Miasto

Rynek: Awantura w ogródku piwnym

Rynek: Awantura w ogródku piwnym
Picie piwa z nogami na stoliku, wyzywanie policjantów, uderzanie ich rękami i kopanie pod okiem kamer zakończyło się dla 22-latka w policyjnym areszcie

fot. KPP w Myślenicach
Wszystko zaczęło się w środę 10 czerwca w jednym z ogródków piwnych na płycie Rynku. Około godz. 19 uwagę właściciela lokalu i gości zwrócił sposób w jaki dwójka mężczyzn piła zamówione wcześniej piwo.

- Jednemu z nich prowadzący restaurację zwrócił uwagę aby zdjął nogi ze stołu podczas konsumpcji, na co ten zareagował wyzwiskami i odpychaniem. Kiedy okazało się, że próby uspokojenia kłopotliwego klienta nie przynoszą efektu, na miejsce wezwano policjantów  relacjonuje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Kiedy na miejscu pojawili się policjanci udało im się wylegitymować  jednego z mężczyzn  – 22 latka z Głogoczowa, natomiast agresor (w tym samym wieku, mieszkaniec Bęczarki) wbrew obowiązkowi nie podał policjantom swoich pełnych personaliów. Po chwili zaczął ich wyzywać, uderzać rękami a nawet kopać.

Konieczne stało się zastosowanie wobec niego kajdanek i chwytów transportowych. Obaj mężczyźni zostali sprawnie doprowadzeni do radiowozów i dalsze czynności prowadzono już w komisariacie – opowiada Szymon Sala.

Mieszkaniec Bęczarki spędził noc w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych w Suchej Beskidzkiej, a drugiego z mężczyzn odebrał z policyjnej jednostki rodzic. Jak się okazało pierwszy (zatrzymany) 22-latek miał nieco ponad 1,5, a jego kolega 2,75 promila alkoholu w organizmie.

Awanturujący się mężczyzna usłyszał zarzuty o znieważeniu i naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Wiadomo już, że przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Policja przekazała zgromadzone w tej sprawie materiały do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 19 cze 2009

  No to teraz czekam tylko na niektóre charakterystyczne dla tej strony komentarze ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  mow co chcesz sa dni w ktorych moglbym poprzec fishera :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  Jak to zwykle bywa zamiast u siebie w wiosce robić burdy to przyjeżdżają do Myślenic chleją na umór i robią BYDŁO... Porażka... Już nie wspomnę o tych 2 co jechali pijani swoją bryką a jak ich zatrzymała policja to jeden skopał funkcjonariusza, brawo...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  To zdanie mnie śmieszy :D

  [quote]Kiedy na miejscu pojawili się policjanci udało im się wylegitymować młodszego z mężczyzn – 22 latka z Głogoczowa, natomiast agresor (w tym samym wieku, mieszkaniec Bęczarki)[/quote]

  Młodszy i starszy ale w tym samym wieku :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  ...tak- "sprawnie doprowadzeni"...jak dla mnie to była istna żenada i obnażenie słabości, braku wyszkolenia policji !!! Dwóch rosłych policjantów nie mogło sobie przez 15 minut poradzić z jednym kogucikiem. Ja rozumiem iż W dodatku w którym kraju policjat daje się kopać po brzuchu i obrażać tyle razy.Policja powinna użyć gazu pały itp a nie "bawić" ze zwykłym pijaczkiem i chamem.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  [do] książe

  Masz rację ale niestety policjant niewiele może zrobić w takiej sytuacji. Mają takie uprawnienia, że praktycznie mają związane ręce w tego typu interwencjach...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  Kelner...nie uogólniaj ;]

  Odpowiedz
 • Kuba 19 cze 2009

  Byłem przy tej sytuacji i powiem szczerze, że faktycznie zamieszanie było ale kilku policjantów nie potrafiło sobie poradzić z jednym ,,gówniarzem" :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  (do) pcimiok - ja wiem że mają związane ręce, zgadzam się że nie powinni być brutalni i nadużywać siły -ale np w sytuacji gdy osoba jest pijana i obraża czy lekko "szamocze" sie z interweniującym ,natomiast gdy już go atakuje kopem w brzuch to w innym państwie np w niemczech czy w stanach, zwyczajnie by go zastrzrelili- albo żeby nie przesadzać- potraktowali gazem czy paralizatorem i sprowadzili do parteru. Potem by jeszcze sasądzili porządny areszt. I to mi się podoba bo nienawidzę chołoty!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  [do] Książe

  Policjanci mają nie łatwe zadanie. Sami nie chcą eskalować agresji, na dodatek prawo wcale nie jest po ich stronie. Są trochę między młotem a kowadłem. Gdyby trafiło na Ciebie czy mnie od razu poszły by piąchy :D Ale to właśnie nas różni od policjantów. Oni muszą reagować adekwatnie do sytuacji bo nie dość, że mogą złamać prawo, to jeszcze być na widelcu mediów a jak wiadomo wszyscy szukają sensacji.

