Miasto

Myśleniczanie żegnają ofiary katastrofy w Smoleńsku

Z okien mieszkań wystają biało-czerwone flagi przepasane kirem, w weekend o godz. 12 śmierć ofiar katastrofy uczczona została minutą ciszy oraz wyciem syren. W kościołach odbywały się nabożeństwa, a pod pomnikiem Niepodległości na Rynku mieszkańcy nadal ustawiają znicze

fot. Piotr Jagniewski

W dzień katastrofy, jak i w niedzielę, w samo południe ożyły dzwony kościoła i syreny alarmowe, przy dźwięku których zamierało życie w mieście. W centrum Myślenic oraz na budynkach administracyjnych, flagi opasane kirem opuszczone są do połowy masztów.

W dzień tragedii o godz. 18 w Kościele Parafialnym NNMP odbyła się pierwsza msza w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku. W niedzielę, 11 kwietnia o godz. 18 w kościele NNMP odbyła się kolejna msza w intencji ofiar katastrofy.

- Nigdy w historii Rzeczypospolitej od Mieszka, od zarania naszych dziejów, nie wydarzyło się takie nieszczęście, w którym niemal cała władza państwa przestała istnieć. W takiej trudnej chwili na usta cisną się pytania, ale trzeba nam się spostrzec, że nie warto przewodzić postawie Tomasza, któremu zabrakło wiary, który Bogu stawiał pytania.  Nie ma przypadków, a trzeba nam czasu byśmy cokolwiek zrozumieli. Jeśli chcemy postawić pytanie, to może zapytajmy każdy siebie: co z tym zrobimy? Bóg do czegoś nas zaprasza, mamy wystarczająco wiele i warto by się opamiętać. Zmarnujemy, albo wykorzystamy tę ofiarę. I byśmy nie zmarnowali, aby polski ogień wreszcie nie był słomiany - podczas kazania mówił ksiądz Leszek Harasz.

W mszy udział wzięło kilkanaście pocztów sztandarowych oraz lokalni politycy. Po godzinie 19 pod pomnikiem Niepodległości na Rynku złożono wieńce i znicze. Najpierw przedstawiciele władz, a następnie mieszkańcy. Przy pomniku znajduje się zdjęcie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. W tym miejscu co chwile pojawia się ktoś ze zniczem. Ludzie zatrzymują się tutaj, oddając hołd tym, którzy zginęli pod Smoleńskiem.

Powiązane tematy

Prezydent Lech Kaczyński nie żyje
Miasto 162

Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

Dzisiaj, 10 kwietnia, kilka minut przed godziną 9 na lotnisku w Smoleńsku rozbił się samolot z polską delegacją, lecącą na obchody 70. rocznicy mordu w Katyniu. Nikt nie przeżył katastrofy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2010

  Pamięć jest ważna, aczkolwiek media zrobili z nich męczenników mówiąc że oddali życie za Ojczyznę. Pytam więc co jest miarą poświęcenia- życie za Ojczyznę to żołnierze oddają i Ci co o nią walczą- a ta tragedia zabrała wiele istnień- Ważnych istnień, ale Oni wszyscy życia nie oddali za ojczyznę, po prostu zginęli i już. Polska mentalność wychodzi na jaw.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2010

  kosiarz wymyślił:
  "Polska mentalność wychodzi na jaw."

  A ja dodam:
  i Twoja głupota również !

  1 Odpowiedz
 • aloysius pendergast 12 kwi 2010

  niestety według mnie kosiarz ma trochę racji... Wszyscy strasznie nadawali na prezydenta za jego kadencji że kurdupel, nie potrafi rządzić i w ogóle a teraz po śmierci jest kreowany wręcz na beatyfikowanego. Pozostawione listy otuchy dla harcerzy, cudowne czyny i nie wiadomo co...
  Oczywiście to cały czas pozostaje nasz prezydent więc należy się zarówno jemu jak i reszcie poległych jak największy szacunek, jednak wydaje mi się, że w tym samolocie leciały osoby szlachetniejsze albo przynajmniej równe osobie prezydenta.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2010

  Odezwał się jeden z fanatyków. To moje zdanie, od tego jest chyba forum. Polityka właśnie zmierza do tego aby ukierunkować ludzi na swój tor myślenia- aby jego myślenie było odpowiednio ukierunkowane. Ale "wolnomyślicieli", ci którzy wyrażają opinie niezgodne z czyimś nurtem uważa się za wrogów- bo są niewygodni. Podobnie było też i z Lechem jeśli chodzi o niektóre kwestie- bo absolutnie nie neguje jego autorytetu, po prostu nie zawsze się zgadzałem z jego tokiem myślenia. Mądry, wyraź siebie...umotywuj swoje wypowiedzi- co w mojej Ci nie siadło, co Cie boli??

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2010

  aloysiuspendergast: "Oczywiście to cały czas pozostaje nasz prezydent więc należy się zarówno jemu jak i reszcie poległych jak największy szacunek, jednak wydaje mi się, że w tym samolocie leciały osoby szlachetniejsze albo przynajmniej równe osobie prezydenta"- kwintesencja całego zdarzenia zakryta przez ludzi. Tu pojawiła się wolna myśl:) dzięx

