Miasto

Myślenice: Wiadukt na Zakopiance w połowie rozebrany

Myślenice: Wiadukt na Zakopiance w połowie rozebrany

Kilka dni temu nad Zakopianką w Myślenicach powstała kładka dla pieszych i robotnicy przystąpili do wyburzania wiaduktu, którego ubywa z każdym dniem

W trakcie prac czasowo zamykana jest jedna jezdnia Zakopianki i ruch prowadzony jest w obu kierunkach po jej drugiej nitce. Aby dojechać do Polanki, kierowcy korzystają z ul. Sobieskiego lub Słowackiego, a następnie przecinają Zakopiankę na specjalnie wybudowanych do tego celu łącznikach.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, co za tym idzie - nie nadaje się także do przebudowy.

Oprócz rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu w zakresie inwestycji są: przebudowa dojazdów do projektowanego wiaduktu; budowa lewostronnego chodnika dla pieszych i prawostronnego umocnionego pobocza; przebudowa zjazdów indywidualnych, istniejącego skrzyżowania z droga dojazdową i skrzyżowania z łącznicą; budowa kolektora kanalizacji deszczowej; oświetlenie uliczne, linia doziemna.

Powiązane tematy

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?
Miasto 14

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

„Prace miały zakończyć się w czerwcu, a wiadukt oddany w pierwszych dniach lipca. Mamy przeszło połowę miesiąca, maszyny i robotnicy zwinięci a przejazdu ciągle nie ma. Otworzą czy nie otworzą?” – pyta jeden z naszych czytelników

Komentarze (14)

 • 23 cze 2016

  Taka rozbiórka powinna trwać 2 góra 3 dni. Dziękujemy GDDKiA za wybranie "najtańszej" oferty. I niezmiernie cieszymy się stojąc w kilometrowych korkach (praktyczne zablokowany wyjazd z Myślenic w kierunku Krakowa- co na to lokalna władza). Jak podaje ta sama Dyrekcja tutaj przejeżdża 30 tys. aut na dobę i tyle samo stoi w korku - tracąc czas i paliwo - ale to dla Dyrekcji nie jest koszt i tak przez 14miesęcy, bo za remont odpowiada najtańsza firma bez potencjału ( tutaj jedna koparka z młotem i jeden dźwig i paru ludzi przez ponad 2 - tygodnie "bawili" się w rozbiórkę.
  Nawet organizacją ruchu w tym miejscu Inwestor nie może się pochwalić - taka organizacja ruchu pogłębia tylko korki w tym miejscu - przejazd z jednego pasa na drugi powinien być w pewnym oddaleniu - np przy cmentarzu żydowskim a ruch w miejscu remontu odbywał by się płynniej.

  48 18 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 23 cze 2016

  To się w głowie nie mieści: 14 miesięcy będą budować taki malutki wiadukt.

  37 11 Odpowiedz
 • 23 cze 2016

  To wszystko powinno trwać o połowę krócej. Tym bardziej że ten wiadukt jest na prefabrykowanych belkach. Farsa i tyle. Kolejny idiota który zarządza tą nieszczęsną drogą zafundował w godzinach popołudniowych 15-18 wracającym po całym dniu z Krakowa do kilku powiatów na południu koreczek w Głogoczowie. Jakaś firemka grzebie się tam z kilkoma łatkami na dylatacjach od kliku dni . Prace które w normalnym kraju prowadzi się w nocy u nas standardowo wyłączenie jednego pasa z ruchu około godzinny 16 :)
  Dyrekcja do dymisji natychmiastowej. Mam nadzieję że to wszystko ulegnie niedługo poprawie.

  29 7 Odpowiedz
 • 23 cze 2016

  Polakom nigdy nie dogodzi - zawsze muszą narzekać!!!!

  28 27 Odpowiedz
 • 23 cze 2016

  ja na zdjęciu widzę dwie koparki

  19 10 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...