 6 wrz 2013

  Firmą z Oświęcimia? czyli PKS-em ich dawnym. To oznacza że był jeszcze cień szansy że ktoś przejmie schedę po pks-ie. Niestety jak piszą: "rozmowy zakończyły się fiaskiem" Standardowo. Pozostają tylko coraz to dziwniejsze składane w przydomowych przybudówkach busiki.

  3 9 Odpowiedz
 • 6 wrz 2013

  To są owoce polityki jakby komunikacyjnej,patrząc na naszą komunikację zastanawia jedno czy u nas kursują gimbusy?Gdy robiono reformę oświaty i wprowadzano gimnazja władza obiecywała że najpóźniej za dwa lata od startu reformy będzie żółto od gimbusów.Pokazywano w telewizji jakie to piękne gimbusy przygotowują producenci a gminy ustawiały się w kolejce do zakupu..Jeżdżąc po Polsce wszędzie widać pomarańczowe gimbusy a u nas nic .Albo u nas nie ma gimnazjum albo olewa się ustawę i wozi młodzież czym się da byle taniej.Co roku ogłasza się jakieś akcje dotyczące bezpieczeństwa dowozów do szkół i wszystko OK,dziwne też zę rodzice nie interweniują?

  14 3 Odpowiedz
 • 6 wrz 2013

  krowko123, jakby jeździły gimbusy to nie byłoby z kim "prowadzić rozmów" bo polityka jakby komunikacyjna byłaby rozwiązana...

  5 3 Odpowiedz
  • 6 wrz 2013

   W tej sytuacji proste rozwiązania tylko przeszkadzają w "skomplikowanej sytuacji". Innymi słowy, nie da się na nich zarobić (ukręcić loda). Do sprawnej komunikacji trzeba dołożyć z kasy gminy czy powiatu ale wtedy nie będzie na "Inwestycje ktore widać" takie kolejne rondo na przykład. I usprawnia przepustowość i nagrode mozna odebrać (no i bonusa pod stolem). A na gimbusach czy gminnej komunikacji kolesie nie zarobią, bo kasy wyłożyć nie ma komu. Najchetniej to by zarzadzali busiarzami na "galerianym dworcu". I oczywiscie pobierali nalezne z twgo tytułu oplaty. Ja juz kiedyś ostrzegalem przed wchodzeniem z obecną ekipą w układy; Przypomnijcie sobie straszenie pozbawienia koncesji nie tak dawno temu. Ta ekipa jest jak choragiew na wietrze-gdzie wiatr wieje, tam pieknie lopocze byle tylko bylo widać. Bez wiatru to oni sobie mogą, jedynie powisieć. Teraz pora wyciągnąć wszystkie teksty z forum PKS Boya, Podziemia i innych klakierów "układu" i rozliczyć za niespelnione obietnice. Dziwię się że jeszcze nikt tego nie zrobił.

   11 5 Odpowiedz
 • 6 wrz 2013

  Busy pod carrefour z powrotem !

  28 9 Odpowiedz
 • Magdalena 6 wrz 2013

  Czy te nowe rozkłady przewoźników są/będą dostępne w internecie?

  5 6 Odpowiedz
 • 7 wrz 2013

  Linia Myślenice - Bogdanówka to podobno jedyna rentowna linia za czasów PKS'u, więc nie dziwi fakt, że została szybko przejęta. Z moich obserwacji, jak narazie jest w prządku. Jeżdżą 30 miejscowe mini-autobusy IVECO, całkiem nowoczesne. Kursy w miarę rozsądnie rozłożone, a o godzinie 7:00 jadą dwa autobusy jednocześnie, co wydaje się być logiczne przy ilości osób dojeżdżających do szkół.

  Nie obeszło się jednak bez podwyżki cen biletów jednorazowych....
  No i brakuje kursów po godzinie 18.

  6 3 Odpowiedz
 • 7 wrz 2013

  Myśleniczanin007 , trafnie ujęte :-) natomiast mi się podoba wycinek "które w ostatniej chwili zakończyły się fiaskiem" ...... nooooo patrz wszystko się układało a tu w ostatniej chwili taaaakie fiasko, coś w rodzaju "chcieliśmy dobrze ...wyszło jak zawsze" :-))). Planowania strategicznego to się nasi reprezentanci uczyli, ale chyba między sobą.

  11 5 Odpowiedz
 • Anna 9 wrz 2013

  Moje dziecko również chodzi do gimnazjum i ostatnio po lekcjach czekało na przystanku 20 minut, a bus który jechał z Myślenic wziął tylko parę osób, a reszta dzieci szła piechotą. Ponad 10 dzieci szło piechotą do domu. Jest to trasa na godzinę marszu BEZ CHODNIKA i przy pełnym ruchu, a co będzie w zimie?

  3 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu
Myślenice 6

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy ponad 20-letnia kobieta wracała w nocy do domu, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Policji udało się go namierzyć. Postawiono mu zarzut gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia Była noc z soboty na niedzielę (27/28 lipca), kiedy ponad 20-letnia kobieta szła przez Myślenice w kierunku domu. Jak relacjonuje policja, została nap...

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 2

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...