Miasto

Czy busy przejmą linie po PKS Myślenice?

Czy busy przejmą linie po PKS Myślenice?

Przewoźnicy zainteresowani obsługą linii z których zrezygnował PKS Myślenice zgłaszają się do Wydziału Komunikacji. Dotychczas wydano 4 zezwolenia. Na które trasy wyjadą busy?

Przewoźnicy zainteresowani obsługą linii z których zrezygnował PKS Myślenice zgłaszają się do Wydziału Komunikacji. Dotychczas wydano 4 zezwolenia: dwóm przewoźnikom na linie Myślenice - Siepraw – Brzeg oraz dwa na linie: Myślenice- Bogdanówka oraz Bogdanówka – Lubień.

STAROSTA JÓZEF TOMAL: Prowadziłem rozmowy z syndykiem PKS Myślenice i firmą z Oświęcimia nt. dzierżawy, które w ostatniej chwili zakończyły się fiaskiem. Dlatego po kolejnych rozmowach z przewoźnikami prywatnymi rozpoczął się proces wydawania koncesji na kursy realizowane dotychczas przez PKS. Mam zapewnienie, iż w najbliższym czasie zostanie przywrócona większość zlikwidowanych linii. Zapewniono komunikację dla młodzieży m.in. na linii Tokarnia -Lubień, Myslenice-Siepraw. Przewoźnicy w miarę potrzeb będą realizować dodatkowe kursy oraz składać wnioski o otwarcie następnych linii. Proszę pamiętać, iż na dziś prawo nakłada na starostę jedynie obowiązek administracyjnego wydawania koncesji dla każdego chętnego , który chce realizować przewozy komunikacyjne.

Obowiązkiem każdego przewoźnika jest poinformowanie opinii publicznej o realizowanym rozkładzie jazdy poprzez wywieszenie na przystankach aktualnego rozkładu jazdy.

Tak budowano dworzec i organizowano komunikację zbiorową w Myślenicach w ostatnich latach

Powiązane tematy

Komentarze

 • 6 wrz 2013

  Firmą z Oświęcimia? czyli PKS-em ich dawnym. To oznacza że był jeszcze cień szansy że ktoś przejmie schedę po pks-ie. Niestety jak piszą: "rozmowy zakończyły się fiaskiem" Standardowo. Pozostają tylko coraz to dziwniejsze składane w przydomowych przybudówkach busiki.

  3 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2013

  To są owoce polityki jakby komunikacyjnej,patrząc na naszą komunikację zastanawia jedno czy u nas kursują gimbusy?Gdy robiono reformę oświaty i wprowadzano gimnazja władza obiecywała że najpóźniej za dwa lata od startu reformy będzie żółto od gimbusów.Pokazywano w telewizji jakie to piękne gimbusy przygotowują producenci a gminy ustawiały się w kolejce do zakupu..Jeżdżąc po Polsce wszędzie widać pomarańczowe gimbusy a u nas nic .Albo u nas nie ma gimnazjum albo olewa się ustawę i wozi młodzież czym się da byle taniej.Co roku ogłasza się jakieś akcje dotyczące bezpieczeństwa dowozów do szkół i wszystko OK,dziwne też zę rodzice nie interweniują?

  14 3 Odpowiedz
 • 6 wrz 2013

  krowko123, jakby jeździły gimbusy to nie byłoby z kim "prowadzić rozmów" bo polityka jakby komunikacyjna byłaby rozwiązana...

  5 3 Odpowiedz
  • 6 wrz 2013

   W tej sytuacji proste rozwiązania tylko przeszkadzają w "skomplikowanej sytuacji". Innymi słowy, nie da się na nich zarobić (ukręcić loda). Do sprawnej komunikacji trzeba dołożyć z kasy gminy czy powiatu ale wtedy nie będzie na "Inwestycje ktore widać" takie kolejne rondo na przykład. I usprawnia przepustowość i nagrode mozna odebrać (no i bonusa pod stolem). A na gimbusach czy gminnej komunikacji kolesie nie zarobią, bo kasy wyłożyć nie ma komu. Najchetniej to by zarzadzali busiarzami na "galerianym dworcu". I oczywiscie pobierali nalezne z twgo tytułu oplaty. Ja juz kiedyś ostrzegalem przed wchodzeniem z obecną ekipą w układy; Przypomnijcie sobie straszenie pozbawienia koncesji nie tak dawno temu. Ta ekipa jest jak choragiew na wietrze-gdzie wiatr wieje, tam pieknie lopocze byle tylko bylo widać. Bez wiatru to oni sobie mogą, jedynie powisieć. Teraz pora wyciągnąć wszystkie teksty z forum PKS Boya, Podziemia i innych klakierów "układu" i rozliczyć za niespelnione obietnice. Dziwię się że jeszcze nikt tego nie zrobił.

   11 5 Odpowiedz
 • 6 wrz 2013

  Busy pod carrefour z powrotem !

  28 9 Odpowiedz
 • Magdalena 6 wrz 2013

  Czy te nowe rozkłady przewoźników są/będą dostępne w internecie?

  5 6 Odpowiedz
 • 7 wrz 2013

  Linia Myślenice - Bogdanówka to podobno jedyna rentowna linia za czasów PKS'u, więc nie dziwi fakt, że została szybko przejęta. Z moich obserwacji, jak narazie jest w prządku. Jeżdżą 30 miejscowe mini-autobusy IVECO, całkiem nowoczesne. Kursy w miarę rozsądnie rozłożone, a o godzinie 7:00 jadą dwa autobusy jednocześnie, co wydaje się być logiczne przy ilości osób dojeżdżających do szkół.

  Nie obeszło się jednak bez podwyżki cen biletów jednorazowych....
  No i brakuje kursów po godzinie 18.

  6 3 Odpowiedz
 • 7 wrz 2013

  Myśleniczanin007 , trafnie ujęte :-) natomiast mi się podoba wycinek "które w ostatniej chwili zakończyły się fiaskiem" ...... nooooo patrz wszystko się układało a tu w ostatniej chwili taaaakie fiasko, coś w rodzaju "chcieliśmy dobrze ...wyszło jak zawsze" :-))). Planowania strategicznego to się nasi reprezentanci uczyli, ale chyba między sobą.

  11 5 Odpowiedz
 • Anna 9 wrz 2013

  Moje dziecko również chodzi do gimnazjum i ostatnio po lekcjach czekało na przystanku 20 minut, a bus który jechał z Myślenic wziął tylko parę osób, a reszta dzieci szła piechotą. Ponad 10 dzieci szło piechotą do domu. Jest to trasa na godzinę marszu BEZ CHODNIKA i przy pełnym ruchu, a co będzie w zimie?

  3 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 38

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 5

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji
Myślenice 1

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji

Podczas dyskusji na temat kondycji finansowej Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Mirosław Fita (PiS) pytał o wysokość straty jaką odnotowała spółka. W odpowiedzi od skarbnik usłyszał, że na koniec roku obrotowego strata wynosiła 971 471 zł. - Część to transakcje z kilkoma podmiotami naszym zdaniem nieuzasadnione – mówiła Anita Kurdziel Dy...