Miasto

Czarny protest w Myślenicach

Czarny protest w Myślenicach

 

Około stu osób zebrało się na myślenickim rynku, aby poprzeć akcję przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych

W całym kraju odbył się strajk kobiet. Te wzięły urlopy na żądanie i przeważnie ubrane na czarno wyszły na ulice miast w proteście przeciwko ewentualnemu zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Ta społeczna inicjatywa zwana także "czarnym poniedziałkiem", jest organizowana za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Chodzi o obywatelski projekt ustawy, całkowicie zabraniającej przerywania ciąży, który posłowie skierowali niedawno pod obrady komisji sejmowych.

Na myślenickim rynku zebrało się około 100 osób, które poparły akcję. Głównie były to kobiety. Marsz przeszedł przez centrum miasta. Na transparentach znalazły się takie hasła jak „Jeszcze Polka nie zginęła”, „Wolny wybór”, „Ta ustawa to gwałt”, „Chcemy wyboru nie Salwadoru”.

Komentarze

 • 4 paź 2016

  Pochopne polityczne dlubanie wokol zmiany dotychczasowej ustawy jest nieodpowiedzialnym krokiem. Tu potrzebna jest szeroka dyskusja, dialog spoleczny, a najpoprawniejsze w tak drazliwej sprawie byloby referendum.
  Tymczasem Polacy odniesli wrazenie silowego forsowania projektu, projektu skazujacego na spoleczne potepienie, wpychajacego zagubiona w dylematach kobiete w strach,osamotnienie i czarna strefe.

  Nawet glos Polskiego Episkopatu: nie wolno karac kobiety wiezieniem za dokonanie aborcji (jak chce wniesiony projekt www.stopaborcji.pl/.../2016/.../projekt_...)
  Kobieta ponosi odpowiedzialnosc moralna przed wlasnym sumieniem, wprowadzanie restrykcji panstwowych za aborcje jest symbolicznym powrotem do czasow inkwizycji i palenia czarownic na stosie,,,,

  24 11 Odpowiedz
 • 4 paź 2016

  Żenująca szopka stworzona na potrzeby politycznych przepychanek. Jak widać trochę naiwniaków się znalazło..

  40 42 Odpowiedz
 • 4 paź 2016

  Czy mozna ufac tej partii?

  Odkryte fakty sugeruja powiazania z funkcjonariuszami komunistycznego urzedu bezpieczenstwa a nawet rosyjskie:

  "W samym jądrze kierowanej przez Antoniego Macierewicza polskiej obronności są ludzie mający rosyjskie powiązania"

  http://opinie.wp.pl/jacek-zakowski-rosyjska-petla-wokol-macierewicza-6036915621585537a

  16 25 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  Kobiety w całym kraju protestują by zachować kompromis który istnieje od wielu lat. I nie dość że nikt z rządu nie raczył wyjść, porozmawiać z nimi to jeszcze przedstawiciele rządu mówią "niech się bawią", "protest to kpina". Dodatkowo sympatycy parti rządzących agresywnie obsmarowują protestujących w mediach i w internecie.

  Podziękowanie za ten stan rzeczy wróci w przyszłości i to z nawiązką.

  24 19 Odpowiedz
  • 5 paź 2016

   Znam setki kobiet w samej okolicy i żadna w tej politycznej szopce nie uczestniczyła.
   Mówisz chyba o tych starych babkach, feministkach i niesiole. Ta sama zbieranina co na marszach kodziarzy.
   Śmieszni jesteście.
   Szkoda żeś nie walczył tak o prawa obywateli jak donek wyrzucał do śmietnika milion podpisów kilka lat temu w obywatelskiej inicjatywie a teraz nie podasz nawet ile ci lewacy zebrali podpisów..

   14 14 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 5 paź 2016

   Jeżeli nawet to jest prawda to świadczy to jedynie o tym ze taka jest brudna polityka. Dokładnie to robił rząd kilka lat temu w stosunku do przeciwników aborcji.

   A w jaki sposób sie można dogadać skoro dla jednych poczęte dziecko to nowy człowiek, a dla drugich to tylko kawałek brzucha? To jest nierealne!

   5 6 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  Brawo drogie Panie.

  Jesteście WSPANIAŁE i żadna dewotka Wam nie narzuci co ma być dla Was wartością a co tą wartością nie jest. Tym bardziej kawaler nie mający pojęcia o rodzinie, dzieciach i kobietach.

  Karać kobietę, która usunęła ciążę w wyniku gwałtu jak za zabujstwo w porownaniu do max 3 lat jakie moze dostać gwałciciel jest anormalne.

  PANIE, MY FACECI JESTESMY Z WAMI.

