Miasto

Nieprawidłowe parkowanie to nie wszystko. Komendant chce,aby policja była obecna w życiu mieszkańców

Poprzedni komendant policji Michał Gamrat zapowiadał uporanie się z problemem dotyczącym nieprawidłowego parkowania. Nie udało mu się.

Nowy komendant jako priorytet uznaje obecność policji w codziennym życiu mieszkańców

 

Poprzedni komendant Michał Gamrat w ubiegłym roku zapowiadał uporanie się z problemem dotyczącym nieprawidłowego parkowania na terenie Myślenic.

 

Jak wielokrotnie zwracaliście uwagę, kierowcy potrafią zaparkować dosłownie wszędzie - na przejściu dla pieszych, chodniku, a nawet na środku drogi.

Będziemy reagować na wszelkie przejawy łamania prawa. W pierwszej kolejności mam zamiar zaktywizować policjantów w zakresie zwalczania wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem w mieście – w ubiegłym roku zapowiadał komendant Michał Gamrat.

W naszej ankiecie nie dawaliście mu szans na powodzenie w realizacji tego planu.

Miejsce komendanta Gamrata w marcu zajął mł. insp. Maciej Kubiak, a po trzech miesiącach pełnienia obowiązków został nominowany na to stanowisko. Jak się okazuje dostrzega problem, ale nie uważa go za priorytet w działaniu policji.

Nie mogę powiedzieć, że problem parkowania jest dla mnie priorytetem. (…) Nie widzę potrzeby potężnego angażowania pracy myślenickiej policji w uczenie kierowców prawidłowego parkowania i nie mogę zapowiedzieć walki ze wszystkimi parkującymi niezgodnie z przepisami. Tym zadaniem dzielimy się ze strażą miejską, co oczywiście nie oznacza, że nie interweniujemy. Robimy to zwłaszcza, gdy mieszkańcy zgłaszają samochody pozostawione w sposób, który stwarza zagrożenie w ruchu drogowym lub utrudnia bezpieczną komunikację – mówi na łamach Gazety Myślenickiej.

Jak postrzega rolę policji? „Widzę Komendę Powiatową w Myślenicach jako jednostkę otwartą. (…) Jesteśmy dla ludzi i cenimy sobie kontakt z nimi oraz z ich opiniami, dlatego chcemy być obecni w życiu społeczności lokalnej powiatu myślenickiego. Służymy radą i pomocą. Taka jest rola policji w XXI wieku” – wyjaśnia.

Które zdarzenie występujące w Myślenciach uznajesz za najbardziej uciążliwe?

 • akty wandalizmu
 • bezdomność
 • dzikie wysypiska śmieci
 • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych
 • przekraczanie prędkości przez kierowców
 • nieprawidłowe parkowanie
 • niszczenie zieleni
 • jazda po lasach quadami
 • bezpańskie psy
 • żebractwo/wyłudzanie pieniędzy
 • inne
 • Zobacz wyniki
 • akty wandalizmu akty wandalizmu 16%
 • bezdomność bezdomność 3%
 • dzikie wysypiska śmieci dzikie wysypiska śmieci 10%
 • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych 8%
 • przekraczanie prędkości przez kierowców przekraczanie prędkości przez kierowców 12%
 • nieprawidłowe parkowanie nieprawidłowe parkowanie 26%
 • niszczenie zieleni niszczenie zieleni 2%
 • jazda po lasach quadami jazda po lasach quadami 10%
 • bezpańskie psy bezpańskie psy 4%
 • żebractwo/wyłudzanie pieniędzy żebractwo/wyłudzanie pieniędzy 7%
 • inne inne 2%
 • Głosów: 1990

Tymczasem wśród najbardziej uciążliwych zdarzeń na terenie Myślenic na pierwszym miejscu wymieniacie właśnie nieprawidłowe parkowanie, które zyskało 30% wszystkich głosów wyprzedzając przekraczanie prędkości (13%), akty wandalizmu (13%) i jazdę po lasach quadami. 

Powiązane tematy

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta
Drogi 14

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta

Od czwartku 7 listopada policjanci będą mogli przeprowadzać kontrolę niemal w każdym miejscu – nawet na zakazie, czy chodniku. Co więcej, zmiany w przepisach dają im możliwość wystawiania 500 złotowego mandatu za… nietrzymanie rąk na kierownicy. To wszystko w czasie kontroli, podczas której sprawdzą też przebieg waszego auta Do tej pory policjanci...

