Miasto

Wybory 2010: Ruszyła oficjalna strona Leszka Gowina

Jako pierwszy w internecie zaprezentował się obecny burmistrz Maciej Ostrowski otwierając bloga, po nim uruchomiona została witryna Wiktora Kielana, a 29 października w sieci pojawił się trzeci kandydat na burmistrza - Leszek Gowin

Na stronie kandydata Platformy Obywatelskiej Leszka Gowina można znaleźć program wyborczy kandydata, aktualności oraz informacje o rodzinie i pracy zawodowej (w dniu otwarcia ostatnie dwie zakładki niedostępne).

W dziale "Kandydatura" czytamy: (...)  Uważam, że zarówno Burmistrz jak i Rada Miejska powinny jak najczęściej konsultować sposób wykonania swoich ustawowych zadań ze swoimi wyborcami. Przykładem takiej współpracy powinno być np. rozwiązanie problemów komunikacyjnych gminy, czy zagospodarowanie Zarabia. Sprawowanie funkcji Burmistrza powinno zakładać podział kompetencji tak, aby zadania Gminy były wykonywane sprawnie a jednocześnie mieszkańcy mogli zawsze liczyć na kontakt bezpośredni z osobą decyzyjną. Ze względu na ilość mieszkańców i problemów z którymi przyjdzie mi się zmierzyć zakładam powołanie zastępcy Burmistrza.

Na stronie znajduje się również program wyborczy kandydata zawarty w 8 punktach. Są to: gospodarka i rozwój przedsiębiorczości, komunikacja, turystyka, sport i rekreacja, ekologia, kultura i edukacja, bezpieczeństwo i infrastruktura, społeczeństwo.

Zobacz programy wyborcze kandydatów:
Leszek Gowin
Maciej Ostrowski
Wiktor Kielan

Powiązane tematy

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy
Miasto 58

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy

Przegrałem w wyborach na stanowisko burmistrza. Jednocześnie odnieśliśmy sukces w wyborach do rady miasta i gminy. KWW Wiktora Kielana uzyskał 4 mandaty. Ja również zostałem radnym, więc to polityczny początek Kielana niż jego koniec - mówi Wiktor Kielan

Komentarze

 • 30 paź 2010

  kolejna nieskończona strona hotmind'u

  1 Odpowiedz
 • 30 paź 2010

  Przeczytałem program kandydata.Zagospodarowanie Zarabia, Samorząd dla mieszkańców, dodam metro w Myślenicach, gwarancja dobrych zarobków, ukształtowanie koryta Raby tak aby nie wylewało, cieplejsza woda na basenie, galeria myślenicka dla wszystkich kupców z Myślenic.... mógłbym tak jeszcze długo, ale to co pisze kandydat to duperele z morelami. Myslałem,że kandydat będzie bardziej oryginalny, bo dopiero co wszedł do PO z wielkimi ambicjami na starcie, więc nie skażony rutyną. A tu nic poza tym,że " chcę być burmistrzem."

  Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 31 paź 2010

  Temat przewałkowany przez ostatnich kilkanaście lat. Nikt z kandydatów nie ma niczego zaskakującego i orginalnego w swoim programie. Pan Leszek przynajmniej nie obiecuje gruszek na wierzbie. Ostrożnie ;-)

  Odpowiedz
 • 31 paź 2010

  Wole realiste niż czarodzieja i wodoleja

  Odpowiedz
 • 31 paź 2010

  Pan Gowin chce być burmistrzem ale nie musi - nie ma żadnego ciśnienia na to stanowisko, podobnie zresztą jak Pan Kielan.
  A wybierając spośród tych dwóch to wole człowieka z PO niż z LPR...

  Odpowiedz
 • 31 paź 2010

  Jak zostanie burmistrzem to pewno odda działkę na dworzec PKS

  Odpowiedz
 • 1 lis 2010

  gość-też tak myślę. To będzie widomy znak jego promotorów z Kongregacji Kupieckiej, że chodzi im o dobro miasta a nie o interes na dworcu a przypomnę że w dziwny sposób jako wybrańcy obecnego burmistrza dostali możliwość zakupu dworca.