  Nie zareagowali odważniej to mówimy, że tchórzą, a gdyby zareagowali mocniej, to zaraz zaczęli by wszyscy wieszać na nich psy, że są agresywni.

  Odpowiedz
 • 19 cze 2009

  [quote]pcimiok. napisał: [br]...Młodszy i starszy ale w tym samym wieku amüsiert. [/quote]
  dobry zonk ;)
  to też jest dobre:
  ..."Konieczne stało się zastosowanie wobec niego kajdanek i chwytów transportowych."

  nie wiem czy to jest prasówka z policji czy redakcyjny tekst, ale napisane jest zabawnie i z kilkoma zonkami...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  [do] hannibal

  Zonki to się chyba z pośpiechu wzięły ;) Dziś 19 czerwca a do zdarzenia doszło 10-tego :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  zawsze mozecie sobie kupic gazete i to przeczytac

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  to mój wójek :0

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  do Pcimiok- generalnie rozumiem i masz dużo racji.Jednak chciałbym żyć w Państwie gdzie:pijaczki/młodzież/złodzieje/bandyci itp czują respekt i choćby wymuszony szacunek wywyołany strachem( np karą/sankcą itp)Tu nikt by nie wieszał psów- gdyż wina była ewidentna,byli świadkowie i jak tak oglądająca to "widowisko"grupka rynkowych skate'ów widziała jak chłopak pluje, obraża i kopie z półobrotu policjana w brzuch- to jak oni się mają potem czegoś bać, coś szanować(np godło na czapce tego policjanta)itp? Nie ma respektu i potem to wszystko się eskaluje.Ja oczekiwałbym zdecydowanej silnej reakcji policji a nie cackanie się podpitym wsiokiem.Ps.Teraz pewnie dostanie "srogi" wyrok-tyle że w zawieszeniu- czyli tak jak by go nie było. I tak to gnoja nie nauczy niczego....

  Odpowiedz
 • 19 cze 2009

  Mam pytanie do znawców. Jakbym zobaczył że taki burak ze wsi się awanturuje jak tam, i sprowadził go do porządku (wiadomo o co chodzi) to też mogę mieć problemy na policji?

  Odpowiedz
 • M G 19 cze 2009

  Biedni klienci ogródka piwnego , nie mogli spokojnie 'po swojemu' posiedzieć a policjanci mieli trudności ze standartowym wyprowadzeniem uciążliwych klientów z lokalu .... no aż serce się kraje jaki wredny ten świat i kryzys na każdym kroku...!
  Chyba się rozpłaczę...

  Odpowiedz
 • 19 cze 2009

  hahaha, wiadome, Głogoczów i Bęczarka.........
  F15H3R: no ba... możesz mieć większe kłopoty niż on;) zależy co byś mu zrobił
  za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  Ale podobno jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające się zachowanie pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2009

  F15H3R Jeżleli taki śmiec pierwszy by próbował Ciebie uderzyć to możesz go póżniej połamać. Na kamerach widać że to on Ciebie zaatakował a Ty broniłeś się ;) i gówno Ci zrobią. Tak więc podchodzisz do typów próbujesz ich uspokoić (słownie) zacznie burak machać rękami to później już tylko "bronisz się" :) tylko musisz mieć świadków że ten typ próbował Ciebie uderzyć pierwszy. a w/w sytuacji były kamery więc wszystko mieli by jak na dłoni.

  Ewentualnie bierzesz chłopa na glebe dzwonisz na policje i czekasz ale mimo wszystko lepiej mieć kogoś kto potwierdzi że oni stwarzali problemy. Bo póżniej taki frajer pójdzie na policje że mu maske obiłeś i prawo odwróci się przeciwko Tobie. Pzdr

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2009

  Byłem przy tym zdarzeniu i wątpliwe abyś mu dał rady gdyż kilku policjantów nie mogło sobie z nim poradzić gość miał troszku siły...

  Odpowiedz
 • 20 cze 2009

  szukajacy i Bolek - dzięki za informacje.
  ktoś - nie chodziło mi o tego konkretnego typa, ale ogólnie, w imię szlachetnej obrony naszego pięknego miasta przed napływającymi burakami :P

  Odpowiedz
 • 20 cze 2009

  A teraz będzie po prostu zalanie naszego pieknego miasta buractwem - dni myślenic. Cieszę się tylko, że w piątek wylatuje na wakacje..

  Odpowiedz
 • 20 cze 2009

  Może ich pogoda wystraszy... :/ wkurzają mnie te napinki gości którzy zjeżdżają na DM i czują się jak u siebie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2009

  Fisher, tak z ciekawości. W Krakowie czy innych dużych miastach Polski czujesz się jako kto? Elita? ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  Taaaa, wszyscy mieszkańcy pobliskich wsi to 'buraki', wszystkie blodnynki są głupie, a kolesie w dlugich wlosach są satanistami. Kocham uogólnienia.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  Kochani! Ja nadal nie rozumiem, dlaczego Fiszer czy jak mu tam, moze tu jeszcze publikować ;-). Obraża, wyzywa, jest niemiły, nosi się, tylko nie wiem skarbie czym się nosisz ;-). Mieszkanie w 18 tys. mieście jest rzeczywiście takie prestiżowe ;-).

