Miasto

Wybory 2010: Debata tak, ale na jakich warunkach?


Wybory samorządowe odbędą się za kilkanaście dni (21 listopada). Sztaby wyborcze zgodnie z zapowiedziami deklarują chęć udziału ich kandydatów w debacie, jednak nie mogą dojść do porozumienia w sprawie zasad na jakich powinna się ona odbyć


Na stanowisko burmistrza Myślenic kandydują trzy osoby: sprawujący tę funkcję Maciej Ostrowski, Leszek Gowin (PO) i Wiktor Kielan (kandydat niezależny). Wszyscy trzej potwierdzają chęć udziału w debacie. Kwestią sporną wydaje się być ustalenie warunków na których ma się ona odbyć.

Sztaby wyborcze otrzymały zaproszenie do udziału w debacie organizowanej przez Dziennik Polski, która miałaby odbyć się w jego siedzibie w Krakowie. Jak dowiedzieliśmy się od Mateusza Sudra, rzecznika prasowego Komitetu Wyborczego Wyborców Wiktora Kielana gazeta oczekiwała na propozycje dotyczące pozostałych warunków. - W imieniu Wiktora Kielana wyraziliśmy bezwarunkowo chęć wzięcia udziału w debacie proponując, aby odbyła się przy udziale publiczności w sali widowiskowej MOKIS w Myślenicach oraz, aby każdy kandydat mógł zadać po jednym pytaniu swoim konkurentom – mówi Mateusz Suder.

Inicjatywa Dziennika Polskiego przypadła do gustu sztabowi Leszka Gowina. - Nasz kandydat jest otwarty na udział w debacie. Stoimy na stanowisku, że powinien zorganizować ją podmiot zewnętrzny oraz zaproponować formułę i zasady. Prowadzimy korespondencje z konkurencyjnymi komitetami. Chcemy w bliskiej perspektywie doprowadzić do spotkania i wypracowania wspólnego stanowiska – deklaruje Łukasz Tabaszewski reprezentujący Leszka Gowina.

Propozycję zorganizowania debaty przedstawił również sztab wyborczy Macieja Ostrowskiego. - Nawiązaliśmy kontakt mailowy z pozostałymi sztabami. W wiadomości zawarliśmy prośbę o przedstawienie swoich propozycji dotyczących debaty i zaprezentowaliśmy nasze. Zasady również ustalimy wspólnie. Zależy nam na tym, by moderatorem była osoba niezależna i mająca doświadczenie w prowadzeniu tego typu spotkań. Proponujemy pana Zbigniewa Gładysza. Chcielibyśmy, by w debacie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich mediów, którzy będą zadawać pytania w określonych blokach tematycznych. Kandydaci natomiast będą mieli ograniczoną ilość czasu na odpowiedź. Całość będzie rejestrowana i następnie zamieszczona w internecie – mówi Mateusz Miska z Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Ostrowskiego.

Na taką propozycję jest skłonny zgodzić się sztab Wiktora Kielana jednak na pewnych warunkach. – Proponujemy, aby pytania były zadawane przez przedstawicieli następujących mediów: Gazety Krakowskiej, Dziennika Polskiego, Portalu Miasto-info.pl, Gazety Myślenickiej i miesięcznika Sedno lub z wyłączeniem dziennikarzy Sedna i Gazety Myślenickiej – w imieniu Wiktora Kielana mówi Matuesz Suder, rzecznik sztabu.

Pozostałe propozycje sztabu Wiktora Kielana dotyczą liczby pytań zadawanych przez dziennikarzy (więcej niż jedno) oraz osoby moderatora (sztab proponuje, aby była nią osoba w żaden sposób nie związana z Myślenicami).

Wciąż nie znamy terminu ewentualnej debaty. Do wyborów zostało 17 dni.

W jednej z przeprowadzanych przez nas ankiet, pytaliśmy użytkowników portalu Miasto-info.pl, czy taka debata powinna się odbyć przed wyborami. Odpowiedź „Tak” zaznaczyło 81% ankietowanych, „Nie” – 12%, natomiast 7% nie miało zdania na ten temat.

Powiązane tematy

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy
Miasto 58

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy

Przegrałem w wyborach na stanowisko burmistrza. Jednocześnie odnieśliśmy sukces w wyborach do rady miasta i gminy. KWW Wiktora Kielana uzyskał 4 mandaty. Ja również zostałem radnym, więc to polityczny początek Kielana niż jego koniec - mówi Wiktor Kielan

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Sondaż- KTO GŁOSUJE NA MAĆKA OSTROWSKIEGO?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  moim zdaniem jak kandydaci zgodza sie na debate w krakowie w siedzibie dziennika to pokaza gdzie maja i ile dla nich znacza myslenice i mysleniczanie... to sa wybory samorzadowe, to sa kandydaci na burmistrza MYSLENIC nie krakowa wiec niech debata odbedzie sie w miescie ktorego dotyczy. jesli pojada do krakowa to ja nie glosuje na zadnego z nich...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Czy to prawda, że ostatnie notowania to: MO-20%, WK-49%, a LG-51% ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  "W imieniu Wiktora Kielana wyraziliśmy bezwarunkowo chęć wzięcia udziału w debacie proponując, aby odbyła się przy udziale publiczności w sali widowiskowej MOKIS w Myślenicach(...)"

  Mer
  Przecież to cytat z artykułu powyżej.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  panie cyrku przeciez widze, czytam, rozumiem, ale nie komentuje tego cytatu a cytat (...)"w debacie organizowanej przez Dziennik Polski, która miałaby odbyć się w jego siedzibie w Krakowie"

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Tak sobie myślę, co zrobi nowy burmistrz w pierwszym miesiącu władzy i wychodzi mi, że musi zatrudnić współpracowników którym ufa.
  Ale co z tymi, którym nie ufa? W firmie komercyjnej się im po prostu dziękuje, ale nie w urzędzie.
  Tu pracownicy są mianowani i urzędnika zamienić na innego to nie taka łatwa sprawa. I tak nam rośnie biurokracja przy każdej zmianie władzy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Czy dojdzie do debaty czy nie i tak wszyscy głosujemy na pana Macieja Ostrowskiego. Dośc mam już sluchania p. Kielana, który to zamiast przedstawic jakis plan tylko sie czepia obecnemu burmistrzowi. W dodatku cały czas tylko zaslania sie rodziną. Mam nadzieje, że p. Kielan jak powiedzial tak zrobi tzn. obiecal, że jak przegra to juz nie bedzie kandydowal i ja mam taką nadzieje! Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 4 lis 2010

  Podoba mi się to że na prowadzącego debatę sztab Kielana proponuje osobę nie związaną z myślenicami.

  Natomiast sztab Ostrowskiego ma już swojego człowieka. A wiadomo że osoba zakorzeniona w naszym środowisku nie będzie bezstronna..

  Moim zdaniem duży plus dla pana Kielana.

  Odpowiedz
 • 4 lis 2010

  Panicz pisze..."wszyscy głosujemy na pana Macieja Ostrowskiego"

  Kto to są ci wszyscy, piszesz w ich imieniu?
  W moim nie pisz!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Powiem Panu tylko tyle Panie Paniczu, że oddaje Pan nieocenione przysługi Panu Kielanowi swoimi wpisami.
  pozdrawiam
  edit:

  Pozwolę sobie uzupełnić artykuł redakcji pełną treścią informacji jaką dysponujemy:
  Kilka dni temu wszystkie sztaby wyborcze otrzymały zaproszenie do debaty organizowanej przez Dziennik Polski. W zaproszeniu strona Dziennika nie narzuciła żadnych warunków przebiegu debaty, skierowała jedynie propozycje dotyczące jej przeprowadzenia w swojej siedzibie w Krakowie. Oczekiwała też na propozycje komitetów wyborczych w tej sprawie. W imieniu Wiktora Kielana wyraziliśmy bezwarunkowo chęć wzięcia udziału w debacie proponując także, aby odbyła się przy udziale publiczności w sali widowiskowej MOKIS w Myślenicach oraz aby każdy kandydat mógł zadać po jednym pytaniu swoim konkurentom.
  31 listopada zwróciliśmy się pisemnie do Dziennika Polskiego o udzielenie informacji na jakim etapie znajduje się sprawa i czy są już znane stanowiska Komitetów Wyborczych Macieja Ostrowskiego i Leszka Gowina. Zrobiliśmy to z uwagi na upływ czasu i fakt, że zależy nam na powodzeniu przedsięwzięcia. Z otrzymanych informacji wynika, że Pan Leszek Gowin wyraził zgodę na udział w debacie, kierując Dziennik do ustaleń ze swoim pełnomocnikiem, natomiast ze strony burmistrza Macieja Ostrowskiego odpowiedź jest odmowna choć należy to wyczytać między-wierszami z braku odpowiedzi pozytywnej na propozycję i deklaracji, w której pełnomocnik Pana Ostrowskiego, Pan Mateusz Miska proponuje organizację debaty na warunkach, o których Burmistrz mówił na swojej konferencji prasowej poświęconej informacji o starcie w wyborach.
  Z naszych informacji wynika, że Dziennik Polski jest organizatorem podobnych debat, które odbędą się w innych większych miastach regionu m.in. Wieliczki, Miechowa etc. W ani jednym przypadku instytucja ta nie spotkała się dotąd z odmową, ze strony osób kandydujących.
  W dniu dzisiejszym 02.11 otrzymaliśmy oficjalne pytanie od KWW Macieja Ostrowskiego dotycząca rejestrowanej przez media debaty, którą miałby prowadzić Pan Zbigniew Gładysz, miałaby się odbyć w sali MOKiS, a pytania zadawaliby w określonych blokach tematycznych dziennikarze wszystkich lokalnych mediów. Pytań miałoby być po jednym w bloku ze strony każdego dziennikarza. Do rozważenia pozostałaby możliwość zadawania pytań pomiędzy kandydatami.

  ps. wczoraj w redakcji Dziennika Polskiego odbyły się wspomniane w tekście powyżej debaty. W każdej wzięli udział wszyscy kandydujący. Nasza propozycycja aby debata myślenicka odbyła się w MOKiS przy udziale publiczności spotkała się z akceptacją redakcji Dziennika.
  Skoro jednak sztab Pan Ostrowskiego nie zdecydował się na udział w debacie Dziennika oczekujemy, że możliwie szybko wyrazi zgodę na organizację jej na warunkach zaprezentowanych w artykule powyżej. Sądzę, że formuła 3 media:
  Gazeta Krakowska, Dziennik Polski i Miasto-info.pl jest najbardziej uczciwa z możliwych, ponieważ wyłącza dwie lokalne gazety, których udział w debacie mógłby budzić kontrowersje.
  Namawiam członków komitetu Macieja Ostrowskiego do szybkich, otwartych i przejrzystych decyzji w sprawie.
  Co do moderatora, bardzo podoba nam się propozycja Pana Tabaszewskiego z komitetu Pana Leszka Gowina aby zaprosić do spełnienia tej roli, któregoś z uznanych dziennikarzy TVP Kraków na przykład Pana Sławomira Mokrzyckiego.

  Na koniec jeszcze raz apeluję do Pana Burmistrza: społeczeństwo Myślenic chce debaty! Pan Kielan chce debaty i z infoirmacji sztabu Pana Gowina wynika że Pan Gowin również. Proszę o szybkie działania aby ona się odbyła. Oczekujemy propozycji terminu spotkania.

  pozdrawiam
  Rafał Zalubowski

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Sztab Ostrowskiego powiedział:
  "Zależy nam na tym, by moderatorem była osoba niezależna i mająca doświadczenie w prowadzeniu tego typu spotkań. Proponujemy pana Zbigniewa Gładysza."
  Oto całe kolesiostwo w urzędzie:
  Zbyszek Gładysz niezależny?
  Panie Miska kończ waść wsydu......

  Odpowiedz
 • 4 lis 2010

  kielan z LPR-u jest wszędzie nawet jak otwieram deske klozetową a on tam jest.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Szanowni Państwo!
  Zapomniałem dodać, że Pan Kielan złożył również propozycję terminu debaty na dzień 16 listopada (wtorek).

  ps. Panie eddie
  zapraszam Pana na herbatkę z Kielanem albo na któreś z nim spotkań, aby Pan poznał jego poglądy w kwestiach politycznych i zweryfikował swoją wiedzę na ten temat.
  To bardszo proste. Potem będzie mógł Pan dalej pisać swoje posty ale już zgodnie z prawdą. Pan Kielan wielokrotnie tłumaczył zasadę swojego startu w poprzednich wyborach.
  Wśród osób popieających Pana Wiktora są osoby całkowicie apolityczne ale także zwolennicy wszystkich partii. Wybory samorządowe to nie polityka z jaką spotykamy się w mediach. Proszę nie używać szowinistycznych argumentów. Przypomnę Panu tylko, że wostatnich wyborach Pan Wiktor był popierany przez LPR i SLD, wiem że popiera go również część sympatyków PO i PiS. Znam nawet jednego zwolennika demokratów w Stanach o podwójnym obywatelstwie, który popiera Pan Kielana.
  Proszę o rozsądek.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Cyrk na wiceburmistrza ! :)

  Odpowiedz
 • 4 lis 2010

  cyrk zapomniałeś że jeszcze go popierają geje i lesbijki , zakonnice ,ochotnicza straż pożarna i al kaida....szeroki poparcie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Eddie nie kpij. Szanujmy się.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  CYRK, jw: Znam nawet jednego zwolennika demokratów w Stanach o podwójnym obywatelstwie, który popiera Pan Kielana.