  Odpowiedz
 • 1 lis 2010

  tomaszek-Pan Gowin ma tyle wspólnego z PO, że natchnęło go pół roku temu iż powinien zostać burmistrzem. Gdzie indziej miejsce było już zajęte więc wybrał PO, łażąc jak cień za senatorem, który jest jednocześnie szefem struktur powiatowych PO w Myślenicach by ten przyjął go do PO.

  Odpowiedz
 • 1 lis 2010

  Matołku nie siej dywersji. Leszek Gowin jest od kilku lat członkiem PO i jest szefem jednego z dwóch kół PO w Myślenicach.
  I akurat to koło stanowi prawdziwą PO w Myślenicach. Bo drugie koło Andrzeja Urbańskiego jak to widać obecnie na dłoni było zawsze na usługach Ostrowskiego i miało za cel paraliżować kazde działanie niezgodne z wolą i interesem burmistrza. A ty rozumiem nie możesz przeżyć, że Gowin odsunął was na dalszy plan i co więcej wystąpił przeciw waszemu szefowi.

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  Tak. I dlatego w zarządzie jest on i jego żona. Szkoda że jeszcze nie zaangażował współwłaścicieli szemranej ziemi przy dworcu. A jak piszesz o prawdziwej PO to jakiej bo senator Bisztyga był przeciw wystawianiu kandydatury Gowina. Więc to właściwe koło to Gowin i Tabaszewski, co?

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  I przepraszam od ilu lat jest członkiem PO? I koła gdyby nie Gowin dawno by się połączyły tylko Gowin i Tabaszewski to piątą kolumna.

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  I jeszcze jedno-volvo- Czyli Gowin gra przeciwko Ostrowskiemu. A jak im dał ziemię po dworcu to był super a jak dał zgodę na budowę, wszemu konkurentowi na dworcu, PKS Łódz, to trzeba go załatwić bo lokale będa się taniej wynajmować, lub wogóle. Przypomnę że mieli dostać przedsiębiorcy z Myślenic a nie garstka cieniasów wokół Trzińskiego i żony Gowina. I mieli tam sami prowadzic działalność. Nic takiego tam nie bedzie bo już szukacie, komu teren sprzedać i ile sie na tym zarobi.

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  Ja się cieszę, że Leszek zdecydował się kandydować. To mądry facet
  a jego decyzja to kolejny cios w panujące układy. Zawsze jakaś alternatywa.
  Bardzo mnie cieszy też, że PO zaczyna być PO a przestaje być klientelą Ostrowskiego i Bisztygi.
  Cieszy mnie, że na margines trafiają tacy Panowie jak Urbański i Żądło.
  Pojawia się jakaś siła, która w przeciwieństwie do PiS zaczyna mówić własnym głosem.
  Dziwię się ludziom z list PiS bo wiem, ilu jest wśród nich przeciwników Ostrowskiego, że zgodzili się na decyzję Łatas i Dąbrowkiego z poparciem. Osobiście znam kilku kandydatów z PiS, którzy są całkowicie temu przeciwni. Dlatego brawa dla PO i Leszka Gowina za posiadanie własnego zdania i samostanowienie!!!

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  Gowin i Tabaszewski to żadna siła jak piszesz -jasnogróg- podłączyli pod Bisztygę i przy senatorze robią koło we dwójkę, w porywach 5 osób. Pozostałe koła np Krzywaczka są bardzo liczne i reprezentatywne i drugie koło w Myślenicach te jest stanowczo liczniejsze. Urbański gra w jednej drużynie ze starostom Tomalem a to on wyszedł z koła o którym piszesz. Nie było tam wtedy żadnego Gowina. Wiec co Gowin może wiedzieć o relacjach pomiędzy kołami z Myślenic. Nic tylko buduje na tym kampanię wyborczą jako zbawiciel.

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  Gowin gra na niesnaskach z przed kilku lat. Nie był wtedy w PO wiec nie wie,że topór wojenny został już dawno zakopany. Wszedł do koła jak Filip z Konopi i został w tym kole sam jako przydupas senatora. Gdy senator nie zostanie ponownie wybrany, Gowin zniknie razem z biurem i kołem.