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  kosiarz ale nie wypowiadaj się za wszystkich że Lech Kaczyński to nasz prezydent bo dla mnie On tak jak i Kwaśniewski czy Wałęsa nie byli moimi prezydentami! Natomiast zgadzam się z tym że nie można tak pisać że Ci którzy lecieli tym nieszczęsnym samolotem oddali życie za Ojczyznę. To nie prawda , Oni po prostu zginęli tragicznie tak jak się ginie w katastrofach. Zginęli ludzie i ja tak to odbieram!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  MyśleniczaninNR
  Czasem czytam Twoje posty i zastanawiam się gdzie jest granica intensywności choroby za, którą powinno się niektórych przymusowo leczyć. Mam na myśli wszystkie Twoje wcześniejsze faszyzujące lub wprost faszystowskie wypowiedzi i fakt, że nawet w obliczu i majestatu śmierci tylu ludzi próbujesz zakomunikować światu swoje chore poglądy.
  Nie byłem jakimś wielkim zwolennikiem Lecha Kaczyńskiego ani jego krytykiem, ale teraz: cześć jego pamięci. Ci ludzie zginęli tam za ojczyznę w najlepszym tego słowa znaczeniu. Choć nie była to ofiara dobrowolna. Żołnierze też rzadko oddają dobrowolnie życie, umierają niechętnie i przypadkowo albo z wyroku opatrzności. Mimo to pamiętamy o nich jak o bohaterach.
  Dla buzującej w Tobie nienawiści do wszystkiego i wsztkich nie ma chyba tamy. Kaczyński był Twoim Prezydentem czy tego chcesz czy nie. A jak Ci się to nie podoba to zmień obywatelstwo. Tak samo Wałęsa jak i Kwaśniewski zostali wybrani przez Polaków, nawet jeśli miałeś innych kandydatów czy sympatie. Jeśli uważasz że kraj Polaków nie jest Twoim i nie identyfikujesz się z ludźmi, którzy tu mieszkają to proszę: fora ze dwora chory człowieku.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  historyk proszę mnie nie obrażać i nie sugerować mi czegoś kim nie jestem. Mam prawo do wypowiedzi tak jak i ty! I czy się tobie to podoba czy nie. Dla ciebie jeżeli ktoś ma inne zdanie niż ty to od razu gloryfikujesz go faszystą. To ty musisz być chory jeżeli nie umiesz przyjąć do wiadomości wypowiedzi innych forumowiczów!Jestem Polakiem z krwi i kości i jeszcze raz to napisze Ci panowie których wcześniej wymieniłem nie byli moimi prezydentami! A tobie jak się nie podoba moje zdanie jako POLAKA to ty fora ze dwora najlepiej do komunistycznych Chin czy Korei!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Niestety hekatomby takie jak Katyńska miały w historii miejsce wielokrotnie. Napoleon W 1799 roku wydał rozkaz zastrzelenia czterech tysięcy albańskich jeńców po oblężeniu Jaffy. Po bitwie pod Batohem z polecenia Chmielnickiego Tatarzy wymordowali 3,5 tysiąca polskich jeńców.
  To, że Polacy walczą dziś o pamięć o zbrodnii katyńskiej o jej opisanie i zrozumienie i być może próby zapobiegania podobnym w przyszłości jest najlepszą intencją w dziejach świata. Wojen i masakr to nie zlikwiduje całkowicie ale zmienia ludzkość w sensie cywilizacyjnym i politycznym na pewno na korzyść.
  Każda osoba, która w jakimkolwiek stopniu się do tego przyczynia jest godna szacunku a jesli jeszcze ginie, nawet przypadkiem, w czasie wypełniania tego zadania staje się bohaterem. Niezależnie od tego czy ją lubiliśmy i czy się z nią zgadzaliśmy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  A kto był Twoim prezydentem w tym czasie MyśleniczaninieNR? Jörg Haider?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Takich ludzi jak MyśleniczaninNR i kosiarz powinno się leczyć !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Co rozumiesz przez słowo leczenie?? Przekonanie mnie do Twoich przekonań?? Abym myślał, mówił jak Ty- to według Ciebie będzie uleczenie mnie?? wytłumacz mi to

  Odpowiedz
 • Kuba 13 kwi 2010

  Jeżeli ktoś jest obywatelem Polski, jeżeli nie zamierza tego zmienić i w sposób naturalny łączy swoją osobę z naszym państwem musi zrozumieć, że osoba prezydenta reprezentuje również jego osobę na świecie, bez względu na to jakie ma przekonania polityczne. Z czego wynika, ze pan Lech Kaczyński był prezydentem WSZYSTKICH Polaków, bez wyjątków.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Pozwolę sobie dwa słowa. Zawsze kibicuję tym którzy wygrywają i są przy sterze nawet jeśli nie do końca utożsamiam się z ich zdaniem. Zawsze. Bierze się to stąd że leży mi na sercu Polska i ktokolwiek rządzi to moje kibicowanie – wierzę - pomoże w „sprawie”, jednak jeśli wybrany przeze mnie, lub nie przeze mnie, człowiek zaczyna robić rzeczy już bardziej konkretne z którymi coraz mniej się utożsamiam lub nie utożsamiam się zupełnie to moje kibicowanie traci na sile a z czasem zaczynam być przeciw. Tak też się dzieje z moimi przekonaniami do zmarłego prezydenta. Dobrze że zajmował się „sprawą Katynia” ale źle że z mojego miejsca patrzenia wytracał na tej sprawie większość swojej energii. Niestety sprawiał wrażenie że głownie to zajmował się jedynie naszymi dwoma sąsiadami a przecież był prezydentem i powinien robić dobro w znacznie szerszym wymiarze. Bywało że jak miał kontaktować się z głowami któregoś z sąsiadów to rosła we mnie obawa że może coś zepsuć, to bardzo przykre uczucie. Na pewno śmierć (jakże nieodpowiedzialna) ma swoje dobre strony i dobrze że o nich się mówi jednak drażni mnie powszechnie propagowane przekonanie o jego „świętość” bo przecież oglądałem go przez kilka lat i mam jak i wielu z nas swoje zdanie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  W tej chwili i w tym momencie dajcie wszyscy spokój pochylcie głowy zginęło mnóstwo wartościowych Polaków zachowajcie choć odrobinę ludzkiej godności