  Ale jazda..........

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Czy Remigiusz Półtorak jest dziennikarzem dziennika polskiego ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Czy przypadkiem jeden z redaktorów SEDNA nie pracuje w DP redagując "rubrykę myślenicką"?

  Debata powinna się odbyć, jak najbardziej ale podpierania się i rozgrywanie sprawy za pomocą DP w którym pracują ludzie mający prywatne uprzedzenia do osoby aktualnego burmistrza jest zupełnie nie na miejscu.

  Parafrazując powyższe słowa:
  Powiem panu tyle Panie Cyrk, oddaje pan nieocenioną przysługę obecnemu burmistrzowi swoimi wpisami...

  Redakcja miasto-info podała nam realację, Cyrk ją uzupełnił pokazując nam "nieoświeconym" jaki to burmistrz jest niedobry bo nie chcę "niezależnej debaty z DP", za to pan Kielan jest dobry bo otwarty na "niezależne DP" (w którym pracują ludzie związani z jego gazetą) ehhh...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  W.Kielan ma tragiczną kampanię wyborczą. Na każdym rogu wisi smutny Pan na smutnym tle w krawacie po dziadku z napisem "Liczą się ludzie".
  Mdło!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Szanowny Panie Mce
  Może Pan mi nie uwierzyć ale sztab wyborczy Pana Kielana przeprowadził przed kampanią szereg badań dotyczących preferencji wyborczych Myśleniczan również oceny lokalnych mediów. Badania były prowadzone zgodnie ze sztuką, a ich rezultatem był taki, że Dziennik Polski cieszy się ich największym zaufaniem i uznają jego obiektywizm. Badani uznali, że ani Gazeta Myślenicka ani SEDNO nie są gazetami obiektywnymi, jest nią natomiast Dziennik Polski.

  Proszę sobie przypomnieć, że to PAN MACIEJ OSTROWSKI, POZWAŁ DO SĄDU DZIENNIK POLSKI I PRZEGRAŁ PROCES(!) a nie na odwrót.

  Nie wiem czy Pan pamięta, a jeśli nie to ja Panu przypomnę, że ze strony jak się domyślam zwolenników urzędującego Burmistrza padały opinie po programach telewizyjnych, w TVN i TVP Kraków, że Pan Kielan kupił ich autorów. Równie absurdalne jak wiele innych na temat członków naszego sztabu.

  Ja rozumiem pewien dyskomfort Pana Ostrowskiego w sytuacji kiedy Dziennik Polski zaprasza go do debaty, jestem jednak przekonany, że byłaby ona zorganizowana zgodnie z ustaleniami samych kandydatów i w sposób beztronny.

  Proszę zrozumieć, nie każda osoba która nie ma zbieżnych z Panem Ostrowskim poglądów lub wykonując uczciwie swoją pracę np.dziennikarską, wykonuje ją nie po myśli Pana Ostrowskiego jest osobą, którą ktokolwiek w tym Pan Kielan kupił. Proszę zejść na ziemię.

  Proszę róznież dać sobie spokój z tematem Pana Hołuja gdyż zapewniam Pana, że nie bierze on udziału w kampanii wyborczej po żadnej ze stron, a prywatnie jako mój przyjaciel namawia mnie nieustannie do umiaru i obiektywizmu mimo niegodnych zachowań Pana Ostrowskiego względem niego w czasie otwarcia hali i w innych przykładach, o których nie mogę z róznych względów tu napisać.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Ile te badania kosztowały poza obecną kampanią ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Może na temat wydatków kampanii Pana Kielana odpowie rzecznik M.Suder ?

  Czekamy ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  [quote]Błażej K napisa���: [br]Ile te badania kosztowały poza obecną kampanią ?[/quote]

  Szanowny Panie
  Te badania nie kosztowały nic. Ankietę prowadzili wolontariusze, analizował i systematyzował ją obecny współpracownik sztabu, który jeszcze wtedy nie istniał jako zarejestrowany komitet, robił to jak Pan się domyśla hobbystycznie. Wyraziłem się więc nieco nieprecyzjnie, bo to nie sztab był ich inicjatorem ale ludzie, którzy się w nim później znaleźli. Całe nasze wydatki szanowni Państwo kontrolują osoby kompetentne i są one realizowane zgodnie z prawem.
  Zainteresowanych zapraszam po szczegóły do siebie.
  Pisałem już, że tajemniczy "mieskaniec Myślenic", którego tożsamości nie znamy i nie chcemy poznać, złożył doniesienie na policję w związku z rzekomym przedwczesnym rozpoczęciem kampanii. Pan Kielan złożył już w tej sprawie wyjaśnienia na policji, dokładnie wczoraj, które zostały przyjęte. Nie sądzę aby miała ona dalszy bieg.

  Na koniec mam refleksję na temat tego jak w sposób widoczny drażni Panów sympatyków Macieja Ostrowskiego skuteczność kampanii Pana Kielana. Moje serce uniosło by się wysoko w górę, gdyby z równą dociekliwością rozliczali Panowie wydatki publiczne w czasie mijającej kadencji, na przykład koszty jakie ZUO poniosło nabywając grunty od pewnego lokalnego filantropa lub zakup rur kamionkowych od niemieckiego producenta i wiele, wiele innych.
  serdecznie pozdrawiam
  Rafał Zalubowski

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  A wyniki Ostrowskiego mimo wszystko w górę .... Oj jak boli to co niektórych, po wyborach to już tylko koniec świata może być gorszy...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Banery, plakaty, reklamy prasowe również są za darmo ?
  Nie ładnie !!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Szanowny Panie DD
  Rozumiem, że komitet Macieja Ostrowskiego nie ma doświadczenia na wolnym rynku, gdzie obowiązują żelazne zasady ekonomii. Państwo zapewne przywykli do tego, żeby z wiadomych względów przepłacać.

  Inaczej robią ludzie, którzy wydają SWOJE pieniądze.

  Kupują dużo, najlepszego towaru, po najniższej z możliwych cen.
  Nie jesteśmy odpowiedzialni za Państwa nieporadność w tej kampanii. Mimo najlepszych chęci nie możemy Państwu pomóc i wesprzeć Was naszym "doświadczeniem i skutecznością".

  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Nie daj Bóg jak zwycięży znowu Ostrowski. Straty sponsorów Kielana będą niebotyczne. Na tym forum tylko Kielan. Na wystawach Kielan, na ulicach Kielan. Bałem sie już iść na cmentarze żeby i tam mnie Kielan nie wystraszył bo byłem w nocy. Właśnie wychodze z WC i co widzę.. . Kielan. Cholera jasna boję się już z domu wychodzić.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Wzorem o Rydzyka mocodawcy Kielana zagospodarowali większość mediów, a zamachnijcie się jeszcze na Radio Myślenice i TV Powiat. Dobrze by wejść na ambony, wystarczy zrzutka na jakiś parafialny cel i poparcie macie w kieszeni.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Szanowny Matołku
  Zapeniam Pana, że w wypadku klęski Pana Kielana nikt z członków naszego komitetu nie bedzie płakał nad rozlanym mlekiem naszych wydatków. Raczej parafrazując wypowiedż jednego z polityków pomyslimy "szkoda Myslenic".
  pozdrawiam

  Ps. niepotrzebnie Pan wiesza sobie plakaty Pana Kielana w mieszkaniu obok swojej toalety skoro tak Pana później dręczą.

  Odpowiedz
 • 4 lis 2010

  Panowie, trochę kultury. Kto jaki jest, każdy widzi, nie pora na epitety. Nie podniosą one zarówno rangi wypowiedzi jak też poziomu tego forum. Proszę Was jeszcze raz o zaniechanie używania takich sformułowań.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  -cyrk- WC nie pisze na drzwiach mojej prywatnej toalety.

  -wyborca- jak widzisz moje aspiracje intelektualne oceniam zgodnie z cytatem "wiem,że nic nie wiem". Ty masz odwrotnie, cenisz się wysoko i tak trzymaj może ktoś cię zauważy i doceni. Na której liście jesteś?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  -cyrk-
  pisząc o stratach finansowych nie pisałem o panu. Pan poniesie konsekwencje estetyczne i troczę wyrzeczenia. Myślę o osobach które dają na kampanię czystą gotówkę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  -cyrk-
  Inaczej robią ludzie, którzy wydają SWOJE pieniądze.

  Kupują dużo, najlepszego towaru, po najniższej z możliwych cen.
  Nie jesteśmy odpowiedzialni za Państwa nieporadność w tej kampanii. Mimo najlepszych chęci nie możemy Państwu pomóc i wesprzeć Was naszym "doświadczeniem i skutecznością".

  Świetna riposta gratuluję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  taki tam matołku-
  masz bardzo ciętą ripostę jak w kawale o wujku Mietku. /nie masz w rodzinie wujka Mietka?/ Ostatnio ten kawał słyszałem na budowie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  mam torsje jak widzę tego Wiktora na banerach, ulotkach, itd. Przypominają mi się wtedy czasy komuny.. NIGDY NIE BĘDĘ POPIERAŁ TAKIEJ OSOBY!

  Zalubowski zamiast klakierzyć na forum to wybierz się do parku... lepiej zrobi Ci ruch, a nie prowadzenie kampanii.. Przyda Ci się oj przyda ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Pan Zalubowski mówi dobrze bo wie co mu da zwycięstwo Kielana. Otóż panie Zalubowski dobrze pan rysujesz i na tym pan skończ bo pana posty są żenujące. Ja osobiście juz mam dość jak wychodze z domu i wszędzie widze buźke kielana i te jego "liczą sie ludzie". Ale nie dziwie się, ze tak pan go broni bo w końcu startuje pan z jego listy. Osobiście uważam, że nie ma pan szans, ale to tylko moje skromne zdanie. A co do tych herbatek..smiechu warte;) POZDRAWIAM PANIE ZALUBOWSKI BĄDZ JAK PAN WOLI PANIE CYRK:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  cygnus czy jak ci tam - PRZEPRASZAM:)

  MACIEJ OSTROWSKI!!nikt nie dał tyle temu miastu co on i nikt nigdy nie da. A już tym bardziej pan Kielan, który nie ma pojęcia o naszym mieście.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  aa i jeszcze jedno. Zwolennicy pana Kielana. Przejedźcie się troszke po myślenicach i zobaczie jak nasze miasto się rozwinęło. A to wszystko zasługa pana Ostrowskiego. I wiem, że zaraz znajdą sie szydercy i powiedza, ze jestem u niego na liscie czy cos w tym stylu:) Otóż nie. Jestem zwykłym mieszkańcem, którego najbardziej cieszy sport. I pod tym względem szóstka z plusem dla pana Ostrowskiego. Piękny stadion Dalinu, sztuczne boisko, nie wiem czy wszyscy wiedza, ale właśnie konczą sie prace na bocznym boisku dalinu gdzie została położona nowa trawa i zainstalowano oświetlenie!! Tak samo coraz lepiej wygląda boisko i zaplecze Orla. A te wszystkie orliki? przejeżdżalem dziś kolo szkoły podstawowej numer 2 i aż sie nie moglem nadziwić jak to teraz pięknie wygląda. A pan Maciej ma jeszcze wiele pomysłów i mam nadzieje, że my wyborcy damy mu szanse na nastepne lata. Pozdrawiam! mój głos dla pana Macieja Ostrowskiego!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  w komentarzach pod jednym z artykułów napisane było, że p. Kielan (lub jego sztab) odpisuje na każde pytanie odnośnie programu, tylko trzeba czasem poczekać na odpowiedź. Z tego powodu pytam się ile trzeba czekać? zadałem proste pytanie, nadal nie otrzymałem odpowiedzi. Proszę wybaczyć ale nie pamiętam kiedy dokładnie napisałem wiadomość, ale na pewno było 2 co najmniej 2 tyg. temu... Rozumiem, że do wyborów zostało 17 dni i, że jest jeszcze czas... ale nie przekonuje mnie to, by Panu zaufać.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Zaiteresowany! to idź się przejdź na herbetke:)) Wtedy usłyszysz puste słowa i obietnice. No, ale niektórzy sie cieszą bo przynajmniej herbatka za darmo:)
  MACIEJ OSTROWSKI!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  ZOBACZCIE JAK ROZWIJA SIĘ NASZ BASEN !!!
  NAJBARDZIEJ ROZWIJAJĄ SIĘ CENY !!!!
  CZY NASZ GOSPODARZ PREFERUJE TYLKO PIŁKARZY ????????????
  I SZKOŁĘ NR 2 !!!!
  OBEJRZYJCIE INNE SZKOŁY W MYŚLENICACH ....

