Myślenice: W Rynku stanęła mobilna stacja pomiaru powietrza
- 8 marca 2017
Na płycie Rynku UMiG Myślenice zamontował mobilną stację pomiaru powietrza, która bada poziom pyłu zawieszonego PM10 oraz PM2,5
Pierwszy miesiąc potrwa wdrażanie urządzenia. W tym czasie odbywać się będą testowe pomiaru, natomiast od maja będzie funkcjonować przez cały rok, a za pomocą elektronicznego ekranu wyświetlany będzie bieżący odczyt. Pokazana zostanie również średnia dobowa zawartość pyłów w powietrzu, wynik bieżący, a także dodatkowo aktualna temperatura powietrza.
„Przez pierwszy miesiąc wyniki będą publikowane na stronie gminy. Wciąż pracujemy nad zoptymalizowaniem sposobu przekazu tych informacji mieszkańcom” czytamy w komunikacie UMiG.
Średnie dobowe wyniki (Dopuszczalna norma PM10 - 50 mikrograma/m3):
3.03.2017, piątek - 25 ug/m3
4.03.2017, sobota - 17 ug/m3
6.03.2017, poniedziałek - 32 ug/m3
Szczegóły dotyczące jakości powietrza w Małopolsce można znaleźć tutaj
Ludzie pomyślcie logicznie. Całą zimę wszyscy maglują w mediach problem smogu - wy na forum również to robiliscie przez cala zime. Gdzieś nawet widziałem temat o tym ze nie ma tutaj punktu pomiaru. Najwidoczniej wladze to zauwazyly i reaguja na wasza potrzebe instalujac punkt pomiaru a wy juz hejtujecie tylko tym razem zamiast psioczyc na to ze nie ma to narzrekacie ze w rynku...
Czy dzięki temu urządzeniu powietrze sie poprawi w Myślenicach i okolicach?!
Stacja jest potrzebna od 1 list do końca lutego, teraz jak jest ciepło to potrzebna nam stacja jak druga buda psu.
To tak jak by chcieli leczyć chorego na raka aspiryną.Co to da???Niech obniżą ceny gazu o 50% to problem sam znikinie. Jak byłem kiedyś na Słowacji to mi baba powiedziała że im się nie opłaca węglem palić ,gaz jest o wiele tańszy.
Nie było stacji -było źle. Jest stacja - jest źle. Ech ludziska.
Od czegoś trzeba zacząć. Aparatura do pomiarów powietrza myślę że może być przydatna dla mieszkańców Myślenic. Z czasem może warto by było, aby taka inwestycja pojawiła się w różnych częściach powiatu. System powinien być zintegrowany a alarmy o złej jakości powietrza - komunikowanie w lokalnych mediach oraz na życzenie smsem.
Co teraz?
Inwestycja w drzewostan, karanie za palenie śmieciami, zakaz palenia odpadami weglowymi oraz wymiana pieców na piece ekologiczne. Do tego obniżenie ceny na LPG.
Może warto zachęcić ludzi do wymiany pieców dopłatą do nich i/lub ulgą w podatku.