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  historyk idąc twoim tokiem rozumowania dla ciebie prezydentem(jeżeli wybraliby ich większością głosów) byłby nawet jacyków , senyszyn , doda czy stalin bo reprezentują Polskę a w jaki sposób to już dla ciebie nie ma żadnego znaczenia.Chciałbym tu przypomnieć pijanego kwaśniewskiego nad grobami pomordowanych oficerów w Katyniu. I to ma być mój prezydent - nigdy w życiu on nim nie był - wstyd i hańba!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  A kto był?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  MyśleniczaninNR
  Uszanuj żałobę jeśli w Twoim zajadłym umyśle zostało jeszcze odrobinę człowieczeństwa.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Kaczyński na WAWELU ??? Dowód na to jak garstka ludzi ignoruje społeczeństwo. Poczytajcie wpisy pod wiadomościami na portalach.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  MÓWCIE SOBIE CO CHCECIE, ALE JA JAKO POLAK WYBIERAM SIĘ Z RODZINĄ W NIEDZIELĘ DO KRAKOWA ZŁOŻYĆ MU OSTATNI HOŁD.

  MYŚLENICZANIN

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Do człowiekazmiasta
  Kierujesz się tym co ludzie powiedzą czy własnym rozumem (jeżeli go wogóle masz) ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Do człowiekazmiasta.
  Przepraszam, co to wg Ciebie znaczy garstka ludzi? Czyzbym miala halucynacje w niedzielę widząc ludzi w zdłuż ulic Warszawy? Wg Ciebie, ci, którzy zapalają znicze to też garstka? Zapełniający kościoły to też garstka ( co najciekawsze, to nie są panie z Radia Maryja )
  Młodzy człowieku ( bo na pewno jest Pan młody, skoro wpisy na forum są dla Pana miernikiem popularności, źródłem informacji i tylko one kształtują Pana świadomość), prawdziwe życie jest za oknem, trzeba oderwać się od monitora i zobaczyć świat takim jak on naprawdę jest, a nie takim jakim kształtuje go garstka zjadliwych internautów. Pozdrawiam i życzę miłego odkrywania świata.

  Odpowiedz
 • Łukasz Dragosz 13 kwi 2010

  ludzie no litości, bez kłótni. Każdy może mieć swoje zdanie i osobiście po części zgadzam się tak z kosiarzem jak i z "aloysiuspendergast-em" ale nie czas na deliberowanie o tym. Jeżeli media tak a nie inaczej kreują wydarzenie to niechże i tak będzie, przynajmniej na czas żałoby nie ma sensu się o to spierać bo automatycznie wyzwalamy agresję u innych. Taka spirala.

  Wiele osób codziennie się budzi i kładzie spać z poczuciem dziwnej pustki i bólu słysząc non stop echa katastrofy, nie ma sensu w tym mącić nawet jeżeli inni odbierają to inaczej ( do czego mają absolutne prawo ). Forum to forum i rządzi się swoimi prawami ale nie zawsze. Nie w takich chwilach.

  "Polska jest ostatnie na globie społeczeństwo, a pierwszy naród" C.K.Norwid

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  ŻENUJĄCE ZACHOWANIE WAŁĘSY

  Lech Wałęsa dwa dni temu pięknie mówił o tym jakoby wybaczył wszystko swoim wrogom. Tymczasem teraz podczas mszy świętej na "przekażcie sobie znak pokoju" odwrócił się plecami do Jarosława Kaczyńskiego i chyba jako jedyny nie podał mu ręki ...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Kaczyński żył w innych czasach niż Piłsudski i Sikorski i innego rodzaju heroizmu i poświecenia w naszych czasach się wymaga.

  Człowiek, który walczył o pamięć i oddał za nią życie, wielki patriota, zależało Mu na pozycji Polski, nie uginał pod wpływami z zewnątrz. Miał odwagę iść pod prąd. Przez 5 lat był systematycznie opluwany, wyśmiewany, poniżany i oskarżany o zaściankowość- co zakrawa o męczeństwo naszych czasów.

  Tyle mam do powiedzenia w tej kwestii. Jeśli On nie zasługuje na pochówek na Wawelu to kto ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Faktycznie "Bolek" pokazał klasę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Szanuję ŚP Prezydenta , bo to jest prezydent wszystkich Polaków , ale odnoszę wrażenie , że BRAT przesadził z decyzją o pochówku na Wawelu. Niepotrzebnie dzieli Polaków i to trzy dni po tragedii.
  Szacunku nie uzyska się przez takie , a nie inne miejsce pochówku...na Powązkach wśród powstańców z AK chyba ŚP prezydent czułby się najlepiej....na Wawel Kaczorowskiego....mądrze mówił kardynał Glemp , bardzo ładnie zachowuje się kardynał Dziwisz...tylko ten brat....da Bóg , że nie stoi za tym ...dorażność..

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Do *
  Ludzie którzy uczestniczą w tym jakże traumatycznym przeżyciu w śród których i ja jestem nie poświęcają swoich emocji jedynie rodzinie Kaczyńskich, oprócz niego zginęło w katastrofie prawie 100 osób, wyrażamy ból z powodu wszystkich którzy zginęli. Oczywiście media umiejętnie podkreślają gównie jedną śmierć, trudno nie zauważyć że jest w tym polityczny cel, tym bardziej że wszystkie główne media są partyjne i w obliczu takiej tragedii nie potrafią się oderwać od nadużyć a przecież wybory tuż tuż. Nie kształtuję swojej świadomości wg forów internetowych ale również nie, wg programów I, II i info. Fora jednak są miejscem gdzie wyrażają się ich uczestnicy a nie miejscem gdzie jestem zmuszony do odbierania tego co znajomi małej garstki ludzi mi narzuci.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  'na Powązkach wśród powstańców z AK chyba ŚP prezydent czułby się najlepiej....'- myśle, ze SP prezydentowi teraz to juz wszystko jedno, bo juz nie czuje.
  A co do chowania na wawelu to chyba decyzja narodu winna byc, a nie jego brata. Gdyby prezydent Kaczynski nie zginal w katastrofie, to nikt raczej nie pomyslaby o chowaniu go na Wawelu.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Zdziwiony napisał:że BRAT przesadził z decyzją o pochówku na Wawelu."
  Nie przeceniajcie możliwości brata,decyzję w tej sprawie podejmuje ktoś inny.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Chory pomysł z Wawelem

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Do: zdziwionego i j.