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Jaka jest gwarancja tego, że nowy burmistrz spełni swoje obietnice wyborcze? /pytanie do sztabowców/

  Odpowiedz
 • 4 lis 2010

  Proponuję zostawić ten wątek jako miejsce gdzie zwolennicy pana Ostrowskiego będą mogli się dalej wypłakiwać..

  No proszę Panowie, do roboty!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Szanowny panie Cyrku, nasuwa się na usta przysłowie: "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".

  Pisze pan:
  [quote]
  "Proszę zrozumieć, nie każda osoba która nie ma zbieżnych z Panem Ostrowskim poglądów lub wykonując uczciwie swoją pracę np.dziennikarską, wykonuje ją nie po myśli Pana Ostrowskiego jest osobą, którą ktokolwiek w tym Pan Kielan kupił"
  [/quote]

  zapominając, że na tym forum i nie tylko, każda osoba (wtym niejednokrotnie ja) która dzieli się swoim prywatnym poglądem w jakiś sposób zbieżnym z działaniami Ostrowskiego, wielokrotnie była "zatrudniana w UMIG'u" lub wysyłana na "garnuszek burmistrza" przez zwolenników pana Kielana, a jestem prawie pewien że i przez Pana Panie Cyrku (niestety forum nie ma wyszukiwarki więc znalezienie konkretnego posta musiałoby trwać dość długo).

  Nie rozumiem więc Pańskiego świętego oburzenia na fakt, iż Burmistrz nie chce zadawać się z gazetą (komercyjną nawiasem mówiąc) która nie jest mu przychylna i z redaktorami której ma prywatne zatargi - ma do tego prawo, podobnie jak urzędujący Premier nie ma obowiązku jeździć do Toruńskiej rozgłośni...

  Jeszcze raz podkreślam, debata powinna się odbyć, ale nie rozumiem po co nam Myśleniczanom ingerencja zewnętrznych komercyjnych mediów. Niech się sztaby wreszcie dogadają między sobą i zorganizują debatę sami, wydaję mi się że "damy radę", no chyba że taka jest koncepcja państwa władzy - podpierania się firmami z zewnątrz.

  ---

  Uważam za zupełnie nie trafione odsłanianie przez Pana "sztabowej kuchni" na tym forum. Nie potraficię się dogadać między sobą? To z kim będziecie się potrafili dogadać po ew. wygranych wyborach? Pan się panie Cyrku zastanowi. Weźmy gorący temat jakiś, np. rondo w śródmieściu. Co pan zrobi jak panu nie uda się przekonać do swoich hipotetycznych racji "że rondo być powinno" takich adwersarzy jak Cyrk czy Greta J.? Przeklei pan komunikat, że "to nie nasza wina"? Wklejanie tych tekstów i komentowanie oponentów to dla mnie czarny PR a tego nie chcę (i wielu myśleniczan) więc parafrazując Pana słowa:

  [quote]
  Powiem Panu tylko tyle Panie Cyrku, że oddaje Pan nieocenione przysługi Panu Ostrowskiemu swoimi wpisami.
  [/quote]

  ---
  "Proszę róznież dać sobie spokój z tematem Pana Hołuja" - ależ proszę pana! To naturalne zachowanie wszelkich osób, służb i stowarzyszeń których pojawienie się w kampanii mogłoby być źle odbierane, co nie zmienia faktu, że te osoby (w tym konkretnym przypadku redaktorzy myślenickiego DP) mają swoje "dotychczasowe zasługi" w lokalnej polityce. Swoją drogą intryguje mnie co się stanie po ew. wygranej pana Kielana... czy "myślenicki DP" będzie "równie obiektywny" jak teraz... I czy będziemy mieli dwie gazety lokalne piszące peany o nowym burmistrzu?

  Na koniec, panie Cyrku, muszę pogratulować wzięcie sobie do serca rad p. Hołuja. O jakże odmienna kultura i retoryka się pojawiła na forum. Startuje pan z pierwszego miejsca więc myślę że można się spodziewać, że zostanie pan wybrany, mam tylko nadzieję że cytując klasyka polskiej polityki nie okaże się że Cyrk "był na proszkach w kampanii". Mam również nadzieję, że otwarcie na wyborców pozostanie u Pana takie samo jakiego domaga się pan teraz i mężnie będzie Pan znosił opinie w stylu Greta J. o "niedouczonych wieśniakach w radzie".

  Pozdrawiam,
  Niezdecydowany Wyborca

  PS: Tak na marginesie czy prócz krótkiego wpisu na stronie p. Kielana można znaleźć gdzieś jakiś program pana Cyrka? Z przyjemnością się z nim zapoznam i zapiszę żeby mieć co cytować przy następnych wyborach...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Ciekawski niezdecydowany 04.11.2010 - 14:22Może na temat wydatków kampanii Pana Kielana odpowie rzecznik M.Suder ?

  Czekamy ?
  -----------------------------------------------
  Proszę Państwa.

  Na wstępie po raz kolejny pragnę wezwać Was do zachowania kultury wypowiedzi oraz wzajemnego poszanowania. Czy takie podziały jakie na tym forum eskalujecie są dla Was codziennością i tak samo traktujecie się na ulicy ? Nie wydaje mi się. Myślą przewodnią kampanii sztabu wyborczego Wiktora Kielana jest hasło "LICZĄ SIĘ LUDZIE". Nie zapominajmy o tym, bo pod bezimiennymi forumowiczami miasto-info kryją się przecież prawdziwi ludzie - wasi sąsiedzi, znajomi, współpracownicy - których po wyborach nadal będziecie spotykać.

  Z naszej strony pragnę zapewnić, że mimo wyniku wyborów, wygranej czy przegranej ww. hasło nie ulegnie dewaluacji, wydaje mi się też, że pozostali kandydaci na burmistrza oraz osoby pracujące w ich sztabach, podzielające inne poglądy polityczne oraz mające inne wizje rozwoju naszej gminy także wychodzą z takiego założenia.

  Żyjemy teraz w demokratycznym kraju o który walczyły pokolenia Polaków w tym i Myśleniczanie dlatego nie wyobrażam sobie aby jak niedawno w imię jednej jedynej "prawdy" odmawiać komuś innemu prawa do kandydowania w demokratycznych wyborach, ubiegania sie o publiczną funkcje - przecież to nie Białoruś proszę Państwa.

  -----------------------------------------------------

  Odp. Wydatki na kampanie.

  Sprawozdania finansowe kampanii Wiktora Kielana są jawne a każdy mieszkaniec może udać się do biura wyborczego i poprosić o wgląd do dokumentów. Może otrzymać wykaz na co wydano konkretne kwoty. Kampania Wiktora Kielana sponsorowana jest dzięki życzliwości osób fizycznych które imiennie dokonały i dokonują wpłat na rzecz naszego komitetu a zauważalność i doniosłość kampanii wyborczej jest wynikiem poparcia społecznego oraz pomysłowości mieszkańców naszej gminy.

  Proszę wybaczyć ale absurdalne wydają się zarzuty o zauważalność kampanii sztabu wyborczego Wiktora Kielana. Okres każdych wyborów w demokratycznym kraju wiąże się z różnorodnymi metodami dotarcia do wyborców a ich widoczna skuteczność i popularność często powoduje wprost proporcjonalne rozdrażnienie konkurentów co niekoniecznie musi się wiązać z niewyobrażalnymi nakładami finansowymi.

  z wyrazami szacunku

  Mateusz Suder
  Rzecznik Prasowy
  Komitetu Wyborczego Wyborców Wiktora Kielana

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Do redakcji. Czy można stwierdzić ile internautów wchodzi na to forum? Bo sądząc po wpisach to tylko członkowie sztabów osób kandydujących. Dziwi mnie brak dyskusji osób postronnych do których nieskromnie zaliczam swoją osobę.Czyżby ten portal nie przebił się do mas?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  [quote]panicz napisał: [br]Jestem zwykłym mieszkańcem, którego najbardziej cieszy sport. I pod tym względem szóstka z plusem dla pana Ostrowskiego. Piękny stadion Dalinu, sztuczne boisko (baju, baju...)[/quote]

  Zapomniałeś wymienić prześliczne boisko na terenie dawnej (wyburzonej) kotłowni !
  Od ponad roku stoi zamknięte. Czy ktoś ze sztabu Ostrowskiego zapomniał go dodać między kiełbaski wyborcze ???

  Kiedy miłościwie nam (oby niedługo) panujący łaskawie przetnie wstęgę i otworzy bramę ????

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Moderator TOMASZ SUŚ. Człowiek wie o co chodzi w polityce powiatowej. Prowadzi wiele imprez. Ot taka propozycja.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  @taki tam matołek: no nie bądź znowu taki wyjątkowy ;) Z tego co wiem wielu moich znajomych śledzi artykuły oraz czasami forum tyle,że po takich wpisach:
  [quote]
  cyrk zapomniałeś że jeszcze go popierają geje i lesbijki , zakonnice ,ochotnicza straż pożarna i al kaida....szeroki poparcie
  [/quote]

  [quote]
  Proponuję zostawić ten wątek jako miejsce gdzie zwolennicy pana Ostrowskiego będą mogli się dalej wypłakiwać..

  No proszę Panowie, do roboty!
  [/quote]

  ludzie odpuszczają i przestają zaglądać lub wogole nic nie piszą...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Ja mam takie zdanie co by zakończyć te idiotyczne dyskusje, widzę że Pan Burmistrz ma bardzo kulturalnych ludzi obok siebie, bardzo mu współczuję z takimi ludżmi pracować, ale jest powiedzenie z kim przestajesz takim się stajesz, nic dodać nic ująć.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  ja jestem polakiem z prawicy , Popieram Kielana ,

  wpisy eddie-go są śmieszne /

  choć mam swoje przekonania to panowie takimi wpisami nic nie zdziałacie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Każdy Człowiek , czy to Gej czy Lesbijka
  jest Człowiekiem / ,, eddie '' jesteś nietolerancyjny , ale tacy ludzie nietolerancyjni często nie akceptują samego siebie i mają ciężko w życiu !

  żal

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Pan Kielan ma rodzinę ( nie każdy ma ..) , wie jak to jest kiedy na utrzymaniu są dzieci , dlatego na niego zagłosuję :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  A ja jestem z PO i popieram Kielana.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  panicz-u dziecinko ty moja to zasługa mieszkańców i ich podatków.

  A ,,zsługa" burmistrza jest w zaciąganiu coraz to większych i większych kredytów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Lubicie Białoruś ?
  TAK POWAŻNIE PYTAM / o ZMIANY mi chodzi

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  [quote]góral napisa���: [br]Pan Kielan ma rodzinę ( nie każdy ma ..) , wie jak to jest kiedy na utrzymaniu są dzieci , dlatego na niego zagłosuję :)[/quote]

  Pan Ostrowski też ma rodzinę i dzieci- dlatego to na niego oddam swój głos.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Ja też zagłosuję na Kielana licząc , że zatrzyma wzrost obciążeń ludzi opłatami za wodę, śmieci, wykaże roztropność w finansach opanuje dług i zatrzyma panoszenie się szlachty w Myślenicach

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2010

  Szanowny panie Cyrku, nasuwa się na usta przysłowie: "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".

  Pisze pan:

  "Proszę zrozumieć, nie każda osoba która nie ma zbieżnych z Panem Ostrowskim poglądów lub wykonując uczciwie swoją pracę np.dziennikarską, wykonuje ją nie po myśli Pana Ostrowskiego jest osobą, którą ktokolwiek w tym Pan Kielan kupił"

  zapominając, że na tym forum i nie tylko, każda osoba (wtym niejednokrotnie ja) która dzieli się swoim prywatnym poglądem w jakiś sposób zbieżnym z działaniami Ostrowskiego, wielokrotnie była "zatrudniana w UMIG'u" lub wysyłana na "garnuszek burmistrza" przez zwolenników pana Kielana, a jestem prawie pewien że i przez Pana Panie Cyrku (niestety forum nie ma wyszukiwarki więc znalezienie konkretnego posta musiałoby trwać dość długo).

  Nie rozumiem więc Pańskiego świętego oburzenia na fakt, iż Burmistrz nie chce zadawać się z gazetą (komercyjną nawiasem mówiąc) która nie jest mu przychylna i z redaktorami której ma prywatne zatargi - ma do tego prawo, podobnie jak urzędujący Premier nie ma obowiązku jeździć do Toruńskiej rozgłośni...

  Jeszcze raz podkreślam, debata powinna się odbyć, ale nie rozumiem po co nam Myśleniczanom ingerencja zewnętrznych komercyjnych mediów. Niech się sztaby wreszcie dogadają między sobą i zorganizują debatę sami, wydaję mi się że "damy radę", no chyba że taka jest koncepcja państwa władzy - podpierania się firmami z zewnątrz.

