Sułkowice

Kiedy dziewczynka przebiegała przez pasy wjechał w nią rozpędzony samochód [WIDEO]

Kiedy dziewczynka przebiegała przez pasy wjechał w nią rozpędzony samochód [WIDEO]

Kiedy dziewczynka przebiegała przez pasy wjechał w nią rozpędzony samochód. Nagranie z wypadku do jakiego doszło w Sułkowicach odtwarzane jest przez mieszkańców całej Polski

Do wypadku doszło we wtorek 11 grudnia w Sułkowicach obok fabryki narzędzi. Na filmie opublikowanym na profilu STOP CHAM widać jak dziewczynka podchodzi do pasów, staje przed nimi, a kiedy przed przejściem zatrzymuje się nadjeżdżający samochód – dziecko zaczyna przebiegać.

Kiedy znajduje się na drugim pasie z przeciwnej strony wjeżdża w nią rozpędzone auto. Dziecko zostaje odrzucone pod koła pojazdu, który przed chwilą ustąpił jej pierwszeństwa. Następnie dziewczynka wstaje i choć trudno w to uwierzyć nic się jej nie stało.

Sułkowice w centrum śmiertelnie niebezpieczne

Ulica 1 Maja w Sułkowicach to droga wojewódzka (nr 956), która przebiega przez centrum miasta. Pomimo, że obowiązują tu miejscowe ograniczenia prędkości do 40 km/h, a o przejściach dla pieszych nie tylko informują znaki pionowe, ale i tzw. „spowalniacze” na jezdni – kierowcy rzadko jadą tędy z przepisową prędkością.

W listopadzie ubiegłego roku kilkaset metrów dalej na jednym z przejść dla pieszych dwudziestotrzylatek z Myślenic potrącił pięcioletnią dziewczynkę wraz z matką i odjechał z miejsca zdarzenia. Dziecko mimo niemal natychmiastowej pomocy ratowników medycznych zmarło w szpitalu.

Właśnie w tym miejscu w październiku zainstalowano fotoradar. Urządzenie na razie jest zakryte czarną folią i jeszcze nie jest aktywny.

 

Powiązane tematy

Radni z Sułkowic odrzucili propozycję starostwa. Nadal szukają nowej siedziby dla urzędu
Sułkowice 3

Radni z Sułkowic odrzucili propozycję starostwa. Nadal szukają nowej siedziby dla urzędu

Po kilkumiesięcznych negocjacjach, radni gminy Sułkowice zrezygnowali z zakupu internatu, który proponowało im starostwo. W dotychczasowej siedzibie urząd może funkcjonować do 30 czerwca 2020 roku O tym, że budynek, w którym mieści się Urząd Miejski w Sułkowicach grozi katastrofą budowlaną i wymaga pilnego remontu, piszemy od 2019 roku. Od tego cz...

Radna Aleksandra Korpal pyta o Sułkowice. Czy burmistrz kupi internat od starosty?
Sułkowice 2

Radna Aleksandra Korpal pyta o Sułkowice. Czy burmistrz kupi internat od starosty?

Radna Aleksandra Korpal (PiS) przypomina sprawę Sułkowic. Gmina szuka miejsca na nową siedzibę dla urzędu, bo stara grozi katastrofą budowlaną. Burmistrz Artur Grabczyk zwrócił się do starosty z prośba o odstąpienie internatu, jednak powiat chce za niego 1,9 mln zł O tym, że budynek, w którym mieści się Urząd Miejski w Sułkowicach grozi katastrofą...

Wandale nie odpuszczają. Tym razem zniszczyli ławkę w Rynku
Sułkowice 1

Wandale nie odpuszczają. Tym razem zniszczyli ławkę w Rynku

Trwa seria zniszczeń na terenie gminy Sułkowice. Tym razem wandale zniszczyli ławki w samym centrum miasta. W mieście wciąż brakuje straży miejskiej i policji Po przystanku w Biertowicach, zniszczonej infrastrukturze przy zalewie w Sułkowaciach i toaletach w samym centrum, tym razem wandale zniszczyli ławkę - również w rynku. W mediach społecznoś...

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  18 gru 2018

  Dziś 18 12 2018 .....eh to jeszcze o tym koniu napiszcie.

  3 17 Odpowiedz
  • mirek@ 18 gru 2018

   Film na youtube opublikowany 16 portal pisze o tym 18 rano a ty byś chciał pewnie transmisje na żywo z potrącenia ;) i frytki do tego polane ketchupem haha

   19 7 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    18 gru 2018

    Jeśli byłbyś na tyle ogarnięty za jakiego się uważasz to sprawdź sobie że zdarzenie miało miejsce 11 12 2018roku.