  Prawa może być brutalna i Fiszerku może okazać się, że więcej buraków i ludzi, którym słoma z butów wystaje spotka się w mieście ;-).
  Fiszer to taki biedny sfrustrowany człowiek :-D, nie ma nic innego do roboty biedak jak komentowanie prawie każdego wpisu tutaj i przeżywanie, że obraża ludzi :-D.

  Oj biedne te nasze dzieciaczki neostrady...

  PS. Chciałbym, aby wróciły czas jak za internet się płaciło sporo, były modemy i na fora internetowe przychodzili ludzie, którzy rzeczywiście mieli coś do powiedzenia - bo płacili za to sporo. W obecnym kształcie, aż przykro się czyta część komentarzy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  takie komentarze jakie spoleczenstwo

  Odpowiedz
 • Kuba 21 cze 2009

  Nie rozumiem czemu po nim tak jedziecie :) Tzn z jednej strony macie racje, lecz z drugiej popieram go co do tych ,,wieśniaczków " czujących sie jak u siebie.. Niestety ostatnio prawie codziennie spotykam przyjezdnych na zarabiu i codziennie stykam się z hołotą ze wsi. Wiem że na wsiach są porządni ludzie którzy przyjadą na DM, no ale przykład.. Siedzimy kulturalnie nad rabą a tu idzie 7 czy 6 towarzyszy z jednej z okolicznych wsi, paru podpitych paru nie i zaczynają rzucać w nasze rowery kamieniami :) I smieją sie haha, ja patrze sie na nich z zażenowaniem a oni na to ,,grzecznie": Co sie gapisz chcesz wpier*ol?
  To tylko jedna z paru takich sytuacji kolegów ze wsi którzy wpadają do m-ce no więc nie dziwie się, że Fiszer jest troche zdenerwowany tą sytuacją bo niestety jeżeli w ciągu tygodnia spotykam się z 3-4 podobnymi sytuacjami to co mam myśleć o ludziach ze wsi..?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  Kolego, a przepraszam i ponawiam PYTANIE

  W CZYM JESTEŚ LEPSZY/SZA MIESZKAJĄC W 18 TYS. MIEŚCIE - MYŚLENICE.

  Ludzi nie umiejących się zachowac spotkać można zarówno na wsi, jak i w mieście. Dzięki tej stronie zauważyłem, że w MIEŚCIE MYŚLENICE takich ludzi jest sporo, bo jakoś nie widziałem, aby Ci "wieśniacy ze wsi" się ujawniali na forum. Administracja tej strony oraz moderacja chyba ma kompletnie gdzieś, poziom tej strony.

  Dziękuje.

  Poza tym jak sprawdziłeś, że Ci towarzysze byli z innych wsi? A może to mieszkańcy osiedla? A takie teksty, jakimi oni zarzucili to rzuca tutaj m.in Fiszer czy ludzie z Myślenickiej zawodówki.

  A Fiszer nie jest zdenerwowany, on po prostu obraża masę ludzi, buduje antagonizmy i jest chyba zbyt zadufany w sobie, żeby zrozumieć, że sam jest z niewiele większej wsi.
  A gdyby nie mieszkańcy z okolicznych wsi to DM świeciły by pustką, bo Myślenice, aż tylu MIASTOWYCH to nie mają.

  To jest przykre, że chcesz, że wyrabiasz sobie zdanie o ludziach ze wsi, na podstawie jakiegoś incydentu. Nie wszyscy ludzie są tacy jak wyżej wymienieni towarzysze, i w ten sposób sami pod sobą kopiecie dołki. Gdyby nie Ci wieśniacy, którzy codziennie przyjeżdzają do Myślenic i wydają u was pieniądze, wiele z biznesów i handlu by po prostu upadło, bo nie miałby kto kupować, szpital by zlikwidowali, bo bliżej by było przewozić do Krakowa, nie było by tylu szkół, bo i po co 2 licea, i parę innych placówek oświatowych.

  Nie podoba mi się takie zachowanie, ale to tylko świadczy o was - Mamusia z Tatusiem, nie nauczyli, że ludzi się nie wrzuca do jednego worka. Generalizowanie jest bardzo szkodliwe, polecam więcej taktu i myślenia, przed wysłaniem tu komentarza.

