Okolice

ALARMUJECIE: W Osieczanach panują ciemności. Tu nie jest bezpiecznie dla pieszych

ALARMUJECIE: W Osieczanach panują ciemności. Tu nie jest bezpiecznie dla pieszych

Rok temu doszło tu do śmiertelnego potrącenia 21-latka. – Nie robi się nic, aby na tym odcinku poprawić bezpieczeństwo – pisze jeden z naszych czytelników

W styczniu tego roku na drodze powiatowej w Osieczanach śmiertelnie został potrącony 21-letni mieszkaniec tej miejscowości. 

Jak pisze na redakcja@miasto-info.pl jeden z mieszkańców tej miejscowości: „Pomimo wcześniejszych wypadków na tej trasie nie zostały poczynione żadne kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa na odcinku od mostu do Eurosklepu”. 

Jak zwraca uwagę na tym odcinku nie ma ani jednej latarni, a przystanek dla busów znajduje się w całkowitych ciemnościach i w dodatku na zakręcie. Podkreśla brak przejść dla pieszych w miejscowości. 

Tak wyglądają Osieczany po zmroku:

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • 15 gru 2015

  Wielokrotnie pisałam o tym, że odcinek od mostu na Rabie w stronę Osieczan jest niebezpieczny. Powinno być tam ograniczenie do 50/h oraz pasy dla pieszych przy ogródkach działkowych oraz boisku LKS Wrzosy Osieczany i oczywiście oświetlenie. Wtedy kierowcy być może byliby uważniejsi i jechali wolniej. Widoczność dla wyjeżdżających z ogródków działkowych przez "wchodzące" na pobocze krzaki jest bardzo mała. Uważam, że zarządca drogi powinien za to odpowiedzieć. Lecz jak widać nawet dramatyczna śmierć człowieka nie prowadzi do naprawy sytuacji.

  38 14 Odpowiedz
 • 15 gru 2015

  Kolejna ofiara była 18.11.2015 na tym przystanku potrącona kobieta została przez funkcjonariuszy policji ukarana mandatem ponieważ okazała się być sprawcą wypadku, choć ja winnych szukałabym zupełnie gdzie indziej!!! Przystanek jest w fatalnej lokalizacji, nie jest oświetlony nie ma do niego pasów czyli nie powinien tam stać a policja karać skoro obiekt nie gwarantuje bezpieczeństwa jego użytkownikom. Co jeszcze mnie ciekawi, to fakt że w całych Osieczanach NIE MA PASÓW DLA PIESZYCH !!! W normalny dzień można ryzykować przechodzenie na gapę i kolejny mandat –ciekawi mnie fakt jakby wówczas policja go uargumentowała- natomiast w natężeniu weekendowym przejście na drugą stronę ulicy graniczy z cudem! Cała ta sytuacja zakrawa o skandal!!! Przecież mamy radnych, samorządowców, sołtysów … nasuwa się pytanie gdzie oni są? Mam nadzieje że nareszcie ktoś coś z tym zrobi.

  22 7 Odpowiedz
 • 15 gru 2015

  Śmiech, średniowiecze, powiatowa droga na której jest ciemno jak w *****. A w okolicach sklepów przecznice do kilku domów oświetlone bo to gminne to już się da z BURMISZCZEM załatwić. :)

  14 6 Odpowiedz
 • 16 gru 2015

  Zaraz za przystankiem jest znak "koniec terenu zabudowanego" wiec prawie do samego ronda jest 90/h

  10 1 Odpowiedz
 • 15 gru 2015

  Jest to teren zabudowany więc ograniczenie jest do 50/h...
  Po 1 powinno być oświetlenie
  Po 2 i najważniejsze!! piesi powinni nosić odblaski!!! dla własnego bezpieczeństwa! a nie pisać ze wypadek był i nikt z tym nic nie robi. Każdy kierowca wie ze nie trzeba jechać szybko żeby doszło do wypadku. Brak oświetlenia, chodnika, odblasku, pieszy ubrany na czarno POWODZENIA!

  13 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...