    2 7 Odpowiedz
    • mirek@ 18 gru 2018

     Jakbyś był ogarnięty tak jak ci się wydaje to wiedziałbyś czym się różni data wydarzenia od daty publikacji w internecie filmu ale jeśli ktoś nie jest w stanie pojąć tak prostych spraw to z troski zapytam - udało ci się dzisiaj ubrać samodzielnie ?:)

     8 5 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 18 gru 2018

   ale CEPeliada z ciebie

   masakra z tymi kierowcami! ludzie skoro widizcie pasy nie mozecie przed nimi zwolnic?

   11 Odpowiedz
 • 18 gru 2018

  To nie do pojecia,ale bardzo czest zdarza sie ,ze z jednej strony kierwcy zatrzymuja sie a z drugiej pedza na oslep.A temat fotoradaru to brak slow.............

  20 1 Odpowiedz
 • 18 gru 2018

  Jak kierowca po prawej jedzie w szeregu kilku samochodów a z naprzeciwka pędzi samochód. to ja w takiej sytuacji nie zatrzymuję się przed przejściem, wręcz odwrotnie staram się blokować wejście na niego, bo w większości przypadków, kończy się to właśnie tak.

  26 2 Odpowiedz
 • 18 gru 2018

  Niestety dziewczynka też ma swój udział w tym zdarzeniu , wyraźnie widać jak wbiega pod samochód , gdyby szła do zdarzenia najprawdopodobniej by nie doszło .

  23 34 Odpowiedz
  • 18 gru 2018

   Racja, że przez pasy się nie przebiega, ale to kierowca nie zatrzymał się gdy inny pojazd ustąpił pieszej, winny potrącenia jest wyłącznie kierowca (chyba że ma "plecy", wtedy dzieją się cuda - znam to z doświadczenia).
   Większość kierowców jeździ na ślepo, kieruje się zasadą, jechać bezmyślnie, może nikt nie będzie szedł/jechał.

   Jeśli nie masz dobrej widoczności w okolicy przejścia dla pieszych, obowiązkowo zwolnij! Stracisz jakieś ułamki sekund. Zawsze jedź dopiero wtedy, gdy jesteś pewien, że jest to bezpieczne. Czasem gdy przejście zasłania mi jakiś większy samochód zwalniam z 50 do tych 20 km/h i nie raz właśnie dzięki temu zauważyłem pieszego i bez żadnego problemu zatrzymałem się żeby przepuścić. Fakt czasem trafi się jakiś poganiacz migający światłami albo trąbiący, ale nie warto na nich zwracać uwagi.

   Zamiast oszczędzać czas na przekraczaniu prędkości i niezważaniu na znaki, zachęcam np do dynamiczniejszego ruszania spod świateł, przygotuj się do startu jeszcze przed zielonym i ruszaj płynnie. Kolejny protip na oszczędność czasu - nieblokowanie skrzyżowań. Jak widzisz, że nie ma miejsca na opuszczenie skrzyżowania, nie wjeżdżaj, zatrzymaj się przed (zresztą poza praktycznymi korzyściami, obowiązują Cię do tego przepisy). Współpracujmy ze sobą na drodze, bo z tego co zauważyłem, około 1/6 kierowców na myślenickich drogach na prawdę nie myśli, to wystarcza, żeby zrobić meksyk w całych Myślenicach.

   19 4 Odpowiedz
  • 18 gru 2018
   1 6 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 18 gru 2018

  No niestety choć to tylko dziecko nie pozostaje bez winy. Druga sprawa to to że kierowca ewidentnie powinien zwolnić przed przejściem widząc że z naprzeciwka stoi sznur aut.

  23 4 Odpowiedz
 • 18 gru 2018

  Pytanie czy przejście zrobione np. na progu zwalniającym o szerokości pasów załatwiło by częściowo temat. Każdy by i tak czy siak musiał tam zwolnić a z drugiej strony nie drażniło by to aż tak jak normalny wąski próg zwalniający. W krakowie w niektórych miejscach się takie progi z przejściami spotyka.

  8 5 Odpowiedz
  • 20 gru 2018

   Myślę, że tak. W Norwegii są takie przejścia, i progi są w taki sposób, że szybciej przejach się po nich nie da.

   Ale poza ujarzmianiem kierowców warto też edukować pieszych, że na jezdnię nawet jak ma się pierwszeństwo nie wbiega się, nie wchodzi na oślep i należy się rozejrzeć.