  Wam to naprawdę TVN i Gazeta Wyborcza zrobiły z mózgu wodę.

  Decyzję o pochówku prezydenta podjęła rodzina, rząd, marszałek Komorowski i kardynał Dziwisz a nie tylko jego brat.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Chory to jesteś Ty krańcowy z zawiści.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  nie czytam wyborczej, a telewizji nie oglądam.
  Jestem po prostu przeciwna i tyle, chyba mam prawo mieć swoje zdanie i je wyrazić. A to bynajmniej nie świadczy o tym, że mam wodę zamiast mózgu.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Cała ta dyskusja jest dla mnie najlepszym dowodem, że Ś.P. Prezydent Lech Kaczyński zasługuje na Wawel.

  Prezydent budził kontrowersje, i będzie je nadal budził bo wartości, które głosił i świadczył o nich całym życiem są dzisiaj niepopularne i "kontrowersyjne", ale są bardzo potrzebne (patriotyzm, pamięć, tradycja, wiara, poświęcenie).

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  może i masz rację, w sumie Piłsudski też głosił wartości, z którymi wielu sie nie zgadzalo.

  Odpowiedz
 • M G 13 kwi 2010

  Fajnie wam jak się tak przegadujecie...??

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Moim zdaniem ŚP Lech Kaczyński niczym sobie nie zasłużył na pochówek na Wawelu wśród największych i najwybitniejszych ! Chyba że mnie ktoś uświadomi ??

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Do historyka: Ja w przeciwieństwie do ciebie szanuje ofiary tragedii - ludzi którzy zginęli w katastrofie,ty natomiast atakujesz wszystkich dookoła co mają od ciebie inne zdanie! Wydaje mi się że pozjadałeś wszystkie rozumy! historyk dlatego zapamiętaj moje słowa:Tych, którzy głosili prawdę, Bóg w swej dobroci powoła do siebie. Tych, którzy zdradzili Naród, Bóg w swej sprawiedliwości osądzi!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Też uważam że nie powinien zostać pochowany na wawelu... Nie wiem co za inteligent to wymyślił... Nie zasłużył na to.. Wolałbym żeby tam pochowano prezydenta Kaczorowskiego.

  Odpowiedz
 • 13 kwi 2010

  Taaa a moja racja jest Najmojsza!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Prezydent Kaczorowski owszem- na Wawel. Lecz wiadomośc o pochowaniu PARY prezdyenckiej na Wawelu troszkę mną wstrząsneła. Zgineło wielu szanowanych, i znanych ludzi,w tym samym cierpieniu. Śmierć jest równa wobec każdej osoby, ale jednak są równi, i równiejsi....
  Dobrze, Lech Kaczyński był prezydentem, ale Maria? Jest wiele ludzi którzy pomagają jak ona innym ludziom, albo nawet bardziej są wielkoduszni, ale czy zostaną pochowani na Wawelu....??

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  ds, czy możesz wymienić choć kilku z tych poległych "wielu szanowanych i znanych ludzi, w tym samym cierpieniu", którzy zasługują na Wawel ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Przykre jest to całe zamieszanie dotyczące miejsca spoczynku :( Ale nie wierzę że córka chce mieć grób rodziców tak daleko i świadomie skazuje się na brak prywatności ! Czyżby brat Jarosław ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Mery, chyba jednak jesteś blondynką i to taką "bez odrostów" :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Wiem, że jesteście mądrzy i wykształceni. Dlatego
  proszę Was odrzućcie nienawiść, gniew i
  arogancję...Wybaczcie innym, bo chciałbym że w
  Polsce nam wszystkim żyło się normalnie...Z całego serca proszę nie bądźcie zawistni.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  do ds --> z wielkim szacunkiem dla wszystkich tragicznie zmarłych ale nikt z nich z parą prezydencką na czele nie powinien spoczywać na Wawelu ! I nie chodzi tu o licytowanie się kto był bardziej szanowany czy znany ! Działania pod wpływem emocji nie należą do najbardziej udanych i chyba należy sobie bezspornie zasłużyć na pochówek na Wawelu !Moja opinia

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Mery, to nie żadne pochopne decyzje, to są decyzje kilku decydentów, którzy mają w tym względzie w tym momencie coś do powiedzenia, a pogrzeb - gdziekolwiek by nie miał się odbyć - trzeba przygotować i to wymaga czasu i środków, więc im wcześniej zapadnie decyzja tym lepiej...
  NIC, powtarzam: NIC nie stoi na przeszkodzie aby Pan Prezydent został pochowany obok Piłsudskiego. A to, że z żoną ? Bo taka była wola i nie ma w tym nic dziwnego.

  .

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  WSTYD MI ZA TAKIE SPOŁECZEŃSTWO !

  KŁÓCICIE SIĘ NAD GROBAMI ZMARŁYCH ZAMIAST USZANOWAĆ ICH OSTATNIĄ WOLĘ, CISZĄ.

  DECYZJA JUŻ ZAPADŁA I NIKT JEJ NIE ZMIENI.

  PREZYDENT SPOCZNIE NA WAWELU, CZY KOMUŚ SIĘ TO PODOBA CZY TEŻ NIE.

