Myślenice

Do 20 kwietnia w miejscu spalonego śmietnika stanie nowy

Do 20 kwietnia w miejscu spalonego śmietnika stanie nowy

W miejscu spalonego w grudniu 2018 roku śmietnika przy bloku nr 8 na Osiedlu 1000-lecia, do 20 kwietnia stanie nowy

Kilka dni temu alarmowaliście, że mijają cztery miesiące od pożaru śmietnika na Osiedlu Tysiąclecia, a zgłoszenia do Urzędu Miasta i Gminy nie przynoszą skutku. Pozostałości po spalonej altanie nazywaliście „tykającą bombą ekologiczną i miejscem, gdzie można spotkać dużą ilość szczurów, kun i insektów”.

W okolicach bloku nr 8 na Osiedlu Tysiąclecia, w grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, został podpalony budynek gospodarczy, należący do Miasta i Gminy Myślenice. Ogień wypalił całe jego wnętrze.

Jak na redakcja@miasto-info.pl oraz na forum pisał jeden z naszych czytelników: „monity do UMiG Myślenice nie przyniosły rezultatu, a od pożaru mija właśnie czwarty miesiąc”.

Prośbę o reakcję w tej sprawie wysłaliśmy do UMiG Myślenice oraz radnych miejskich wybranych z tego okręgu. Tematem zainteresowało się trzech z nich: Mirosław Fita (PiS), Grażyna Ambroży (KW Bez Układów) i Józef Błachut (KWW Macieja Ostrowskiego), który poinformował nas m.in., że urząd zabezpieczył środki finansowe na zapłatę za nowy śmietnik.

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź od urzędu. W piśmie nadesłanym przez Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji czytamy, że:

„(…) w grudniu 2018 roku zarządca nieruchomości (UMiG) zgłosił zniszczenie przedmiotowej altany. 28 lutego 2019 r. podpisano umowę z pierwotnym dostawcą na wykonanie i montaż nowej altany śmietnikowej. Umowny termin realizacji to 20 kwietnia 2019 r. Wcześniej trwały czynności prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Myślenicach związane z wyjaśnieniem przyczyn pożaru oraz czynności związane z uzyskaniem odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej za uszkodzone mienie.

Powiązane tematy

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia
Myślenice 24

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

"W wielu miejscach rekreacyjnych zalegają spore ilości śmieci. Tak, zdarza mi się, że je zbieram, ale ze wszystkim sobie sam nie poradzę. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji wiosennego sprzątania miasta. Zróbmy to razem" – mówi Paweł Sala, organizator akcji "Wiosna w moim mieście"

Komentarze (3)

Zobacz więcej