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?
Powiat myślenicki 65

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

"Jedną ręką prowadzisz, hajs już w kieszeni jest przygotowany do wydawania. Bus zapchany jak puszka sardynek. Tutaj nawet od kierowcy autobusu potrafisz zje*** dostać, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść i masz pretensje" – brzmi znajomo? Tak, ale akcja dzieje się na Ukrainie i jest bliźniaczo podobna do tej, jaką można zastać w busach obsługuj...

Policjanci sprawdzali busy. Zatrzymali prawo jazdy oraz 5 dowodów rejestracyjnych
Drogi 20

Policjanci sprawdzali busy. Zatrzymali prawo jazdy oraz 5 dowodów rejestracyjnych

Tylko podczas jednodniowej kontroli przewoźników, policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy i pięć dowodów rejestracyjnych Podczas ogólnopolskiej akcji policji TRUCK&BUS również na terenie powiatu myślenickiego funkcjonariusze kontrolowali m.in. przewoźników.  - Naszym celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonyw...

Komentarze

 • 23 lip 2018

  Na szacunek to należy sobie zapracować. Jak chcecie zyskać szacunek "kontaktując" się ze społeczeństwem podczas "wlepiania" mandatów to życzę powodzenia.

  50 7 Odpowiedz
 • 23 lip 2018

  Ja bym chętnie widział policję organizującą jakieś eventy.
  Można zrobić pokaz pierwszej pomocy połączony z jakimiś lekcjami, żeby ludzie wiedzieli jak pomóc gdy będzie potrzeba.
  Można zorganizować konkurs umiejętności jazdy samochodem, motocyklem, rowerem, konkurs z przepisów i porady jak zachować się w różnych sytuacjach na drodze, zająć na dzień jakiś parking, zrobić jakąś trasę i impreza dla młodych i starszych.
  Zawody na strzelnicy, jakieś inne zawody sportowe.

  Z klasycznych obowiązków policjantów, może warto zainteresować się Krajową Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, bo widzę że w naszym powiedzie ludzie sporo zgłaszają, a większość jest ignorowana. Widzę że niektórzy już się zdenerwowali brakiem reakcji na ich zgłoszenia i wręcz zalewają mapę.

  Brakuje również policji na drodze. W innych miastach spotyka się policję dość często, najbardziej zaskoczył mnie Wrocław, gdzie policja jest na prawdę wszędzie i prawie zawsze miałem patrol w zasięgu wzroku albo wiedziałem gdzie na pewno będzie. W Myślenicach albo nikogo nie ma, albo stoją gdzieś ukryte na jakimś parkingu 3 radiowozy i ploteczki, niedawno widziałem policjantów na ploteczkach na parkingu galerii myślenickiej na górze. W razie potrzeby nikt ich nie znajdzie, żeby zawiadomić, ja ich zobaczyłem bo akurat parkowałem obok nich.

  22 17 Odpowiedz
 • 23 lip 2018

  ja bym zają sie nielegalnym opłatą na drodze przy krawężniku równolegle do dawnego pewexu ludzie patszcie na znaki !!!!!!!!

  14 14 Odpowiedz
 • 23 lip 2018

  Oj, mam nadzieję, że w tym dobrym znaczeniu ta "obecność w codziennym życiu mieszkańców". Bo Policja lawinowo traci na zaufaniu i to nie tylko ze względu na brutalność wobec ludzi protestujących przed sejmem. Policja stała się maszynką do wlepiania mandatów i nabijania kasy do budżetu. Na Zachodzie zdaje się częściej pouczać, w Polsce zazwyczaj karze (choć mandat można 'zarobić' wszędzie). Obawiam się, że nie koniecznie jest to dobra 'resocjalizacja'.

  Zgoda, że wszędzie są ludzie, którzy pouczenia mają za nic i będą nadal robić swoje. Ja osobiście liczę na postęp w sprawie zwalczania dzikich pojazdów w lasach, a zwłaszcza na szlakach turystycznych. Co do parkowania, no cóż - pewna doza zrozumienia jest potrzebna, mamy chyba sporą dysproporcję między miejscami płatnymi a bezpłatnymi.

  22 16 Odpowiedz
 • OKOKI 23 lip 2018

  Propagujmy hasło- Policjant pod każdym łóżkiem !!

  16 10 Odpowiedz
 • mirek@ 23 lip 2018

  mam wrazenie ze policjantow w ostatnim czasie wlasnie jakby mniej na drogach... zwlaszcza w porownaniu z era pana gamrata, kiedy byli wszedzie. teraz jest ich mniej czy nowy komendant ich schowal?

