Myślenice

Posiedzenie sądu w sprawie byłego prezesa MARG. Wyrok jeszcze nie zapadł

Posiedzenie sądu w sprawie byłego prezesa MARG. Wyrok jeszcze nie zapadł

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. Podczas pierwszego  posiedzenia Sąd Rejonowy w Myślenicach nie wydał wyroku

Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia” przeprowadzonego w urzędzie miasta w zakresie finansowym oraz kadrowo-płacowym. Podobne kontrole przeszły gminne spółki.

Jedną z nich jest Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego, do której w swoim marcowym wystąpieniu odnosił się nowy burmistrz.

- W związku z zarzutami, które sformułowałem, zostało skierowane do prokuratury Rejonowej w Myślenicach zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Mam nadzieję, że organy ścigania wyjaśnią zarzuty, które wynikły w czasie rozmów z członkami Rady Nadzorczej. Audyt zawiera szereg uwag dotyczących polityki prowadzenia spółki – mówił Jarosław Szlachetka.

- Daniel P. jest podejrzany o przestępstwo z art. 284 paragraf 2 kk i art. 270 par 1 kk w zw. z art. 11 par 2 kk - przywłaszczenia ustalonych kwot pieniędzy z MARG poprzez posłużenie się podrobionymi dokumentami – wyjaśnia Marta Łuczyńska, p.f. Prokuratora Rejonowego w Wadowicach.

Były prezes przyznał się do winy, a posiedzenie sądu w tej sprawie odbyło się 29 października w Sądzie Rejonowym w Myślenicach. Podejrzany nie zjawił się na posiedzeniu dotyczącym rozpoznania wniosku o dobrowolne poddanie się karze, a jego interesy reprezentował obrońca. Prokurator zaproponował karę grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody w całości na rzecz MARG. Kara ta jednak będzie modyfikowana w związku ze stanowiskiem pokrzywdzonego.

Podczas pierwszego posiedzenia Sąd nie wydał wyroku, ale wyznaczył termin kolejnego posiedzenia.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • 6 lis 2019

  gdyby nie zmiana burmistrza to dalej by dziobali

  12 2 Odpowiedz
 • 6 lis 2019

  Jego mentor tez powinien za to odpowiedzieć

  12 1 Odpowiedz
 • OKOKI 6 lis 2019

  Nakradł kilkadziesiąt tysięcy a i tak się wywinie .Tak w Polsce działają sądy. Jak kraść to to tysiące ,miliony i się jest bezkarnym. Pogrożą palcem i taka sprawiedliwość.

  12 1 Odpowiedz
  • mirek@ 15 lis 2019

   Plules mówisz że plules wycierasz co poplute ale tak trochę rękawem i idziesz dalej. A co to sprawy to chyba pierwszy taki przypadek w naszym urzędzie

   1 Odpowiedz

Zobacz więcej