  JEŻELI MACIE JESZCZE W SOBIE RESZTKĘ CZŁOWIECZEŃSTWA

  ZAMILCZCIE.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Bery -> na Wawelu spoczywają jednostki wybitne! Historię znam więc może przeoczyłam jakieś istotne fakty ??? A już na pewno w niczym mi nie przeszkadza że będzie chowany z żoną bo to jak najbardziej naturalne !
  Obserwator --> dyskusje są chyba dozwolone ?? Decyzja zapadła i nikt jej nie zmieni ale może następnym razem należy się zastanowić kto zasługuje na spoczynek na Wawelu ? bo w tej sytuacji róbmy miejsce dla Wałęsy jak i Kwaśniewskiego !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  ogladajac teraz programy w telewizji, stwierdzam że będą po prostu nie złe jaja. a od Koscioła sie odwróca ;/. Cóż racja, osądzone gdzie kto spocznie, (świeć Panie nad ich duszą), ale jest to tylko przestroga na przyszłość... w społeczeństwie też szykuje sie rozłam.
  A głowy innych państw tylko będą się litować nad głupotą ludzką.
  Pozdr

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Jak chce Ci się pić- ale tak naprawdę to nie myślisz czy wypijesz wodę czy cole. Ważne żebyś się napił. Tak samo z pochówkiem, nieważne gdzie, ważne by był. Czy zasłużył....hmmmm...kto w tych czasach zasługuje?? Będzie to komuś przeszkadzać że spocznie tu czy tam?? le widzę że media nadal się nie uspokoiły i z zwykłej tragicznej śmierci robią bohaterko oddane życie za ojczyznę- oni po prostu zginęli- a nie oddali życie- nie róbmy z nich bohaterów bo takowymi nie są, ani też nic nadzwyczajnego dla kraju nie zrobili.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  zgadzam się z Kosiarzem.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Nie chce stwierdzić że ujmiemy tym co spoczywają na Wawelu ale chyba należy zrobić coś więcej niż być prezydentem aby spocząć w tak zaszczytnym miejscu ? Nie podoba mi się to jęczenie że Polacy znowu podzieleni i nie szanują żałoby ! a czy żałoba oznacza czas bez dyskusji , własnych opinii ? dyskutujmy tylko z kulturą !

  Odpowiedz
 • 13 kwi 2010

  Bezsensowność tej dyskusji pozwolę sobie skwitować cytatem;
  "Życie jest z pewnością cenne, ale w niektórych przypadkach jeszcze cenniejsza bywa śmierć."
  - Jonathan Carroll "Kości księżyca"

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Możesz mi powiedzieć co zrobił więcej niż prezydent pochowany na Wawelu np. Miłosz ?
  Co zrobili spoczywający tam "nie prezydenci" ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2010

  Ś.P. Prezydent nie był tylko prezydentem i nie dlatego spocznie na Wawelu. Tutaj głównie chodzi o jego przeszłość, o to ile zrobił dla Polski m.in. walczył w "Solidarności" obok Lecha Wałęsy i choćby przez to zasłużył sobie na tak zaszczytne miejsce spoczynku. W dzisiejszych czasach nie mamy ludzi wybitnych którzy byliby odpowiedni spocząć w Katedrze Wawelskiej bo zawsze będzie jakieś "ale"... Mi osobiście prezydent jak i prezydentowa zaimponowali tym, jak ważna była dla nich rodzina. Choć byli najważniejszymi osobami w państwie byli również zwyczajnymi ludźmi i bardzo kochającym się małżeństwem. Nie odbiła im palma do głowy jak niektórym politykom w naszym państwie czy za granicami. Niech zarówno para prezydencka jak i wszyscy którzy zginęli w tej katastrofie spoczywają w pokoju!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  Bery -> Miłosz został pochowany w Krypcie Zasłużonych na Skałce.

  Domi --> więc czekajmy na te jednostki wybitne! Chwała im za to że trwali przy wartościach nadrzędnych jak rodzina!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  Podobno ma być pochowany obok Włodyjowskiego, bo trumny będą tej samej długości.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  jeśli mamy chować na Wawelu prezydentów to na pewno także Wojciecha Jaruzelskiego! Jemu także wiele zawdzięczamy.... jest generałem, walczył z okupantem... niemieckim, był ranny, wykształcony na zagranicznych uczelniach, zna przynajmniej 1 język obcy i może zostać pochowany obok marszałka J. Piłsudskiego...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  Wszystkich nas to czeka...Wawelu do przysłowiowego grobu nikt sobie nie zabierze więc po co ta dyskusja. Miejsce jak każde inne. Ludzie dajcie już spokój.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  [quote]patriota napisał: [br]jeśli mamy chować na Wawelu prezydentów to na pewno także Wojciecha Jaruzelskiego! Jemu także wiele zawdzięczamy.... jest generałem, walczył z okupantem... niemieckim, był ranny, wykształcony na zagranicznych uczelniach, zna przynajmniej 1 język obcy i może zostać pochowany obok marszałka J. Piłsudskiego...[/quote]

  Jeszcze tego brakuje żeby zbrodniarza i komunistę tam pochować. Nie ośmieszaj się Towarzyszu swoją wypowiedzią.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  PRAWDA O KATASTROFIE: prawda-o-katastrofie.blog.onet.pl
  --
  "Nie ma spiskowej teorii dziejów, jest natomiast spiskowa praktyka służb rosyjskich słynących z bezwzględności (np. próba otrucia biotoksyną Juszczenki – ówcześnie prozachodniego kandydata na Prezydenta Ukrainy), głęboko zakonspirowanej agentury (patrz archiwa Mitrochina i Bukowskiego oraz tzw. teczki moskiewskie) oraz mistrzostwa w dezinformacji i propagandzie."