  ---

  Uważam za zupełnie nie trafione odsłanianie przez Pana "sztabowej kuchni" na tym forum. Nie potraficię się dogadać między sobą? To z kim będziecie się potrafili dogadać po ew. wygranych wyborach? Pan się panie Cyrku zastanowi. Weźmy gorący temat jakiś, np. rondo w śródmieściu. Co pan zrobi jak panu nie uda się przekonać do swoich hipotetycznych racji "że rondo być powinno" takich adwersarzy jak Cyrk czy Greta J.? Przeklei pan komunikat, że "to nie nasza wina"? Wklejanie tych tekstów i komentowanie oponentów to dla mnie czarny PR a tego nie chcę (i wielu myśleniczan) więc parafrazując Pana słowa:

  Powiem Panu tylko tyle Panie Cyrku, że oddaje Pan nieocenione przysługi Panu Ostrowskiemu swoimi wpisami.

  ---
  "Proszę róznież dać sobie spokój z tematem Pana Hołuja" - ależ proszę pana! To naturalne zachowanie wszelkich osób, służb i stowarzyszeń których pojawienie się w kampanii mogłoby być źle odbierane, co nie zmienia faktu, że te osoby (w tym konkretnym przypadku redaktorzy myślenickiego DP) mają swoje "dotychczasowe zasługi" w lokalnej polityce. Swoją drogą intryguje mnie co się stanie po ew. wygranej pana Kielana... czy "myślenicki DP" będzie "równie obiektywny" jak teraz... I czy będziemy mieli dwie gazety lokalne piszące peany o nowym burmistrzu?

  Na koniec, panie Cyrku, muszę pogratulować wzięcie sobie do serca rad p. Hołuja. O jakże odmienna kultura i retoryka się pojawiła na forum. Startuje pan z pierwszego miejsca więc myślę że można się spodziewać, że zostanie pan wybrany, mam tylko nadzieję że cytując klasyka polskiej polityki nie okaże się że Cyrk "był na proszkach w kampanii". Mam również nadzieję, że otwarcie na wyborców pozostanie u Pana takie samo jakiego domaga się pan teraz i mężnie będzie Pan znosił opinie w stylu Greta J. o "niedouczonych wieśniakach w radzie".

  Pozdrawiam,
  Niezdecydowany Wyborca

  PS: Tak na marginesie czy prócz krótkiego wpisu na stronie p. Kielana można znaleźć gdzieś jakiś program pana Cyrka? Z przyjemnością się z nim zapoznam i zapiszę żeby mieć co cytować przy następnych wyborach...

  PODPISUJĘ SIĘ POD TYM DWOMA RĘKAMI :) piękne wypunktowanie zadufanego Cyrka :) pozdrawiam autora

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2010

  Myślenice za p. Kielanem

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2010

  heheh Pan Kielan i nawet Gowin, tak naprawdę warto na nich oddać głos, maja dzieci, są myśleniczanami. Mocna karta przetargowa.
  Mam nadzieję, ze reszta Myślenic jest mądra i nie wybierze wielce sprawiedliwego, Pana Kielana, i doświadczonego pana Gowina.
  Mówię w prost bo nie ma co owijać.
  Sedno, i wszystko jasne, kąpiące nienawiścią, liczne rozterki niejakiego pana Półtoraka, "rzetelne" opisy sytuacji w naszym mieście mieście,hehehe tak wszystko bardzo obiektywne, Ostrowskiego zjedziemy, Gowina również i Łatasa i Starostę hmm.... kto nam jeszcze zagraża......
  Tak to wygląda niestety, ale cóż dziennikarzyną kiepściutkim, ale zawsze dziennikarzyną wszystko wolno, bo co nic im nie zrobisz.
  hmmm... ale chwilę, tak, czegoś tu brakuje, Pana Kielana, jego nie wymieniono w złych tego świata.
  hmmm chyba na niego zagłosuje, bo jak Sedno go wychwala to znaczy że to prawda.....

  Edit: Eh nie dawno się dowiedziałem, że Pan Kielan jest właścicielem Sedna uuuuuuu, a myślałem, że Sedno jest rzetelne hahahahahahah

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 5 lis 2010

  lubię wojnę polską-polską i kampanie nienawiści prowadzoną przez LPR

  Odpowiedz
 • 5 lis 2010

  a ja mam inne pytanie "czy sztab wyborczy Pana Kielana po wyborach pozrywa i posprząta te wszystkie plakaty i ulotki co to wiszą na kazdej mozliwej tablicy i jeszcze drugie poco obwieszacie całe tablice od tego sie niedobrze robi gdzie sie nie rozgladne to widze tysiąc twarzy Pana Kielana jak dla mnie to czyste marnotrastwo papieru i powierzchni reklamowej które w rezultacie daje efekt odwrotny od zamierzonego bo po jakims czasie ma sie dość i osoba która jest na tych palakatach zle sie kojarzy dlamnie w tym momecie ten Pan kojarzy sie z osoba która chce sie za wszelka cene dopchac do koryta to tyle pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2010

  Tak mardok, powinien zgłosić swoja kndydatórę i cicho siedzieć w domu.

  Odpowiedz
 • 5 lis 2010

  przynajmniej myśli o swojej kampanii a poza tym zawsze tak było i nie tylko wszędzie roi się od plakatów pana Kielana więc nie przesadzaj.
  Myślę że powinien wygrać pan Kielan.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2010

  bartek1971 w dniu 05.11.2010 o godz. 14:41 nie wiedział co ale napisał:
  "heheh Pan Kielan i nawet Gowin, tak naprawdę warto na nich oddać głos, maja dzieci, są myśleniczanami (...)"

  Jaki to z Gowina myśleniczanin ?????

  Ano taki jak ze mnie - rodowitego myśleniczana - krakus (od wielkiego święta)

  Zastanów się bartek1971 zanim coś znów palniesz !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2010

  przeczytasz jeszcze raz zrozumiesz, wiesz co to ironia, hmmm.... cóż wymagać......

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2010

  Ja mam święty spokój , ale do śmiechu bierze jak Polacy się kłócą ,

  czy lepiej było pod zaborami ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2010

  Podajcie propozycję na STAROSTĘ I WICESTAROSTĘ. Śmiało dawać. Mam już dosyć wyborów na burmistrza.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2010

  A ja nie jestem w sztabie Pana Wiktora Kielana ale jak widzę co robi i na co pieniądze wydaje i jakie sumy to muszą być to nabieram przekonania że nie tyle jemu władza jest niezbędna co promujących go ludzi - którzy kładą kasę na to wszystko co w rezultacie przypomina wielki śmietnik i powoli nabieram obrzydzenia do ludzi w okularach (przepraszam wszystkich którzy je noszą)
  Tyle ma pieniędzy że nie musi być burmistrzem - OK i super, chwała mu za to! ale co zrobi z łaskawcami którzy go tak hojnie swymi pieniędzmi uraczyli?
  nie wierze że skończy się urzędowanie "złego" Pana Macieja Ostrowskiego i wszyscy sponsorzy odetchną z ulgą że skończyła się "władza tyrana" tylko przyjdą z wekslami, rachunkami czy Bóg wie czym i powiedzą: dostałeś? oddaj, wygrałeś daj mi to, to to... zatrudnij tu tu tu...
  Jestem za zmianami ale nie w tym kierunku, jedyną alternatywą wydaje mi się Pan Leszek Gowin. Zaczął skromnie i utrzymuje ton, nie obiecuje, nie robi sobie laurek z lokalnych gazet, nie atakuje rządy obecnej władzy i chce współpracować. Ewidentnie podtrzymuje ton z wyborów prezydenckich PO. Trzyma fason i nie wydaje na makulaturę w tonach.
  Szkoda że nie ma z nim jakiegoś spotkanie w stylu herbatek ale myślę że jakieś spotkanie jeszcze zorganizuje.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  Gowin chce współpracy bo nie ma szans na wygraną. Jedynie zbliżyć może sie do wygranej Kielan, choć wątpię, bo słyszę na miescie większość deklaruje poparcie dla Ostrowskiego. Ja też będę na niego głosował. Jest niezłym burmistrzem a panowie jeszcze nic nie pokazali a obietnice składa każdy. Więc po co ryzykować. Gdyby któryś z nich pokazał już, że sprawdził się już na podobnych urzędach to zgoda, ale eksperymenty z władzą niech robią na własny koszt. Co innego gdyby startował do wyborów Pan Cupiał a to wtedy w ciemno ma mój głos. Nie sądzę by właściciel dużej firmy, a taką jest UMiG powierzał kierowanie nią jakimś niedoświadczonym ludziom, którzy postanowili się sprawdzić. Nowy burmistrzem musi być ktoś sprawdzony lub ten którego już wszyscy znamy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  Ja proszę Pana Matołka lubię tylko te melodie, które już kiedyś słyszałem.;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  dawno Ci pisałem matołku, żebyś już zdrobnienia przestał używać bo aż nie pasuje do twoich tekstów...

  Jeśli nie wierzysz w to co obiecuje Pan Wiktor to dlaczego uwierzyłeś w to co obiecywał Ci Ostrowski w poprzednich wyborach ??
  Dał Ci zjeść jakąś kiełbaskę (wyborczą) a Ty chapnąłeś i do dziś nią żyjesz ?
  Dlaczego uważasz, że obietnice, które składa kandydat są bez pokrycia ? Boisz się zmian ?

  A może stołeczek Ci się już chwieje ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  ttm może się chwieje, a normalnemu się szykuje stołeczek...
  jak to tak wszystko ma wyglądać to żeby zachęcić ludzi do głosowania może mebelków pod dupkę dla każdego zabraknąć...
  Mi Pan Gowin nic nie obiecywał, a zagłosuje na niego.
  Bez krzesełka, obietnic czy innych populistycznych haseł.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  [quote]taki tam matołek napisa���: [br]Jedynie zbliżyć może sie do wygranej Kielan, choć wątpię, bo słyszę na miescie większość deklaruje poparcie dla Ostrowskiego. Ja też będę na niego głosował. Jest niezłym burmistrzem a panowie jeszcze nic nie pokazali a obietnice składa każdy. Więc po co ryzykować. Gdyby któryś z nich pokazał już, że sprawdził się już na podobnych urzędach to zgoda, ale eksperymenty z władzą niech robią na własny koszt. Co innego gdyby startował do wyborów Pan Cupiał a to wtedy w ciemno ma mój głos. Nie sądzę by właściciel dużej firmy, a taką jest UMiG powierzał kierowanie nią jakimś niedoświadczonym ludziom, którzy postanowili się sprawdzić. Nowy burmistrzem musi być ktoś sprawdzony lub ten którego już wszyscy znamy.[/quote]

  Ale pleciesz matołku. Przypomne tylko że twój boski ostatnio ukoronowany i oskarowy burmistrz wszedł na stołek jako v-ce zaledwie rok po ukończonych studiach i to w dodatku bardzo przydatnych w zarządzaniu gminą - historycznych.

  Miał też podobno wielkie doświadczenie jako przedsiębiorca prowadzący swoją firmę :D. Teraz jest już właścicielem firmy UMIG Myślenice jak piszesz, jeszcze tylko brakuje dodać UMIG M-ce Sp.z o.o. tj. Z Ograniczoną Odpowiedzialnością ;).

  Pytałeś go wtedy albo 4 lata później jakie ma doświadczenie? twoja obłuda aż razi w oczy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  [quote]taki tam matołek napisa���: [br]zbliżyć może sie do wygranej Kielan, choć wątpię, bo słyszę na miescie większość deklaruje poparcie dla Ostrowskiego. Ja też będę na niego głosował[/quote]

  MATOŁKU co do twoich konfabulacji na temat głosów na mieście to chyba masz coś ze słuchem ;) Jak to mówią PSY SZCZEKAJA A KARAWANA JEDZIE DALEJ - 21 listopada WYŁADUNEK! i prawidłowy rozwój Myślenic pod przewodem doświadczonego architekta.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  Ale burza po moim tekście. To już nie cool mieć inne zdanie?
  Do powyższych tekstów.
  Wszystko to prawda o MO Startował młodo z niczego i rósł w doświadczeniu jako wice, i to są jego plusy. LG i WK nie mieli takiej okazji. Może powinni od tego zacząć. Jak się sprawdzą to OK.
  Może LG będzie jak znany producent AGD. A WK jak WKu, bo brak mi innych skojarzeń.
  Poza tym oszczędzajmy sobie epitetów jak w przypadku -normalnego- bo już nawet redakcja ogranicza jego pisaninę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  Widzę że na forum jest zarejestrowany rzecznik Pana Kielana. Nie wiem czy oglądał ktoś program 'Warto rozmawiać" w ubiegłym tygodniu. Nie tutaj na forum - ale dopiero tam dowiedziałem sie ile zgodnie z prawem może kosztować kampania - 50 groszy pomnożone przez ilosć mieszkańców. Sorry ale ktoś tu mówi o ekonomii ale z pewnoscią nie zna matematyki :-) a ona jest bezlitosna - mamy około 42 tyś mieszkańców. To ile moze rzeczniku kosztować kampania w Myślenicach ??

