Mistrzostwa Świata w Speed-ball: Zbyszek Bizoń i Wiktoria Murzyn na 4 miejscu
- 28 października 2019
Siedmioosobowa Reprezentacja Polski walczyła o najlepsze miejsca na podium podczas XXXI Mistrzostw Świata w Speed-ballu. Wśród polskiej kadry znalazł się Zbigniew Bizoń oraz Wiktoria Murzyn. Zawodnicy Speed-ball Myślenice wracają do kraju z 4 miejscem
Polska reprezentacja została wyłoniona końcem września podczas IV Mistrzostw Polski w Speed-ballu. To otworzyło najlepszym w Polsce drogę do udziału w rywalizacji międzynarodowej. Mistrzostwa Świata zostały zorganizowane przez Międzynarodową Federację Speed-balla w Montauban we Francji.
Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć.
W zawodach brały udział reprezentacje z Europy, Afryki, Azji i Ameryki Północnej.
Zbigniew Bizoń w zawodach seniorskich znalazł się tuż za podium. W grze deblowej grał w parze z Janem Włoką - zawodnikiem z województwa opolskiego. Po meczu półfinałowym z Francuzami biało-czerwoni ulokowali się tuż za podium, jako czwarta para deblowa.
Zbyszek Bizoń: Jestem zadowolony, choć wracam z niedosytem. W dwóch konkurencjach zabrakło bardzo niewiele do podium. Ale to jest sport i przyjmuję ten wynik jako motywację do kolejnych zawodów.
Sztafeta z rekordem Polski
Na czwartym miejscu znalazła się także polska sztafeta w której brał udział Zbigniew Bizoń (Speed-ball Myślenice), Wiktoria Murzyn (Speed-ball Myślenice), Mariusz Rzedzicki (Speed-ball Lublin) oraz Laura Lach (Speed-ball KRK). Polska sztafeta ustanowiła nowy rekord polski zdobywając 252 punkty. Do zwycięstwa nad Francuzami w walce o brąz zabrakło tylko 9 punktów.
W indywidualnej grze na czas Wiktoria Murzyn osiągnęła swój rekord życiowy, przebijając jednocześnie aktualny rekord Polski wynikiem 459 punktów. Kilka minut później koleżanka
z Kadry Polskiej przebiła jej wynik zdobywając 467 punktów, co ustanowiło nowy rekord Polski i zapewniło jej 3 miejsce na podium. Do brązowego medalu w indywidualnej grze na czas zabrakło Wiktorii Murzyn tylko 8 punktów.
Wiktoria Murzyn: To był mój debiut. Jestem szczęśliwa, że mogłam brać udział w międzynarodowych zawodach i zobaczyć jak wyglądają rozgrywki na światowym poziomie. Mam dużą motywacje i wiem nad czym muszę pracować w najbliższym sezonie.
Najwyższe lokaty wywalczyły juniorki zdobywając łącznie 3 brązowe medale. Na podium dwukrotnie stanęła Laura Lach za wynik w grze na czas juniorek i seniorek oraz Magdalena Matusiak za grę singlową w kategorii juniorskiej.
W rozgrywkach międzynarodowych Polskę reprezentowali zawodnicy z trzech województw. Czworo zawodników z Małopolski: Zbyszek Bizoń, Wiktoria Murzyn, Laura Lach, Martyna Dudek. Dwójka zawodników z opolskiego: Jan Włóka, Magda Matusiak. Lubelszczyznę reprezentował Mariusz Rzedzicki.
Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku. Od 2015 roku rozwija się także na ziemi myślenickiej.
Wyjazd polskiej kadry koordynowała Federacja Speed-ball Polska zrzeszająca całe speed-ballowe środowisko w naszym kraju.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.
Komentarze