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2010

  i bardzo dobrze że na wawelu . Prezydent Kaczyński zasłużył sobie na to . a co do jaruzela to mauzoleum ale w moskwie [z resztą bolek i kwachu również ]

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  teraz jak dociera do nas tyle informacji nietrudno dostrzec jak tv klamie, klamie i to w bardzo wyrafinowany sposob.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2010

  Może nie tyle co kłamie, co raczej nie mówi wszystkiego. Zastanawiające że dopiero teraz mówi się o Lechu jakim był sympatycznym i dowcipnym człowiekiem, niestety ludzie znają obraz medialny, skostniały, uparty człowiek z kompleksami. Okazuje się że był jednak zupełnie inny.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  Nie wiem gdzie są granice waze.....wa Dziwisza chodzi mi o WAWEL może lepiej załatwi z Benedyktem Watykan

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  Cygnus, u nas zawsze tak jest ze zmarłymi albo nie mówic nic albo bardzo dobrze

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  FILM Z KATASTROFY SAMOLOTU !!!

  Widać ludzi jak wychodzą z wraku, słychać strzały jak 1 z samolotu ucieka i go dobijają. Rozkazy po rosyjsku i polsku słychać doskonale.

  www.youtube.com/watch?v=11LpvGjd9RU&feature=related

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  śmieszy mnie małość ( wręcz małostkowość ) ludzi , co się zowią elitą, chodzącą moralnością, autorytetem moralnym intelektualnym. Wstyd mi, za wypowiedzi na tym FORUM, wstyd mi za administratora tego forum, że dopuszcza, aby anonimowo ludzie pletli bzdury ( nie tylko w obliczu powagi śmierci i państwa. Kundle małe wy byście chaciały, żeby zamiast Kaczyńskiego leżał tow. Tomasz (Bolek Bierut). Obłudnicy.
  ps. przykro mi, że ktoś , ktokolwiek wykożystuje anonimość tzw. forów i podsywał się pod moimi wypowiedziami.
  W każdej chwili jestem wstanie występować pod swoim nazwiskiem i imieniem= POD WARUNKIEM, ŻE ROBIMY TO WSZYSCY.

  Pozdrawiam chodzące autorytety moralne Myślenic, inteligencje pracującą i Radnych wszelkiego autorytamentu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Brak im odwagi, jakiej kolwiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2010

  Ciekawy film....ale czy trafny?? Ciekaw jestem jak będzie z dojazdem do Krakowa w weekend- w normalne dni się korkuje a tu tyle ludu przyjedzie...aaa i moja taka myśl,,,,tyle głów państw sie zjawi- łatwy kąsek dla terrorystów

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2010

  Drogi Historyku na co Ci te żale i lamenty, te łzy i rozgoryczenie. Poczytaj sobie Gombrowicza. Znajdziesz tam swoją "elitę" i "kundle małe" ba nawet "inteligencje pracującą i Radnych wszelkiego autorytamentu", a na pewno znajdziesz tam siebie:). Jeśli wtedy zapłaczesz to Ci pogratuluję.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 kwi 2010

  klamka zapadła, pogrzeb na Wawelu. po co z tym dyskutować. nie bądźmy narodem krzykaczy....
  przy okazji- interesujący tekst:
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/komentarze/news/wspanialosc-polski,1464155,6912

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 kwi 2010

  Kraków ma być od soboty kompletnie sparaliżowany

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 kwi 2010

  A myslałam,że w moim mieście nie ma ciemnoty...ludzie czy wy sie nie słyszycie-nie jestem fanatyczka jednego czy drugiego polityka ale mam chyba to czego Wam brakuje-zdrowy rozsadek.Cały świat chce złozyc hołd przy grobie Przydenta,głowy najważniejszych państw pofatygują sie osobiście na pogrzeb a Wy sie bedziecie spierać...Wstyd poprostu wstyd.Obecnośc tych osobistości na pogrzebie świadczy o ich uznaniu dla rządów Kaczyńskiego,o jego zasługach a wy macie w tym wszystkim tylko temat do kolejnej"afery i sporów na forum"

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 kwi 2010

  matkapolka popieram w 100%, dziękuję za te słowa i czyste intencje

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 kwi 2010

  a co na to małpa w czerwonym?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 kwi 2010

  Nie zamierzam podważać decyzji o pochówku na Wawelu, bo już zapadła i trzeba to uszanować. Nie chcę być krzykaczem.
  Zastanawia mnie jednak nagłe zaufanie, jakim nasz naród obdarzył Putina i jego ludzi. Ciekawe dlaczego zaraz po tragedii pracownicy lotniska nagle wymieniają żarówki w sygnalizacji naziemnej:
  http://silverrebel.livejournal.com/586215.html
  Dlaczego podawano tyle sprzecznych informacji po tragedii, dlaczego tuż przed przylotem samolotu usunięto sprzęt naprowadzający, dlaczego odebranio świadkom nagrania i zdjęcia, dlaczego...?
  http://antydziad.salon24.pl/170471,mam-straszliwe-podejrzenia

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 kwi 2010

  Święte słowa cicha! i to wszystko daje naprawdę duzo do myślenia...

  Odpowiedz
 • KOr 16 kwi 2010

  A propos flag na myślenickim rynku. Flag opuszczonych do połowy masztu nie przewiązuje się już czarnym kirem.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 kwi 2010

  to mijsce spoczynku nie jest odpowiednie ale nie bede sie wypowiadal na ten temat a duzo by mowic... cicha ma racje ale mozna sie jedynie domyslac po co byly te zabiegi i odbieranie nagran, zdject itp. jedno jest pewne, rosja to teraz wielki i zaufany przyjaciel Polski a "winnymi" katastrofy sa oczywisacie piloci (wg specjalistow ds. lotow itp.) co nie jest prawda ale lepiej obarczyc wina kogos, kto nie zyje, tak bylo, jest i bedzie... ostatnia ale najwazniejsza sprawa, wszedzie tylko prezydent i prezydentowa, jacy oni toi nie byli i w ogole, tragedia tragedia ale co z innymi tragicznie zmarlymi? prawie w ogole sie nie mowi o nich, o ich rodzinach, o ich cierpieniu po starcie dzieci, mezow, ojcow i matek... przeciez byli tam inni ludzie niz tylko prezydent i jego zona, tez mieli rodziny, dzieci a nikt o nich nie mowi, dlaczego? duzo by o tym mowic ale to jest Polska wlasnie, teraz media roba ludziom pranie mozgu, niektorzy to faktycznie przezyli ale sa tacy, ktorym to wisi i udaja smutek i zal, zalosne ale porawdziwe, tyle w tej kwestii...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 kwi 2010