   1 1 Odpowiedz
 • 18 gru 2018

  przeciez to dziewczynka wleciała pod koła samochodu a nie samochód w nią wjechał,kierowca na prawym pasie ja nie wpuszczał tylko zatrzymał sie bo był korek,ewidentna wina dziecka....albo rodzica,gdyby dziecko normalnie przechodziło a nie przebiegało nic by sie nie stało,

  12 34 Odpowiedz
  • Artur 18 gru 2018

   No bez przesady. Kierowca ani trochę nie zwolnił mimo, że przejście jest oznaczone bardzo wyraźnie. Zasmarkanym obowiązkiem kierowców jest zwalniać przy przejściach ZWŁASZCZA w sytuacji gdy nie ma się widoczności na połowę przejścia dla pieszych.

   22 3 Odpowiedz
 • 18 gru 2018

  zatrzymał sie od razu wiec szybko nie jechał,tam jest ograniczenie do 40km i szybciej nie jechał,zasmarkanym obowiazkiem pieszych przed wejsciem na jezdnie jest spojrzec w lewo spojrzec w prawo jeszcze raz w lewo i wtedy przechodzic a nie pchac sie na jezdnie gdy nie ma widocznosci .Na nic sie zda ostrzonosc gdy ktos sam WBIEGA pod samochod,

  "......Kategorycznie zabrania się pieszym wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, zza innego pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność. Zabrania się zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez wyraźnej przyczyny podczas przechodzenia przez jezdnię, przechodzenia przez drogę w miejscu o ograniczonej widoczności, przebiegania przez drogę, czy przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują."

  19 15 Odpowiedz
  • 18 gru 2018

   Może i szybko nie jechał, ale jednak za szybko. To, że dopuszczone jest 40 to nie znaczy, że w każdej sytuacji można tyle jechać. Ja w takiej sytuacji zawsze się spodziewam, że ktoś może wyjść na przejście spomiędzy samochodów i zwalniam (czasem prawie do zera). Kierowca nie wykazał się ani odrobiną przewidywania. Niestety jazda samochodem nie polega tylko na wciskaniu gazu i jechaniu do przodu. Trzeba na bieżąco obserwować sytuację na drodze i przewidywać co się może za chwilę wydarzyć.

   19 4 Odpowiedz
   • 18 gru 2018

    a na jakiej podstawie okreslesz predkosc samochodu? znak ograniczenia do 40 km zobowiazuje mnie do nie przekreczania tej predkosci,przy dojezdzie do przejscia dla pieszych mam zwrocic uwage czy na przejsciu dla pieszych nie ma pieszych i czy nie stoja przy przejsciu dla pieszych z zamierem wejscia na nie ...i tyle.Dziecko tutaj przekroczyło wszelkie normy poruszania sie po przejsciu dla pieszych,ja rozumie ze to dziecko i wielu rzeczy jeszcze nie wie ,ale tez kompletnie niesprawiedliwe jest bezmyslnie przypisywanie winy kierowcy który tutaj w niczym nie zawinił.

    8 9 Odpowiedz
    • Artur 19 gru 2018

     Kwestią kluczową będzie to czy nawet jakby dziewczynka przechodziła, a nie biegła to zdarzenie miałoby miejsce (notabene to będą ustalać biegli sądowi). Będąc w połowie przejścia pieszy ma pierwszeństwo, nie ma tutaj mowy o wtargnięciu w myśl przepisów kodeksu drogowego. Dziewczynka przyczyniła się do wypadku, ale nie można twierdzić, że "przekroczyła wszelkie normy poruszania się po przejściu dla pieszych". Tak samo kierowca nie jest bez winy ale jeżeli mamy mierzyć winę to dla mnie oczywistym jest, że bardziej winny jest kierowca - zwróć uwagę, że nie zatrzymał się "od razu" a po 9 - 12 m co raczej wskazuje na prędkość w okolicach 45 - 55 km/h. Poza tym - oznakowane przejście (nie byle jak bo znak dziecka z balonikiem jest) i ograniczona widoczność lewej części jezdni - jeżeli to nie dało mu do myślenia, że należy zwolnić przed przejściem to może grzywna/ograniczenie wolności pomogą.

     7 2 Odpowiedz
 • 18 gru 2018

  a co taki mały bąk robi sam ja się pytam

  9 11 Odpowiedz
 • OKOKI 18 gru 2018

  Przed przejściem dla pieszych kierowca ma zachować bezwzględną ostrożność czy ktoś przechodzi czy nie i kropka .Dobrze że jej nie zabił bo by w pierdlu siedział.

