Złoty pociąg

Linia kolejowa Kraków - Myślenice: Podpisano porozumienie w sprawie budowy

Linia kolejowa Kraków - Myślenice: Podpisano porozumienie w sprawie budowy

fot. UMiG Myślenice

W Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie porozumienie intencyjne w sprawie budowy kolei na odcinku Kraków - Myślenice podpisali włodarze gmin Myślenice, Świątniki Górne, Siepraw oraz Sułkowice

Umowa intencyjna dotycząca rozpoczęcia prac nad projektem budowy kolei pomiędzy Krakowem a Myślenicami została podpisana dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim. W obecności marszałka Jacka Krupy oraz prezydenta Jacka Majchrowskiego porozumienie podpisali przedstawiciele Gmin Myślenice, Świątniki Górne, Siepraw oraz Sułkowice.

Pierwszy raz o pomyśle utworzenia linii kolejowej łączącej Myślenice z Krakowem pisaliśmy w sierpniu. Według wstępnych planów linia miałaby biec przez Kraków - Swoszowice, Świątniki Górne do Myślenic.

Koncepcja budowa linii kolejowej znajduje się we wstępnej fazie projektowej. Podstawowe założenia mówią o tym, że mieszkańcy powiatu myślenickiego mogliby pozostawiać samochody na planowanych parkingach Park&Ride w Myślenicach i wsiadać w szybką kolej do Krakowa.

Czy według ciebie pomysł stworzenia linii kolejowej na odcinku Kraków - Myślenice jest możliwy do zrealizowania?

 • TAK TAK 81%
 • NIE NIE 19%
 • Głosów: 4240

W jednym z naszych sondaży pytaliśmy was czy uważacie ten pomysł za realny. Zdecydowana większość, bo 85% ankietowanych wierzy, że możliwa jest realizacja tego projektu. Sceptycznych pozostaje 15% z was.

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • Brak zdjęcia
  8 wrz 2017

  Oby się udało gdyż zwierzęta przewożone są w lepszych warunkach niż ludzie busami z Myślenic do Krakowa .

  110 9 Odpowiedz
 • OKOKI 8 wrz 2017

  Busiarze będą sabotować budowę.Rozkrecąc szyny ,napadać na robotników lub smarować szyny olejem.

  60 12 Odpowiedz
 • 8 wrz 2017

  Rząd Beaty Szydło co miesiąc bierze od Ciebie pieniądze żeby mieć mieć na 500+, to najpierw zabiea 700 zł, żeby dac 500zl i jakos nikt nie placze nad tym , a nad budowa kolei sa same zale i lamenty. Lepiej jezdzic busem na glonojada i mieć wycieczke krajoznawcza i stać w korkach.

  60 39 Odpowiedz
 • 9 wrz 2017

  Jak budowali pierwszy raz, to była pierwsza wojna, potem jak od nowa zaczęli, to była druga wojna, a teraz jak znów zaczną budować to będzie koniec świata???

  35 10 Odpowiedz
 • 9 wrz 2017

  Wyraz twarzy Jacka Majchrowskiego mówi wszystko o tym projekcie.

  24 8 Odpowiedz

Zobacz więcej