  Odpowiedz
 • Kuba 21 cze 2009

  Wiem, że byli ze wsi bo akurat 2 z nich dobrze kiedyś znałem :) Mówie o ostatnim incydencie :) I napisałem, że są porządni ludzie na wsiach ale niestety przejeżdżają podpici no i robią nieciekawe sytuacje co nie zmienia faktu że nie czuje sie lepiej od tych co mieszkają na wsi i znam wielu porzadnych mieszkańców wsi i wielu beznadziejnych mieszkańców M-ce :)

  Odpowiedz
 • Kuba 21 cze 2009

  Aha i nie chce u ogólniać że wieś blee a Myślenice wielkie miasto z porządnymi obywatelami. Ale niestety jeżeli doświadcza się przykre sceny często z uczniami którzy edukują sie w myślenicach a są przyjezdnymi z okolicznych wsi to nie dziw się że mam mieszane uczucia co do całej wsi.. niestety tak jest ;/

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  Ja doświadczyłem często zachowania Myślenickich uczniów, szczególnie tych nowobogackich, co nie mają 18 lat, a pod szkołę "dobrą furą" podjeżdżają....
  Każdemu da się łatkę przykleić, ciekawe jak o Myśleniczanach i innych wypowiadają się Krakusy. Podpowiem Tobie i fiszerkowi, przeglądnijcie sobie fora Krakowskie, np odnośnie dowożenia ludzi z innych miejscowości busami - jesteście określeni mianem prowincjonalnej gawiedzi. Miło wam? Pewnie nie. Dajcie innym szacunek to kij do was wróci (bo ma dwa końce) i sami będziecie szanowani, bo tu w powiecie jesteście miastowymi, ale tam w Krakowie czy gdziekolwiek indziej, jesteście nadal z prowincji.

  Dziękuje.

  Odpowiedz
 • Kuba 21 cze 2009

  Hah. Niestety co do Krakusów też musze się wypowiedzieć bo też często mam z nimi ciekawe historie, kiedy jedna pani zwrócila mi uwage, że powinienem posprzątać po psie z takim oburzeniem a kiedy wyjąłem siatke i posprzątałem, to zapytałem czy jest zdziwiona tym, iż Myśleniczaninie tak potrafią...

  Ale przecież nie o tym jest tutaj dyskusja, może nie spamujmy, powiem tylko, że nie uogólniam że wszyscy ze wsi są blee itp. ale poprostu ja często natrafiam na przypadki hołoty z ich zachowaniem no i dlatego mam prawo być troche niemile do nich nastawiony.

  Odpowiedz
 • 21 cze 2009

  [quote]artuj napisał: [br]Fisher, tak z ciekawości. W Krakowie czy innych dużych miastach Polski czujesz się jako kto? Elita? ;)[/quote]
  Nie, nie jako elita. Po prostu wiem że nie jestem u siebie i potrafię się zachować. A z drugiej strony swoje miasto szanuję, żeby było piękne cały czas.

  UderzwStol - najpier naucz się pisowni mojego nicku (no chyba że na tejh twojej wsi cię nie nauczyli czytać). W ogóle ja proponuję administracji żeby zablokowali komentarze osobom bez konta. Skąd mamy pewność czy taki UderzwStol to nie jest jednoczeście e. albo mer?

  Po drugie, zarzucasz mi obrażanie innych. A jak nazwiesz nazwanie mnie dzieckiem neostrady? Więc najpierw spójrz na siebie. Pewnie sam jesteś jednym z tych odób po których "jadę", i nie możesz pogodzić się z prawdą, że Myślenice MAJĄ WAS DOŚĆ!!
  A czasy o których mówisz pewnie nie pamiętasz nawet.

  Nie będę miał nic do osób, o których dyskusja (których notabene ty nazwałeś wieśniakami D, nie ja) jak się będą potrafili zachować. Przyjechać, załatwić co się ma do załątwienia i wrócić do siebie. Ale póki będą tu przyjeżdżać i robić nam bałagan i dewastować nasze miasto, to zawsze będę im przeciwny.

  Stochuwtp - dzięki za przyłączenie się do dyskusji. Widać że Tobie też zależy żeby NASZE MIASTO było zadbane i spokojne, a nie dewastowane przez dzieci wojny.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  Nie będę się uczył pisowni nicku, którego to pisownia kojarzy mi się z pOkEmoNiasHtyM i SwEtAshNym stylem pisania dzieci o poziomie niższym niż orangutana.

  Powiedz mi jedno chłopcze - jak można nazwać inaczej człowieka, którego wolny czas opiera się jedynie na obrażaniu innych z poziomu komentarzy na portalu? Czemu nie podpiszesz się imieniem i nazwiskiem? W realnym świecie, tak dalece różniącym się od świata webowego, nie będziesz już wstanie tak walczyć o "nie dewastowanie WASZEGO MIASTA"? Chłopcze, kultury, kultury, kultury!

  Oczekujesz od innych zachowania na poziomie, kulturalnego. Chcesz, aby nie dewastowano miasta. Chciałbyś szacunku do siebie, aby dokładnie cytować Twój nick, zauważ tylko na to, że sam ludziom nie dajesz szacunku, bo wiesniaki, o których tak szeroko piszesz, nie muszą (i faktycznie, nie pochodzą) pochodzić tylko ze wsi. W Twoim mieście niewątpliwie da się znaleźć ludzi, którzy sobie sami z sobą nie radzą.