  13 3 Odpowiedz
  • 18 gru 2018

   przeciez zachował ostrazność,nikt przez przejscie nie przechodził...dziecko przez przejscie nie przechodziło,nie popatrzyło czy nic nie jedzie ,dobrze ze jej nie zabil bo by rodzice poszli do pierdla.
   Pieszy nie ma pierwszenstwa na pasach a w tym wypdku to pieszy wymusił pierszenstwo

   9 19 Odpowiedz
   • Gosiaa 19 gru 2018

    Pieszy to jak święta krowa , zawsze ma pierwszeństwo ! Nie ważne ze jechałes szybko czy powoli czy nie chcący potrąciłes , ale potraciłes to siedzieć idziesz :)

    4 3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 18 gru 2018

  Nie trzeba fotoradarów przy przejściach dla pieszych. Wystarczą wideo rejestrator na zakopiance między Krakowem a Myślenicami. Codziennie w innym miejscu, a wielu by w kilka dni straciło prawo jazdy.

  5 3 Odpowiedz
  • 19 gru 2018

   Czyli nareszcie marki typu Audi, Mercedes, BMW i wszystkie pozostałe z dużą mocą, tracą rację bytu.
   Meleksy to przyszłość, zakopianka do Krakowa, jak tor golfowy, sznur pojazdów 50 km/h a z góry 90 km/h.

   Bądź ta obiecana przez obecnego burmistrza, kolej Myślenice Swoszowice, i mandaty płacą tylko Podhale, Beskid Sądecki, Babiogórcy oraz turyści.

   2 5 Odpowiedz
 • 19 gru 2018

  @albert7575 - Ja cię błagam - nigdy, ale to nigdy nie wsiadaj za kierownicę, bo z twoim myśleniem wcześniej czy później kogoś zabijesz.

  5 2 Odpowiedz
 • baron nk klasa 20 gru 2018

  Gdyby piesi po dojściu do polowy przejścia patrzyli czy nie jedzie " potencjalny morderca " lub " świr " i przepuścili takiego ; nawet robiąc zdjęcie to można by uniknąć wielu tragedii na drogach. Kierowcy również jadą trochę bez myślenia chyba że mają egzamin na prawo jazdy. Ja parę razy zatrąbiłem na pieszych nawet pokazali mi stukanie po głowie ale jak drugim pasem śmignął świr to podziękowali. Pieszy stanie w pół sekundy kierowca potrzebuje parę metrów. Szerokiej drogi wszystkim

  3 1 Odpowiedz
 • 21 gru 2018

  Wina kierowcy jak uj (sam jestem kierowcą ), przepis mówi wyraźnie o tym iż trzeba zachować szczególną ostrożność przy przejściu dla pieszych a zwłaszcza przy takim braku dobrej widoczności na całym przejściu. Mnie uczyli za komuny (w przedszkolu) w Krakowie żeby podnosić rękę (najlepiej z jakimś odblaskiem)przy przechodzeniu przej jezdnię może by tak utrzymać ten przepis ? Było by bardziej widać w tej sytuacji to dziecko.
  btw takie zachowanie pieszych, podejrzewam iż jest wymuszone kulturą kierujących w tej okolicy...

  1 Odpowiedz
 • 21 gru 2018

  Poprzedni Burmistrz Sułkowic nie zrobił absolutnie nic dla polepszenia bezpieczeństwa pieszych - mimo pustych obiecnic nie zrobił absolutnie nic a był wielokrotnie przestrzegany przed tym , że takie tragedie będą miały miejsce - mam wielka nadzieję ,że obecny Pan Burmistrz okaże sie bardziej zatroskanym o bezpieczeństwo naszych dzieci w Sułkowicach - ta droga jest bardzo niebezpieczna , ale niezapominajmy ,że jest niestety niebezpieczna na całym odcinku Sułkowic....Malikówka - ma nieoświetlone przejście.. na przestrzeni lat było tam kilka potrąceń - dwa śmiertelne - (nie konkretnie na przejściu dla pieszych ale na malikówce) -Pan Burmistrz musi zadbać o to by zrobić ten chodnik po drugooej stronie ul.Partyzantów.. jest naprawdę źle .. przejść w zimie na druga strone nieraz ciężko.. a dojść do przejścia poboczem.. w ciemnościach aż strach.. w dodatku droga na przytanek przeciez a z drugiej strony do przedszkola.. dom koło domu i brak chodnika - poprzednie władze Sułkowic nic oprócz oobietnic nie zrobiłu.. mam nadzieje ,że te jednak.. dadza rade.. nie zawiodą wybiorców..bo tu chodzi o nasze życie.. naszych dzieci i naszych starszcyh rodziców - chodnik na ul Partyzantów , oświetlenie przejść dla pieszych - na zielonej , na malikówce oraz przejscie koło lewiatana(teraz sporo dzieci przechodzi tędy wracajac ze szkoły..)może progi w w rejonie rynku? i jakiś kolo malikówki? i koło kużni zielonej?rano z kierunku Suchej.. jeżdza jak wariaci.. poczawszy do malikówki.. wyprzedaja.. zwielka predkościa.. ..częstsze kontrole policji...życzę na Nowy Rok by nowe władze Sułkowic wzieły sie za to i z pełną parą zaczęły prace nad bezpieczeństwem pieszych w naszym miasteczku! wszak nie chcemy ...następnych tragediii :-(

