Okolice

Sułkowice zlikwidowały straż miejską

Sułkowice zlikwidowały straż miejską

Radni zdecydowali o likwidacji straży miejskiej w Sułkowicach. To jedyne miasto w powiecie w którym nie ma ani siedziby straży miejskiej, ani posterunku policji. W razie interwencji wzywany jest patrol z Myślenic

Radni miejscy w Sułkowicach podjęli uchwałę na mocy której rozwiązali straż miejską. Straż miejska w tej miejscowości działała od 2009 roku i została założona przez gminę w miejsce zlikwidowanego w tym czasie posterunku policji.

W ubiegłym roku nowy komendant policji Michał Gamrat zorganizował cykl debat dotyczących bezpieczeństwa w gminach powiatu myślenickiego. Jednym z najważniejszych punktów każdego ze spotkań było rozważenie wszystkich „za” i „przeciw” dotyczących utworzenia bądź reaktywacji Posterunków Policji w powiecie myślenickim. Sułkowice nie były zainteresowane utworzeniem takiej placówki.

- W tej sytuacji temat reaktywacji posterunku teraz pewnie wróci i trzeba będzie na nowo podjąć rozmowy z policją - Gazecie Myślenickiej powiedział Piotr Pułka, burmistrz Sułkowic.

Dzisiaj w Sułkowicach przy ul. 11 Listopada działa Lokal Przyjęć Obywateli, gdzie w poniedziałki i czwartki dyżury pełnią dzielnicowi. Miasto patrolowane jest przez radiowozy z KPP Myślenice, również z tej jednostki wysyłany jest patrol w przypadku zgłoszenia.

W 2017 roku w Sułkowicach przeprowadzono około 450 interwencji - głównie domowych, dotyczących spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, naruszeń porządku publicznego i zakłóceń ciszy nocnej. Ponadto na terenie Gminy Sułkowice w ubiegłym roku doszło do 95 kolizji i 33 wypadków drogowych.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 9 lut 2018

  Brawo Sułkowice!!! To samo proponuję zrobić w Myślenicach. Głosujcie kto za likwidacją Straży w Myślenicach daje plusa , a kto przeciw likwidacji minus

  295 56 Odpowiedz
 • 9 lut 2018

  Oo widzę że w głosowaniu wyżej przeciw są pewnie sami strażnicy :)

  90 19 Odpowiedz
 • mknp@o2.pl 9 lut 2018

  @Orzełwkoronie - ja zaminusowałem. Straż Miejska w Myślenicach jest akurat przydatna. Zajmują się rzeczami, na które policja nie zwraca uwagi (dzięki temu policja może się skupić na innych równie ważnych sprawach do których SM nie ma uprawnień). Chodzi mi np o mandaty i odholowywanie samochodów parkujących karygodnie, ale z drugiej strony niejednokrotnie widziałem jak nie karali kierowców pojazdów, którzy zaparkowali co prawda niepoprawnie, ale nie stwarzali utrudnień ani zagrożenia, za co oczywiście plus, bo w Myślenicach ciężko znaleźć miejsce. Często widziałem również jak interweniowali w sprawie pijaków uprzykrzających życie innym mieszkańcom.
  Wydaje mi się że w razie potrzeby mogę liczyć na myślenicką SM.

  41 54 Odpowiedz
 • 9 lut 2018

  Jest w naszym mieście wiele do zrobienia wszyscy liczyli na SM bo myśleli że zajmą się porządkiem w mieście. Wystarczy przypomnieć jak straż działa w innych miejscowościach w kraju . A tu śmieci na całej długości ul. 3-go Maja, brud i syf obok posesji przy odcinku ul. poniatowskiego + te ruiny resztki domu i w wielu innych miejscach. A gdzie SM żeby dopilnować by były odśnieżone chodniki. To za komuny lepiej wywiązywała się tzw. "DREWNIAKI" na których Burmistrz mógł liczyć Tak że SM ma wiele obowiązków ale niestety ich nie wykonują, bo lepiej powozić się służbowym samochodem albo udawać że się nie widzi. I tak mija dzień za dniem!!!!

  46 7 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   10 lut 2018

   a ty jak wyrzuczasz resztki przez okno to jest git ?

   4 16 Odpowiedz
 • OKOKI 9 lut 2018

  Straży miejskiej nie zlikwiduje bo to jego potencjalni wyborcy + ich rodziny.

  29 10 Odpowiedz
 • 10 lut 2018

  Straż miejska jest w Myślenicach potrzebna, ale winna wykonywać czynności wynikające z ustawy, a nie być na posyłki burmistrza i jego urzędasów.

  22 11 Odpowiedz
 • 10 lut 2018

  Burmistrz Sułkowic, pan P.P. całkowicie wyeliminował przestępczość w czasie swoich rządów ,więc policja i straż miejska jest zbędna. :-)

  13 10 Odpowiedz
 • ania 11 lut 2018

  To jak chcę sąsiadowi zgłosić cieknące szambo to do kogo mam dzwonić?

  3 8 Odpowiedz
 • 12 lut 2018

  BARDZO DOBRZE !!!

  8 4 Odpowiedz
 • 12 lut 2018

  Coś się nam ta nasza gmina kochana cofa w rozwoju. A to sprzedają gminne budynki, a ciekawe też komu.. Likwidacja straży, policji też dawno niema. no to będą se wypuszczać szamba palić śmieci i robic co komu pasuje. Na zdrowie na pewno to nikomu nie wyjdzie. Oj strasznie krótkie nogi ma taka polityka. Dowód na mądrość to na pewno nie jest.

  5 7 Odpowiedz
 • Raphaell 13 lut 2018

  Czyli wygląda na to że jak nie daj Boże zdarzy się kolejny wypadek w Sułkowicach to....nie ma nikogo...zanim przyjadą od nas z Myślenic to potencjalny sprawca będzie już w ...Suchej B.:)..Bravo Sułkowice:)....a potem będą szukać....szukać....i szukać:)....TRAGEDIA.

  7 8 Odpowiedz
 • 13 lut 2018

  Kolejny krok to likwidacja burmistrzow wojewodow i cesarstwa rzymskiego trzymamy kciuki

  6 4 Odpowiedz
 • ania 13 lut 2018

  Jakby robili co do nich należy to by gminę było stać, żeby ich utrzymać. W Krzywaczce spaceruje się w oparach szamb i dymie spalonych śmieci. Swoją drogą ile kosztowało utrzymanie czinkłeczento i drużyny bojowej w ilości sztuk 2?

  6 2 Odpowiedz
 • 14 lut 2018

  Straż podlega burmistrzowi i robi tylko to co on im każe. Burmistrz z radnymi zlikwidował straż, no to pewnie palenie śmieci, wypuszczanie szamb do rowu i rzeki i wałęsające się psy, bo je straż łapała, nie są dla nich problemem. No i totalna dewastacja zalewu. no fajnie jest. Na różne inne zbędne bajery gminę stać. I zawsze jeszcze można podnieść za wodę i śmieci, jak zrobili na ten rok.

  9 2 Odpowiedz

Zobacz więcej