  Słuchałem dzisiaj Mszy Św. w intencji ofiar katastrofy i chciałbym aby ktoś - kto również słuchał albo oglądał - potwierdził bądź zdementował to co ja słyszałem...
  Otóż na zakończenie swojego przemówienia (a raczej przeczytania) p.o. prezydenta marszałek Komorowski powiedział:
  "Ojczyzna wolna, pobłogosław Panie".

  Czy aby nie rozpędził się za bardzo mówiąc w ten sposób ?
  Co to ma oznaczać - już nie ma opozycji (najważniejszych w niej osób) i teraz -nareszcie Ojczyzna jest wolna ?????

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 kwi 2010

  http://wyborcza.pl/1,75478,7781905,Bronislaw_Komorowski__Byli_pielgrzymami_polskiej_sprawy.html
  Komorowski zakończył przemówienie słowami pieśni. Ale i tak nie wiadomo co teraz z nami będą chcieli z nami zrobić... Zwłaszcza PO które teraz w zasadzie może wszystko... Niedługo wszyscy zapomną o tej tragedii a oni spokojnie będą robić z nami co zechcą... ;(

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 kwi 2010

  Oby to było prawdą, że stenogram jest w 100% zgodny (będę zabiegał o oryginał nagrania)...

  domi, nie damy się PO, zgodnie ze słowami: Żeby Polska, żeby Polska, żeby Polska była POLSKĄ !
  Żaden Niemiec ani Rosjanin nie będzie nam dyktatorem !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 kwi 2010

  http://plej.gazeta.pl/plej/0,0.html#film=105748_7781947
  tutaj jest to nagranie... szkoda tylko że większość tego co mówią niektórzy z nich jest tylko na pokaz...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 kwi 2010

  Historyk tak Ci wstyd za to forum, za to że piszemy tu anonimowo ale widzę że sam chętnie korzystasz z tego przywileju jakim jest anonimowośc

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 kwi 2010

  "Kogo chcieli rosjanie wyeliminować a np gen Gągora potencjalnego
  przyszłego szefa NATO, Kaczyński też nie był zbyt wygodny wszak to on torpedował inicjatywy i porozumienia Niemicko-rosyjskie a chociazby gazociąg Baltic.
  A wracając jeszcze do małego elektromagnesu, czarne skrzynki po
  sprawdzeniu parametrów lotu wykarzą wysokość 500m przy obniżeniu w momencie skrętu wystarczy wyłączyć elektromagnes i pilot widzi ciagły spadek wysokosci w którym mysli ze to efekt spadku wysokosci spowodowanym skrętem i gdy podejmie decyzję o zwiekszeniu ciagu, już po nim.
  Ten pomysł był wykorzystany przez Massad jeden raz własnie w
  wyeliminowaniu groźniego dla Izraela palestyńskiego "terrorysty" w samolocie Comet."

  Najwięcej szans na szefa NATO miał gen. Gągor. Człowiek osławiony na całym świecie. Legenda... Gdyby faktycznie został szefem NATO Polska zyskałaby gigantyczne profity. Wreszcie liczylibyśmy się na arenie międzynarodowej.
  Baaa...! Wszystkie sojusznicze państwa wręcz same dbałyby o stosunki dyplomatyczne z Polską. Nasze siły militarne byłyby gigantyczne. Szef NATO w związku z paktem wymusiłby poparcie dla Polski w razie wojny i przeciwdziałanie Rosji...

  Gdyby faktycznie korzystano z broni elektromagnetycznej to wszelakie odczyty czarnej skrzynki wskazywałyby błąd pilota - czyli martwy punkt.
  Chyba każdy idiota wie, że jakby leciał samolotem to nie mógłby
  patrzeć z klapkami na oczach ślepo wierząc odczytom urządzeń... Po to kabina pilotów jest na przodzie kadłuba i po to są okna by się rozeznać również widząc rzeczywistość przez okno... Tym bardziej że aparatura jest podatna na różnicę ciśnień...
  Mgła, mgłą, ale w świetle dziennym widać prześwity...
  Pilot wykonuje zawsze 4 kółka nad lotniskiem, by się "zapoznać" z
  nim...
  Pilot doskonale wiedział gdzie jest. Bo inaczej gdyby nie widział
  lotniska to skąd by wiedział gdzie lądować?

  Jakby podjął decyzję że ląduje, skoro nie widziałby lotniska?
  A skoro widział pas z wysokości kilkutysięcy metrów to tymbardziej widział w bliskiej odległości nad ziemią, tylko, że dlaczego wykonywał dziwne akrobacje? Jak możliwe to jest by samolot leciał przechylony na

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 kwi 2010

  ...45 stopni 800 metrów przed pasem lotniska?

