Miasto

Myślenice: Syndyk złożył wniosek o wygaszenie licencji PKS

Myślenice: Syndyk złożył wniosek o wygaszenie licencji PKS

Jak podaje Dziennik Polski, do wydziału komunikacji myślenickiego starostwa wpłynął wniosek o wygaszenie licencji, jaką posiadał PKS na wykonywane połączenia

Dotychczas wydano 2 zezwolenia dwóm przewoźnikom na linie Myślenice - Siepraw - Brzeg w miejsce zawieszonego połączenia, które było obsługiwane przez PKS.

Na łamach Dziennika Polskiego czytamy, że to syndyk masy upadłościowej poinformował myślenicki wydział komunikacji o zakończeniu działalności przewozowej w oparciu o wydane zezwolenia. Potwierdzenie tej informacji otrzymaliśmy z myślenickiego starostwa.

PKS Myślenice upadł. Kursy zawieszone. Nowy zarządca kusi busiarzy

Tak budowano dworzec i organizowano komunikację zbiorową w Myślenicach w ostatnich latach

Jak informuje Halina Kustosz - Miśko ze Starostwa Powiatowego w Myślenicach, widoczne jest zainteresowanie  rożnych przewożnikow wypełnieniem luki po PKS. - Aktualnie wydawane są zezwolenia innym przewoźnikom, którzy zgłaszają się do wydziału komunikacji. Składają oni wnioski na bieżąco, a ten proces dopiero się rozpoczął. Dotychczas wydano 2 zezwolenia dwóm przewoźnikom na linie Myślenice - Siepraw - Brzeg. Jednocześnie informujemy, że obowiązkiem każdego przewoźnika jest poinformowanie opinii publicznej o realizowanym  rozkładzie jazdy poprzez niezwłoczne wywieszenie na przystankach aktualnego rozkładu jazdy - wyjaśnia Halina Kustosz - Miśko.

Jak już pisaliśmy, od soboty 10 sierpnia PKS Myślenice zawiesił wszystkie kursy. - Ich zawieszenie, bądź likwidacja nie wpłynie znacząco na przewozy pasażerskie na terenie powiatu - wyjaśniał wówczas starosta Józef Tomal. Od 1 sierpnia nowym operatorem dworca w Myślenicach jest Dekada Realty, spółka zarządzająca galerią handlową "Dekada".

Powiązane tematy

Czy busy przejmą linie po PKS Myślenice?
Miasto 10

Czy busy przejmą linie po PKS Myślenice?

Przewoźnicy zainteresowani obsługą linii z których zrezygnował PKS zgłaszają się do Wydziału Komunikacji. Dotychczas wydano 4 zezwolenia. Na które z nich wyjadą busy?

Komentarze

 • 28 sie 2013

  Jestem już emerytem przepracowałem w PKS-myślenice prawie 40-lat,i niemogę słuchać i czytać wypowiedzi obecnych prominentów mianujących się myśleniczanami którzy od ponad dwudziestu zgadzali się na powolną likwidację PKS-u.Ateraz wyjeżdrzają z wielkimi mowami jak to oni bronili zakładu.proszę sobie przypomnieć, kto bronił -pemodu - galalitu - zakładów terenowych - czy innych firm, niech choć jedna z tych osób wypinająca dumnie pierś przy otwarciu targowiska pokarze nam myśleniczanom swoje wypowiedzi w obronie stanowisk pracy w tych zakładach.Hciałbym pożyć te jeszcze parę lat i doczekać się na odpowiedż,ale chyba to nimożliwe.Może jednak ktoś pomógłby ludziom zwolnionym z PKS-u odzyskać choć te pieniądze kture wpłacili na ratowanie swojego zakładu. Niewiem czy było by to więcej niż za miesiąc weżmie syndyk.

  41 3 Odpowiedz
  • 28 sie 2013

   A co ty pierdzielisz, przypomnij sobie jak lat 30 temu kierowcy pks nosili się wyżej niż pupe mieli, ludzi wywalali z autobusu albo na przystankach się nie zatrzymywali, a myślisz że co rozwala firmy jak nie związki zawodowe, firma wolna od tego raka ma niższe ceny a ta którą rak związkowy toczy ma większe koszty i traci na konkurencyjności, i do tego używanie wielkich autobusów na trasach pustych... dużo by wymieniać zresztą to na pewno było zaplanowane to była kolejna metoda wyprowadzenia kasy dwa lata trzeba było wytrzymać żeby dotacji nie zwracać a ci co kasę wzięli teraz się cieszą, tylko że my w podatkach płacimy ten haracz, który polska daje do unii żeby inia łaskawie oddała, a że przy okazji z każdej złotówki ginie w niebyt 50gr to inna bajka. Pozdrowionka dla busiarzy daliście radę i oby tak dalej. gdyby nie wy bilety pks dzisiaj do krakowa były by po 50 zł od osoby.

   15 13 Odpowiedz
 • OKOKI 28 sie 2013

  Łapy do upadku PKS przyłożył włodarz tego miastka.Teraz busiarze są monopolistami i dyktują ceny.Finito.

  19 3 Odpowiedz
 • 28 sie 2013

  Powiem tak, ci co dużo "muczą" mało "mleka" dają. Panowie radni i inni możni myślą ,że ludzie to idioci. Wasi ojcowie i dziadkowie się w grobie przewracają jak widzą co robicie!! Niech was diabli biorą. Nie robicie nic dla miasta i jego mieszkańców tylko dla swojego portfela!!

  20 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 sie 2013

  Upadek PKS to była zaplanowana i wzorowo przeprowadzona operacja.,Dziwię się że ludzie przez tyle lat dali się tak robić w konia.Jest tyle ciekawych wątków w tej sprawie więc pierwszy z brzegu.Sprzedano kupcom działkę bez przetargu i chwalono sie jakie to korzyści dla PKS ,będzie dworzec a obok niego galeria i co nagle się stało że ta "miłość "do kupców tak szybko wygasła?
  O co poszło?

  14 2 Odpowiedz
 • 28 sie 2013
  naslu napisał/a:

  a ja jem frytki i popijam colą, powiem wam że nawet dobre

  twój poziom prostactwa bije wszelkie rekordy

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 sie 2013

  Co do związków -zgoda.To że duże autobusy woziły powietrze też zgoda ale to wina zarządzania firmą ale jeżeli osoba zajmująca się rozkładem jazdy prowadziła konkurencyjną dla PKS działalność i wszyscy o tym wiedzieli to nie dziwota..Odnośnie dotacji to jesteś w błędzie -firma jak każdy przewoźnik otrzymywała dotacje do ulgowych biletów(te dotacje nalężą się każdemu przewoźnikowi także busiarzom)
  innych dotacji PKS nie mógł dostawać poza wynajmem czasem autobusów przez gminę (np. Wszystkich Świętych )gdzie cena za wynajem była tajemnicą większą niż kody do rakiet balistycznych.
  Ktoś kto śledził temat PKS na forum raczej nie powinien być zdziwiony że to padło ,ciekawe kto skonsumował najbardziej łakome kąski z tego tortu?Została drożdżówka czyli zarządzanie dworcem na który pewnie siłą zapędzi się busiarzy.

  5 Odpowiedz
  • 28 sie 2013

   Myślę że nie mogę się z tobą zgodzić, dotacje dostaje się na wiele rzeczy, na rozbudowę np utworzenie nowego dworca utworzenie w związku z tym nowych etatów, na szkolenie pracowników, na modernizacje itp ci co siedzą w tym to wiedzą. Natomiast nie w tym rzecz problem w tym że po raz kolejny w biały dzień ktoś kradnie.... co tu dużo tłumaczyć. Całe te dotacje kasę wyprowadza się nie jak projekt jest zakończony ale w trakcie. A myślicie że kto wygrywa przetargi na budowę że co że firmy co stawiają to faktury wystawiają na kwoty realne ? Nie, wygrywają nowo założone firmy znajomych, wygrywają firmy które zgodzą się wystawić zawyżone faktury, a kto pracuje ? ;udzie z bezrobocia na 24 miesiące okresu trwałości projektu, Komuś się moja opinia nie podoba ? Dawać minusy proszę się nie krępować !!

   6 3 Odpowiedz
 • 29 sie 2013

  A co z Rudnikiem, autobusów nie ma, a ludzie dalej do Krakowa nie mogą dojechać bezpośrednio, tylko z przesiadkami co wiąże się z dużymi kosztami.

  9 2 Odpowiedz
  • 29 sie 2013

   Dogadaj się z kimś kto też dojeżdża. Autko na gaz do podziału na 3-4 osoby wychodzi tanio. Inna spraw to zgranie się w czasie.

   Ja osobiście jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w czasie roku szkolnego gdzie masa osób chce dojechać do szkoły.

   3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 sie 2013

  Władza ma to gdzieś jak ludzie dojadą do pracy czy szkoły,ważne aby raz na cztery lata dojechali na wybory a potem hulaj dusza.Dowodem na to że upadek PKS to nie przypadek jest to że osoby za to odpowiedzialne mają się dobrze,Gdyby było inaczej to tacy ludzie byliby uznani za persona non grata a nie brylowali na salonach władzy.Osoba która do końca rządziła w PKSie teraz zarządza nową spółką i prowadzi rozmowy z busiarzami na temat przejścia na dworzec-toż to jakieś kpiny.Naprawdę mają busiarzy i pasażerów za idiotów.