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  ciekawostką jest że Pan MO zaraz po objęciu stanowiska zlikwidował funkcję zastępcy burmistrza :D

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 6 lis 2010

  wedlug mnie troche sie rozlazi ta kampania... malo kto pamieta juz o co chodzi, licza sie ataki na przeciwnika, tylko ze z zamknietymi oczami byle zadawac ciosy

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  Czy tu powyżej jeden z właśnie takich ATAKÓW ??? , ha ha

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  Oczywiście że można mieć własne zdanie Matołku tylko ważne też aby nie pisać rzeczy niezgodnych z prawdą albo bezmyślnie krytykowac. Częściowo na twoje argumenty odpisał ci już leser. Burmistrz Ostrowski w tych wyborach już też zapowiedział że nie będzie miał zastępców więc czy twoim zdaniem jego kontrkandydaci powinni postarać sie o stanowsika v-ce burmistrzów w sąsiednich miastach? Nie bądźmy śmieszni.

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 6 lis 2010

  Szanowne mieskańcy!
  Nie wie kturen, skomd w miast Myślenice odjeżdrza bus do miast Suwałki?
  pozdrawiam
  Zdzichó

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  -uważny- Nie zakłada,że będzie miał zastępców, ale jeżeli to będzie jego żyć albo nie żyć to stanowisko dla LG się znajdzie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  Moim zdaniem Kielan ma wystarczające doświadczenie i przygotowanie do pełnienia funkcji burmistrza i nie można mu zarzucać bezmyślnie braku doświadczenia i kompetencji bo to człowiek który juz wystarczająco w życiu osiągnął:

  - Jest aktywnym przedsiębiorcą, jego firma działa od kikunastu lat z powodzeniem na wolnym rynku gdzie nie ma gwarantowanych pieniędzy z podatków jak w urzędzie - sam więc pracuje na własny rachunek i liczy się z pieniędzmi.

  - zna proces inwestycyjny i procedury urzędowe w tym temacie od podszewski gdyż jego firma realizuje projekty między innymi dla urzędów (przykład pobliskie gminy: Wiśniowa, Dobczyce, Pcim, Siepraw) Realizacja od momentu procedur przetargowych poprzez zaprojektowanie poprzez uzyskanie odpowiednich decyzji, pozwoleń, nadzór nad realizacją inwestycji aż po oddanie do użytku.

  - z racji posiadanego wykształcenia i doświadczenia jest najlepiej przygotowany do realizacji rozwoju urbanistycznego naszego miasta i watpie aby nawet obecny burmistrz po 12 latach pracy w urzędzie znał się tak na tym jak Kielan który na tym zęby zjadł. Tu odpowiedzcie sobie na pytanie jaki zakres działalności kazdej gminy to rozój urbanistyczny i i inwestycje budowlane oraz jak taka wiedza jest przydatna.

  - obraca się w krakowskim środowisku i jego kontakty z pewnością będą przydatne w pracy dla naszej gminy choćby między innymi w pozyskiwaniu środków unijnych.

  czy to mało ? może powinien mieć jeszcze studia burmistrzowskie albo tytuł profesora burmistrzowania najlepiej miastem Myślenice. Niektórzy tu pewnie osiągneli dużo więcej skoro tak zaciekle próbuja tego człowieka zdyskredytować, ehh szkoda słów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  Poza tym z tym WK to jest powtórka z rozrywki. Osiem lat temu to samo towarzystwo promowała MO na burmistrza. Pamiętam spotkania w Steku możnych z naszego miasta, tych samych właścicieli firm, którzy dzisiaj robią kampanię WK. Ta grupa trochę się przegrupowała; część odeszła, niektórzy zostali radnymi i już nie są lubiani. Do grupy dołączyli nowi np.-cyrk- i nie ma w tym nic zdrożnego, tylko, że ta grupa szybko odwróciła się od MO.
  I dlatego pytam czy będzie to powtórka z rozrywki, bo przecież WK też nie będzie wiecznie na pasku tej grupy i pewnie grupa odwróci się od niego i za cztery lata ktoś z grupy będzie lansowany na nowego burmistrza. Czy taki scenariusz jest niemożliwy?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  Nie bronię obecnego MO. Nie mam do tego powodu, nie jestem zaangażowany po którejkolwiek ze stron. Ale logika podpowiada mi że MO nie jest najgorszym burmistrzem jak próbuje się to przedstawiać, jego poprzednika należało za wszelką cenę zastąpić i należało podjąć ryzyko w osobie młodego wtedy jeszcze, jego zastępcy, ale obecnie nie ma potrzeby takiego ryzyka podejmować.

  Gdy WK zostanie wybrany i będzie lepszy od obecnego, będę się cieszył i na tym forum przyznam się do błędu, który w moim przypadku polegał na obawie przed zamianą na tym stanowisku.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  I jeszcze jedno - Nie ucieka od ludzi tylko się z nimi spotyka! Nawet na tych wyśmiewanych przez wielu przeciwników Herbatkach z Kielanem a pzostali próbuja do nas dotrzeć tylko z za palakatów i gazet to bardzo wymowne.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  osiem lat temu może tak było ale wiesz jest też jak to mówią że długo sprawowana władza deprawuje

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  [quote]Ludź napisa���: [br]Widzę że na forum jest zarejestrowany rzecznik Pana Kielana. Nie wiem czy oglądał ktoś program `Warto rozmawiać w ubiegłym tygodniu. Nie tutaj na forum - ale dopiero tam dowiedziałem sie ile zgodnie z prawem może kosztować kampania - 50 groszy pomnożone przez ilosć mieszkańców. Sorry ale ktoś tu mówi o ekonomii ale z pewnoscią nie zna matematyki :-) a ona jest bezlitosna - mamy około 42 tyś mieszkańców. To ile moze rzeczniku kosztować kampania w Myślenicach ??[/quote]

  Proszę Pana.

  Pańskie informacje są błędne i proponuje ponownie, tym razem uważnie obejrzeć program o którym Pan mówi. Informacja na którą się Pan powołuje jest wyrwana z kontekstu i dotyczy tylko dopuszczalnego zwiększenia limitu wydatków na kampanie to jest sytuacji gdzie komitet oprócz kandydatów na radnych ma też swojego kandydata na wójta, burmistrza. Wtedy dodatkowo komitet może wydać po 50 groszy przypadające na każdego mieszkańca (np. w 20-tysięcznym miasteczku dodatkowo 10 tys. zł - oprócz przysługującego mu limitu wydatków).

  z wyrazami szacunku

  Mateusz Suder
  Rzecznik Prasowy
  Komitetu Wyborczego Wyborców Wiktora Kielana

  Odpowiedz
 • 6 lis 2010

  Wyrywamy z kontekstu? Dlaczego? Bo jakby zacytować całość to nie pasował by do postu? Taka szkoda... Ciekawe co jeszcze zostanie wyrane z kontekstu...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2010

  W tym sensie wyrwany z kontekstu, że jest to tylko jeden z szeregu warunków opisanych w przepisach dotyczących finansowania kampanii wyborczej i na podstawie tego jednego wskaźnika nie można obliczyć maksymalnego dopuszczalnego limitu wydatków, które przysługują danemu komitetowi. Ponadto trudno zrozumieć o co pytajacemu się tak naprawdę rozchodziło i dlaczego na podstawie swojego błędnego wyliczenia sugeruje jakąś niezgodność z prawem.

  z wyrazami szacunku

  Mateusz Suder
  Rzecznik Prasowy
  Komitetu Wyborczego Wyborców Wiktora Kielana

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lis 2010

  Zadziwiające są wyniki ankiety, przybywa głosów a remis pomiędzy MO a WK cały czas jest 'zachowany'...

  I kto za to płaci ?

  Odpowiedz
 • 7 lis 2010

  Proponuje zadać inne pytanie; Kto w to wierzy?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lis 2010

  Panie Kielan trzeba wreszcie pokazać co Pan będzie robił poza spotykaniem się z mieszkańcami.
  Praca w samorządzie to nie herbatki........

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2010

  a ja startuje z Komitetu Wiktora Kielana bo mnie wzieli siłą na listy... ale nawet znajomym mówię żeby na mnie nie głosowali a swój głos oddam na Leszka Gowina i jego partię

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2010

  Ciesz się, że Cię nie wzięli siłą z Komitetu Ostrego.
  Tam dodatkowo gwałcą i czytają do ucha Gazetę Myślenicką.

  :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2010

  dlaczego post dotyczący sawickiego nieskazitelni radni jest niedostepny/ zamknięty ? czy to jest zasada forum ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2010

  Kurcze, Ja już nie mogę patrzyć na banery Pana K. Gościu chce wygrać za wszelką cenę. Mało braknie a niebawem będziemy otwierać lodówki i ujrzymy Pana K.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2010

  Pan Kielan potrafi tylko atakować krytyką na rzeczy które miały miejsce w Myślenicach przez kilka ostatnich lat, mówić każdy potrafi słuchać również, ale to nie o to chodzi przyjrzyjmy się naszemu miastu i oceńmy co zostało utworzone przez te kilka lat i pomyślmy czy aby na pewno jest tak jak to Pan Kilelan mówi???

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2010

  Kielan startuje na burmistrza jako mieszkaniec gminy chce usłyszeć co zrobił do tej pory dla niej z czego zasłynął jak pomógł ludziom dobrowolnie i bezpłatnie i jak jego współpracownicy "fundatorzy " pomagali ludziom < szczególnie tych których popiera do rady powiatu > ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2010

  Wątek z Panem S.przedsiębiorcą z Osieczan został usunięty, a szkoda bo mieszkańcy i pracownicy jego oraz ludzie, którzy go znają mogliby coś na jego temat napisać? Dla tych co sponsorują Kielana powiem tak lepiej dać na caritas albo powodzian lub biednym rozdać. Przedsiębiorcą, którzy startują na radnego albo burmistrza mówimy nie, wypijcie sobie panowie herbatkę po góralsku i wara od koryta, podatki trzeba płacić.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2010

  Pisze się: "przedsiębiorcom" ...Krystianie

  :)

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 9 lis 2010

  Wyniki wyborów są już przesądzone. W drugiej turze wygra Ostrowski.
  Poparcie Pana Kielana niestety z dnia na dzień spada.

  Obiektywny jak zawsze, Wacław :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2010

  Pytacie co Kielan zrobił dla Myślenic... A może zapytacie co Maciuś Ostrowski takiego zrobił zanim został burmistrzem??? Poza tym, że próbował mieć kwiaciarnię która zbankrutowała, nic takiego szczególnego nie pamiętam. Za to CO Maciuś zrobił jak już został burmistrzem... no dużo tego: dług około 50 000 000 zł, rosnące ciągle opłaty, niejasne i dziwne interesy np. z Brózdami. Nasza gmina może podzielić losy kawiarenki. Ale jaki wystrój mamy ze strony Maciusia: wszędzie same sukcesy. Tylko jak to wygląda faktycznie, to sobie można w Dzienniku i Sednie przeczytać... Jakoś Maciuś nie chwali się tym, że tak świetnie zarządza gminą, że nie weszliśmy nawet do pierwszej 20stki gmin w Małopolsce... Skandal, przy naszym potencjale. Ale Maciuś koronę dostał. O jak uroczo! A i o zainteresowaniach prokuratury też jakoś cicho-sza. Maciuś powinien wreszcie dostać od wyborców kopa w d. Dosyć tego! Kielan przynajmniej już coś robi społecznie. Nie ma budżetu Macieja, który swoim koleszkom rozdaje nasze pieniądze.
  Dosyć. Pora pożegnać Macieja. ROZŁADUNEK, wysiadka, ostatni porzystanek na gapę. Na pożegnanie, cytat: "Spadaj Leszczu!"

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 9 lis 2010

  Petycja do Myśleniczan - bezpartyjna.

  Może i Pan Kielan nie jest złym kandydatem, tego nie neguję. Jednak jest on tylko przedstawicielem tych ludzi, którzy tutaj tak zajadle i morderczo walczą o władzę, gdyż wiedzą, że przy nim jako przedstawicielu dostanie się im trochę okruchów z stołu władzy i co najważniejsze odpowiednie stanowiska.
  Jak pewnie wiecie jestem bardzo zawistnym i złośliwym rozmówcą politycznym, wręcz chamskim, za co ostatnio przeprosiłem kielanowców. Wiem także, że taki człowiek jak ja nie nadaje się na polityka gdyż bardzo przypominałbym tak przeze mnie znienawidzonego Jarosława z pisiorów (uosobienie zawiści, braku kultury politycznej, bezpardonowości i egoizmu). Nie nadaję się do polityki bo jestem kłębkiem złości upierdliwości politycznej. Przy rozmowach o polityce staję się demonem. Władza takiego człowieka jak ja byłaby władzą despotyczną. Każdy przeciwnik polityczny musiałby zostać usunięty. Ludziom podobnego pokroju co mój nie należy dawać władzy. Ale najważniejsze jest to że zdaję sobie sam z tego sprawę. Niestety współpracownicy Pana Kielana z ostatnich moich zajadłych z nimi polemik mają bardzo podobne podejście do polityki i dlatego uważam że wielkim błędem byłoby takim ludziom powierzyć własne miasto na 4 lata.
  Takich ludzi powinno się blokować politycznie, bo są niebezpieczni.

  Pan Ostrowski nie jest bez wad. Nie jest, bo jest tylko człowiekiem podejmującym decyzje, a każda decyzja jest dla jednych bardzo trafną a innym godzi w ich prywatne interesy i jest powodem do krzykactwa i narzekania.

