Społeczeństwo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Myślenicach gra po raz 20

Od rana w całej Polsce trwa 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Myślenicach odbywa się po raz 20. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

 

WOŚP w Myślenicach zagra po raz 20

W Myślenicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 20. Od 1998 roku odbywa się dzięki rodzinie Państwa Papierzów z Myślenic, którzy organizują sztab WOŚP w Myślenicach. Nie inaczej jest w tym roku, a główna siedziba sztabu odbywa się w Punkcie Informacji Turystycznej w Rynku w Kamienicy Obońskich.

 

166 wolontariuszy

Przez cały dzień na terenie miasta będzie można spotkać wolontariuszy, których w tym roku do kwestowania na rzecz WOŚP zgłosiło się 166. Orkiestrę można wspierać na wiele sposobów – tradycyjnie zasilając noszone przez ochotników puszki, wykonując przelew online do wirtualnej puszki oraz biorąc udział w wydarzeniach związanych z finałem.

Od godz. 9 do 15 na myślenickim Rynku odbywać się będzie pokaz samochodów zabytkowych oraz przejażdżki nimi organizowane przez Motosport Myślenice.

Do akcji przyłączają się również myślenickie morsy, które zapraszają do zimowej kąpieli w Rabie o godz. 12

 

Można się przejechać a nawet kupić

Stowarzyszenie Klub Motosport Myślenice przekazując na aukcję samochód marki Hillman Minx De Luxe.

Wspomniane stowarzyszenie wystawiło na internetową aukcję zabytkowy samochód marki Hillman Minx De Luxe. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów! Jak mówią przedstawiciele Motosportu: Samochód jest sprawny technicznie, zarejestrowany (polski dowód rejestracyjny i tablice). Jest oryginalny w 99%, więc może zostać zarejestrowany jako zabytkowy. Sprowadzony nowy do Polski w 1968 roku. Posiada dokumenty fraktowe potwierdzające sprowadzenie pojazdu.

Myślenicki klub sportowy oraz MDS Myślenice przekazał na licytację karnety na miesiąc treningów Seido Karate oraz Samoobrony MDS  , natomiast biuro Projektów ARCHON+ bon na zakup Projektu Domu o wartości 2500 zł.

O godz. o godz. 17 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu wystąpi zespół Noro Lim, który kwestować będzie dla WOŚP.

O godz. 18 w kawiarni Kavka Sebastian Najder i Paweł Przybylski zagrają covery klasycznego rocka, natomiast o godz. 19 w sztabie WOŚP (Sztab WOŚP, Rynek 27, Myślenice) odbywać się będzie licytacja gadżetów wśród których znajdą się m.in. koszulki, kalendarze, torba, pendrive, ramki na tablicę rejestracyjną, magnes i wiele innych.

O godz. 19 w sztabie WOŚP (Rynek 27, Myślenice) odbywać się będzie licytacja gadżetów

Tegoroczny, 27 finał WOŚP o godz. 20 zakończy Światełko Do Nieba - pokaz efektów świetlnych odbywający się na Rynku. 

W 2018 roku podczas 26. finału WOŚP sztab w Myślenicach zebrał 133 187,81 zł, była to jednocześnie największa kwota jaką udało się zebrać podczas 19. lat przez które w Myślenicach organizowana jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 13 sty

  Czy można powiedzieć, że istnieje dzieło 100% dobre? Jeden zbiera dobrowolne datki od milionów osób. Drugi zbiera też dobrowolne, tym niemniej ostatnimi czasy rząd stwierdził że trzeba to sponsorować z budżetu nie pytając o to nikogo z nas...
  zdjecie

  19 8 Odpowiedz
 • 13 sty

  Nareszcie coś pozytywnego w tych Myślenicach.

  19 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty

  Czekam na bagietkę i hejt na WOŚP słowami wyssanymi z pisowskiego cyca:)

  15 9 Odpowiedz
  • 13 sty

   Robię to za nią.
   WOŚP to imperialistyczna służba Sorsa.
   Państwo musi sponsorować Caritas bo to samo dobro. Kazdy Polski rząd ma obowiązek wspomagać i sponsorować kościół bo to organizacja pozytku publicznego. Zaś wszystko co pomija kościół jest obce kulturowo i z zasady złe.
   Taka organizacja jest WOŚP, to diabelska organizacja kierowana przez siły złe , fałszywa dobroć a naprawdę to walka z polskością.

   13 13 Odpowiedz
   • 13 sty

    Tak klecha co najwyżej obrazek ci da

    6 5 Odpowiedz
    • 13 sty

     Ja to nawet myśle, ze sejm spokojnie mógłby zastąpić episkopat. Wszystkie ustawy po likwidacji posłów i sejmu, szły by na sale episkopatu i tam biskupi by w głosowaniu zatwierdzili nowe ustawy.

     5 3 Odpowiedz
 • 13 sty

  Co tam, tęskno wam jeszcze za pisowską młócką? - Wiadomości TVP, Gazeta Polska, Nasz Dziennik, upartyjnionego śmiecia informacyjnego dość :-)
  Wracając do WOSP, myślę że można postawić tezę, że PiSowi i Rydzykowi do rzetelności Owsiaka jednak sporo brakuje.

  12 11 Odpowiedz
  • 13 sty

   A ja tam uważam, ze budżet powinien być przekazywany kościołowi w całości a ten Czyli kościół powinien zajmować się sprawiedliwym podziałem dobr, i parlament w tych sprawach nie byłby potrzebny.

   11 10 Odpowiedz
 • 13 sty

  [cytat]Po pierwsze – Owsiak i WOŚP to projekt polityczny, zbudowany według przemyślanego schematu. Z grubsza schemat ten wygląda następująco. Robimy akcję z wielkim wsparciem państwa (nie od samego początku, ale punkt zaczepienia miał Owsiak w mediach publicznych od 1. finału). Wybieramy jakiś szlachetny cel, w związku z czym wobec krytyków będziemy mogli zawsze używać moralnego szantażu: „Nasza akcja ci się nie podoba? Czyli nie chcesz pomóc chorym dzieciom!”. Ten szantaż będzie też chronił lidera. I właśnie autorytet lidera akcji poprzez nią budujemy. To lider ma być w jej centrum, bo będzie nam potrzebny. Kiedy będziemy w politycznej potrzebie, wystawiamy wykreowanego lidera przed kamery, a on z wyżyn swojej pozycji jako świecki święty, ratujący chore dzieci, potępi kogo trzeba i kogo trzeba pochwali. Dodatkowo z czasem wychowujemy sobie „twardy elektorat” świeckiego świętego, bezwzględnie fanatyczny, który zawsze będzie wspierał naszą stronę. Tak właśnie skonstruowana jest WOŚP.

  Po drugie – Owsiak w rolę ostatecznego autorytetu wszedł gładko, bo był to przecież układu symbiotyczny z szeroko pojętą elitą III RP: my pozwalamy ci robić twoją akcję, jak tam chcesz, nie wtrącamy się, dajemy TVP, czas antenowy, służby i wszystko co potrzebne, a ty w zamian mówisz, co trzeba. Zresztą nie nadwyrężając się zbytnio – w końcu wymagane przekonania Owsiak wyniósł z domu. I stąd pogróżki pod adresem historyków, piszących o Lechu Wałęsie, że można im dać z baśki; stąd obrzucanie k…mi Antoniego Macierewicza; stąd narzekania, że za bardzo bombarduje się ludzi sprawą Smoleńska; stąd odpowiedni goście (z bardzo małymi wyjątkami, działającymi na zasadzie listka figowego), zapraszani na dyskusje podczas Woodstocku; stąd agresja wobec przeciwników aborcji, gdy instalowali na Woodstocku swoje stanowisko; stąd wsparcie WOŚP dla czarnego protestu i wiele innych sytuacji, w których „dyrygent” bez zachowywania pozorów ostro włączał się w polityczną nawalankę. (...)

  Po trzecie – wśród wspierających Orkiestrę jest z pewnością spora grupa osób nierozumiejących, w czym biorą udział i działających w dobrej wierze. O tym trzeba pamiętać. Ale jest też wspomniany „twardy elektorat”, sfanatyzowany w najwyższym stopniu. Jakiekolwiek wystąpienie przeciwko dogmatowi o świętości Owsiaka, ogłoszonemu przez świecką stolicę apostolską z siedzibą przy Czerskiej, jest zwalczane z całą stanowczością. Obelgi, które wylewają się na głowy krytyków (sam doświadczyłem tego wielokrotnie, również tym razem) to najgorsza kloaka, jaką można sobie wyobrazić, z najgorszymi przekleństwami, groźbami oraz życzeniami chorób i śmierci włącznie. Owsiak nigdy takich reakcji nie potępił, choć doskonale o nich wie.