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  Szanowny matołku
  Jestem bardzo dobrze zorientowany w sytuacji, która była w PO. Leszek jest stosunkowo świerzym jej członkiem, niemniej widziałem go na spotkaniu z Jarosławem Gowinem kilka lat temu więc nie aż tak świerzym jak sugerujesz.
  Urbański i Tomalem o ile sobie dobrze przypominam urządzili w PO spektakularny konflikt 4 lata temu? Skutkiem było utworzenie przez Tomala jego Forum.
  Teraz wspólny strach o utratę wpływów ich zjednoczył wokół Ostrowskiego, czyż to nieprawda?
  Odpowiedz uczciwie! Zarówno jeden jak i drugi są poza PO, które wystawia własne listy? Pytanie dlaczego miłość do MO okazała się być silniejsza dla Pana Urbańskiego niż lojalność wobec własnego ugrupowania na tyle, że startuje obecnie z list Partnerstwa w Samorządzie?

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  Co znaczy kilka lat temu? Kilka lat temu Gowin grał z Rokitą! Jego staż w PO jest stosunkowo nieduży, więc Leszek nie mógł kilka lat temu widzieć się z Gowinem, gdyż panowie o tym samym nazwisku stosunkowo niedawno się poznali i dochodzili do wspólnych korzeni.
  Nie rób z niego wielkiego działacza bo takim nie jest. Wszedł do PO rzutem na taśmę i od razu wystawił swoją kandydaturę. Nie zna ani historii ani logiki koł myślenickich. Jedynie z opowiadań.

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  I wracając jeszcze do twojego pytania. Również z swojej listy startuje Tomal. A jest starostą dzięki PO. Co juz mu jest PO i Gowin nie potrzebny?

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  Tomal przed Gowinem był zastępcą Sośnickiego a wcześniej był przewodniczącym.

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  "Co znaczy kilka lat temu? Kilka lat temu Gowin grał z Rokitą! Jego staż w PO jest stosunkowo nieduży, więc Leszek nie mógł kilka lat temu widzieć się z Gowinem, gdyż panowie o tym samym nazwisku stosunkowo niedawno się poznali i dochodzili do wspólnych korzeni."

  Spotkanie w Domu Greckim około trzech lat temu, nie pamiętam dokładnie. Na pewno kiedy jeszcze Samoobrona była u władzy bo Gowin mówił wtedy, że trzeba ją wdeptać w ziemię w wyborach. Leszek siedział w pierwszym rzędzie z Lucyną po lewej stronie a po spotkaniu wręczał Jarosławowi kwiaty.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  no i stało się... pamiętam kiedy wybory samorządowe nie były flagowane klubami, przynależnościami... szli ludzie którzy po prostu mieli pomysł i chęć zmieniać swoje otoczenie (lub ewentualnie jacyś nauczyciele). A teraz? Ten z PO ten z PiS a tu znowu jakieś LPR... Rzygać mi się już chce tą... polityką!

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  -jasnogród-wtedy w Domu Greckim Gowin /nie trzy ale dwa lata temu/nie był w PO. Zarejestrowanym członkiem PO jest dopiero od tego roku. Wcześniej był tylko sympatykiem PO.

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  Wtedy w Domu Greckim wręczał kwiaty jako Leszek G. pociotek Gowina, a PO nie była tam reprezentowana. Spotkanie miało charakter wystawowo artystyczny, nie miało nic wspólnego z polityką.

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  Zgoda, że nie był jeszcze członkiem ttm, ale co do spotkania to chyba na nim nie byłeś słonko.
  Jeśli ono nie miało charakteru politycznego a Jarosław, przez cały czas wykładał jak wdeptać w ziemię Samoobronę i odebrać PiSowi władzę, to jak muszą wyglądać spotkania wyborcze PO?
  Jeśli panowie senator Bisztyga, Cachel, Tomal, Sosin, Rzeszutko, Urbański i inni to nie byli i obecni członkowie PO to przepraszam ale chyba mieszkamy w innych miastach.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 2 lis 2010

  mnie tam nie interesuje jego polityka, oddam na niego glos tylko dlatego by pogorszyc sytuacje prezia jarka. mam dosc mocherow, obroncow krzyza i 'niewyjasnionych okolicznosci' katastrofy. braciszek zabral cala elite narodu na wiec wyborczy do katynia i bum, tak oto zasluzyl na wawel.