  28 21 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  Łukasz mów za siebie. Pod przykrywką tego lewackiego protestu kryje się legalizacja aborcji. Pomyśl ile kobiet nie bedzie chciało urodzić i zrobi aborcje. Posłuchaj wypowiedzi lasek i co mówią to włos się jeży na głowie. Jedyne co popieram to niestety wykonanie aborcji gry zagraża realnie życiu dziecka lub matki. Nie dla ''widzi mi się'' !

  28 16 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  Kolego,nie wprowadzaj czytelnikow w blad.Projekt wprowadzajacy powszechna aborcje sejm odrzucil wiec on juz nie istnieje.Gra toczy sie o to, ze sejm przyjal projekt ustawy tak restrykcyjnej,ze nawet niezgodnej ze stanowiskiem polskiego Kosciola.

  Ta ustawa przewiduje karanie kobiet wiezieniem!!!! Moze tez stanowic podloze do nacisku partii na spoleczenstwo i procesow politycznych.

  Jesli rozwoj spoleczenstwa zaklada wyciaganie nauki z przeszlosci, niektore srodowiska chca mentalnie i prawnie cofnac Polakow do sredniowiecza,,,

  18 13 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  Tak, oczywiscie. Czego to ucza w tej sekcie.
  Brzmienie projektu ustawy Stop Aborcji:
  Art. 152. Kto powoduje smierc dziecka poczetego, podlega karze pozbawienia wolnosci od 3 do 5 lat

  11 9 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  Art. 152. § 1. Kto powoduje śmierć dziecka poczętego, podlega karze pozbawienia wolności od 3
  miesięcy do lat 5.
  § 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia
  wolności do lat 3.
  .
  .
  .
  § 6. Nie podlega karze matka dziecka poczętego, która dopuszcza się czynu określonego w § 2.”;

  http://www.stopaborcji.pl/wp-content/uploads/2016/03/projekt_2016.pdf

  12 4 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  Wszyscy, [u] bez wyjątku [/u] staniemy przed Sądem Ostatecznym.
  Myślę, że wówczas Ktoś zapyta każdego także o tą kwestię..
  Wtedy już będzie późno na zmianę punktu widzenia.

  16 10 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  Zapyta tez o inne rzeczy,jacy
  bylismy dla innych.Sluchajmy nauki Kosciola nie sekty.

  Nietolerancja,nienawisc,dzielenie Polakow na lepszy i gorszy sort, manipulowanie opinia publiczna, przekrecanie prawdy,cenzura, proba budowy aparatu represyjnego (zaostrzanie prawa,forsowanie kar,proby wplywu na sady,prokurature,policje,wojsko)
  Itd.

  Tylko sila Armii Czerwonej moglaby odebrac Polakom wolnosc, ani sie wazcie,,,

  9 10 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  prywatnie, jeśli sąd (tutaj - na ziemi) rozpatruje sprawę np. znieważenia "innego" (wg. Ciebie) i zabicie "innego" to jak uważasz - która kara będzie większa?
  Tamten Sąd nie będzie przekupny, weź pod uwagę...

  Połóż wymienione przez Ciebie winy na jedną szalę, a morderstwo (sic!) na drugą...

  9 11 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  Hmmm, zdarza sie ze chodza po chatach ludzie z takiej sekty - Swiadkowie Jehowy.Przedkladaja wykute na kursach prania mozgu racje. To co mowi guru powtarzaja bo jest dla nich swiete. A zdaja sie mowic logicznie i nawet moga zawstydzac katolikow znajomoscia Biblii.Diabel tkwi w szczegolach... Unikam dyskusji z nimi,szkoda czasu.

  Podobnie jest z wyznawcami Jaroslawa i wyznawcami smolenskimi.Szkoda czasu,,,

  12 11 Odpowiedz
 • 5 paź 2016

  "Konferencja Episkopatu Polski zaznacza, iż życie każdego człowieka jest wartością podstawową i nienaruszalną. Biskupi przypominają, iż nie popierają projektów zapisów prawnych, które przewidują karanie kobiet, które dopuściły się aborcji (...)
  te kwestie Kościół rozwiązuje w sakramencie pojednania i zgodnie z przepisami kodeksu prawa kanonicznego i normami etyczno-moralnymi" (http://fakty.interia.pl/polska/news-kep-o-projektach-ustaw-brak-zgody-na-karanie-za-aborcje,nId,2285970 )

  Koniec tematu? - Jak dla mnie tak. Chyba ze sekta Jaroslawa chce podniesc reke na narod polski - karac, karac i karac,,,

  8 6 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 5 paź 2016

  projekt ustawy mówi:
  [cytat] Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2, lekarz, jeżeli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego.[/cytat]
  Tak więc mówienie że zakazuję w 100% aborcji jest naciągane. W 99,99% może i tak, ale w 100% na pewno nie

  3 6 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 5 paź 2016

  Na każdym Marszu dla życia i rodziny w Myślenicach było dużo ponad sto osób - nawet na tegorocznym pomimo że padał deszcz.