  12 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2018

  A ja mam pytanie do policji??????????!!!!!!!!!!!!11 kiedy zajmie się parkującymi wzdłuż drogi w stróży kolo kościoła........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja rozumiem jak nie było parkingu zrobionego, ale nowy piękny parking na 200 aut stoi pusty no może 2 auta trochę mądrzejszych są zaparkowane ale reszta nie reformowalna blokuje cala drogę proponuje po 500zl ......... stwarzają zagrożenie w ruchu typowe "Janusze" z gminy Pcim

  40 5 Odpowiedz
 • 23 lip 2018

  ja bym zajoł sie panem J...iem za nielegalne pobieranie opłat wzdłuż daqnego pewexu a sam jak chrabia nie płaci

  20 1 Odpowiedz
 • 23 lip 2018

  Gamrat był po układzie zrobił czystki i poszedł w wielkim poważaniu miał społeczeństwo a nowy komendant co najwyżej może zrobić turniej piłki nożnej bo raczej czegoś innego nasi policjanci nie potrafią a broń Boże jakieś pokazy czy coś. Krzywdę by sobie zrobili i innym dlatego nie ma i nie będzie nic po za mandatami bo komendant musi się rozliczyć w KWP z wyników i statystyk to jest priorytet.

  18 5 Odpowiedz
 • 23 lip 2018

  Ciekawe jak to zrobią jak dawniej były trzy radiowozy patrolowe na miasto a teraz nie ma kim jednego obstawić gdyż nie ma ludzi do pracy a ci co są mają tyle spraw że nie wiedzą w co ręce włożyć.

  16 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2018

  Proponuje więcej akcji policji na zasadzie "upatrzmy sobie łosia i znajdźmy na niego paragraf". Z 4 lata temu nasi szanowni Panowie, tak przejechali za mną całe Myślenice i gdy już mialem włączać się do Zakopianki zaprosili mnie na "rozmowe" ;D.

  *Tak, odebrałem telefon na 8 sekund, tak to niezgodne z przepisami, tak mandat był słuszny. Nie rozumiem jednak, czemu zamiast od razu mnie zaprosić na rozmowę Panowie przejechali za mną całe Myślenice :). Czyżby szukali większej ilości wykroczeń do mandatu :)?

  13 5 Odpowiedz
 • 24 lip 2018

  PANIE KOMENDANCIE a ja proszę by ścigać tych śmieciarzy co to piją i butelkę hyc pod czyjeś ogrodzenie... Słoneczna, Armii Krajowej, Okulickiego... To po prostu śmietniska... (Ja codziennie sprzątam po takich)

  20 4 Odpowiedz
 • 24 lip 2018

  W pierwszej kolejności powinny lecieć 24/h mandaty za parkowanie przy skrzyżowaniu z kurdeszem, osły zajmują pas przy pasach naprzeciwko kiosku i trzeba wymuszać wyprzedanie na lewoskręcie.

  6 5 Odpowiedz
 • kar war 24 lip 2018

  [cytat=Gascan] Ale jak auto jest zaparkowane to ty go nie wprzedzasz tylko omijasz. To dwa różne manewry .

  8 2 Odpowiedz
 • 24 lip 2018
  4 2 Odpowiedz
 • 26 lip 2018

  Następny figurant, który opowiada dyrdymały o priorytetach dla myślenickiej policji. Nie zdąży się zadomowić jak zostanie odwołany. A faktycznie myślenicka policja to dno o wodorosty.

  5 2 Odpowiedz
 • 27 lip 2018

  proponuje przywrocic obywatleski ruch spoleczny HORMO ew ZHOMO te komórki nie miały nigdy problemów z utrzymaniem w ryzach krepkich i gorliwych

  1 2 Odpowiedz
 • 20 mar

  Komendant Gamrat to typowy "spadochroniarz", który wiele naobiecywał w lokalnych środkach masowego przekazu i niewiele zrobił, a następnie wrócił/ uciekł/ do rodzinnego Chrzanowa na stanowiska komendanta tamtejszej jednostki. Podobnie jest z obecnym komendantem Kobiakiem i jego zastępcą Darą, obydwaj nie pochodzą z Myślenic czy okolicy, są także "spadochroniarzami" i nie mają bladego pojęcia co się dzieje w Myślenicach, gdyż po służbie około godziny 15,30 jadą do domów poza powiat myślenicki. Komendancie Kubiak, niech pan poczyta ustawę o policji i inne akty prawne odnoszące się do najważniejszych zadań Policji, bo opowiadasz pan bzdury o otwartej jednostce, opiniach ludzi i.t.d. Jeżeli ceni pan opinie mieszkańców to niech się pan weźmie za parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych, bo według ankiety to najbardziej palący problem mieszkańców.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 73

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 54

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...