  Jeżeli zależy wam mieszkańcy na tym by było lepiej niż jest to zagłosujecie na Ostrowskiego, a jeżeli lubicie hazard w którym można dużo albo wszystko stracić lub zyskać, jak się poszczęści, to zagłosujecie na Kielana.

  Wybór jest prosty, ale pamiętajcie zagłosujcie sami wg. własnego przeczucia. Nie sugerujcie się nawoływaniami innych. Głos ma pochodzić od was a nie od napędzających i starających się na was wpływać przeróżnymi metodami ludzi. Nie dajcie się wpuścić w maliny, bo każdy ciągnie w swoją stronę gdyż widzi w tym jedynie swój własny interes (egoizm ponad wszystko). A dobro ludzi i miasta to tylko ściema, kłamstwo, by głosy tych ludzi pozyskiwać.

  Pamiętajcie : Najbardziej kłamliwa kampania to zawsze kampania gdzie obietnica goni obietnicę (pomyślcie, skąd na każdą obietnicę znajdą się pieniądze? )i dodatkowo polega na obrzucaniu błotem kontrkandydata.

  Ponadto zwracam uwagę na dokładne prześwietlenie kandydatów do gmin i powiatów, gdyż jest tam znacznie więcej karierowiczów, nierobów i chętnych na łatwe pieniądze niż prawdziwych działaczy, którzy coś dla nas zrobią a nie tylko będą gonić po diety za spotkania.

  Popieram Piotra Szewczyka jako jednego z najbardziej angażujących się publicznie, wspaniałych ludzi. Jest dla mnie numerem jeden ze wszystkich list jakie wiszą w mieście. Dodam że Piotra Szewczyka osobiście nie znam, podobnie jak Ostrowskiego Macieja.

  A Pan Kielan jeżeli przegra to wyłącznie przez swój sztab, który nie dorósł do demokratycznych wyborów.

  Każdy niech wie, że proponowana debata w Dzienniku Polskim jest nie do przyjęcia, gdyż Dziennik Polski podobnie jak Sedno są gazetami stronniczymi, popierającymi wyłącznie Kielana.

  Zaraz znając życie będzie nalot sztabu Kielana i jego krzykaczy, ale do tego już przywykłem, bo to ludzie dla których zdanie innych, które jest niezgodne z ich zdaniem - to zawsze kłamstwo ;)

  Pozdrawiam Obiektywny jak zawsze, Wacław :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Pan Kielan chce jasnych zasad w zarządzaniu gminą, dostępu do informacji publicznej, udziału mieszkańców w decyzjach związanych z wyborem kolejnych inwestycji. Pan Kielan chce, żeby mieszkańcom żyło się lepiej. Ale MY tego nie chcemy!!! My chcemy, żeby NAM żyło się lepiej!!!

  pozdrawiam, obiektywny jak zawsze Wacławek;)

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Życie bez Wacławka byłoby łatwiejsze. Nic mnie tak nie irytuje jak sytuacja, w której muszę odłożyć na bok inne zajęcia by odpowiadać na tak rozwlekły elaborat:), składający się w dodatku z samych sprzeczności, niedomówień, przekłamań i zwykłych głupstw.

  Piszesz Wacławku,że może Kielan i jest nienajgorszym kandydatem ,ale ludzi którzy za nim stoją należałoby politycznie blokować, ze względu na cechującą ich zajadłość, zawiść i parcie na zdobycie władzy. Pogląd taki wyrobiłeś sobie na podstawie polemiki na forum.
  Pierwsze primo:) : Greta J., tajger nie są ludźmi Kielana w tym sensie, że nie znajdują się na jego listach do rady miasta a ze względu na wykonywane obecnie zajęcie NIE MAJĄ ZAMIARU uczestniczyć w jakikolwiek sposób w działaniach samorządu po ewentualnie wygranych przez Wiktora wyborach.
  Człowiekiem Kielana mógłbyś natomiast nazwać Cyrka, który do rady miejskiej startuje.
  Teksty mówiące o tym, kto i co zyska z pańskiego stołu to zwykłe insynuacje, które równie dobrze możnaby przypisać popierającym Macieja. To znaczy z Maciejem byłoby łatwiej bo już dziś mogę wymienić przedsiębiorców z kilku branż, którzy pasożytują na gminnych inwestycjach.
  Drugie primo: czy ludzie Macieja nie walczą zaciekle o władzę?
  Skąd synkowie Bronisława znajdują się na spotkaniach z Kielanem w drugim końcu miasta?
  Dlaczego na spotkanie w Bysinie pofatygował się mieszkający w Krzyszkowicach przewodniczącyc Rady Miejskiej Jerzy Grabowski?
  Czemu Wiktor spotyka się z atakami ze strony osób znajdujących się na liście obecnego burmistrza (Wójtowicz, J.Podmokły, Grabowski) lub pozostających w zależności od niego(K.Dąbrowski)?
  A czemu służy zmasowany atak na Tadeusza Sawickiego na tym forum?
  To zaciekła walka czy poranny spacer po necie?

  Piszesz ,że nie znasz Macieja osobiście. Jakkolwiek nie ma żadnego powodu by wierzyć w tą deklarację powiem Ci, że obraz naszego burmistrza jaki ugruntowałeś:) sobie w głowie rozsypie się pewnego dnia w drobny mak.
  Znam Maćka, odczułam osobiście jego złość, wiem jak bardzo jest pamiętliwy i do czego jest w stanie się posunąć kiedy uzna, że jesteś przeciw niemu. To nie jest zwykła ludzka słabość.
  Bardzo się mylisz jeśli sądzisz, że nasz burmistrz jest jako człowiek lepszy, sprawiedliwszy, bardziej wyrozumiały, bardziej otwarty na ludzi niż Jarosław K. Nie ma na to mocniejszego dowodu niż to, że jak ognia unika powołania zastępcy.
  Władza Macieja nie znosi konkurencji.

  Piszesz, że najbardziej kłamliwa jest kampania ta gdzie obietnica goni obietnicę. Odwiedź stronę Macieja, zobacz jak wiele nam oferuje w przypadku wyboru. Nie ma praktycznie dziedziny życia nad jaką nie pracowali jego sztabowcy. Uważam nawet, że lista jego obietnic jest "najmocniejsza" spośród wszystkich kandydatów.
  Jak rozumiem wrodzony obiektywizm nie pozwala Ci zapytać: skąd na to wziąść pieniądze.

  W toku kampanii wyborczej każdy z kandydatów stara się przyjąć najwygodniejszą dla siebie pozycję. Maciej boi się debaty w Dzienniku Polski i naciska na obecność Gazety Myślenickiej, która jest od niego skrajnie uzależniona oraz Głosu i Gońca, z którymi stale współpracuje jego wydział promocji i które to tytuły regularnie zasila finansowo.
  Kielan co zrozumiałe chciałby mieć Sedno i Dziennik Polski, bo jest wydawcą tego pierwszego a druga gazeta nawet nie tyle mu sprzyja co - nie ukrywajmy tego - po wytoczonych procesach ma na pieńku z Maciejem.
  Kompromisem byłaby wg mnie debata przeprowadzona w obecności Dziennika Poslkiego i Gazety Krakowskiej, której również dostaje się z gminnego budżetu małe co nieco.

  Mówisz Wacławku, żeby uważać na karierowiczów patrzących tylko na wysokość przysługującej im diety.
  Chciałabym Ci zwrócić uwagę, że jak dotąd jedynie opluwany tu na forum Tadeusz Sawicki zadeklarował przekazywanie w całości diety radnego powiatowego na cele charytatywne.
  Z tego co wiem, żadnego z radnych tej i poprzedniej kadencji nie było stać na taki gest.
  Zamiast tego pan przewodniczącyc rady dostaje pieniądze za pełnienie tej funkcji w związku z czym powinniśmy mieć możliwość spotkania tego pana w czasie jego dyżurów w budynku UMiG co tydzień we wtorek, między 14 a 15. W czasie tym niestety nasz drogi dyrektor pełni swoje funkcje w ZDP.
  Ciekawa jestem czy za każdy wtorek między 14 a 15 pobiera wynagrodzenie zarówno do starostwa jak i od gminy.

  I na koniec: podziwiam Twoją fantazję, dzięki której popierasz Piotra Szewczyka, uważasz go za numer jeden na wszystkich listach jakie wiszą w mieście po czym przyznajesz, że osobiście go nie znasz.
  :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  [quote]... napisa���: [br]dlaczego post dotyczący sawickiego nieskazitelni radni jest niedostepny/ zamknięty ? czy to jest zasada forum ? [/quote]

  Co z Tym tematem ??? Był nie na ręke ??? Prosze o odpowiedź??? Czy po wyborach i ewentualnej wygranej pana Kielana też bedzie tu taka cenzura ???

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Tak się składa że jak widać słabiutka ta twoja wyobraźnia, gdyż Piotra znam wyłącznie od strony jego osiągnięć dla Ziemi Myślenickiej i Gminy (on mnie nie zna), a łatwo zaobserwowane przeze mnie jego zaangażowanie we wszystkie inicjatywy potwierdza że jest to facet który staruje na odpowiednie miejsce. Z taką wyobraźnią to bardziej widzę twoje miejsce w części gazety poświęconej nekrologom niż polityce.

  Co do Tadeusza S. to żadna nowinka że pieniądze z diety dla niego są niczym dla ciebie jeden grosz znaleziony pod Tereską. Dla niektórych jak widać kasa nie jest ważna, a przynajmniej te grosze z diety, a stołek, dający możliwości nieporównywalnie większe niż te kilka stówek :) Nie bój się za darmo i za piękne oczęta tego nie robi :)

  A ludźmi Kielana nazywam nie tylko tych co są na listach ale także tych nieformalnych ale najbardziej rozkrzyczanych - ty też się tu mieścisz :)

  Na samym początku tego postu człowiek Kielana i Sedna napisał:
  : "W imieniu Wiktora Kielana wyraziliśmy bezwarunkowo chęć wzięcia udziału w debacie proponując także..."

  Znaczy jak każdy widzi BEZWARUNKOWO, czyli nie macie żadnych warunków, a teraz tylko przyjmijcie warunki Burmistrza i będziecie mieć debatę ?
  Jaki w tym widzicie problem ? Słowo się rzekło i niestosownym byłoby się z niego wycofać.
  Chyba słowo Cyrka jest nadal ważnym słowem Sztabu ?

  Pozdrawiam Obiektywny jak zawsze, Wacław :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Wacławku
  Dziwnie zapomniałeś zauważyć, że bezwarunkowa zgoda sztabu Pana Kielana dotyczy propozycji Dziennika Polskiego a nie propozycj Ostrowskiego. To mały szczegól ale ważny.
  Również ważne jest to Mój Drogi,że cytowałem Pana Sudra a nie siebie.
  Mój post w tym wątku brzmi w całości:
  [quote]
  "W imieniu Wiktora Kielana wyraziliśmy bezwarunkowo chęć wzięcia udziału w debacie proponując, aby odbyła się przy udziale publiczności w sali widowiskowej MOKIS w Myślenicach(...)"

  Mer
  Przecież to cytat z artykułu powyżej.
  pozdrawiam [/quote]

  Ps. skąd wiesz, że Pan Ostrowski złożył nam jakąś propozycję, przecież nie znasz go osobiście i nie jesteś z nim związany a propozycja nadeszła prywatnym mailem dzisiaj?

  Jesteś bardzo wiarygodny Wacławek;), muszę Ci jednak przyznać, że w Tweoich nieporadnych kłamstewkach i manipulacjach jest coś rozkosznie idiotycznego i rozbrajającego.

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Cyrku - Nie wiedziałem o tym (dzisiaj mówisz doszła propozycja) ale nie trudno było się tego spodziewać, a twoje teorie spiskowe nie dobrze świadczą o tobie jako o pismaku, gdyż publicznie przedstawiasz jako pewnik coś o czym nic nie wiesz. Obawiam się, że podobnie jest z wszystkimi innymi sprawami o których tak ostro się wypowiadasz w Sednie i gdyby nie to że jest to gazeta typu "Skandal", którą czytać należy z przymrużeniem oka, to dorobiłbym ci prawdziwą "gombrowiczowską gębę" ;)

  Nie tłumacz się już znaczeniem słowa BEZWARUNKOWO, bo każdy znaczenie zna.

  Jeżeli jestem tak wiarygodny jak piszesz to pewnie dobrze, tym bardziej że nie jestem związany z żadnymi osobami w żadnym ze sztabów co mogę dać na piśmie, ale skoro nie podważasz mojej wiarygodności, a wręcz jesteś zaskoczony zbyt dużą wiedzą o rzeczach, których nie miałem prawa znać, to oczekuję, że w mojej petycji do mieszkańców także mnie poprzesz, a od mieszkańców oczekuję samodzielnych przemyśleń i wyboru zgodnego z sumieniem a nie zagłuszonego krzykaczami nie ważne której z opcji.

