Myślenice

Parkują na zakazie i do tego na chodniku? Mirosław Fita: „Postawmy tam paliki”

Parkują na zakazie i do tego na chodniku? Mirosław Fita: „Postawmy tam paliki”
Kierowcy nagminnie ignorują zakaz zatrzymywania i postoju przy ul. Szpitalnej. Radni Mirosław Fita proponuje, aby postawić tu paliki. Fot. Piotr Jagniewski

Zakaz zatrzymywania i postoju przy ul. Szpitalnej jest nagminnie łamany przez mieszkańców, którzy parkują na chodniku. Od stycznia stanie tu parkomat, a przy chodniku radny Mirosław Fita proponuje wstawienie palików

Zdaniem funkcjonariuszy z myślenickiej drogówki od lat do najczęściej popełnianych przez kierowców przewinień do których dochodzi na ulicach Myślenic jest niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Najczęściej ignorujemy znak zatrzymywania i postoju, zostawiamy samochody w miejscach niedozwolonych kompletnie zapominając o przepisie mówiącym, ze przy parkowaniu na chodnikach należy zostawić 1,5 m. przestrzeni dla pieszych.

Taka sytuacja od lat ma miejsce przy ul. Szpitalnej. Tu kierowcy, którzy nie znajdują miejsca na parkingu po lewej stronie jezdni, wjeżdżają na chodnik nie zważając na zakaz parkowania. Co ciekawe policja i straż miejska nie egzekwuje tego zakazu, a więc mieszkańcy udają, że go nie widzą. 

Słupki co metr na Szpitalnej?

 

Ten temat poruszany był podczas sesji rady miasta, kiedy radni podjęli decyzję o postawieniu na tej ulicy parkomatów. W ramach „porządkowania ruchu samochodowego w centrum miasta” radni dyskutowali o tym jaka forma pobierania opłat będzie odpowiednia, a radny Mirosław Fita (PiS) zaproponował postawienie przy chodniku palików uniemożliwiających parkowanie.

Mirosław Fita (PiS): Jeżeli służby nie dają radę egzekwować przepisów prawa przy ul. Szpitalnej, to sugeruję aby co metr ustawić paliki, jak przy budynku starostwa powiatowego przy ul. Reja. Wiele matek jadących z dziećmi do szpitala, nie może się tam zmieścić z wózkiem.

Takie rozwiązanie funkcjonuje przy siedzibie starostwa i skutecznie uniemożliwia parkowanie w tym miejscu. Czy sprawdzi się przy ul. Szpitalnej?

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 8 gru 2019

  Paliki jak najbardziej , policja wielu krotnie sprawdza to miejsca ci widziałem osobiście lecz to walka bezskuteczna gdyż kierowcy cały czas stoją .. zresztą sami pisaliście że jak nakładają mandaty to źle bo mają być dla ludzi to Panie rady tę cye pokory. Słupki już dawno powinny być w tym miejscu i problem zniknie z korzyścią dla wszystkich

  11 9 Odpowiedz
 • rxtx@poczta.fm 8 gru 2019

  Wszystko OK. Ale może równocześnie Pan radny zadba o to, żeby można zostawić auto gdzieś w pobliżu szpitala. Może warto pomyśleć o tych, którzy mają swoich bliskich w szpitalu i czasami , zwyczajnie mogą mieć wyłączone myślenie, bo ważniejsza jest troska o tych bliskich....?

  Ja tam dziękuję Straży Miejskiej za wyrozumiałość i nie wyobrażam sobie, że ktoś jeszcze teraz zechce wyciągać jakieś konsekwencje za ich " niedbałość". To już było by nie ludzkie.

  Słupki są ok, bo wykluczą parkowanie na chodniku utrudniające przechodzenie pieszych, ale jednocześnie trzeba zadbać aby kierowcy mieli gdzie zostawić samochody. I co jak co ale akurat w tym miejscu to miasto mogłoby zrezygnować z pobierania opłat...

  20 4 Odpowiedz
  • mknp@o2.pl 8 gru 2019

   Zrezygnować i zadbać o to aby były miejsca parkingowe? Przecież te opłaty są właśnie po to, żeby były miejsca parkingowe dla pacjentów i osób odwiedzających. Według mnie nie jest to tam potrzebne, zawsze gdy potrzebowałem, to znalazłem tam miejsce parkingowe.

   Co do Twojego pierwszego akapitu, jeśli masz wyłączone myślenie, to w ogóle nie wsiadaj za kierownicę, bo jeszcze kogoś zabijesz. Jeśli jesteś w takim stanie, że zapominasz o podstawowych zasadach ruchu drogowego, np dotyczących parkowania, to jeździj busami albo taksówkami, bo oznacza to, że nie jesteś w stanie prowadzić samochodu.

   8 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2019

  Panie radny,
  Sam zostawia Pan auto na osiedlu Tysiąclecia I, często na cały dzień i blokuje mieszkańcom miejsce. Może warto pomyśleć o nowych parkingach w mieście? Na razie zabiera się tylko stare miejsca parkingowe nie dając nic w zamian. Od stycznia czekają nas Podwyżki śmieci i podatki, za którymi Pan głosował a tyle bylo żalu do poprzedników i obietnic przedwyborczych. Co z ceną wody?która wciąż jest jedną z najdroższych w Polce?

  27 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2019

  nie pamieta wól jak cieleciem był

  12 1 Odpowiedz
 • 10 gru 2019

  Teren wokół Szpitala Powiatowego powinien być dostępny dla wielu tych, co przywożą chorych do szpitala i tych co ich odwiedzają. (Nie wiem czy radny Fita wie, że są też tacy, co nie są przywożeni przez Pogotowie} Stawiaj więc Pan dla nich paliki. Żyjesz Pan w alternatywnej rzeczywistości. Komfortowym jest przyjazd z innej miejscowości, zaparkowanie na osiedlu i odizolowanie się od realnego świata. I pobyt w kanciapie.

  10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Jak przechowywać opony poza sezonem?
Lifestyle 0

Jak przechowywać opony poza sezonem?

Przechowywanie opon to często nie poruszana, za to bardzo ważna kwestia dla jak najdłuższego utrzymania ich w dobrej kondycji. Jeżeli chcemy długo i bezawaryj...