Myślenice

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Fot. Piotr Jagniewski

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży

Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Jak się okazuje to dopiero początek, bo jak zwraca uwagę opozycja – takie działanie zamiast do rozwiązania problemu, może doprowadzić do jego przeniesienia w inne części miasta.

W mieście robi się ciasno, rośnie liczba samochodów, a kierowcy zaczynają wykorzystywać każdy skrawek wolnej przestrzeni, aby zostawić tam swoje auto. Problem z deficytem miejsc parkingowych w Myślenicach istnieje od dawna, a pierwszą mapę parkujących niezgodnie z przepisami, wspólnie z mieszkańcami tworzyliśmy jeszcze w 2010 roku.

Lata mijają, a problem narasta. Fantazja kierowców nie zna granic, a w śledzeniu absurdów związanych z pozostawianiem samochodów na drogach wyspecjalizowali się Mistrzowie Parkowania Myślenice, którzy dokumentują zjawisko nieprawidłowego parkowania.

 

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej

W uzasadnieniu do uchwały o wprowadzeniu opłat na ul. Szpitalnej czytamy, że ta droga „charakteryzuje się deficytem miejsc postojowych, a dzięki nowym rozwiązaniom zostanie zlikwidowany problem uciążliwego i długotrwałego parkowania samochodów”. Nie wszyscy radni podzielają ten pogląd, zwracając uwagę na to, że płatności dokonuje się z góry, a odwiedzając szpital, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć ile czasu tam spędzimy.

Kolejna kwestia dotyczy przerzucania problemu na inne dzielnice. - Wprowadzając płatne miejsca parkingowe w tym miejscu nie dajemy alternatywy w postaci nowych, bezpłatnych miejsc, co doprowadzi do tego, że mieszkańcy będą zostawiać samochody na sąsiednich ulicach - zwraca uwagę Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów).

Szpitalna to jedna z najbardziej obleganych ulic na terenie miasta, gdzie znalezienie wolnego miejsca często graniczy tutaj z cudem. Bezwzględnie wykorzystują to pacjenci szpitala, którzy nieustannie parkują na chodniku, ingnorując stojący tam znak zakazu zatrzymywania i postoju. Zarówno policja jak i straż miejska od lat mają problem z egzekwowaniem przepisów w tym miejscu.

To tutaj znajduje się szpital, przychodnie, apteki, sklepy, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Liceum Ogólnokształcące. Jak się okazuje, wiele ze stojących tu całymi dniami samochodów należy właśnie do uczniów. Gmina stara się zwiększyć rotację stojących tu samochodów poprzez wprowadzenie opłat. Nie wszyscy jednak uważają takie rozwiązanie za odpowiednie.

Kamil Ostrowski (KW MO): Rozumiem, że powstanie strefy w tym miejscu ma usystematyzować miejsca parkingowe i zapobiec postojom długotrwałym m.in. przez uczniów, jednak taka forma ponoru opłat w tym miejscu nie jest ludzka.

Do szpitala przyjeżdżają osoby, które niejednokrotnie znajdują się w sytuacjach tragicznych i dramatycznych. Dzisiejszy pobór jest czytelny i jasny, ale wymaga zapłaty z góry, a odwiedzający szpital nie zawsze są w stanie przewidzieć ile czasu przyjdzie im spędzić np. w poczekalni.

Radny Ostrowski sugeruje również postawienie w tym miejscu parkingowego, tak jak ma to miejsce na sąsiednim parkingu przy ul. Żwirku i Wigury. Te argumenty nie przekonują wiceburmistrza, który uważa, że parkomaty to sprawdzone rozwiązanie.

Wiceburmistrz Mateusz Suder (PiS): Osoba chora w szpitalu zawsze może skorzystać z aplikacji mobilnej. Wprowadzenie takiego samego systemu jak w Śródmieściu, doskonale uporządkuje sytuację, zwłaszcza z samochodami zostawianymi tam przez uczniów, czy pracowników z różnych zakładów pracy.

Ponadto zwiększy rotację i pozwoli w sprawny i szybki sposób zaparkować np. w przypadku chęci skorzystania z apteki. Przez brak rotacji w miejscach parkingowych, kierowcy często parkują na chodniku i na zakazie – twierdzi.

Jego argumentacje podziela burmistrz Jarosłąw Szlachetka, który uważa, że wprowadzenia parkingowych niepotrzebnie zwiększy koszty obsługi strefy. Co więcej uważa, że parkingowi to rozwiązanie z którego przez lata korzystała gmina i jest ono nieskuteczne.