  9 3 Odpowiedz
 • 29 sie 2013

  Michall przeczytaj mój tekst przeczytaj tekst krówki123 iprzeczytaj swój tylko bez uniesienia na spokojnie,i zobacz że chodzi nam o to samo. A poza tym nigdy w życiu nie byłem kierowcą w PKS-sie i tu się mogę zgodzić że jadąc gdzieś miałem łatwiejszy dostęp do komunikacji PKE-sowskiej.Ale jeśli ty albo ktoś twój znajomy, w tamtych czasach (chociarz teraz jest tak samo) pracował na kolei lub urzędzie czy winnej instytucji i miał ulgi, to czy ich niewykorzystywał. A co do kierowców masz rację, ale byli też tacy że trzeba ich bronić.

  2 2 Odpowiedz
  • 29 sie 2013

   W każdym tłumie znajdzie pan ludzi uczciwych i prawych, tylko oni zwykle siedzą najciszej i najtrudniej ich znaleść.

   2 1 Odpowiedz
 • 29 sie 2013

  Busiarze i rozkłady na przystankach? Kpina.

  3 3 Odpowiedz
 • 29 sie 2013

  Może powstanie szybka kolej do Krakowa jako trzecia alternatywa ;) to taki smutny żart, bo cała ta historia jest smutna i pokazuje jaki jest stan tego pięknego aczkolwiek upadającego miasteczka oraz ogólny stan rozkładu naszego państwa...

  2 Odpowiedz
 • 29 sie 2013

  p.s. Może ściągnąć tu np firmę Voyager lub Szwagra. Konkurują na zabój na trasie do Sącza robiąc puste przebiegi nowoczesnymi i nowymi autobusami to może by u nas zagościli?

  3 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   29 sie 2013

   Raczej żaden szanujący się przewoźnik tutaj nie wejdzie bo wiedzą jakie szopki wyprawiano tutaj z busiarzami aby wpędzić ich na dworzec i robić na nich kasę,pamiętacie te kontrole ITD i nie tylko,szopkę z zezwoleniami itp?Polityka "jakby komunikacyjna"po latach przyniosła efekty.A miało był tak pięknie?

   3 1 Odpowiedz
 • 30 sie 2013

  Gdyby takie szwagry przejęły myślenicki PKS to by to na bank rozkręcili. Przecież ludzie wolą autobus od ciasnego busa. PKS Myślenice (i nie tylko ten) miał po prostu pecha i trawił w ręce ludzi którym nie chodziło sumarycznie o transport osobowy i dlatego jest taki efekt finalny. Niestety wszystkie PKS-y w małopolsce tak skończyły może oprócz limanowej bo widze że coś tam dzałają.
  Szkoda że nie weszła jakaś duża firma jak np; Veolia na podkarpaciu która skupiła wszystkie ledwo zipiące na podkarpaciu PKS-y i teraz są tam liderem w transporcie.

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 sie 2013

  Jeżeli ktoś miał plan przejęcia PKSów to nikt nie mógł wejść w to miejsce a takie firmy wiedzą że nie można boksować się z niedźwiedziem.Wystarczy zobaczyć jaka firma i jacy ludzie stali za przejęciem tych PKSów aby zobaczyć że nie chodzilo o pracowników ani pasażerów(w Nowym Targu też powstaje Dekada)
  Dla przypomnienia tym co nie czytali
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html
  http://www.dailymotion.com/video/xyrmca_nowotarski-pks-upada_shortfilms#.Uc1tpvn0HIM
  Nikt przy zdrowych zmysłach tu nie przyjdzie a Szwagropol nawet nie wjeżdża.
  Ciekawym wątkiem może być jak wydzierżawiano pod koniec majątek spółki np.za ile i komu wydzierżawiono Stację Diagnostyczną?Dlaczego nie mogli wydzierżawić jej pracownicy?
  Dlaczego tak późno PKS oddał zezwolenia i dlaczego urząd nie ukarał firmy?Przecież przewoźnik ma obowiązek wykonywać przewozy zgodnie z posiadanym zezwoleniem a tego nie robił.?Innych przewoźników urząd ścigałby wszelkimi środkami ale nie PKS?Czy to przypadek ?

  3 Odpowiedz
 • 31 sie 2013

  Wczoraj przypadkiem weszłam na stronę, firmy busowej i jest, kurs Myślenice przez Rudnik Sułkowice do Krakowa od 2 września będzie jeździł, aż 9 kursów do Krk i 9 z Krk. Płoskonka Zenon.

  2 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 38

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 4

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji
Myślenice 1

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji

Podczas dyskusji na temat kondycji finansowej Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Mirosław Fita (PiS) pytał o wysokość straty jaką odnotowała spółka. W odpowiedzi od skarbnik usłyszał, że na koniec roku obrotowego strata wynosiła 971 471 zł. - Część to transakcje z kilkoma podmiotami naszym zdaniem nieuzasadnione – mówiła Anita Kurdziel Dy...