Miasto

Czy busy przejmą linie po PKS Myślenice?

Przewoźnicy zainteresowani obsługą linii z których zrezygnował PKS Myślenice zgłaszają się do Wydziału Komunikacji. Dotychczas wydano 4 zezwolenia. Na które trasy wyjadą busy?

Przewoźnicy zainteresowani obsługą linii z których zrezygnował PKS Myślenice zgłaszają się do Wydziału Komunikacji. Dotychczas wydano 4 zezwolenia: dwóm przewoźnikom na linie Myślenice - Siepraw – Brzeg oraz dwa na linie: Myślenice- Bogdanówka oraz Bogdanówka – Lubień.

STAROSTA JÓZEF TOMAL: Prowadziłem rozmowy z syndykiem PKS Myślenice i firmą z Oświęcimia nt. dzierżawy, które w ostatniej chwili zakończyły się fiaskiem. Dlatego po kolejnych rozmowach z przewoźnikami prywatnymi rozpoczął się proces wydawania koncesji na kursy realizowane dotychczas przez PKS. Mam zapewnienie, iż w najbliższym czasie zostanie przywrócona większość zlikwidowanych linii. Zapewniono komunikację dla młodzieży m.in. na linii Tokarnia -Lubień, Myslenice-Siepraw. Przewoźnicy w miarę potrzeb będą realizować dodatkowe kursy oraz składać wnioski o otwarcie następnych linii. Proszę pamiętać, iż na dziś prawo nakłada na starostę jedynie obowiązek administracyjnego wydawania koncesji dla każdego chętnego , który chce realizować przewozy komunikacyjne.

Obowiązkiem każdego przewoźnika jest poinformowanie opinii publicznej o realizowanym rozkładzie jazdy poprzez wywieszenie na przystankach aktualnego rozkładu jazdy.

Tak budowano dworzec i organizowano komunikację zbiorową w Myślenicach w ostatnich latach

Powiązane tematy

Komentarze

 • 6 wrz 2013

  Firmą z Oświęcimia? czyli PKS-em ich dawnym. To oznacza że był jeszcze cień szansy że ktoś przejmie schedę po pks-ie. Niestety jak piszą: "rozmowy zakończyły się fiaskiem" Standardowo. Pozostają tylko coraz to dziwniejsze składane w przydomowych przybudówkach busiki.

  3 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2013

  To są owoce polityki jakby komunikacyjnej,patrząc na naszą komunikację zastanawia jedno czy u nas kursują gimbusy?Gdy robiono reformę oświaty i wprowadzano gimnazja władza obiecywała że najpóźniej za dwa lata od startu reformy będzie żółto od gimbusów.Pokazywano w telewizji jakie to piękne gimbusy przygotowują producenci a gminy ustawiały się w kolejce do zakupu..Jeżdżąc po Polsce wszędzie widać pomarańczowe gimbusy a u nas nic .Albo u nas nie ma gimnazjum albo olewa się ustawę i wozi młodzież czym się da byle taniej.Co roku ogłasza się jakieś akcje dotyczące bezpieczeństwa dowozów do szkół i wszystko OK,dziwne też zę rodzice nie interweniują?

  14 3 Odpowiedz
 • 6 wrz 2013

  krowko123, jakby jeździły gimbusy to nie byłoby z kim "prowadzić rozmów" bo polityka jakby komunikacyjna byłaby rozwiązana...

  5 3 Odpowiedz
  • 6 wrz 2013

   W tej sytuacji proste rozwiązania tylko przeszkadzają w "skomplikowanej sytuacji". Innymi słowy, nie da się na nich zarobić (ukręcić loda). Do sprawnej komunikacji trzeba dołożyć z kasy gminy czy powiatu ale wtedy nie będzie na "Inwestycje ktore widać" takie kolejne rondo na przykład. I usprawnia przepustowość i nagrode mozna odebrać (no i bonusa pod stolem). A na gimbusach czy gminnej komunikacji kolesie nie zarobią, bo kasy wyłożyć nie ma komu. Najchetniej to by zarzadzali busiarzami na "galerianym dworcu". I oczywiscie pobierali nalezne z twgo tytułu oplaty. Ja juz kiedyś ostrzegalem przed wchodzeniem z obecną ekipą w układy; Przypomnijcie sobie straszenie pozbawienia koncesji nie tak dawno temu. Ta ekipa jest jak choragiew na wietrze-gdzie wiatr wieje, tam pieknie lopocze byle tylko bylo widać. Bez wiatru to oni sobie mogą, jedynie powisieć. Teraz pora wyciągnąć wszystkie teksty z forum PKS Boya, Podziemia i innych klakierów "układu" i rozliczyć za niespelnione obietnice. Dziwię się że jeszcze nikt tego nie zrobił.

   11 5 Odpowiedz
 • 6 wrz 2013

  Busy pod carrefour z powrotem !

  28 9 Odpowiedz
 • Magdalena 6 wrz 2013

  Czy te nowe rozkłady przewoźników są/będą dostępne w internecie?

  5 6 Odpowiedz
 • 7 wrz 2013

  Linia Myślenice - Bogdanówka to podobno jedyna rentowna linia za czasów PKS'u, więc nie dziwi fakt, że została szybko przejęta. Z moich obserwacji, jak narazie jest w prządku. Jeżdżą 30 miejscowe mini-autobusy IVECO, całkiem nowoczesne. Kursy w miarę rozsądnie rozłożone, a o godzinie 7:00 jadą dwa autobusy jednocześnie, co wydaje się być logiczne przy ilości osób dojeżdżających do szkół.

  Nie obeszło się jednak bez podwyżki cen biletów jednorazowych....
  No i brakuje kursów po godzinie 18.

  6 3 Odpowiedz
 • 7 wrz 2013

  Myśleniczanin007 , trafnie ujęte :-) natomiast mi się podoba wycinek "które w ostatniej chwili zakończyły się fiaskiem" ...... nooooo patrz wszystko się układało a tu w ostatniej chwili taaaakie fiasko, coś w rodzaju "chcieliśmy dobrze ...wyszło jak zawsze" :-))). Planowania strategicznego to się nasi reprezentanci uczyli, ale chyba między sobą.

  11 5 Odpowiedz
 • Anna 9 wrz 2013

  Moje dziecko również chodzi do gimnazjum i ostatnio po lekcjach czekało na przystanku 20 minut, a bus który jechał z Myślenic wziął tylko parę osób, a reszta dzieci szła piechotą. Ponad 10 dzieci szło piechotą do domu. Jest to trasa na godzinę marszu BEZ CHODNIKA i przy pełnym ruchu, a co będzie w zimie?

  3 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 62

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 48

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...