Miasto

Miał kupić, a odjechał - policja szuka złodzieja

Miał kupić, a odjechał - policja szuka złodzieja
Do drzwi myśleniczanina dzień przed Wigilią zapukał mężczyzna zainteresowany kupnem motocykla, wystawionego wcześniej na internetowej aukcji. Kiedy właściciel jednośladu zezwolił mu na próbną jazdę, ten odjechał w nieznane

Fot. arch. KPP Myślenice
- Poszkodowany powiadomił o zdarzeniu policję. Swoje straty ocenił na ponad 10 tys. zł. Funkcjonariusze ustalili, że złodziej na motocyklu jechał przez miejscowości Borzęta, Czechówka, a następnie Gorzów – podaej Szymon Sala, rzecznik KPP w Myślenicach.

Jak podał myśleniczanin, „kontrahent” był w wieku około 30 lat, o wzroście około 170 cm, miał ciemne, krótkie włosy, śniadą, okrągłą twarz, ciemne oczy. Mówiąc seplenił. Ubrany był w ciemną kurtkę ortalionową, jasne dżinsy, na głowie miał czarny beret. Przywłaszczony motocykl był pomarańczowy, z czarnymi felgami. Jego cechami charakterystycznymi są napisy „Factory Racing” oraz „Nissan” na plastikowych osłonach. Był dodatkowo wyposażony w lampę z owiewką. Jednoślad nie był ubezpieczony ani zarejestrowany. Jest przeznaczony do użytkowania off-road.

- Śledczy ustalili, ze młody myśleniczanin kupił przed rokiem za granicą motocykl crossowy – wyczynowy marki KTM 250 SX-F (rocznik 2006). Po pewnym czasie wystawił go na sprzedaż na internetowym portalu aukcyjnym. Wówczas pojawił się potencjalny nabywca zainteresowany kupnem. Po kilku rozmowach telefonicznych mężczyzna – jak się przedstawiał – z Niepołomic zapowiedział swoją wizytę w Myślenicach. Na dzień przed Wigilią, przed południem, spotkał się ze sprzedawcą.

Nieznajomy zaproponował, że chciałby „wypróbować” oferowanego na sprzedaż „crossa”. Wtedy, wykorzystując chwilową nieuwagę właściciela pojazdu, który szukał kasku, zamiast zakończyć jazdę na podwórku posesji skierował się na ul. Kazimierza Wielkiego i odjechał na Dolne Przedmieście. Myśleniczanin na próżno czekał na powrót mężczyzny. Następnie, razem z jednym z domowników próbował jechać jego śladem.

Kodeks karny za przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wszelkie informacje w tej sprawie myślenicka policja prosi kierować pod nr tel. dyżurnego (12) 372-92-00 lub pod nr telefonu ogniwa kryminalnego dla osób pragnących zachować anonimowość (12) 272-06-31.

Komentarze (41)

 • Brak zdjęcia
  24 gru 2009

  AD ślwio . szkoda ze tobie tych nart nie schowaj takie komentarze do kieszeni ... Baniak na nartach powiedział co wiedział..pff

  2 Odpowiedz
 • 24 gru 2009

  Silwio dobrze się czujesz?Chłopakowi moto ,a Ty piszesz ,że to dobrze ;o

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2010

  Przepraszam,ale może Wy wiecie w jaki sposób napisać jakąś wiadomośc,albo coś w tym stylu czy mają w Magazynie w Piotrkowie na Policji MZ ETZ 251 w nieużytku na sprzedaż,a może wiecei do kogo kierowac te pytania ?

  Odpowiedz
 • 9 sty 2010

  darek
  jak tak ciężko kumasz to ci wytłumaczę
  Chodzi o to, że jak jest zakaz to powinno się go przestrzegać zarówno jeśli dotyczy on jazdy po płycie rynku jak i wjazdu do lasu. Jak tego również nie zrozumiesz to porozmawiamy jak podrośniesz :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sty 2010

  Silwio żal ci dupę ściska, czy o co ci chodzi z tą jazdą po rynku samochodem.

  Odpowiedz

Zobacz więcej