Edukacja

Egzamin gimnazjalny już dzisiaj. Czy odbędzie się mimo trwającego w szkołach strajku?

Egzamin gimnazjalny już dzisiaj. Czy odbędzie się mimo trwającego w szkołach strajku?

Część humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza egzaminu gimnazjalnego na pewno odbędzie się na terenie Myślenic. Co z egzaminami z języka obcego?

Jak wygląda sytuacja w pozostałych gminach? Podzielcie się z nami informacjami o tym, jak przebiegały egzaminy w waszych szkołach.

artykuł aktualizowany

Od poniedziałku w całej Polsce rozpoczął się organizowany przez ZNP i FZZ strajk nauczycieli. Na szkołach wiszą flagi państwowe, związkowe i czarne, a także plakaty informujące o proteście. Ten zbiegł się z terminami egzaminów gimnazjalnych zaplanowanych na 10-11-12 kwietnia. 

Czy zostaną przeprowadzone egzaminy gimnazjalne i w ostatnich klasach szkół podstawowych? To najczęściej zadawane w tym tygodniu pytanie. W wielu gminach trwa poszukiwanie pedagogów, którzy na czas egzaminów zastąpią strajkujących nauczycieli. O to samo pytamy gminy i was.

Czy popierasz strajk nauczycieli, którzy walczą o podwyżki?

 • TAK TAK 43%
 • NIE NIE 54%
 • NIE WIEM NIE WIEM 3%
 • Głosów: 1689

Prezes ZNP Sławomir Broniarz: Jeżeli nauczyciel chce zawiesić swój udział w strajku i wziąć udział w egzaminach, to ma do tego pełne prawo i ze strony ZNP nie spotka go żadna kara, czy nagana. (...) Nauczyciel ma do tego suwerenne prawo, bo to jego decyzja - on do tego strajku wchodzi i on ma prawo ten swój udział w strajku zawiesić.

Myślenice

Dyrektorzy szkół i władze Myślenic zapewniają, że w ich gminie dla wszystkich gimnazjalistów będą zorganizowane egzaminy zgodnie z planem.

- Zgodnie z pozyskanymi danymi od dyrektorów szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały gimnazjalne, informujemy że egzamin gimnazjalny – część humanistyczna i matematyczno – przyrodnicza zostaną terminowo przeprowadzone - na stronie UMiG informuje burmistrz Jarosław Szlachetka. 

Obecnie dyrektorzy tych placówek cały czas pracują nad tym, aby zapewnić pełne składy komisji na egzaminie z języka obcego nowożytnego, który odbędzie się 12 kwietnia. Do komisji egzaminacyjnych ściągani są nauczyciele z sąsiednich gmin oraz szkół ponadpodstawowych. 

Dobczyce

Tu również egzaminy odbędą się zgodnie z planem. Urząd Gminy i Miasta zapewniła o tym dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach, w której funkcjonuje odział gimnazjalny. Uczniowie kolejno zmierzą się z częścią humanistyczną, przyrodniczo-matematyczną oraz egzaminem z języka nowożytnego.

Pcim

Na terenie gminy we wszystkich szkołach podstawowych z klasami gimnazjalnymi odbyły się egzaminy gimnazjalne, we wszystkich placówkach powołano komisje egzaminacyjne. Do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 119 uczniów.
 
 

Lubień

We wszystkich szkołach odbyły się egzaminy i w każdej udało się powołać komisje egzaminacyjne. Do egzaminu w tym roku przystąpiło 111 uczniów.

Siepraw

Egzaminy odbywają się w jednym gimnazjum na terenie gminy. Powołano w nim również komisję, a do egzaminu przystąpiło 98 uczniów.

Wiśniowa

We wszystkich placówkach dla których organem jest Gmina Wiśniowa odbywają się egzaminy gimnazjalne. Do egzaminu powinno przystąpić 84 gimnazjalistów.

Tokarnia

Egzaminy odbywają się we wszystkich gimnazjach na terenie gminy (Tokarnia, Krzczonów). Przystąpiło do nich 94 gimnazjalistów. 
 

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • Brak zdjęcia
  10 kwi 2019

  Mozesz mi powiedziec, kto z mlodych energicznych pojdzie do pracy za 2000 netto, kiedy ma blisko Krakow i prywatne firmy placace 2,3,4 razy wiecej? Na start daja wiecej a po 2-3 latach juz zarabiasz ponad 2 razy lepiej niz nauczyciel stazysta czy kontraktowy.

  50 29 Odpowiedz
 • 10 kwi 2019

  Wniosek?
  Sprywatyzowac szkoły i dotować je z Państwa kierując się kryterium wyników. Nauczyciele będą zarabiać więcej i uczyć lepiej

  38 13 Odpowiedz
 • 10 kwi 2019

  Dokładnie, jeśli chcesz żeby dziecko miało dobre wyniki to i tak płacisz za korepetycje... Podobnie jak w służbie zdrowia.

  36 13 Odpowiedz
 • 10 kwi 2019

  przejdź się człowieku do jakiejś szkoły a potem zacznij pierniczyć

  30 9 Odpowiedz
 • mknp@o2.pl 10 kwi 2019

  Pójdą osoby takie, jak obecni nauczyciele, czyli ludzie leniwi albo z innego powodu nienadający się do pracy w prywatnych firmach.

  Rozwiązaniem na problemy nauczycieli, sprawdzającym się w wielu krajach jest prywatne szkolnictwo. W Polsce w wielu dziedzinach nadal żyje mentalny komunizm, przez to rozwijamy się wolniej i przez to mamy te problemy

  32 16 Odpowiedz

Zobacz więcej