Społeczeństwo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Myślenicach gra po raz 20

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Myślenicach gra po raz 20

Od rana w całej Polsce trwa 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Myślenicach odbywa się po raz 20. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

 

WOŚP w Myślenicach zagra po raz 20

W Myślenicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 20. Od 1998 roku odbywa się dzięki rodzinie Państwa Papierzów z Myślenic, którzy organizują sztab WOŚP w Myślenicach. Nie inaczej jest w tym roku, a główna siedziba sztabu odbywa się w Punkcie Informacji Turystycznej w Rynku w Kamienicy Obońskich.

 

166 wolontariuszy

Przez cały dzień na terenie miasta będzie można spotkać wolontariuszy, których w tym roku do kwestowania na rzecz WOŚP zgłosiło się 166. Orkiestrę można wspierać na wiele sposobów – tradycyjnie zasilając noszone przez ochotników puszki, wykonując przelew online do wirtualnej puszki oraz biorąc udział w wydarzeniach związanych z finałem.

Od godz. 9 do 15 na myślenickim Rynku odbywać się będzie pokaz samochodów zabytkowych oraz przejażdżki nimi organizowane przez Motosport Myślenice.

Do akcji przyłączają się również myślenickie morsy, które zapraszają do zimowej kąpieli w Rabie o godz. 12

 

Można się przejechać a nawet kupić

Stowarzyszenie Klub Motosport Myślenice przekazując na aukcję samochód marki Hillman Minx De Luxe.

Wspomniane stowarzyszenie wystawiło na internetową aukcję zabytkowy samochód marki Hillman Minx De Luxe. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów! Jak mówią przedstawiciele Motosportu: Samochód jest sprawny technicznie, zarejestrowany (polski dowód rejestracyjny i tablice). Jest oryginalny w 99%, więc może zostać zarejestrowany jako zabytkowy. Sprowadzony nowy do Polski w 1968 roku. Posiada dokumenty fraktowe potwierdzające sprowadzenie pojazdu.

Myślenicki klub sportowy oraz MDS Myślenice przekazał na licytację karnety na miesiąc treningów Seido Karate oraz Samoobrony MDS  , natomiast biuro Projektów ARCHON+ bon na zakup Projektu Domu o wartości 2500 zł.

O godz. o godz. 17 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu wystąpi zespół Noro Lim, który kwestować będzie dla WOŚP.

O godz. 18 w kawiarni Kavka Sebastian Najder i Paweł Przybylski zagrają covery klasycznego rocka, natomiast o godz. 19 w sztabie WOŚP (Sztab WOŚP, Rynek 27, Myślenice) odbywać się będzie licytacja gadżetów wśród których znajdą się m.in. koszulki, kalendarze, torba, pendrive, ramki na tablicę rejestracyjną, magnes i wiele innych.

O godz. 19 w sztabie WOŚP (Rynek 27, Myślenice) odbywać się będzie licytacja gadżetów

Tegoroczny, 27 finał WOŚP o godz. 20 zakończy Światełko Do Nieba - pokaz efektów świetlnych odbywający się na Rynku. 

W 2018 roku podczas 26. finału WOŚP sztab w Myślenicach zebrał 133 187,81 zł, była to jednocześnie największa kwota jaką udało się zebrać podczas 19. lat przez które w Myślenicach organizowana jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Powiązane tematy

Komentarze (20)

 • mirek@ 13 sty 2019

  zgadzam sie !

  do konca swiata i jeden dzien dluzej!!!!

  20 7 Odpowiedz
 • 13 sty 2019

  Nareszcie coś pozytywnego w tych Myślenicach.

  19 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2019

  Czy można powiedzieć, że istnieje dzieło 100% dobre? Jeden zbiera dobrowolne datki od milionów osób. Drugi zbiera też dobrowolne, tym niemniej ostatnimi czasy rząd stwierdził że trzeba to sponsorować z budżetu nie pytając o to nikogo z nas...
  zdjecie

  19 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2019

  Ależ oczywiście: Owsiak to zdrajca, łotr i złodziej. Prawość i sprawiedliwość należy tylko do członków PiS. I niech rak zostanie. Alleluja i do przodu! :-DD

  14 6 Odpowiedz
 • 13 sty 2019

  Był okres bez wroga. 9 lat nie było wroga systemowego, był polityczny.
  To jednak było przerażajace - Polak nie ma wroga, no i zapotrzebowanie na wroga w społeczeństwie rosło, zrobiono maszynkę do robienia wrogów. Tusk Putin soros Żydzi uchodźcy merkel makaron ....... to nie koniec , ta maszynka pracuje na obrotach i tych wrogów będzie przybywać. I dobrze no my bez wrogów zatracimy swoją polska osobowość i identyfikacje.
  Czech identyfikowany jest ze skoda Niemcy z BMW Węgrzy z gulaszem Szwedzi z ABBA a my z krzywda która jest wszędzie i na nas poluje.

  10 1 Odpowiedz

Zobacz więcej