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  Ale większość osób była spoza PO. Jest taki zwyczaj, że jeżeli lider partii jest w pobliżu to senator powinien być na spotkaniu z nim a on zabiera ze sobą pozostałych.

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  Poza tym była z nim Lucyna jako radna miejska z listy Macieja Ostrowskiego i to z nią był Leszek, a ona nie miała nic wspólnego z PO, dopiero Leszek jak został namaszczony przez senatora na szefa koła zrobił z żony członka PO i członka zarządu za jednym razem tak żeby rodzina miała kontrolę. A żona zapisała się do koła Urbańskiego tak "znienawidzonego" i jest w nim do dzisiaj. A Leszek został wybrany przy frekwencji 5 osób razem z nim i Tabaszewskim na szefa koła tylko na prośbę senatora. Jego zastępcą jest Poradzisz, który został skutecznie odsunięty.

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  Koło w tej formie i obsadzie działa tylko na potrzeby wyborów. Po wyborach przestanie istnieć na cztery lata.

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  Rozumiem, że się domyślasz -jasnogród- czemu na cztery lata, do następnych wyborów, do następnych.

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  Gowin wystartował, choć jest bez szans by ugrać zastępcę burmistrza. Gdyby nie wystartował wybory rozstrzygnęły by się w pierwszej turze. Z jego udziałem jest szansa, że dopiero w drugiej. Leszek liczy, że poprosi go któryś z kandydatów o poparcie w drugiej turze. A wtedy Leszek zapyta; a zastępcą kto?

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  oj matołek matołek.... kampania miała być czysta a tu prawie co post to kłamstwo. Zanim coś napiszesz zweryfikuj u źródła a nie strzelaj ślepakami... bardzo Cię proszę.

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  A co nie jest prawdą? Możesz wypunktować?

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  z całym szacunkiem, Ty opowiadasz na zewnątrz o problemach rodzinnych?
  króciutko:
  Lucynka nie z własnej woli jest w drugim kole. Koło Leszka nie przestanie istnieć, lecz będzie realizować program. Gowin ma szansę wygrać, dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Wierzę, że wygra, bo jest po prostu najlepszym kandydatem (oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny).
  To co piszesz dalej to wróżenie z fusów, o ile znam Leszka to piszesz nieprawdę, ale w głowie kandydata nie siedzę, najlepiej jak Go zapytasz, zamiast insynuować. W sobotę jest świetna okazja.
  pozdrawiam i proszę, szanujmy się.

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  "Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". Nie chcę sie wymądrzać ale część cytatu pana Górskiego to "bramki są dwie", a pan Leszek Gowin to kandydat trzeci. Trzeba było odnieść sie do "Gry w ciemno", nikt by się nie czepiał...

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  ważne, żeby okazał się czarnym koniem tych zawodów :)

  Ciekawa sprawa, póki co Leszek Gowin ma najniższe notowania, ale jeżeli przejdzie do drugiej tury, to zamienia się w faworyta...

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  Ciężko startować w wyscigu jak sie jest podpięty pod wóz... ;)

  Odpowiedz
 • 3 lis 2010

  O wiele cięższy wóz będzie miał do pociągnięcia zwycięzca, więc warto wyrabiać krzepę... ;)

  Odpowiedz
 • 4 lis 2010

  ttm - wodę mącisz a pojęcia o sprawach wewnętrznych PO w Mce...
  odsyłali Cię do źródła to skorzystaj - poznasz kandydata osobiście to może przestaniesz wypisywać spiskowe teorie dziejów.
  nie da się ukryć że LG nie jest Twoim faworytem ale daj sobie na wstrzymanie

  Odpowiedz
 • PatrycjA 20 lis 2010

  Cisza wyborcza
  Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza aż do zakończenia głosowania. Prosimy o dostosowanie się do obowiązującego prawa i przepisów.

  Szczegółowe informacje: www.pkw.gov.pl

  Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 4

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”
Myślenice 29

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

Przez kilka dni pod internetową petycją o ocalenie drzew przed wycinką planowaną w ramach rewitalizacji centrum podpisało się ponad 700 mieszkańców, a kolejna grupa zdecydowała się nagłośnić sprawę, organizując pikietę pn. „Stop wycince drzew na rynku w Myślenicach” Przypomnijmy; we wrześniu mają ruszyć prace związane z rewitalizacją myślenickiego...