  Fakty na każdym kroku próbują ośmieszać wszystkich - szczególnie Kościół, więc nie są wiarygodnym źródłem informacji na temat stanowiska biskupów. KEP ma własną stronę internetową i lepiej tam szukać informacji na temat stanowiska KEP.

  6 6 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 5 paź 2016

  A zapomniałem napisać o innym Marszu w tej sprawie. Wychodzi w najbliższą niedzielę z Łagiewnik i Rynku Podgórskiego

  7 6 Odpowiedz
 • 6 paź 2016

  odmaszerować !

  4 Odpowiedz
 • 6 paź 2016

  Ustawa obecnie obowiazujaca chyba byla salomonowa decyzja...

  Otoz klucz nie tkwi w zakazach, karach, ale w mentalnosci,wrazliwosci spolecznej. @maniek55 w dyskusji na forum zwrocil uwage na to,ze katolikami jestesmy z przyzwyczajenia, z tradycji, a mniej z wewnetrznego przekonania. "Krzyż zawieszony na ścianie klasy, urzędu czy nawet własnego mieszkania wcale nie sprawia że stajemy się lepsi(...) branie krzyża jest sprawą osobistą, a nie narodową i nie ustawową".

  Zaostrzanie prawa w tej kwestii byc moze jest narzucaniem spoleczenstwu sila woli mniejszosci? W takiej sytuacji im surowsze prawo, tym wieksza szara strefa - miejmy to na uwadze.

  Jesli spoleczenstwo dojrzeje do takiej decyzji, bedzie rozumialo jej sens, bedzie chcialo - mozna zmieniac. Od czego sa referenda? To powinna byc demokratyczna decyzja Polakow nie grupy poslow i senatorow (w wiekszosci bedacej facetami).

  Jestem zwolennikiem ograniczania aborcji, ale nie na sile i nie fanatycznie. Jestesmy swieckim panstwem a nie panstwem religijnym, panstwo nie jest zobligowane do takich zakazow. Osoby gleboko wierzace nie przerwa ciazy, osoby niewierzace zrobia to. Odpowiedzialnosc przed sumieniem, Bogiem jest...

  Karanie wiezieniem za aborcje byloby szkodliwe spolecznie. Jak pisalem - jesli spoleczenstwo zaakceptuje stop aborcji wtedy kary beda niepotrzebne.

  Pracujcie zatem panowie i panie z PiS wpierw nad "odnowa moralna narodu" bo tak instrumentalnie to sie tego zrobic nie da. Choc z tego co soba prezentujecie - na przywodcow duchowych sie nie nadajecie, swietoscia nie grzeszycie ,,,

  4 2 Odpowiedz
 • 7 paź 2016
  prywatnie napisał/a:

  ble ble ble
  Pracujcie zatem panowie i panie z PiS wpierw nad "odnowa moralna narodu" bo tak instrumentalnie to sie tego zrobic nie da. Choc z tego co soba prezentujecie - na przywodcow duchowych sie nie nadajecie, swietoscia nie grzeszycie ,,,

  Kto ma pracować nad odnową moralną? Partia polityczna? Czy Ty masz dobrze w głowie?

  1 5 Odpowiedz
 • 7 paź 2016

  "W koncepcjach tzw. IV Rzeczypospolitej zakładano m.in.: odnowę moralną w życiu publicznym, oparcie o tradycje narodowe i demokratyczne" (cytat z Wikipedii https://pl.m.wikipedia.org/wiki/IV_Rzeczpospolita )

  Heheh, celowo zlapalem PiS za slowka.Haslo odnowy moralnej i narodowej ciagle pojawialo sie w slowniku politykow PiS. Cokolwiek ta "odnowa" miala znaczyc,,,

  3 2 Odpowiedz
 • 8 paź 2016

  HALLLELUYA KOŚCIÓŁ ZBAWI WSZYSTKO

  1 Odpowiedz
 • 9 paź 2016

  Najwidoczniej nie chciały się chwalic swoją obecnością, bo nawet zdjęć dobrych nie ma, a na załączonym szału nie ma. Jak to powiedział R. Regan.... co ciekawe zwolennikami aborcji są Ci na ktorych jej nie dokonano. Jak ostatnio rozmawiałem z paroma kobietami na ten temat, to większość nawet nie raczyła "w obronie swoich praw" zajrzeć do treści ustawy, ale szaty to by rozdzierały "na rejtana"

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej