Dobczyce

Komendant podinsp. Krzysztof Mięsowski przeszedł na emeryturę

Komendant podinsp. Krzysztof Mięsowski przeszedł na emeryturę

Po przeszło 27 latach służby Komendant Komisariatu Policji w Dobczycach, podinsp. Krzysztof Mięsowski, przeszedł na emeryturę.

W auli KPP w Myślenicach pożegnano podinsp. Krzysztofa Mięsowskiego, który z Policją związany był od 1991 roku. Odchodzącemu komendantowi dziękowano za wysiłek i zaangażowanie w służbę. Obecnie pełniącą obowiązki komendanta w Dobczycach jest podkom. Aldona Wietrzyk.

W czasie swojej wieloletniej kariery podinsp. Krzysztof Mięsowski związany był  przede wszystkim z jednostką w Dobczycach, gdzie piastował kierownicze funkcje 10 lat. Natomiast w KPP Myślenice zajmował różne stanowiska, od dzielnicowego przez pracę w sztabie, jako dyżurny, po eksperta Wydziału Prewencji i zastępcę naczelnika tego ogniwa.

Policjanci i pracownicy KPP postanowili wręczyć odchodzącemu na emeryturę prezent związany z jego sentymentem do środowiska ludzi gór – otrzymał ciupagę z wygrawerowaną dedykacją. Przełożeni, przedstawiciele samorządów, prokuratury, zaprzyjaźnionych służb oraz jego podwładni bardzo dobrze ocenili zaangażowanie odchodzącego komendanta tak w rolę przełożonego jak i gospodarza komisariatu. 

Uroczystość, podczas której podziękowano za wieloletnią służbę podinsp. Krzysztofowi Mięsowskiemu, odbyła się we wtorek, 26 lutego, w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach. Wzięli w niej udział: Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach insp. Maciej Kubiak, jego Zastępca mł. insp. Piotr Dara, licznie zgromadzeni policjanci i pracownicy KPP Myślenice oraz zaproszeni goście, wśród których był m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 2 mar 2019

  Czas tego Pana minął 2 lata temu. Ostatnie 2 lata to oczekiwanie na "awans" i bierna postawa. Komisariat jest w opłakanym stanie. "Komendantów" jest co najmniej kilku, a najważniejszy w sekretariacie. Żenada.

  11 9 Odpowiedz
 • 2 mar 2019

  Mimo wszystko tylko pozazdrościć niepełna 50-cio latek i emeryturka !

  8 3 Odpowiedz
 • 3 mar 2019

  Każdy może iść do Policji.Więc dlaczego krytykujący tam nie poszli? Panie Krzysztofie, wszystkiego najlepszego.

  3 4 Odpowiedz
  • Inżynier Monk 4 mar 2019

   Nie, nie każdy może i nie każdy chce "iść do Policji". W Polsce potrzebni są też inni ludzie o innych (żeby nie powiedzieć większych ) aspiracjach, co potwierdzają historie wielu Wielkich Polaków, z których zdecydowanie niewielu było policjantami.
   To czego potrzeba w Polsce to także ludzie ciężko pracujący fizycznie, w tym także narażający życie, niestety tym ludziom nikt nie da gwarancji, że będą mogli przejść na emeryturę, kiedy strzeli im kręgosłup od noszenia pustaków czy węgla.

   Prawdziwi policjanci zasługują na godne wynagrodzenie i godne warunki pracy. Zasługują na szacunek społeczny, zwłaszcza jeśli w swojej codziennej służbie narażają życie i zdrowie. Co do "niebezpieczeństwa i trudu pracy" policjantów zza biurka (w tym np. pełniących stanowiska kierownicze, bez żadnego doświadczenia praktycznego, związanego z bezpośrednim narażaniem życia i zdrowia) mam odmienne zdanie. Niestety biografie większości wysokich oficerów Policji rzadko owocują jakimkolwiek doświadczeniem niebezpieczeństwa pracy "ulicznej", z reguły zaczynają się i kończą na pracy biurowej.

   5 1 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Zgadzam się z poprzednikiem. Najlepszy popis profesjonalizmu dał ostatnio SOP z tą włączoną syreną. Ich szef (na szczęście podał się do dymisji) wywodzi się z Policji. Jeszcze lepsze były błyskawiczne awanse w wojsku. Przecież tam są konkretne przepisy. Trzeba (jak się okazuje teoretycznie) służyć na każdym etapie po kilka lat, dla swoich łamie się nagminnie te przepisy. Stąd mamy przykłady błyskawicznych karier i nadprodukcję generałów. Mądrzy ludzie mówią, że i tak Rosjanie zajmą nasz śmieszny, z kieszonkowym dyktatorkiem, kraik w 15 minut. Tylko po co im taki kłopot?

  3 1 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Do Sfora. Temat jest trudny.Bo i nasze państwo straciło rozum. Mamy przykłady błyskawicznych karier, w sumie - wszędzie. Polityka włazi w każdy zakamarek. Nie musisz mieć kompetencji, ale inne walory. Najbliższy przykład; aniołki Glapińskiego.Cóż, fajnie jest rozdawać nie swoje pieniądze. W sumie nasze.Poruszę temat policji i oświaty. Znam fantastycznych nauczycieli. Mają jedną wadę - urodzili się za późno. Tak samo jest z policjantami. Nauczyciel początkujący, jeżeli ma szczęście to dostanie najniższą krajową (znam przypadki, że nawet tego nie dostaje). Natomiast pracuje z innymi, którzy mając takie samo pensum dostają 300 % więcej. Nie winię tych z 300 %.Znam fantastycznych policjantów, tych pracujących na ulicy, z ludźmi.Przepaść finasowa między nimi a tymi zza biurka jest podobna jak z nauczycielami. Obecnie w jednej jednostce pracują ci, co mogą odejść po 15 latach służby, inni muszą pracować o 10 lat dłużej. To chyba nie wpływa dobrze na ich relacje. Ci za biurkiem są potrzebni, nie każdy lubi ślęczeć nad papierami, przesłuchiwać setki świadków, podejrzanych. Nie każdy też nadaje się do walki z lumpami, zwłaszcza, kiedy sam może oberwać. Niech tylko każdy z nich będzie należycie wynagradzany. Bez takich przepaści.

  2 1 Odpowiedz
 • 5 mar 2019

  Znowu jakaś skoda SOPU rozwalona.Chory kraj.

  Odpowiedz
 • 8 mar 2019

  Sforze, jeżeli ktoś pójdzie do Policji , to nie ma gwarancji, że otrzyma emeryturę.PO i PIS już o to zadbało.PO w 2010 roku, PIS trochę później, chyba w 2017 roku.Szczęść Boże.

  Odpowiedz
 • 8 mar 2019

  Ci ludzie dostają emeryturę, prawie najniższą. Idąc do tej psiej służby umawiali się z państwem na co innego. Tak źle nie zostali potraktowani nawet żołnierze Wermachtu.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Stan wodomierzy sprawdź sam i prześlij dane do urzędu
Dobczyce 0

Stan wodomierzy sprawdź sam i prześlij dane do urzędu

Urzędnicy z Dobczyc proszą mieszkańców o samodzielny odczyt wodomierzy i przesłanie tej informacji do 8 kwietnia Tę formę przekazania danych wprowadzono w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Dobczycki urząd prosi o przesłanie tych informacji do 8 kwietnia. Można to zrobić  za pomocą poczty elektronicznej, wysyłając mail na adres: woda@dob...

Paryż widziany okiem fotografa
Dobczyce 1

Paryż widziany okiem fotografa

Fotografia pozwala zobaczyć świat innymi oczami. Jego fragment podczas wystawy zaprezentował Paweł Stożek, który sfotografował Paryż W Galerii Okrągłej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach można oglądać wystawę zdjęć będąca drugą odsłoną cyklu „Paris, Paris”. Po żeńskim spojrzeniu Liliany Wolnik, przyszedł czas na męski punkt widzenia, -...

"Świece zgasiła wojna". Ta książka opowiada historię społeczności żydowskiej
Dobczyce 0

"Świece zgasiła wojna". Ta książka opowiada historię społeczności żydowskiej

Książka Elżbiety Polończyk-Moskal zawiera historię społeczności żydowskiej w Dobczycach. Opowiada historię ponad 80 rodzin i zawiera unikatowe fotografie Prezentacja książki miała miejsce we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach. "ŚWIECE ZGASIŁA WOJNA - Historia społeczności żydowskiej w Dobczycach" Elżbiety Polończyk-Moskal...

Ogień im nie straszny. Boją się raka
Społeczeństwo 1

Ogień im nie straszny. Boją się raka

Jak się okazuje 60% strażaków umiera na raka. Nieprane przez lata mundury bojowe mogą być dla nich sporym zagrożeniem, ponieważ na nich osadzają się rakotwórcze substancje. Rozwiązaniem może być pralnica, ale czy uda się ją zorganizować na terenie powiatu myślenickiego? Jak pokazują najnowsze badania, prawie dwie trzecie strażaków, którzy w wieku...

Płoną trawy w regionie. Mężczyzna z poparzonymi nogami trafił do szpitala
Droginia 3

Płoną trawy w regionie. Mężczyzna z poparzonymi nogami trafił do szpitala

Kiedy strażacy zjawili się na wskazanym miejscu, czekała na nich nie tylko płonąca łąka, ale również mężczyzna z poparzonymi nogami Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w cieniu walki z epidemią koronawirusa na terenie powiatu myślenickiego płoną łąki. Gospodarze za nic mają przepisy, wydane komunikaty rządowe i apele strażaków. Ci ostatni tylko w o...

Mniejszy ruch na drogach. Kierowców kusi prędkość, więc pędzą. Tak tracą prawa jazdy
Drogi 5

Mniejszy ruch na drogach. Kierowców kusi prędkość, więc pędzą. Tak tracą prawa jazdy

Ponad 100 km/h przez Dobczyce i 119 w Raciechowicach, to prędkość z jaką poruszali się kierowcy w terenie zabudowanym. Mniejszy ruch na drodze sprawia, że jeździmy szybciej Mija drugi tydzień, kiedy jesteśmy objęci społeczną kwarantanną, co sprawia, że ruch na drogach maleje. Wielu kierowców wykorzystuje to do szybkiej jazdy, która często kończy s...