  Ojciec Arkadiusza Protasiuka, dowódcy samolotu, przyznał, że syn umiał perfekt rosyjski. Miał wykształcenie z 3 uczelni... Certyfikaty znajomości 3 języków obcych w stopniu zaawansowanym (angielski, niemiecki i rosyjski). Jak mógłby się nie dogadać po rosyjsku, skoro w środę wojskową Casą lądował na tym lotnisku bez przeszkód... Ten sam pilot...
  Jak to możliwe, że dzwoni Putin do Tuska w Marcu i każe mu przylecieć w środę, a podaną listę gości wysłać w delegacji w sobotę? Jak to możliwe, że Putin nie pojawił się na obchodach w sobotę? Skąd wiedział, że nie dojdą do skutku? Zaprosił Prezydenta Polski do kraju i go olał zostając w stolicy?!
  Przecież nie było w Katyniu ani Miedwiedjewa, ani Putina...

  Jak to możliwe, że w ciągu godziny zorganizowano tak wiele trumien... (wiedzieli??) film na YouTubie, jak podjeżdża auto wypakowane trumnami nietypowymi, bo z metalowymi wkładkami, w czerwonych odzieniach...

  Wojsko było na miejscu zdarzenia w 4 minuty, uzbrojone po uszy... Skąd siły zbrojne w tak wielkim kraju zorganizowały się i były na
  zadupiastym lesie w 4 minuty. Chyba, że to było FSB (byłe KGB), których uzbrojenie i gotowość również budzi zastanowienie...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 kwi 2010

  Analizator, coś jest w tym co mówisz. Aczkolwiek gdybać teraz można. Pewnie prawda wyjdzie za parę lat, nie wykluczam opcji że dojedzie do ekshumacji paru ciał z tej katastrofy gdy pojawią się nowe fakty i nowe wątpliwości. Wersji może być tysiące. Ale wyobraźmy sobie wersję, że Rosjanie maczali w tym swoje ręce, albo nie daj Boże Polacy- byłby konflikt że hej. Nurtujący temat, aczkolwiek opierając się na materiałach podawanych w mediach, nie ma co za bardzo analizować- bo to nie staje się wiarygodne, pamiętajmy że media podają to co chcą, to co interesuje i przekazane już przez ich punkt widzenia, większość ich informacji pochodzi też z którejś tam ręki...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 kwi 2010

  Ludzie! Dajcie spokój z tymi swoimi teoriami! Badaniem każdego filmu i nowej przesłanki jak i całej katastrofy zajmują się specjaliści zarówno z Rosji jak i Polski więc jeżeli coś się nie będzie zgadzało to od razu sie o tym dowiemy zwłaszcza że chodzi o dwa kraje między którymi było nieraz bardzo burzliwie. Specjaliści będą chcieli dociec prawdy za wszelką cenę (zwłaszcza z Polski) więc nie podburzajmy ludzi własnymi teoriami... Zachowajmy je dla siebie..

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 kwi 2010

  w Polsce są tysiące Polaków i miliony debili takich jak analizator ,którzy co parę lat będą ekshumować prezydenta Kaczyńskiego sprawdzając spiskowe teorie a czy to nie był czasem zatruty mgłą albo zastrzelony po lądowaniu albo dobity w kostnicy albo komando pigmejów z Gabonu strąciło go z łuków itp,itd

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 kwi 2010

  Takie teorie będą się pojawiać dlatego że jeżeli Rosjanie mogli bezkarnie zabić 22 tysiące oficerów to co to jest 100 osób.Zresztą Stalin powiedział"jedna śmierć to tragedia,tysiące to statystyka"

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 kwi 2010

  ze starego, dzięki !
  Ty - dla odmiany - jesteś jak koń z klapkami, z silnie zwężonym mózgiem

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 kwi 2010

  analizator odpowiem Ci na parę pytań ,mimo mojego zwężonego mózgu ,pytasz się skąd wojsko tam było? przecież to lotnisko wojskowe i chyba normalne że jest tam jednostka wojskowa a nie krasnoludki ,pytasz się skąd mieli tyle trumien? przecież Smoleńsk to duże miasto gdzie codziennie umierają ludzie i wyrób trumien to biznes ,są zakłady ,są magazyny, nie tak jak na twojej wiosce gdzie umiera 1 osoba na rok ,dlaczego Putin zaprosił Tuska w środę a nie był w sobotę? a wiesz co to polityka międzynarodowa w szczególności? to nie wybory sołtysa ,piszesz że Rosjanie chcieli wyeliminować kandydata na szefa NATO ? to dlaczego nie zrzucili bomb atomowych na wszystkie kraje NATO przecież tam tylu kandydatów jest ,itp,itd

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 kwi 2010

  "gość" poczytaj trochę opracowań historycznych a nie tylko "gościa niedzielnego" a dowiesz się ile to narodów mordowało bezkarnie nie wyłączając Polaków ,a i kościół katolicki też ma na sumieniu trochę istot więc co to dla nich ta setka więc może to komando z Watykanu za tą katastrofą stoi? TO IRONIA piszę to bo jeszcze gotowyś w to uwierzyć

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 kwi 2010

  ze starego pozjadałeś wszystkie rozumy tylko Ty masz racje i tylko Twoje poglądy są prawdziwe... jest już strona dla takich jak Ty - żal.pl

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2010
  Odpowiedz

Zobacz więcej

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"
Myślenice 3

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"

Po publikacji artykułu o "nieformalnym" przejściu dla pieszych na ul. 3-go Maja, które ma zostać zamalowane - piszecie, że to nie jedyny problem w tej części miasta. Jako dowód na to przesyłacie zdjęcia z ul. Średniawskiego, gdzie brakuje przejścia dla pieszych prowadzących do nowej siedziby Cariatasu. Przypomnijmy stacja stanęła na terenie byłego...

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane
Myślenice 3

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat formalnie nie istnieje. Jak to możliwe? Zostało zlikwidowane w 2016 roku. Problem w tym, że piesi ciągle z niego korzystają Górne Przedmieście w Myślenicach to zdaniem wielu naszych Czytelników jedna z najbardziej zapomnianych części miasta. Coraz częściej mieszkańcy tej dzielnicy starają się zwrócić na si...

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 99

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 44

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 55

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...