  To grupa zdyscyplinowana i doskonale wytresowana, rządząca się mechanizmem sekty, wielbiącej swojego guru, będąca rezerwuarem wyborczym dla formacji obozu obrońców „tego, jak było przedtem” (by użyć znakomitego określenia Agnieszki Holland). Dziś mogą z niej czerpać KOD, PO, Nowoczesna. Nim zerknie się na facebookowe profile twardych wielbicieli Owsiaka (którzy pod własnymi nazwiskami publikują obelgi, od których uszy więdną) można w ciemno założyć, że znajdziemy tam dwa elementy: obsesyjną nienawiść do PiS i Kaczyńskiego i te same uczucia wobec Kościoła. Dla owsiakowych fanatyków to jest sprzedaż pakietowa: popierasz WOŚP – nienawidzisz „PiS-dzielców” i „czarnej mafii”. I, wbrew temu, co twierdzą niektórzy, na siłę starający się łagodzić ton sporu, to właśnie fanatycy najcelniej odczytują istotę imprezy. Bo Owsiak faktycznie sprzedaje to w pakiecie.

  Po czwarte – cel nie uświęca środków, a WOŚP nie jest imprezą charytatywną. Idea caritas zakłada bowiem skromność. O rozbuchanym Owsiakowym cyrku można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest skromny. Podobnie jak nie sposób o skromność posądzić samego Owsiaka, co zresztą jest logiczne, bo skromności nie dałoby się pogodzić z zadaniem promocji lidera WOŚP jako świeckiego świętego.

  O psychologicznym efekcie jednorazowego rozgrzeszenia, który gasi odruch regularnego pomagania, pisano już wiele. Najczęściej jednak pojawia się fałszywe przekonanie, że cel uświęca środki – obojętnie, jaka jest rola WOŚP i co robi lub opowiada Owsiak, nie wolno powiedzieć o nim złego słowa, bo „pomaga chorym dzieciom”. Cel, rzecz jasna, nie uświęca środków. Gdyby tak było, należałoby rozgrzeszyć bandytę, który obrabował dom, po czym część pieniędzy ze sprzedaży fantów przekazał na sieroty czy staruszków.[/cytat]

  8 16 Odpowiedz
 • 13 sty

  Ależ oczywiście: Owsiak to zdrajca, łotr i złodziej. Prawość i sprawiedliwość należy tylko do członków PiS. I niech rak zostanie. Alleluja i do przodu! :-DD

  14 6 Odpowiedz
 • 13 sty

  Rozumiem że na rynku jako światełko do nieba są lasery itp.?

  4 1 Odpowiedz
 • 13 sty

  Był okres bez wroga. 9 lat nie było wroga systemowego, był polityczny.
  To jednak było przerażajace - Polak nie ma wroga, no i zapotrzebowanie na wroga w społeczeństwie rosło, zrobiono maszynkę do robienia wrogów. Tusk Putin soros Żydzi uchodźcy merkel makaron ....... to nie koniec , ta maszynka pracuje na obrotach i tych wrogów będzie przybywać. I dobrze no my bez wrogów zatracimy swoją polska osobowość i identyfikacje.
  Czech identyfikowany jest ze skoda Niemcy z BMW Węgrzy z gulaszem Szwedzi z ABBA a my z krzywda która jest wszędzie i na nas poluje.

  10 1 Odpowiedz
 • 13 sty

  Są i przykłady otwartych księży https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wosp-2019-ksiadz-z-elblaga-oddal-na-wosp-cala-tace/rknw58q

  Magnatowi polskiego Kościoła pewnie nie podoba https://pikio.pl/wosp-slowa-rydzyka/

  6 4 Odpowiedz
 • 13 sty

  Tylko potwierdzacie, ze jesteście owsiakową sektą. Jak ktoś tylko podważy autorytet waszego guru to od razu przypinacie mu metkę pisowca i twierdzicie, że daje na tacę.

  prywatnie napisał/a:

  Są i przykłady otwartych księży https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wosp-2019-ksiadz-z-elblaga-oddal-na-wosp-cala-tace/rknw58q

  Magnatowi polskiego Kościoła pewnie nie podoba https://pikio.pl/wosp-slowa-rydzyka/

  Są też księża pedofile - ich też nazwiesz otwartymi? Co do Rydzyka to nie mam zamiaru go w żaden sposób bronić. Dla mnie Rydzyk jest karierowiczem i oszustem.