  Zamiast obrażac, opluwać i wyładowywać swoją frustrację, która jest dziecinna - zrób coś dla "TWOJEGO MIASTA".

  Co do mnie:-), mieszkam w Krakowie, ale jestem wieśniakiem, w końcu urodziłem się na wsi. Nie aspiruję tak wysoko jak Ty do roli mieszczucha, bo i po co ;-) - zostawiam to dzieciom, które w okresie wakacyjnym nie wiedza co mają zrobić z wolnym czasem.

  Odpowiedz
 • 21 cze 2009

  To czemu sam się nie podpiszesz, tylko nawet sobie konta nie założysz w portalu?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  moge Ci na priv się pokazać i nie bój żaby, założe tu konto ;-)

  Odpowiedz
 • 21 cze 2009

  Niestety "udeż w stuł" wymaga kultury od innych, a sam z nią na bakier.

  Co do przyjezdnych z okolic to też uważam, że spędzając czas w Myślenicach powinni się zachowywać, w końcu jakby nie patrzeć dają świadectwo o swoim mieście/wiosce. Wiem, że osoby które się źle zachowują to najwyżej ułamek procenta, no ale tak czy inaczej zostawiają po sobie złe wrażenie i przyczyniają się do takiej, a nie innej opinii o mieszkańcach wsi. Takie życie. Mieszkańcy Myślenic na pewno nie są idealni, ale jakoś jak sięgam pamięcią to z ich strony nie spotkałem takich negatywnych zachowań...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  [quote]Nie, nie jako elita. Po prostu wiem że nie jestem u siebie i potrafię się zachować. A z drugiej strony swoje miasto szanuję, żeby było piękne cały czas.(...)[/quote]

  A w Myślenicach to u siebie jesteś i możesz sobie na więcej pozwolić? Może jesteś u mnie i innych mieszkańców, w miejscu wspólnym dla wszystkich?

  Będąc w Katowicach, Krakowie czy innych miastach czuję się nie mniej "u siebie" niż w Myślenicach. Zwyczajnie nie uznaję kategoryzowania ludzie ze względu na pochodzenie.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  dajcie spokój F15H3R bo jak na razie wyjątkowo :) nikogo tu nie obraził, czego natomiast nie można powiedzieć o "UderzwStol"

  Odpowiedz
 • 21 cze 2009

  Już kiedyś o tym pisałam w jakimś innym wątku na tym forum. Jest taki mechanizm obronny Ego (PROJEKCJA), który polega na przypisywaniu innym swoich negatywnych uczuć, cech lub motywów postępowania, które zostały wyparte do podświadomości np. dlatego, że budziły lęk, że były nieakceptowane. Treści te nadal funkcjonują w psychice i uaktywniają się w postaci nadmiernego uwrażliwienia w sytuacji dostrzegania nie akceptowanych u siebie cech w zachowaniu innych osób, prowadząc do nieadekwatnej interpretacji tych zachowań.

  Cóż, niektórzy projektują wszystkie negatywne cechy na osoby ze wsi. Jakże cudownie rośnie wtedy poczucie własnej wartości takiej osoby z miasta, która jest przekonana o swojej wyjątkowości i wspaniałości...

  Nie rozumiem jakie znaczenie ma to, skąd ktoś pochodzi. Przecież taki szczegół jak miejsce urodzenia czy zamieszkania nie świadczy o naszej istocie, o naszym człowieczeństwie. Ważne jest jak żyjemy i jaki mamy stosunek do siebie, innych, otaczającego nas świata i Boga.

  Odpowiedz
 • 21 cze 2009

  "Lepiej sie czuje gruba ryba w sadzawce, niz plotka w oceanie"
  I tyle mam o powiedzenia.
  Dziekujac za uwage, Myśleniczanin007.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  Jestem tego samego zdania co F15H3R i Stochuwtp. Nie będe tolerował tego że z jakiejś tam miejscowości xxx przyjeżdzą grupa (ok np. 6,7) osób i niszczą robią bydło szukają kozaki w 7 do jednego chłopa który idzie sam i nikomu nie przeszkadza. Nie raz sie spotykam z takimi sytuacjami. Wystarczy isc w weekend do jakiegos baru a odrazu mozna poznac osoby ktore nie są z m-ce. Szkoda że ZAWSZE takie kozaki mocne są w grupie.

  Oczywiście nie mówie o wszystkich bo sam mam sporo zajebistych kumpli z okolicznych wiosek i wiem ze umieja sie zachowac. Sam jak jeżdze np. do Krakowa na imprezy to nie robie syfu nie demoluje nie wyżywam sie na np. koszach, przystankach itp.

  Pójdą tacy pobiją jednego w 10 a później 3 lata będą sie szczycić że pojechali do MIASTA zlali chłopa i są gangsta. Szkoda że większości z nich to edukacje skończyła na podstawówce ew gimnazjum.

