Edukacja

Egzamin gimnazjalny już dzisiaj. Czy odbędzie się mimo trwającego w szkołach strajku?

Część humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza egzaminu gimnazjalnego na pewno odbędzie się na terenie Myślenic. Co z egzaminami z języka obcego?

Jak wygląda sytuacja w pozostałych gminach? Podzielcie się z nami informacjami o tym, jak przebiegały egzaminy w waszych szkołach.

artykuł aktualizowany

Od poniedziałku w całej Polsce rozpoczął się organizowany przez ZNP i FZZ strajk nauczycieli. Na szkołach wiszą flagi państwowe, związkowe i czarne, a także plakaty informujące o proteście. Ten zbiegł się z terminami egzaminów gimnazjalnych zaplanowanych na 10-11-12 kwietnia. 

Czy zostaną przeprowadzone egzaminy gimnazjalne i w ostatnich klasach szkół podstawowych? To najczęściej zadawane w tym tygodniu pytanie. W wielu gminach trwa poszukiwanie pedagogów, którzy na czas egzaminów zastąpią strajkujących nauczycieli. O to samo pytamy gminy i was.

Czy popierasz strajk nauczycieli, którzy walczą o podwyżki?

 • TAK TAK 43%
 • NIE NIE 54%
 • NIE WIEM NIE WIEM 3%
 • Głosów: 1689

Prezes ZNP Sławomir Broniarz: Jeżeli nauczyciel chce zawiesić swój udział w strajku i wziąć udział w egzaminach, to ma do tego pełne prawo i ze strony ZNP nie spotka go żadna kara, czy nagana. (...) Nauczyciel ma do tego suwerenne prawo, bo to jego decyzja - on do tego strajku wchodzi i on ma prawo ten swój udział w strajku zawiesić.

Myślenice

Dyrektorzy szkół i władze Myślenic zapewniają, że w ich gminie dla wszystkich gimnazjalistów będą zorganizowane egzaminy zgodnie z planem.

- Zgodnie z pozyskanymi danymi od dyrektorów szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały gimnazjalne, informujemy że egzamin gimnazjalny – część humanistyczna i matematyczno – przyrodnicza zostaną terminowo przeprowadzone - na stronie UMiG informuje burmistrz Jarosław Szlachetka. 

Obecnie dyrektorzy tych placówek cały czas pracują nad tym, aby zapewnić pełne składy komisji na egzaminie z języka obcego nowożytnego, który odbędzie się 12 kwietnia. Do komisji egzaminacyjnych ściągani są nauczyciele z sąsiednich gmin oraz szkół ponadpodstawowych. 

Dobczyce

Tu również egzaminy odbędą się zgodnie z planem. Urząd Gminy i Miasta zapewniła o tym dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach, w której funkcjonuje odział gimnazjalny. Uczniowie kolejno zmierzą się z częścią humanistyczną, przyrodniczo-matematyczną oraz egzaminem z języka nowożytnego.

Pcim

Na terenie gminy we wszystkich szkołach podstawowych z klasami gimnazjalnymi odbyły się egzaminy gimnazjalne, we wszystkich placówkach powołano komisje egzaminacyjne. Do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 119 uczniów.
 
 

Lubień

We wszystkich szkołach odbyły się egzaminy i w każdej udało się powołać komisje egzaminacyjne. Do egzaminu w tym roku przystąpiło 111 uczniów.

Siepraw

Egzaminy odbywają się w jednym gimnazjum na terenie gminy. Powołano w nim również komisję, a do egzaminu przystąpiło 98 uczniów.

Wiśniowa

We wszystkich placówkach dla których organem jest Gmina Wiśniowa odbywają się egzaminy gimnazjalne. Do egzaminu powinno przystąpić 84 gimnazjalistów.

Tokarnia

Egzaminy odbywają się we wszystkich gimnazjach na terenie gminy (Tokarnia, Krzczonów). Przystąpiło do nich 94 gimnazjalistów. 
 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 10 kwi

  Nauczyciele , gdzie wasza etyka zawodowa . Trzeba Was wszystkich strajkujących zwolnić i zatrudnić młodą energiczną dobrze wykształcona kadrę , a kartę nauczyciela zlikwidować gdyż jest to relikt rodem z komunizmu - pozdrawiam i szanuję wszystkich pracujących nauczycieli .

  57 78 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   10 kwi

   Mozesz mi powiedziec, kto z mlodych energicznych pojdzie do pracy za 2000 netto, kiedy ma blisko Krakow i prywatne firmy placace 2,3,4 razy wiecej? Na start daja wiecej a po 2-3 latach juz zarabiasz ponad 2 razy lepiej niz nauczyciel stazysta czy kontraktowy.

   50 29 Odpowiedz
   • 10 kwi

    Pójdą osoby takie, jak obecni nauczyciele, czyli ludzie leniwi albo z innego powodu nienadający się do pracy w prywatnych firmach.

    Rozwiązaniem na problemy nauczycieli, sprawdzającym się w wielu krajach jest prywatne szkolnictwo. W Polsce w wielu dziedzinach nadal żyje mentalny komunizm, przez to rozwijamy się wolniej i przez to mamy te problemy

    32 16 Odpowiedz
   • 10 kwi

    Tylko w tych prywatnych placówkach pracuje się po 10 godzin dziennie a nie po 3, 4.

