Raciechowice

Przewodnicząca rady i jej zastępczyni składają rezygnację. Gdzie szukać przyczyn?

Przewodnicząca rady i jej zastępczyni składają rezygnację. Gdzie szukać przyczyn?
Czerwcowe obrady sesji rady gminy w Raciechowicach.

Dzisiaj odbędzie się nadzwyczajna sesja w Raciechowicach, podczas której przewodnicząca i jej zastępczyni złożą rezygnację 

Zarówno przewodnicząca rady, Danuta Grzesik, jak i jej zastępczyni, Jolanta Łaciak, należą do klubu PiS. Również z list PiS został wybrany nowy wójt, Wacław Żarski. Czy ostatnie posunięcia radnych spowodują, że wójt może zapomnieć o większości w radzie? Przekonamy się podczas sesji nadzwyczajnej, która zaplanowana jest na dzisiaj, o godz. 11.

Pierwsze rozbieżności między gminną polityką wójta a stanowiskiem radnych, było widoczne podczas czerwcowej sesji, gdy głosowano nad wotum zaufania. Po debacie na temat przedstawionego raportu o stanie gminy, siedmiu radnych było „za” przyznaniem wotum zaufania, nikt nie był przeciwny, ale 8 radnych wstrzymało się od głosu. W związku z takim wynikiem głosowania, nie udzielono wójtowi wotum zaufania.

Gospodarz gminy mówił wówczas, że dziwi go ta postawa braku wotum zaufania i  nie spodziewał się tego. - Trudno mi, że nie mam wotum zaufania od radnych, z którymi razem szedłem do wyborów. Myślę, że każdy ma dzisiaj co przemyśleć - podsumował wówczas Wacław Żarski (PiS).

Nie tylko to głosowanie wzbudzało emocje. Rozbieżne zdanie odnośnie wykorzystania promesy na remont dróg miała wówczas przewodnicząca rady i wójt. Wacław Żarski chciał skorzystać z funduszy, natomiast Danuta Grzesik wspominała, że gmina musi zaciskać pasa.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej