Miasto

Jazda po jabłkach: Sąd odrzucił apelacje prokuratury

Jazda po jabłkach: Sąd odrzucił apelacje prokuratury
Sąd Okręgowy w Kielcach umorzył postępowanie w sprawie posła PiS z Myślenic, który prowadził samochód po alkoholu

Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał w mocy decyzję Sądu Rejonowego w Kielcach, który warunkowo umorzył postępowanie karne wobec myślenickiego posła Marka Ł. oskarżonego o kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Według sądu, apelacja prokuratury jest bezzasadna.

Prokuratura odwołała się od orzeczenia sądu na mocy którego, poseł stracił prawo jazdy na rok i musiał zapłacić 8 tys. zł na rzecz stowarzyszenia Nadzieja Rodzinie oraz ponieść koszty postępowania.

Poseł został zatrzymany 25 marca w Chęcinach przez świętokrzyskich policjantów. Podczas kontroli drogowej okazało się, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Policyjny alkomat wskazał 0,7 promila.

Poseł podczas zatrzymania nie zasłaniał się immunitetem, ani nie protestował. - Mam cukrzycę i zjadłem po drodze kilka jabłek – tłumaczył w marcu. Jego wypowiedź dotycząca jazdy pod wpływem alkoholu znalazły się wśród 20 najlepszych cytatów politycznych mijającego roku w ankiecie portalu Gazeta.pl i na razie zajmuje trzecie miejsce w tym plebiscycie.


Powiązane tematy

Marek Łatas w plebiscycie na cytat 2009 roku
Kultura 16

Marek Łatas w plebiscycie na cytat 2009 roku

Marek Łatas i jego wypowiedź dotycząca jazdy pod wpływem alkoholu z marca znalazły się wśród 20 najlepszych cytatów politycznych mijającego roku w ankiecie portalu Gazeta.pl

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  2 lut 2010

  wniosek :) 0,7 + skrucha po spożyciu jabłek pozwalają na łaskę sądu

  moim zdaniem takie właśnie wyroki dają zły sygnał, wskazują iż jest pewnego rodzaju akceptacja alkoholu za kierownicą

  w normalnym kraju w szczególnosci obywatel ze świecznika byłby ukarany przykładniej niż zwykły kowalski ale..... noc cóż wstydze się że jestem obywatelem tego "kraju"

  a osobom, które chcą polemizować z moim wstydem :) proszę wskażcie, która to dziedzina naszego życia etc zasługuje na po pochwałę ?????

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lut 2010

  To jaki wyrok powinien dostać kierowca autobusu który miał ponad 2 promile-odpowiedź zatrzymano mu tylko prawko na autobusy na taki okres aby nie musiał powtórnie zdawać i dostał grzywnę.Układy są wszędzie i tak dobrze że było to orzekane gdzie indziej bo u nas zostałoby "zamiecione pod dywan"

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lut 2010

  wyrok powinien byc adekwatny do czynu ! osobiscie uważam, że za jazdę po alkoholu prawo jazdy zabierać dożywotnio jeżeli przekroczy 1 promil
  a potem karać grzywną tak żeby pod mostem spał

  czemu ??? otóż dlatego, że larum to się podnosi dopiero wtedy gdy taki pijany kogoś zabije, wtedy wszyscy krzyczą

  Odpowiedz
 • 2 lut 2010

  porazka

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 3 lut 2010

  Brawo dla Państwa z Sądu gdzie powinno się karać prawdziwych przestępców a nie Pana Posła - hlóbę Ziemi Myślenickiej i Raciehowickiej.
  pozdrawiam
  Zdzichó

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lut 2010

  Może zrobimy biznes na tym gatunku jabłek, skoro umarzają sprawy po nich ? :D

  Odpowiedz
 • 5 lut 2010

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7529954,Wszystkich_skazuja__poslowi_umorzyli.html

  "W środowisku prawników są już sygnały, że ten wyrok to niebezpieczny precedens. Dotychczas praktyką były wyroki skazujące na grzywnę czy pozbawienie wolności w zawieszeniu. W świetle przepisów taka osoba, wobec której umorzono postępowanie, jest niekarana, a w wielu przypadkach sprawcy obawiali się bardziej wpisu o karalności niż samej kary - komentuje Cezary Kiszka, prezes Stowarzyszenia Prokuratorów RP"

  "Statystyki są bezwzględne: w 2008 roku Sąd Rejonowy w Kielcach skazał na podstawie identycznego paragrafu jak w sprawie posła Łatasa 680 osób. Ani jednego postępowania warunkowo nie umorzył. We wszystkich sądach w województwie takich umorzeń było cztery na 2686 skazań! W ubiegłym roku w pierwszym półroczu sam kielecki sąd skazał 342 sprawców jazdy po alkoholu, nikomu sprawy warunkowo nie umorzył."

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lut 2010

  A dziewczyna ta dwa jabłuszka pad koszulką ma. Tylko trudno Gretę pokochać, bo no cóż nasz biedna Grecia to ni chłop ale w każdym razie nie kobita.Powiem wam, że seDNO w tym tkwi, że bidusia na gminie zwykła najczęściej wieszać zdechłe psy auuuuu! Jej najwieksze osiągniecie to cykliczne śmiociozdjęcie.
  Biedna Grecia, biedna, bo nikomu nie potrzebna. Choć złoślwy jesteś Grecio, pracowity i zawistny i choć tak knujesz zawzięcie to zło Twoje wróci nim zdążysz się obrócić na pięcie.Nie bądź Grecio dziki, nie bądź niesmiały miej - odwagę pokazać nam się cały, piekny, okazały.

  Odpowiedz

Zobacz więcej