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS): Należy się zastanowić nad tym, czy chcemy rozwiązać ten problem, czy go spotęgować, jak zrobili to radni poprzedniej kadencji na ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. W moim przekonaniu to rozwiązanie kompletnie się nie sprawdziło. Proszę nie wmawiać, że nieludzkim jest traktowanie pacjentów szpitala powiatowego, bo ci którzy potrzebują wjechać nagle do lekarza, mogą wjechać bezpośrednio na teren szpitala.

Zdaje sobie sprawę z tego, że nie są to popularne decyzje. Miasto do wiosny tego roku kompletnie sobie nie radziło z uporządkowaniem parkowania na jego terenie, a my dzisiaj porządkujemy sprawy, które powinny być wykonane już dawno.

Próbujemy uporządkować miasto. W zdecydowanej większości przypadków mamy do czynienia z rozgraniczeniem ulic na gminne i powiatowe. Na drogach należących do powiatu jest przysłowiowy Bangladesz. Trzeba to uporządkować doprowadzając do tego, aby zwiększyć rotację miejsc, tak jak to zrobiliśmy w Śródmieściu. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć tam miejsce parkingowe.

Jestem przekonany, że tak samo będzie na ul. Szpitalnej, gdzie będziemy płacić za rzeczywisty czas spędzony w tym miejscu. Nie pozwolę na to, żebyśmy cofali się do czasów przeszłych i stawiali na drogach parkingowych. Nie wyrządzamy nikomu krzywdy, podobne strefy funkcjonują przy szpitalach w innych miastach takich jak Kraków, Wieliczka, czy Sucha Beskidzka.

Brak alternatywy

Natomiast Grażyna Ambroży (KW Bez Układów) zwraca uwagę na inne zjawisko. Jak przekonuje; wprowadzenie opłat przy ul. Szpitalnej może doprowadzić do kilku komplikacji. Jeżeli mieszkańcy wystąpią o abonament miesięcznym, mogą bardzo szybko zapełnić te miejsca. Ponadto, zostawiający na dłuższy czas samochody w tym miejscu – wspomniani uczniowie i pracownicy, będą parkować w sąsiednich ulicach. Dodatkowo parkometrach nie można płacić kartą, wyłącznie zbliżeniowo lub przez aplikację.

Grażyna Ambroży (KW Bez Układów): Wprowadzamy kolejne płatne strefy parkowania, ale nie dajemy alternatywy. Dzisiaj koło szpitala mamy część ulicy z bezpłatnym parkingu i część płatna. W Śródmieściu mamy płatne parkingi, ale alternatywą dla nich jest parking przy Muzeum Niepodległości. Przy szpitalu nie zwiększamy liczby miejsc parkingowych.

Ostatecznie radni wprowadzili w tym miejscu opłaty przy 13 głosach „ZA”: Czesław Bisztyga (niezrzeszony), Józef Błachut (KW MO), Jerzy Cachel (KW MO), Halina Dyląg (PiS), Mirosław Fita, Wojciech Gablankowski, Andrzej Grzybek (PiS), Małgorzata Jaśkowiec (PiS), Izabela Kutrzeba (niezrzeszona), Piotr Motyka (PiS), Bogusław Stankiewicz (PiS), Wacław Szczotkowski (PiS), Stanisław Topa (PiS), 5 „PRZECIW”: Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów), Wojciech Malinowski (KWW BU), Kamil Ostrowski (KW MO), Bogusław Podmokły (KW MO), Tomasz Wójtowicz (KW MO) i 3 „WSTRZYMUJĄCYMI SIĘ”: Eleonora Lejda-Kuklewicz (KW MO), Jan Podmokły (KW MO), Czesław Wierzba(PiS).

Mieszkańcy protestują, decyzja odroczona

Po publikacji tekstu i planach radnych na wprowadzenie płatnych stref w obszarze ulic Szpitalnej, Armii Krajowej, Generała Maczka i Okulickiego na miasto-info.pl  na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW Macieja Ostrowskiego) mieszkańcy ulicy Armii Krajowej napisali protest w którym jasno podkreślają swój sprzeciw wobec wprowadzania parkomatów w tym miejscu.

