Miasto

Będzie debata? Jarosław Szlachetka odpowiada i rzuca wyzwanie Krzysztofowi Halkowi

Będzie debata? Jarosław Szlachetka odpowiada i rzuca wyzwanie Krzysztofowi Halkowi

Jarosław Szlachetka: „Zapraszam mojego kontrkandydata do podjęcia rękawicy i wzięcia udziału w debacie [gdzie] zabraknie mentora bez którego mój konkurent nie zrobi ani kroku”

Krzysztof Halek: „Proponujemy debatę publiczną np. na Hali Widowiskowo- Sportowej dla 1000 osób. Nie zamykajmy się w studiu - proszę nie bać się ludzi”

W jednym ze spotów wyborczych Krzysztof Halek (KWW Macieja Ostrowskiego) zaprasza kandydatów na urząd burmistrza Miasta i Gminy Myślenice do merytorycznej dyskusji o przyszłości gminy.

Na odpowiedź długo nie musiał czekać, bowiem wywołany do tablicy poczuł się poseł PiS Jarosław Szlachetka, który również kandyduje na ten urząd.

„Serdecznie zapraszam mojego kontrkandydata na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice do podjęcia rękawicy i wzięcia udziału w debacie. Zdaję sobie sprawę, że może brakować odwagi bo w takiej bezpośredniej rozmowie zabraknie niestety mentora bez którego mój konkurent dzisiaj nie zrobi ani kroku” - na facebooku pisze Jarosław Szlachetka.

Propozycję takiej rozmowy podczas wywiadu w Radiu Kraków zaproponował prowadzący.

Po trzech godzinach na profilu Ostrowski&Halek pojawiła się odpowiedź podpisana przez Krzysztofa Halka, który pisze:

„Panie Pośle, cieszymy się, że przyjął Pan moją propozycje debaty. Jednak debata powinna być dla Mieszkańców - nie dla krakowskich mediów, które zainteresowane są głównie promowaniem Pana osoby a nie lokalnymi sprawami naszej Gminy, o czym niejednokrotnie się ostatnio przekonaliśmy. Rozmawiajmy z Mieszkańcami nie redaktorami TVP i Radia Kraków. Proponujemy debatę publiczną np. na Hali Widowiskowo- Sportowej dla 1000 osób. Nie zamykajmy się w studiu - proszę nie bać się ludzi. Poczekajmy tylko do końca września na ostateczną listę kandydatów z naszej gminy”.

WRZESIEŃ: Gdyby Wybory Samorządowe odbyły się dzisiaj, kto zostałby burmistrzem Myślenic?

 • JAROSŁAW SZLACHETKA JAROSŁAW SZLACHETKA 59%
 • KRZYSZTOF HALEK KRZYSZTOF HALEK 41%
 • Głosów: 2847

Co drugi was chce debaty

W jednym z naszych sondaży pytamy Czy debata pomiędzy kandydatami na burmistrza jest potrzebna? Połowa z was (50% ankietowanych) uważa, że tak – 41% nie widzi takiej potrzeby, natomiast 9% nie ma zdania.

W latach ubiegłych kandydaci na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice stronili od konfrontacji, posiłkując się spotkaniami w terenie czy też organizacją „debat” z mieszkańcami – nigdy z kontrkandydatem. Najbliżej do zorganizowania debaty było w 2010 roku, jednak sztaby kandydatów Macieja Ostrowskiego, Leszka Gowina i Wiktora Kielana nie doszły do porozumienia.

Wybory Samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października.

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze (137)

 • 12 wrz 2018

  Dlaczego halek boi się iść na debatę do radia kraków ? no tak głupie pytanie, co on miałby niby powiedzieć skoro nie ma kompletnie żadnej wiedzy o gminie myślenice i jej mieszkańcach a w dodatku za jego plecami nie byłoby maćka ? wie ze szlachetka by go tam rozniosl. Nie byloby macka, bylby tylko on, szlachetka i 2 mikrofony i to paraliżuje go najbardziej :D on umie tylko paplać to co mu maciek napisze.

  Wymyślił za to debatę na hali dla 1000 osob z czego 999 maja byc znajomi ostrowskiego i debate pewnie poprowadzi sam maciej :D (radia krakow moze przynajmniej każdy mieszkaniec słuchać) W dodatku za minimum 2 tygodnie aby nauczyl sie na pamiec wszystkiego co maciek mu napisze na kartkach...
  Booooże od 40 lat nie pamiętam tak żałosnej kampanii wyborczej, halek nie ma pojecia o niczym a wszystko za niego robi ostrowski i ktoś taki pcha sie na fotel burmistrza :D przeciez to jest żenujące, panie halek mieszkańcy Myślenic śmieja sie z tej pożal sie Boże "kampanii" i tego przeraźliwego strachu przed debata w radiu z szlachetka :D

  kolejny punkt dla szlachetki !