  Przykład Wchodzi np. chłopak mieszkający na wsi do np.parasolek i co ? i NIC ! wypije piwo pobawi sie i ok. Znam osobiście kilka barów na wioskach (mniejsza z tym które) że jak się wchodzi a "stali bywalcy" Ciebie nie znają to na wejściu masz za co takich ludzi mam szanowac ? może im jeszcze skrzynke piwa kupić na DM za to że są wspaniali i dzięki nim m-ce funkcjonują ? :D

  Kończąc powiem tyle Szacunek za Szacunek Frajerstwo za Frajerstwo. Nie umieją uszanować to niech nie liczą na szacunek ludzi mieszkających w myślenicach

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  Postanowiłam wtracic sie do dyskusji.Po pierwsze generalizowanie ,że ludzie z mniejszych miejscowości zachowuja sie gożej , wulgarniej , bardziej chamsko to jawna dyskryminacja i przykład głupoty po prostu.Czy my myśleniczanie nie mamy czasem zakorzenionego takiego przekonania i wyobrazenia na temat naszego miasta ,że jest to centrum a wszystkie okoliczne miejscowości to nizszy szczebel.Taaa Krakow traktuje Myślenice jak ,,miejscowosc niższego szczebla ,,więc my musimy wyleczyc nasze kompleksy ,,wyżywając,,sie na ,,wsiach,,no przecież absurd.Jestem stała bywalczynią od paru lat naszego skromnego barowego zaplecza i z pełną odpowiedzialnościa moge powiedziec ,że nie jest tak ,że większość zamieszania wprowadzają przyjezdni.Prawda jest taka ,że tu też nie brakuje agresorów , którzy tylko po alkoholu szukają zadymy.Tak jest i to sie nie zmieni.Taki jest urok tego miasteczka gdzie kazdy praktycznie z każdym sie zna ,lub wcześciej czy póżniej pozna...Nie można generalizować i upraszczać , niektorych faktów.A fakty sa takie że taki sam procent chamstwa mieszka tu jak przyjezdza.To tyle z mojej malej prywatnej dygresjii.Bardzo prosze o niewytykanie mi ewentyalnych literowek i nie łapanie za słowa.Jest to wypowiedz spontanicznie napisana jako mała forma buntu przeciw szuflatkowaniu i szablonowemu myśleniu:)Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 21 cze 2009

  Jak to powiedział Franek Dolas "Ale naważyłem bigosu" :D

  Dzięki za poparcie Stochuwtp i Bolek. Obydwaj panowie macie sporo racji w swoich wypowiedziach, a Bolek w tej ostatniej pokazał że i jemu los Myślenic nie jest obojętny.

  artuj - widocznie nie do końca mnie zrozumiałeś. Jak będziesz zainteresowany to możemy dokończyć wątek na PW.

  Więcej w ten artykuł wchodził nie będę, bo z takimi osobami jak UderzwStol po prostu rozmawiać się nie da. Użytkownik nomad wyjaśnił dlaczego.

  I na sam koniec: niech sobie przyjeżdżają osoby z okolicznych wsi, proszę bardzo. ALE NIECH SIĘ ZACHOWUJĄ NORMALNIE A NIE JAK BYDŁO.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  Ludziska, ale po co te podziały? Jak z kogoś jest na mieście agresor to komisariat albo izba wytrzeźwień, bez względu skąd ktoś jest. Do reszty co to ma właściwie za znaczenie?

  FISHER, jesteś osobą która lubi stwarzać podziały, chociażby jeżeli chodzi o kluby sportowe. Dochodzą do tego podziały terytorialne i nie wiadomo co jeszcze. Wolny kraj, nie musisz wszystkiego akceptować - ale jest pewna granica absurdu do której podążasz w linii prostej. W pewnym momencie będziesz akceptował tylko to co jest w Twoim pokoju.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2009

  A przepraszam bardzo UderzwStol, masz w ogóle coś do powiedzenia, czy tylko lubisz się pienić i udawać osobę tolerancyjną? Ja pamiętam takich ludzi... Nosili biało-czerwone opaski na ramieniu z bardzo tajemniczym napisem i byli bardzo praworządni. Ale to było kiedyś... dawno temu... jeszcze za komuny. A poza tym wszystkim wszyscy marnujecie energię na nic. Pax pax między narody.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2009

  Dobrze że nie mamy w myśleniach jeszcze różnorodności narodowej i rasowej bo by już była tragedia. To miasteczko jest strasznie mało tolerancyjne co widać po powyższej dyskusji. Przestańcie już tak szufladkować. Wypowiedzi w stylu wieśniaki to wieśniak tamto już same w sobie świadczą o twoim wrzucaniu wszystkich do jednego worka. Nie chodzi już nawet o to komu słoma z butów wystaje czy kto statystycznie robi większy syf.