  Kolego Cyrk, widzę że zaczynasz inną strategię gierki. Nie jestem ani Burmistrzem ani nikim kto by mu podlegał lub dla niego pracował, więc skończ już swoje szemrane kombinacje na ten temat, bo znowu w następnym Sednie okaże się że pojawi się artykuł o mnie jako forumowym Burmistrzu i będę musiał się ujawnić by pokazać kłamstwo jakim karmicie ludzi od lat.
  Nie przeginaj z fantazjowaniem a będzie dobrze, to radzę ci ja Wacławek, a wiesz że dużo wiem nawet o tym co dopiero się wydarzy ;)

  Pozdrawiam Obiektywny jak zawsze, Wacław :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Czytam chętnie to forum, ale jak widzę posty Wacławka, to przeważnie odpuszczam po kilku linijkach..

  Ten człowiek niesamowicie manipuluje, jest w tym mistrzem.

  WACŁAWEK proszę zmień avatar bo władza myślenic będzie mi się już na zawsze kojarzyła z wymijającymi odpowiedziami i krętactwem..

  A tak w ogóle to z daleka widać jak niektórzy czepią portkami, bo mogą im się wygodne układziki skończyć przy korycie.

  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Wacławek:
  "tym bardziej że nie jestem związany z żadnymi osobami w żadnym ze sztabów co mogę dać na piśmie,"

  W sumie nie ma potrzeby ...

  "i będę musiał się ujawnić by pokazać kłamstwo jakim karmicie ludzi od lat."

  A to chciałabym dostać od Ciebie na piśmie odważniaku. Napisz,że SEDNO karmi ludzi kłamstwem i pod tym się podpisz.

  Jeśli się natomiast boisz konsekwencji prawnych to podaj tutaj choć jeden przykład kiedy gazeta napisała nieprawdę i uzasadnij.

  No dalej odważniaku! Dawaj!
  :)

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  I sama właśnie dałaś dowód manipulowania. Nie jestem wam potrzebny do niczego, bo sami pokazujecie tak jak w tym przypadku, czym jest dla was prawda i nawet nie widzicie granicy manipulacji, pomówień a rzetelną informacją. Właśnie podałaś dwa cytaty wyrwane z kontekstu dwóch zdań, gdzie przy każdym piszę o innych rzeczach, a jak to potrafią pismaki kiepskich gazetek, przeinaczyłaś wszystko w wsadziłaś w moje usta rzeczy które napisałem , a które po wyrwaniu z kontekstu i połączeniu nabierają całkiem inne znaczenie dla czytającego. Najzwyklejsza manipulacja.

  Cała treść brzmi:

  "Kolego Cyrk, widzę że zaczynasz inną strategię gierki. Nie jestem ani Burmistrzem ani nikim kto by mu podlegał lub dla niego pracował, więc skończ już swoje szemrane kombinacje na ten temat, bo znowu w następnym Sednie okaże się że pojawi się artykuł o mnie jako forumowym Burmistrzu i będę musiał się ujawnić by pokazać kłamstwo jakim karmicie ludzi od lat."

  Pewnie różnic nie ma :). O zgrozo :(

  Czy tak wygląda cała treść waszych wypocin w Sednie? Na takich podstawach osądzacie, oskarżacie i wydajecie wyroki ?

  Super. Po prostu super.

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Chciałam oszczędzić sobie i czytelnikom Twoich pisanych poprawną polszczyzną wynurzeń. Zostawiłam to co było istotne:
  Twoje słowa o karmieniu od lat przez SEDNO ludzi kłamstwem.

  Postawiłeś publicznie zarzut gazecie. Skoro nie potrafisz go rzeczowo uzasadnić i podać przykładów, powinieneś moim zdaniem za to odpowiedzieć.

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Koleżanko. Skoro Cyrk bardzo inteligentnie rozumując połączył moją osobę z osobą burmistrza, dając w prosty sposób do zrozumienia czytelnikom tutaj (co mogłoby zaszkodzić obecnemu burmistrzowi), że to ta sama osoba, wnioskując prymitywnie z faktu że nie miałem prawa wiedzieć że burmistrz wysłał dzisiaj propozycję warunków debaty, a ja nie życzę sobie takich oskarżeń i kłamstw wiedząc ponad wszelką wątpliwość, że są to oszczerstwa, mam prawo do wysunięcia wniosków, że karmicie ludzi kłamliwą informacją. Pamiętać należy że WYJĄTEK WYZNACZA REGUŁĘ i skoro uważacie że piszecie TYLKO prawdę to kłamiecie i nie ma tutaj znaczenia czy są to słowa w Sednie czy tutaj na forum.
  Manipulowanie słowami mające na celu zdyskredytowanie kogokolwiek, w momencie gdy jest tam jedno kłamliwe oskarżenie staje się automatycznie NIE PRAWDĄ, a NIE PRAWDA to nic innego jak KŁAMSTWO.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Szanowny Wacławku

  W związku z Pana stwierdzeniem "karmicie kłamstwem ludzi od lat" użytym ad personam w kierunku mojej osoby i redakcji SEDNA "proszę o podanie swojego nazwiska publicznie w tym wątku lub drogą mailową, gdyż zamierzam złożyć na Pana skargę o pomówienie.
  Jeśli Pan tego nie zrobi zwrócę się do policji z prośbą o ustalenie Pańskich danych.

  Szanowny Panie Wacławku!
  Po pierwsze ja nigdy nie twierdziłem, że jest Pan Burmistrzem ale po drugie i co ważniejsze ani ja osobiście ani nikt z moich redakcyjnych kolegów z SEDNA nikogo "nikogo nie karmił kłamstwem od lat".

  Oczekuję od Pana tutaj natychmiastowych przeprosin, podpisanych imieniem i nazwiskiem w osobno założonym wątku zatytułowanym "przeprosiny Pana Zalubowskiego i redakcji SEDNA", w którym jasno zacytuje Pan swojego posta i napisze za co Pan mnie przeprasza.

  Jeśli Pan tego nie zrobi jutro rano (po raz pierwszy w życiu) pofatyguję się złożyć skargę, na policję.

  z poważaniem
  Rafał Zalubowski

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Cyrk napisał:
  "Ps. skąd wiesz, że Pan Ostrowski złożył nam jakąś propozycję, przecież nie znasz go osobiście i nie jesteś z nim związany a propozycja nadeszła prywatnym mailem dzisiaj?

  Jesteś bardzo wiarygodny Wacławek;), muszę Ci jednak przyznać, że w Tweoich nieporadnych kłamstewkach i manipulacjach jest coś rozkosznie idiotycznego i rozbrajającego."

  Ta insynuacja jest nadzwyczaj jasna, więc trudno szukać innego jej znaczenia.

  Wacławek napisał (Oto cała moja odpowiedź na twój zarzut):
  "Kolego Cyrk, widzę że zaczynasz inną strategię gierki. Nie jestem ani Burmistrzem ani nikim kto by mu podlegał lub dla niego pracował, więc skończ już swoje szemrane kombinacje na ten temat, bo znowu w następnym Sednie okaże się że pojawi się artykuł o mnie jako forumowym Burmistrzu i będę musiał się ujawnić by pokazać kłamstwo jakim karmicie ludzi od lat."

  Oczywiście mogę podać swoje imię i nazwisko, nic nie stoi na przeszkodzie, aczkolwiek wydaje mi się że straszenie i to nie pierwszy raz mojej osoby przez was Tajger. Greta, niejednokrotne obrażanie mnie ze względu na inne poglądy polityczne, może mi zaszkodzić.
  Kilkukrotnie byłem straszony, co zapewne wiesz, więc wydaje mi się że twoje naleganie na upublicznienie moich danych jest wykluczone i Policja w razie twojego doniesienia, także zostanie o tym poinformowana.
  Dlatego uważam że jako osoba która nie ma zamiaru robić z tych faktów wielkich afer, jestem w stanie Przeprosić za zdanie

  "Nie jestem ani Burmistrzem ani nikim kto by mu podlegał lub dla niego pracował, więc skończ już swoje szemrane kombinacje na ten temat, bo znowu w następnym Sednie okaże się że pojawi się artykuł o mnie jako forumowym Burmistrzu i będę musiał się ujawnić by pokazać kłamstwo jakim karmicie ludzi od lat."

  a dokładniej za ostatnie słowa "kłamstwo jakim karmcie od lat" - Przepraszam, jednak swoich danych nie opublikuję z obawy o zdrowie i myślę że powód jest zrozumiały. Słowa oskarżające są w świetle prawa mniejszą szkodliwością społeczną a niżeli groźby, chyba zrozumiałe?

  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Wacławek potrzebował 1718 znaków aby powiedzieć przepraszam.
  I to jakoś bez przekonania.

  Bez komentarza...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Szanowny Panie
  Ani Panu osobiście nigdzie nie groziłem ani nie twierdziłem bo nie wynika to nigdzie z mojego zdania, że Pan jest Burmistrzem. Wynika z niego tylko, że może go Pan znać, bo znał Pan fakty wiadome tylko członkom ścisłego sztabu Pana Macieja Ostrowskiego lub sztabów jego konkurentów a do tych Pan chyba nie należy.

  Szanowny Panie
  Pan zapisał na moje konto cytat z wypowiedzi Pana Sudra twierdząc, że jestem jego autorem, podał go Pan nie w całości zmieniając jego kontekst, dopuścił Pan się tym samym, próby manipulowania czytelnikami.
  Ale to Panu wyjaśniłem i nie budzi to moich dalszych zastrzeżeń.

  Nie pozowlę sobie jednak na dłuższe szkalowania mnie osobiście ani innych członków redakcji gazety, którą reprezentuję. Piszę do SEDNA jawnie i i piszę o faktach zawsze dbając o ich rzetelność. Pan natomiast twierdzi, że od lat "karmimy tam ludzi kłamstwem" i jest to najgorszego rodzaju pomówienie.

  Powtarzam jeszcze raz. Oczekuję od Pana przeprosin w formie jaką opisałem powyżej w razie ich braku jutro godziny dziesiątej będę w komendzie myślenickiej policji gdzie złoże na Pana skargę. Sądzę, że konsekwencje tej drugiej alternatywy mogą być dla Pana bardziej dotkliwe, bo będzie Pan musiał wskazać choć jedno miejsce, którym ktokolwiek w SEDNIE skłamał. Ja jestem człowiekiem uczciwym i Pan na pewno o tym wie, nie pozwolę sobie na dalsze inwektywy pod swoim adresem bo narusza to moje dobre imię i moje interesy zawodowe.
  Proszę zatem wybrać. Więcej nie zamierzam już z Panem dyskutować. Moje stanowisko jest jasne. Wykaże się Pan albo odwagą cywilną albo pójdziemy do sądu.
  Rafał Zalubowski

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  To ja także proszę o przeproszenie mnie przez tajgera, osoby powiązanej z DP i Sednem, który dwukrotnie mi groził !
  Ja przeprosiłem w poście powyżej i takich samych przeprosin oczekuję od niego, chyba że nalegasz o przeprosiny jako oddzielny temat na forum, wtedy ja także oczekuję tego samego typu przeprosin od tajgera.

  Jednak z powodów o których wspomniałem nie podpiszę się z obawy o zdrowie.

  Co ty na to ? Zawziętość weźmie górę?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Proszę Pana
  Ja nie jestem niańką Tajgera i nie odpowiadam za Panów relacje. Pan obraził mnie nie Tajgera. Jeśli Pan chce może Pan zrobić to samo co ja zrobię jutro, jeśli nie zrobi Pan tego o co proszę.
  Powtarzam:
  osobny wątek zatytułowany "przeprosiny Pana Zalubowskiego i redakcji SEDNA" przeproszenie tam i odwołanie swoich twierdzeń na temat kłamstw w SEDNIE i podpisanie się imieniem i nazwiskiem w tym wątku.

  To już ostatni mój wpis w tej sprawie.
  pozdrawiam
  Rafał Zalubowski

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Wacławek, czy Ty nie rozumiesz że żarty się skończyły? Co innego opluwać na lewo i prawo forumowiczów a co innego gazetę i jej przedstawicieli w postaci redaktora czy autorów tekstów. A zwlaszcza za tak nieudolny tekst który w swej zajadłości nieopacznie napisałeś. Jak sam wielokrotnie wspominałeś, należy brać odpowiedzialnośc za to co się pisze. Pora na podsumowanie Twojej "krucjaty"...

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Trudno. Jeżeli nie przemawia do ciebie że podpisać się nie mogę przez wzgląd na zdrowie i groźby waszego zresztą pismaka, więc widzę że zawziętość wzięła górę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Ale będą jaja jak na policji się okaże że to jednak Piotruś....:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Wacławek, trzymaj się, jesteśmy z Tobą !

  Nie daj się !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  RĘCE PRECZ OD WACŁAWKA !!!