  154 91 Odpowiedz
 • 12 wrz 2018
  prywatnie napisał/a:

  Nie rtrawię pewnych zachowań w życiu publicznym..

  a możesz dla KODu szukać sobie roboty gdzie indziej? Weźmiesz swoich kolegów "Europejczyków" i będziecie się drzeć nad uchem. Nie umiecie uszanować dzieciaków 1IX to i nie uszanujecie nikogo innego ani żadnej debaty lokalnie. Neutralny grunt jest zdecydowanie najlepszym pomysłem. Jeszcze nie widziałem kampanii wyborczej dwóch ścierających się nacji które przebiegają w spokoju i merytoryce. Z debaty zostałyby drzazgi i żadnych wniosków. Wspólnie to można robić podsumowanie działań i rozliczenie a nie planować przyszłości.....szczególnie z KODem w tle. Miejsce jest bez znaczenia, ważne aby w merytorycznej ciszy kandydaci się przepychali i wyjaśniali.

  Wiesiek Bagieta napisał/a:

  Dlaczego halek boi się iść na debatę do radia kraków ? no tak głupie pytanie, co on miałby niby powiedzieć skoro nie ma kompletnie żadnej wiedzy o gminie myślenice i jej mieszkańcach a w dodatku za jego plecami nie byłoby maćka

  Jak to dlaczego się boi? Dlatego, że idą z hasłem bezpieczeństwo i rodzina. Owszem każda rodzina chce się czuć bezpiecznie to jest niepodważalne ale z tym Maćkiem za plecami to jest różnie. Stworzyli sobie twardą koalicję Krzychu & Maciek ale np ja oceniam kandydatów po tym co prezentują najpierw wokół siebie. I tu ciężko ufać przedstawionemu przez nich sloganowi bezpieczeństwo i rodzina skoro samemu nie potrafi się utrzymać własnej to jak powierzyć zarządzanie większą rodziną? Mamy czekać aż przysięgi zostaną złamane? Sorry ale dla mnie ważne kim kto jest od wewnątrz. Jesteś wierny w małej sprawie będziesz i wierny w dużej. A jeśli ktoś zdradza największą i najważniejszą z przysięg, choć miał dbać, strzec i dawać poczucie bezpieczeństwa to niestety nie nadaje się do powierzenia żadnej społeczności.
  Krzychu zatem przy Macieju jak dla mnie traci wszelkie swoje zalety. Ludzi i społeczeństwo trzeba za sobą ciągnąć a nie pchać.....podstawowa zasada managerska. Ciągnie się swoją postawa i przykładem, pcha się niestety na siłę.

  79 16 Odpowiedz
 • 12 wrz 2018

  Ale wy sie tego jarka boicie :D ale to dobrze to dobry znak. Niech halek pierdzi w stołek na borzęcie skoro taki tam był wspaniały. Gość nie potrafi zrobić własnej kampanii i jak zwykle ktoś go musi na plecach taszczyć w górę. Ja bym się wstydził gdybym miał być takim kandydatem. Ale co tam wstyd i honor tutaj na horyzoncie pojawia się szansa na wielkie pieniądze (za pierdzenie w stołek burmistrza) więc nie ważny wstyd, nie ważny honor... I taki ktoś ma być burmistrzem ? w życiu ! Szlachetka jest kilka poziomów wyżej od pana "nic nie potrafię" i mieszkańcy wam to udowodnią już niebawem :)

  Ciekawe czy maciek juz pisze skrypt na debate ktory pan "nic nie potrafię" bedzie musial sie wyuczyć na pamięć hahahaha chyba że jakaś słuchawka w uchu będzie i na żywo będzie mu nadawał z ubikacji co ma gadać :) bez maćka ten gośc przepadnie jak kamień w wodę.
  Obstawiam że Polska jeszcze nie widziała tak żenującej kampanii zeby kandydat nie potrafił sam niczego zrobić i wszystko musiał robić ustępujący burmistrz za niego. Parodia :D

  Pan "nic nie potrafię" boi się jak diabeł wody święconej debaty z szlachetką i każdy to widzi :D kompetentny i przede wszystkim SAMODZIELNY kandydat jest w stanie iśc do debaty o każdej porze dnia i nocy ale tutaj.... no sami widzicie z czym mamy do czynienia ;) Kolejny punkt dla Szlachetki !

  79 35 Odpowiedz
 • mirek@ 12 wrz 2018

  halo! przeciez to wybory na burmistrza myslenic a nie krakowa - to po co organizowac debate w radiu krakow? esli ma sie odbyc debata to z udzialem lokalnych mediow i na hali - o swoich sprawach rozmawiajmy na swoim podworku

  100 113 Odpowiedz
 • Beata 12 wrz 2018

  Nie ma argumentów to trzeba się czepiać żony. Ale nędza :(

  53 39 Odpowiedz

Zobacz więcej