  Najpierw piszesz "czarnuch to czarnuch tamto" o potem mówisz że chodzi ci tylko o tych złych... Może zmień epitet jakiego używasz o odniesieniu do tych według ciebie "wieśniaków". Jak już wielu poprzedników/czek napisało ludzi nie umiejących się zachować znajdziesz w każdej grupie społecznej i kulturowej. F15H3R kierując się twoimi słowami zaraz będzie można dojść do filozofii Hitlera.

  Odnośnie jeszcze naszego "mało" czy "wielko" miasteczkaństwa. Tu jest jeszcze gorzej. U nas nawet jak ktoś się czegoś dorobi czy jakoś się wyróżnia ludzi na niego patrzą z ogromną zawiścią. Kto nie jest szarym rdzennym myśleniczaninem ten już beeeee.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2009

  Zwieprzony ! Dlaczego nie bierzesz udziału w dyskusji ? To dla Ciebie niepodobne :)

  Odpowiedz
 • 22 cze 2009

  artuj i Emcecuś - dlaczego mi przypisujecie coś czego nie robię?

  Odpowiedz
 • 22 cze 2009

  Ja również się zgadzam, zazwyczaj takie zachowanie objawia się wśród "przyjezdnych" . Przypomniałem sobie przy okazji "napad na manekina", panowie też chyba byli z okolicznych wiosek.
  Niezwykle to irytujące jest, często sobie tam ostatnio siedzę z dziewczyna i na szczęście nie byłem tego świadkiem. Bardzo nie miło by było, już nie mówiąc jak by np fikali do obecnych tam :) z dwoma ciężko by mi było :P musiał by m po F15H3Ra dzwonić :D ;)
  F15H3R i Bolek maja bardzo dużo racji.

  Odpowiedz
 • 22 cze 2009

  szukający - chętnie bym pomógł.

  Może to artuj był skoro ich tak broni? :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2009

  Nie wiem co się dzieje z tym miastem bo dawniej takie rzeczy nie miały prawa bytu w M-cach, bo albo miejscowi robili z tym porządek (najczęściej na dworcu:), albo policja.A teraz jeszcze mamy straż miejską, monitoring i inne cuda za ciężkie pieniądze, ale to służy np.do ścigania kierowców źle zaparkowanych samochodów, albo osób które mają ochotę na piwo nad Rabą w upalne popołudnie (nie mówię tu o jakiś pijackich ekscesach).
  Dzisiaj na rynku pod arkadami widziałem paru idiotów w dresach i białych czapeczkach zaczepiających wulgarnymi tekstami przechodzące kobiety i wpychających się pod przejeżdżające samochody i jakoś naszych kochanych stróżów prawa nie było widać nigdzie w pobliżu (może z powodu deszczu lub po prostu z niechęci do takich interwencji bo przecież lepiej jak już wspomniałem wlepić komuś mandacik...)Nie wiem co to za łebki miejscowi czy nie, ale ciekawi mnie czy zwrócili ostatnio czyjąś uwagę bo nie pierwszy raz ich w podobnych okolicznościach spotkałem.
  pozdr.

  Odpowiedz
 • 22 cze 2009

  Nie ma znaczenia czy z miasta czy z wioski - jeśli ktoś jest burakiem to nim pozostanie.A niestety dzisiejsza młodzież to w znacznej części leworęczne (do pracy)- buraki, a do tego agresywne. Objawia się to już w szkole ponadgimnazjalnej a potem tak zostaje.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2009

  A ja pytamn dlaczego usuneliscie mojego posta z popołudnia ? czy kogoś obraziłem ? NIE ! ALE PRAWDA BOLI!

  szukajacy- Uwierz mi na moich oczach 2 albo 3 lata temu 8 kozaków szukało do kolesia który szedł z dziewczyną (!!!) dla mnie to jest mniej niż 0 !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2009

  Fisherku, czytaj ze zrozumieniem. W żadnym wypadku nie bronię występków takich ludzi bo tego się zrobić nie da.

  Wystarczy nazwać takich ludzi "hołotą" i problem załatwiony. Niepotrzebnie czujecie się dowartościowani tym że jesteście "z miasta".

  Na Dniach Myślenic nie zauważycie większej różnicy które typki są z miasta a które nie. Podpite (i agresywne) małolaty są zazwyczaj na podobnym poziomie w każdym zakątku naszego kraju.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2009

  niech za poziom fiszerka mówi jego koment na profilu artuja
  "
  masz ryj jak pedał"
  tutaj screenshot -> http://img189.imageshack.us/img189/3248/beztytuustk.jpg

  w związku, z tak niskim poziomem dyskutanta Fiszera, nie zamierzam angażować się w polemikę z tym osobnikiem. Osoba dojrzała emocjonalnie, znająca podstawy kultury współistnienia w społeczeństwie tak się nie zachowuje. Jednocześnie apeluję o rozwiązanie sprawy Fiszera. Nawet jeśli ma dynamiczne IP i co chwile inne, to są sposoby na ludzi, którzy nagminnie obrażają, rzucają niecenzuralnymi słowami. Przy jednoczesnym własnym tchórzostwie, bo sami boją się pokazać swoją własną twarz.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2009

  F15H3R - no to pokazałeś koleś klasę. Godnie reprezentujesz Myslenice. WSTYD !!!