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Są pieniądze na remont zalewu. Odnowią ścieżki, zbudują skatepark i zamontują kamery
Sułkowice 16

Są pieniądze na remont zalewu. Odnowią ścieżki, zbudują skatepark i zamontują kamery

Jeszcze w tym roku wymienione zostaną drewniane elementy wyposażenia zalewu, odnowione ścieżki spacerowe, skatepark i kamery monitoringu. Na remont niszczejącego od lat zalewu gmina Sułkowice pozyskała ponad 146 tys. zł Jak informuje gmina Sułkowice; udało się jej pozyskać 146 760 zł na rewitalizację terenów przy zalewie rekreacyjnym. To efekt zło...

Kolejna próba samobójcza. Mężczyzna zranił się i uciekł do lasu
Sułkowice 0

Kolejna próba samobójcza. Mężczyzna zranił się i uciekł do lasu

Na oczach swojej matki 27-latek powiedział, że się zabije, ranił się nożem i pobiegł w kierunku lasu. Policjanci znaleźli zdesperowanego mężczyznę, był ciężko ranny Informacje o zdarzeniu policjanci z Myślenic otrzymali w poniedziałek. Zgłoszenie mówiło o tym, że 27-letni mieszkaniec gminy Sułkowice chce targnąć się na swoje życie. Dawid Wiet...

Skuter kontra osobówka; dwie osoby trafiły do szpitala
Sułkowice 1

Skuter kontra osobówka; dwie osoby trafiły do szpitala

Dwie osoby jadące skuterem trafiły do szpitala po tym jak zderzyły się z samochodem osobowym Do zdarzenia doszło w niedzielę wielkanocną przed godziną 19 w Sułkowicach. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały 2 osoby, które podróżowały skuterem. Pomocy udzielali im ratownicy medyczni, natomiast działania strażaków polegały na zabezpieczeniu drogi...

Mieszkańcy nadal nie mogą pić wody z kranu. Najgorsze wyniki z Lipnika
Wielka woda 2020 0

Mieszkańcy nadal nie mogą pić wody z kranu. Najgorsze wyniki z Lipnika

Nie wystarczyła wymiana kruszyw filtracyjnych na ujęciach wody i płukanie sieci wodociągowej. Woda z ujęć w Lipniku, Kobielniku oraz Glichowie nadal nadaje się tylko do celów gospodarczych Jak czytamy w komunikacie UG w Wiśniowej, w pobranych próbkach wody nie stwierdzono występowania bakterii z grupy coli lub Escherichia coli, lecz ze względu na...

Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego: Andrzej Duda 70,68%, Rafał Trzaskowski 29,32%
Wybory Prezydenckie 2020 57

Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego: Andrzej Duda 70,68%, Rafał Trzaskowski 29,32%

W II turze wyborów prezydenckich mieszkańcy powiatu myślenickiego postawili na Andrzeja Dudę (PiS), który otrzymał 70,68% głosów, natomiast Rafała Trzaskowskiego poparło 29,32% W II turze wyborów prezydenckich 2020 Andrzeja Dudę poparło 51,21 proc. wyborców (10 413 094 głosujących), a Rafała Trzaskowskiego 48,79 proc. (9 921 219 głosujących).  Pa...

AS-Garnitex otworzył nowy salon. Jest jednym z największych w Małopolsce
Stróża 0

AS-Garnitex otworzył nowy salon. Jest jednym z największych w Małopolsce

Dobrze dobrany garnitur stanowi wizytówkę eleganckiego mężczyzny. Stworzenie modnego i dopasowanego zestawu nie jest jednak prostym zadaniem. AS-Garnitex zapewnia profesjonalną pomoc w doborze elementów garderoby Przestrzeń pełna elegancji Powierzchnia nowego salonu otwartego w Stróży liczy 700 m.kw., co sprawia, że jest on jednym z największych...