  5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 sty

   Ale czekaj... Gdzie niby udało Ci się coś [merytorycznie] podważyć? Bo chyba ślepnę na starość :)

   1 Odpowiedz
 • 13 sty

  Przykry incydent, niestety cała pisowska nagonka na innych w niczym nie pomaga. I czy ta sekta poniesie kiedyś konsekwencje szerzenia mowy nienawiści? Prezydent Gdańska to kolejna ofiara złej polityki.

  9 min temu

  - Aktualnie trwa przesłuchanie napastnika w jednej z gdańskich komend policji. Cały czas mówi o swojej nienawiści do PO - informuje reporter TVN24.

  "Ta agresja miała miejsce w Gdańsku. Moim rodzinnym mieście. Nie idźcie tam, gdzie się dzielimy. Nie jest prawdą, że jesteśmy podzieleni na pół. Robimy to, mówimy, że są dwa kraje o imieniu Polska. To nieprawda! Jest jedna Polska" - mówił Owsiak.

  "Niech nas nikt nigdy nie podzieli" - dodał.

  "Panie prezydencie Gdańska, jesteśmy z panem" - powiedział pomysłodawca WOŚP.

  4 3 Odpowiedz
  • 15 sty

   Buhahahaha ! Na prawdę wierzysz TVN-owi?

   Zabójca - Stefan S. - jest chory na schizofrenię paranoidalną. Jakiś czas temu przestał brać leki. Ma na koncie napad na bank Credit Agricole oraz trzy napady na SKOK-i, za co sąd (tak, jeden z tych niezawisłych sadów, których niektórzy tak zażarcie bronią) wymierzył mu 5 lat nawet nie pozbawienia, ale ograniczenia wolności. Gdyby sąd wymierzył odpowiednią karę za bandyckie napady to do tej tragedii by nie doszło.

   Najbardziej przerażające jest to, że niektórzy na śmierci człowieka i tragedii jego najbliższych próbują zbić polityczny kapitał. Prezydent jeszcze żył, gdy niektórzy zaczęli żerować na jego tragedii.

   1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Odblaski mogą uratować życie
Społeczeństwo 0

Odblaski mogą uratować życie

Nawet niewielki element odblaskowy na ubraniu, plecaku czy torbie może uratować życie i zdrowie. O odblaskach powinni pamiętać zarówno piesi, jak i rowerzyści To szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest ciemno i panuje zła widoczność. Jeśli pieszy jest słabo widoczny na drodze, łatwiej może zostać potrącony przez samochód. Konieczn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...

Szczęśliwi ci, którzy nie mają czujników
Społeczeństwo 6

Szczęśliwi ci, którzy nie mają czujników

„Mieszkańcy Poręby i Zasani mają szczęście. Polega na tym, że w ich miejscowości nie ma czujników, dlatego wielu z nich żyje w błogiej nieświadomości. To one uświadamiają nam, że mamy gorsze powietrze niż to w Krakowie” – podczas jednego z kazań mówił ks. dr Andrzej Caputa z parafii św. Klemensa w Trzemeśni Nie ma czym oddychać. Smog zatyka płuca...

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"
Myślenice 3

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"

Po publikacji artykułu o "nieformalnym" przejściu dla pieszych na ul. 3-go Maja, które ma zostać zamalowane - piszecie, że to nie jedyny problem w tej części miasta. Jako dowód na to przesyłacie zdjęcia z ul. Średniawskiego, gdzie brakuje przejścia dla pieszych prowadzących do nowej siedziby Cariatasu. Przypomnijmy stacja stanęła na terenie byłego...

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane
Myślenice 3

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat formalnie nie istnieje. Jak to możliwe? Zostało zlikwidowane w 2016 roku. Problem w tym, że piesi ciągle z niego korzystają Górne Przedmieście w Myślenicach to zdaniem wielu naszych Czytelników jedna z najbardziej zapomnianych części miasta. Coraz częściej mieszkańcy tej dzielnicy starają się zwrócić na si...