  Odpowiedz
 • 23 cze 2009

  artuj ja się wcale nie czuję dowartościowany faktem że mieszkam w mieście i że jestem z Myślenic...Powtarzam to kolejny raz NIE będe tolerował chamstwa przyjezdnych (tych mistowych też). Najlepiej skończyć ten temat. W poniedziałek pewnie do niego powrócimy :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2009

  czy ogródek został odebrany przez sanepid..Pytam się?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2009

  dlatego kazdy powinien nosic pałe zeby takich gnoi tłuc!!!!

  Odpowiedz
 • 24 cze 2009

  Nikt tu nie generalizuje, tylko chodzi większości z nas o to, że zjeżdzają się z okolicy typki właśnie po to żeby robić u nas bydło.
  Myślenice dla myśleniczan, stop hołocie ;)
  Recepta : więcej patroli na trasie Carefour - "Małpi Gaj" :>

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2009

  a gdzie była straz miejska!!!!!!!!!!ZAWSZE SA TAM GDZIE ICH NIE POTRZEBA do czego to podobne żeby przy 1,5 promila i wiecej podać komus alkohol.przeciez przy tylu promilach ewidentnie widac ze ktoz jest nietrzezwy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2009

  straz miejska potrafi tylko doczepiac sie do ludzi siedzacych na ławkch pijacych w spokoju browarka!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2009

  a gdzie była straz miejska!!!!!!!!!!ZAWSZE SA TAM GDZIE ICH NIE POTRZEBA do czego to podobne żeby przy 1,5 promila i wiecej podać komus alkohol.przeciez przy tylu promilach ewidentnie widac ze ktoz jest nietrzezwy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2009

  MG, zapisz się do ONR o ile już Cie tam nie ma.
  Biedny, neofaszysto. Hasło "Myślenice dla Myśleniczan" przypomina mi najgorsze czasy faszyzmu w Europie!

  Odpowiedz
 • 24 cze 2009

  Swoimi poglądami przypominasz ONRowca i zapewne wyglądem też.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2009

  Brawa dla fiszera!po komentarzu do foty artuja oczywiscie
  wyszła wiocha z miastowego.

  Odpowiedz
 • 25 cze 2009

  ja33 w porę masz zryw :D:D:D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2009

  A fiszerunio dumny jak paw! Oto nasza miastowa wyga :>

  Odpowiedz
 • 25 cze 2009

  Ooo widzę że cenzura na stronie. Nieładnie!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2009

  Jak to mowia-mozna byc ze wsi i mozna byc wiesniakiem.
  Pozdro dla fUszera :D

  Odpowiedz
 • 25 cze 2009

  Zna ktoś takiego? Bo ja na pewni nie ]:>

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2009

  Jestem z Krakowa. Często spędzam weekendy w Myślenicach. Przyznaję w pełni rację Fisherowi i Bolkowi. W niedzielę na Zarabiu wprost roi się od podejrzanych młokosów z czerwonymi twarzami (często w dresach). Publicznie oddają mocz na chodnik, zaczepiają, jeżdżą pijani samochodami,śmiecą,śpią we własnych wymiocinach w parku itp.
  Wypadałoby z tym zrobić porządek! Krakus pozdrawia Myśleniczan !!!

  Odpowiedz
 • 26 cze 2009

  Krakus dzięki ;)

  A tak swoją drogą nie jestem aż taki zły ]:> gdyby nie ja nie byłoby tylko komentarzy pod tym artykułem

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2009

  Oczywiście, że nie jesteś zły:-) bronisz Swojego Miasta przed najazdami nieokrzesanych wandali z okolicznych wiosek. Sam zetknąłem się z poziomem kultury jaki prezentują i jestem totalnie na nich wkurzony! W niedzielę robią chlew na Zarabiu, bo czują się tam anonimowi, a w tygodniu grzecznie uprawiają buraki u siebie na wiosce i udają porządnych ludzi. Wdodatku poruszają się 7-10-cio osobowymi bandami i nawet nie da się ich porządnie zbesztać.Pozdro :-)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 cze 2009

  Szanowna Policja powinna spuśćić mu konkretne manto ,tak żeby niemógł się ruszyć przynajmniej z miesiąc.To jest skuteczna walka z chołotą.

  Odpowiedz
 • 28 cze 2009

  Kazek,

  tak robiono za komuny, kiedy notorycznie łamano prawa człowieka:(

  Mam nadzieję, że takich metod już nie będzie się stosować.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 paź 2009

  o pewnie kolega był z osiedla ;D tylko z tamtad wychodzą takie elementy jak ten typ xD

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 145

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...