    25 37 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     10 kwi

     Bzdura, pracuje po 8 i mam platne nadgodziny, do tego w grudniu na swieta mam wyplacana tzw 13 pensje, ktora wynosi 60% mojego standardowego wynagrodzenia, a do tego w lutym mam wyplacany bonus roczny ktory wynosi do 15% sumy mojego rocznego wynagrodzenia wyliczany z formuly 50% za osiagniete cele 50% jesli firma osiagnela zadowalajace wyniki finansowe. Do tego mam dodatkowy dzien wolny w grudniu, do tego moge pracowac z domu - zdalnie 2 dni w tygodniu, do tego mam nauke jezykow za darmo, do tego mam ubezpieczenie na zycie i prywatne z prywatnym stomatologiem.

     Zastanawiam sie, jak tutaj szkola dla mlodych ludzi ma byc atrakcyjna skoro na roznym etapie sowjej pracy zawodowej spotykalem absolwentow historii, chemii, biologii, geografii ktorzy przyszli sie przebranzowic, a absolwenci matematyki i fizyki nie pojda do szkoly, tylko pojda do firmy informatycznej gdzie na start dostana 5000 netto.

     25 11 Odpowiedz
    • 10 kwi

     przejdź się człowieku do jakiejś szkoły a potem zacznij pierniczyć

     30 9 Odpowiedz
  • 10 kwi

   Młoda i energiczna kadra tylko czeka, żeby uch zatrudnić za 1 800 zł miesięcznie :)

   29 14 Odpowiedz
 • 10 kwi

  Wniosek?
  Sprywatyzowac szkoły i dotować je z Państwa kierując się kryterium wyników. Nauczyciele będą zarabiać więcej i uczyć lepiej

  38 13 Odpowiedz
 • 10 kwi

  Dokładnie, jeśli chcesz żeby dziecko miało dobre wyniki to i tak płacisz za korepetycje... Podobnie jak w służbie zdrowia.

  36 13 Odpowiedz
 • 10 kwi

  Czekam na pozwy zbiorowe i odwołania od rodziców dzieci, którym testy z dowolnego powodu nie pójdą tak jak oczekiwali.
  Aż się prosi żeby wszystkie złe wyniki zrzucić na stres spowodowany strajkiem

  17 14 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 10 kwi

  "Ten zbiegł się z terminami egzaminów gimnazjalnych zaplanowanych na 10-11-12 kwietnia. "
  Zabawne aż się roześmiałem. Tak oczywiście sam tak przypadkowo się zbiegł! Czy nauczyciele powinni strajkować, czy nie trudno mi powiedzieć- nie mam tutaj swojego zdania, natomiast termin i forma każdemu samodzielnie myślącemu powinna nasunąć pytanie: o co tu tak naprawdę chodzi? Naleśniki nie tylko o nauczycieli, ale i wielka politykę.

  12 13 Odpowiedz
  • 10 kwi

   Strajk był zapowiadany od stycznia a na początku marca ogłoszono 8 kwietnia jako datę jego rozpoczęcia. Było dosyć czasu, aby podjąć jakieś działania.

   24 13 Odpowiedz
   • jeden język a dwoje uszu 14 kwi

    Czyli co? Chcesz powiedzieć że na początku marca gdy ogłaszano termin strajku to nie były jeszcze znane terminy egzaminów?

    Odpowiedz
 • 12 kwi

  Vivaldi powiedz po ile benzyna i dlaczego bo mój czołg strasznie żłopie niedawno było 4,75 a dziś widziałem 5,20 ... Zbierają na nauczycieli czy na obietnice wyborcze Jarusia ????

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie
Edukacja 4

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie

Zwykle spotkania profilaktyczne kojarzą nam się z jedną formą – uczniowie siedzą i słuchają, a nauczyciel czy policjant przekazuje ważne informacje. Jednak coraz częściej wokaliści i inne znane osoby starają się ostrzec młodych przed nałogami  Tak było w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego, którą odwiedził były wokalista zespołu Dżem – Jacek...

Prymusi 2019 nagrodzeni. Statuetki powędrowały do najzdolniejszych uczniów
Edukacja 0

Prymusi 2019 nagrodzeni. Statuetki powędrowały do najzdolniejszych uczniów

Starosta Józef Tomal wraz z wicestarostą Rafałem Kudasem oraz z Jackiem Pasiowcem wręczyli statuetki Prymusa oraz wyróżnienia dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Myślenicki Statuetki Prymusa są szczególne, ponieważ otrzymują je uczniowie, którzy nie tylko mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia naukowe, ale r...

Sprawdzili, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci idące do szkoły
Edukacja 0

Sprawdzili, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci idące do szkoły

Policjanci z Myślenic i Dobczyc przez pierwszy tydzień szkoły pilnowali bezpieczeństwa uczniów w większości placówek na terenie powiatu. Nie tylko pilnowali bezpieczeństwa, ale także szukali zagrożeń jakie mogą spotkać uczniów Funkcjonariusze z Myślenic i Dobczyc na czas działań objęli nadzorem ponad 90% wszystkich szkół w powiecie. W dniach od 2...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 37

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 36

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...