  W Dzień Niepodległości składać skargi na Policji- nie ładnie Panie Zalubowski ...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Szanowny Panie Wacławku
  Złamał Pan mnie jeszcze raz i choć miałem nie dyskutować już z Panem to chcę Panu coś uswiadomić.
  Pan chyba nie w pełni zdaje sobie sprawę z konsekwencji własnego czynu. Nasza redakcja to w sumie pomiędzy 15 a 20 osób, które współpracują z nami społecznie pisząc na różne tematy, w dużej części nie związane z polityką.
  Osób szanowanych w Myślenicach, zapewne wielokrotnie od Pana starszych.
  Nie mogę sobie pozwolić aby Pan na fali zachowań osób mających podobne do Pańskich poglądy, obrażał i szkalował te wszystkie osoby w tym mnie.
  Drogi Wacławku, informuję tu Pana publicznie, żeby miał Pan tego świadomość, że najpierw z pomocą policji postaram się ustalić Pańską tożsamość, to Pana i tak nie ominie.
  Następnie kiedy do tego dojdzie wytoczę Panu osobiście proces i będę się domagał płatnych przeprosin w SEDNIE oraz innych myślenickich mediach jak również określonych wpłat na konto organizacji pożytku publicznego.
  Sądzę, że ma Pan bardzo małe szanse aby sąd nie uznał Pańskiej winy, choć Pan może to ocenić po swojemu. Pański wpis jest oczywisty i odnosi się wprost do mnie. Nie sądzę, żeby można go było zinterpretować inaczej. Nie sądzę również, żeby udało się Panu udowodnić jego prawdziwość.
  Niech się Pan z tym prześpi. Ma Pan czas do jutra do godziny 9.55.
  Jedynym ugodowym i honorowym wyjściem z tej sytuacji, są przeprosiny do jutra tu na forum w formie, o którą Pana poprosiłem.
  NIe obchodzi mnie zupełnie co Panu złego zrobił Tajger. Nikt o takim pseudonimie do SEDNA nie pisze choć nie ukrywam, że wiem kim jest ta osoba, to jednak nie odpowiadam za jej zachowania i nie widzę związku pomiędzy Waszym konfliktem a tym co Pan napisał w stosunku do mojej osoby.
  Proszę to wszystko skonsultować z prawnikiem, bo ja już to zrobiłem.
  Przypomnę, czekam do jutra do godziny, 9.55.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Atmosfera w Komitecie Pana Kielana musi być nerwowa i napięta skoro decydują się iść na Policję ...

  Nie są pewni wygranej ?

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  W takim przypadku. OK. Czekam na reakcję.

  A jeszcze jedno. Pisząc coś co mija się z prawdą jako Wacławek jedyne o co możesz mnie prosić to przeprosiny jako Wacławek - to po kontakcie ze znajomym prawnikiem.
  Upublicznienie danych nie wchodzi w grę, chyba że prywatnie na maila z twoim oświadczeniem że zostanie to między tobą a mną, zresztą po kontakcie z Policją także nie będziesz mógł tych danych upublicznić.
  Zapewniam także że Imię i Nazwisko nic ci nie powie i nie będziesz go w stanie z nikim połączyć. Jeżeli masz nadzieję że jestem osobą z waszej opozycji to się niezmiernie mylisz. Proszę o odpowiedź jeżeli ci to pasuje. Jeżeli nie - czyń swoją powinność, zapewne przysporzy to tobie, gazecie i sztabowi wielu dodatkowych zwolenników ;), a ja w tym czasie postaram się o jeden dowód na to że w Sednie napisano coś co mija się z prawdą, a będzie to niezmiernie łatwe zadanie, bo nie ma takiego Media na świecie, które jest czyste jak łza - zapewniam cię. Także w razie pozwu obiecuję, że będzie o nim głośno.

  I także prośba do ludzi - uważajcie co piszecie o Sednie bo wylądujecie za kratami ;). Sedno może oskarżać bez dowodów nawet władzę, ale nie wy. Liczą się ludzie, ale tylko ci co myślą zgodnie z Sednem.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Wacławek górą !!!

  seDNO

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  W końcu ktoś powiedział prawde :) Brawo Wacłwek :D!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Drogi Panie Wacławek, jestem z Panem ludzie już maja dość czarno białej gazety, gdzie nie wszystko jest białe? Liczą się ludzie - to prawda, ale atmosfera jaką tworzy sedno i monotematyczna krytyka otoczenia w jakim żyjemy jest żałosna. A przecież Myślenice to nasze kochane miasto, to region w którym mamy się czuć dobrze środowisko Kilana sączy jad i zatruwa tą atmosferę. Ludzie maja zwyczajnie tego dość

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Ja też jestem z Panem. Proszę się nie przejmować tym zajściem i pisać dalej tak jak Pan pisał. Oni boją sie prawdy :-)

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Mam prośbę do tych którzy mają wiedzę i dowody na to że w sednie niejednokrotnie mijano się z prawdą, co będzie mi potrzebne gdy odrzucę możliwość ugody. Pewnie sam jestem w stanie znaleźć wystarczające dowody, ale po co szukać jak można poprosić . Nie tutaj, a na Priva ma się rozumieć :)

  Jak tylko dostanę wiadomość o zainteresowaniu się moim numerem IP, na pewno zacznę działanie już na poważnie.

  Sedno czyli grupa, która, co napisał Zalubowski, odebrała moją wypowiedź jako kłamliwą, więc skoro jest ona jednym ciałem, więc wystarczającym jest udowodnienie jednej osobie z nich mijania się z prawdą tu na forum lub w samym Sednie i sprawa załatwiona.

  Jeżeli Cyrkowi nie wystarczyło wcześniejsze przepraszam to klamka zapadła, będziemy walczyć. Jeżeli Sedno jest czyste nie mają się czego obawiać.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  "Sedno czyli grupa, która, co napisał Zalubowski, odebrała moją wypowiedź jako kłamliwą, więc skoro jest ona jednym ciałem, więc wystarczającym jest udowodnienie jednej osobie z nich mijania się z prawdą tu na forum lub w samym Sednie i sprawa załatwiona."

  Nie wiem Wacławek czy nie powinieneś znaleźć jakiegoś adwokata, który choć dotarł do 3 roku studiów.

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Oczywiście że tak i na pewno tak będzie. Ale zdaje się że nawet nie musi być to aż taki adwokat ;). Pierwszak powinien sobie z tym poradzić :) Zresztą nie jest tak źle z prawnikami w moim otoczeniu a nawet w domu na razie niewtajemniczonymi:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Na pierwszym roku prawa są zajęcia z logiki.
  Przeczytaj sobie jeszcze raz spokojnie swój karkołomny wywód, zastanów się nad nim i pomyśl co zrobić zanim Zalubowski wybierze za Ciebie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Panowie cyrk i Wacławek odpuście sobie. To jest zabawa na tym forum a Wy podnosicie zabawę do rangi honorowej. Przecież to dziecinada. Nie zatrzeciewiajcie się, jak członkowie partii prawicowej pod znanym przywództwem. Nie wnoście tego poziomu na dół. Zostawcie oskarżanie się wzajemne tym w Warszawie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Myślenice zawsze było koleżeńskie, bez animozji i wielkich uprzedzeń i takie ma zostać. Myślenice zawsze było miastem tolerancyjnym dla różnych postaw.

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Wiadomo że masz rację, ale skoro tak postanowiono - trudno słowo się rzekło. Sam mógłbym pozywać przynajmniej 2 osoby z tego forum ale uważam że byłoby to śmieszne.

  Niestety moje przeprosiny nic nie dały i zdaję sobie sprawę z tego że może trochę mnie poniosło w burzliwości dyskusji, a widać na to tylko czekały zastępy z Sedna i się doczekały.

  Przeproszenia na warunkach Cyrka z podaniem danych do publicznej wiadomości nie wchodzi w grę a żądanie tego jest co najmniej niestosowne, inne jak najbardziej i z tego się nie wycofywałem.

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  [quote]taki tam matołek napisał: [br]Myślenice zawsze było koleżeńskie, bez animozji i wielkich uprzedzeń i takie ma zostać. Myślenice zawsze było miastem tolerancyjnym dla różnych postaw.[/quote]

  Widocznie idzie ku temu że się zmienią ?
  I tego się obawiałem :(

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Wacławku
  zawsze byłam za czystą kampanią. Poniosło Cię i to bardzo, gdyż obraziłeś sporo osób. SEDNO ma wielu zwolenników. Nie wszyscy są związani z polityką i nie wszyscy szukają w tej gazecie informacji o działaniach samorządu. SEDNO pisze o sprawach ważnych, o kulturze, sporcie, promuje ludzi i postawy oraz pokazuje różne inicjatywy. Ludzie piszący poświęcają swój wolny czas chcąc zrobić coś dla innych. Działają społecznie i zapewne nie potrzebują za to żadnych podziękowań ale pewnie też nie spodziewają się oskarżania o kłamstwa. Jeśli nie potrafisz docenić społecznej pracy innych, to może zrób coś sam i poczekaj na efekty Twojej pracy. Na razie efektem jest wisząca nad Tobą sprawa o zniesławienie...
  Może jednak oficjalne przeprosiny będą lepszym wyjściem z opresji. Przynajmniej to uczciwe rozwiązanie tego zupełnie niepotrzebnego konfliktu, który sam wywołałeś.

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Masz rację Luna, że mogłem nie zdawać sobie sprawy z tego co napisałaś i nie wolno mi było posądzać wszystkich.
  Faktycznie masz rację że nie można oskarżać zbiorowo, dlatego zrobię to co powinienem zrobić, tak myślę.

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Wacławku,
  to, że tak mocno i z takim poświęceniem zaangażowałeś się w dyskredytowanie Pana Wiktora Kielana i związanych z nim osób jest dla mnie dziwne. Nie znam Twojej motywacji i nie będę Cię osądzać. Można było odnosić się do konkretów, pisać merytoryczne uzasadnienia swoich poglądów ale to, co Ty tu robiłeś sięga daleko poza pewne standardy.
  Pozostaje pewien niesmak. Uważam, że poza przeprosinami, które jak widzę zamieściłeś powinieneś skontaktować się z redaktorem SEDNA i porozmawiać z nim. Jestem przekonana, że wiele konfliktów można zażegnać zdobywając się na szczerą rozmowę, podczas której można przedstawić swoje argumenty i wysłuchać drugiej strony. Nie budujmy między sobą murów, bo to nie pomoże w rozwoju miasta i gminy, a tym bardziej nie będzie służyło nam, mieszkańcom.

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Przeczytaj mój pierwszy wpis pod tym artykułem. Nie napisałem nic złego na Pana Kielana, a wręcz przeciwnie. Chodzi wyłącznie o środowisko dookoła jego kandydatury, a to środowisko wchodzi za kandydatem i to mnie się nie podoba.
  Ale czy ja nie mogę mieć swojego własnego zdania na ten temat?
  Przecież jesteśmy na forum Myślenice oczami mieszkańców, nie wszystkie oczy muszą być niebieskie ?

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Szanowny Wacławku
  nie chcę wdawać się w niepotrzebne dyskusje z Tobą. Nie oczekuję, że wszyscy będą mieć takie samo zdanie. Za to oczekuję, że okażemy sobie szacunek. Zawsze zachęcam do rozmów, jeśli to możliwe, to najlepiej twarzą w twarz. To daje szansę nawiązania autentycznego kontaktu. Dlatego tak podoba mi się kampania Pana Kielana, który cały czas spotyka się z ludźmi i jest otwarty na ich potrzeby.

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 10 lis 2010

  Masz rację. Dlatego zgodnie z umową wstawiłem przeprosiny redakcji i cyrka, mając nadzieję że będę w stanie utrzymać przynajmniej do wyborów język za zębami.
  Wygra lepszy, a kto to będzie zależy wyłącznie od nas.

  I jeszcze raz dementuję jako byłbym Maćkiem i jak ktoś tu strzelił jakimś Piotrkiem czy innym działaczem jakiegokolwiek sztabu.

  Niemądrym trzeba być, by nawet pomyśleć że burmistrz wdawałby się w tak bezsensowne utarczki słowne.

  Pozdrawiam i bez urazy.

  Odpowiedz
 • PatrycjA 20 lis 2010

  Cisza wyborcza
  Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza aż do zakończenia głosowania. Prosimy o dostosowanie się do obowiązującego prawa i przepisów.

  Szczegółowe informacje: www.pkw.gov.pl

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 16

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?
Myślenice 52

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

Trwają rozmowy burmistrza z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Ich tematem ma być zamknięcie tych placówek z dniem 1 września 2020 roku O planach związanych z zamknięciem szkół podstawowych na Chełmie i na Dolnym Przedmieściu informujecie od kilku dni. Do tej pory odbyły się zebrania z rodzicami ucz...

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Myślenice 59

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, G...

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł
Społeczeństwo 14

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł

„To jest niewyobrażalne! Myślenice są naprawdę wielkie. Znów mamy REKORD i to jaki!” – piszą organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Myśleniczanie wrzucili do puszek z czerwonymi serduszkami ponad 205 tys. zł WOŚP 2020 pod hasłem "Wiatr w żagle" idzie na rekord. Zarówno w skali kraju jak i lokalnie, ponieważ w tym roku myśleniczanie z...

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach
Edukacja 0

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach

Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady polega na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu uświadomienie mieszkańcom regionu jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia. - Staramy się zachęcić ludzi poprzez szkolenia, media społecznościowe do podjęcia w odpowiednim przypadku d...