Mieszkańcy i właściciele posesji przy ul. Armii Krajowej: Nie zgadzamy się na pobieranie opłat za parkowanie w żadnej formie od mieszkańców ul. Armii Krajowej. Nikt nie uprzedził nas o wyżej wymienionych planach, a także nie konsultował z nami tych propozycji. Zdziwieni też jesteśmy, ze na okolicznych ulicach np. Rzemieślniczej, Słonecznej i Reja nie ma takich planów, stąd też czujemy się pokrzywdzeni.

Mieszkamy w tym samym mieście, a w tym przypadku bylibyśmy dyskryminowani. Chcemy zwrócić uwagę, że dotychczas porządkowaliśmy teren przed naszymi posesjami (zamiatania, odśnieżanie) więc pobieranie od nas opłat za parkowanie byłoby nieuczciwe.

Większość z nas dodatkowo odstąpiła miastu bezpłatnie część gruntu swoich posesji na ciągi pieszo-jezdne, co też powinno zostać uwzględnione podczas głosowania nad projektem tej uchwały.

Oczekujemy, że radni miasta i gminy Myślenice podczas głosowania uwzględnią nasze potrzeby, pamiętając, że zostali wybrani przez nas - mieszkańców tego miasta. Prosimy o odczytanie naszego protestu na sesji rady miasta w dniu 25 listopada 2019."

Radni wstrzymali się z podjęciem decyzji w sprawie ulic Okulickiego, gen. Maczka i Armii Krajowej. Projekt uchwały zdjęto z porządku obrad i będzie on ponownie konsultowany na komisjach. - Zastanowimy się, czy nie ma lepszego rozwiązania – podczas sesji mówił burmistrz.

Jarosław Szlachetka jednocześnie zapewnia, że „to nie jest tak, że burmistrz nie podejmuje działań mających na celu zwiększenie ilości miejsc parkingowych w mieście Myślenice lub zapomniał o kolejnej obietnicy wyborczej, jak uporządkowanie ruchu samochodów w centrum miasta”. Informował, że starał się o utworzenie miejsc parkingowych pod estakadą przy ul. Słowackiego, gdzie w ubiegłym roku powstał parking „park and ride” oraz, że kolejne miejsca parkingowe powstaną wzdłuż ulicy Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia.

Jak według Was powinno się rozwiązać problem braku miejsc parkingowych w Myślenicach?

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  7 gru 2019

  trza nazbierac za nasze podatki ulice remontowane a te darmozjady chca z nas wydoic jak najwiecej !!!!!!!

  22 7 Odpowiedz
  • 10 gru 2019

   Przytoczę wypowiedź pana wiceburmistrza "Osoba chora w szpitalu może skorzystać z aplikacji mobilnej..." Panie wiceburmistrzu, Pacjenci nie są tak oświeceni jak pan. W większości są to ludzie, którzy niekoniecznie mieli komórkę w rękach.Mam prośbę: niech pan zejdzie na ziemię.Czas wyrosnąć z gier komputerowych.Nie wiem czy pan wie, że jest pan wiceburmistrzem ?

   5 1 Odpowiedz
 • 7 gru 2019

  Panie wiceburmistrzu..."zawsze może skorzystać z aplikacji mobilnej...". Człowieku osoby starsze ledwo radzą sobie z wykręceniem numeru na komórce. Idziesz do lekarza wydaję się, że godzina i załatwi się sprawe< a potem okazuje się, że się siedzi pół dnia. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wprowadźcie jeszcze płatne krzesła w poczekalniach w szpitalu - więcej kasy będzie do budżetu.

  70 5 Odpowiedz
  • 7 gru 2019

   To samo chciałem napisać.Suder zajmij sie ty odzyskaniem Raby dla ogółu wędkarzy ,a nie sprawami o których ni mosz pojęcia.

   37 6 Odpowiedz
   • 7 gru 2019

    Magistrat niech teraz zorganizuje kurs obsługi aplikacji mobilnej dla schorowanych osób starszych.Wykładowcą niech zostanie Suder.Bezpłatnie !

    43 1 Odpowiedz
    • 14 gru 2019

     Kiernozie, popieram.Chciałabym zobaczyć Pana Sudra jako wykładowcę no i jego pomagiera Pitalę.

     3 Odpowiedz
  • 7 gru 2019

   Czyli podążając Twoim tokiem rozumowania za kuriozalny czas oczekiwania na wizytę lekarską ma odpowiadać magistrat który chce wprowadzić parkometry? To są chyba jakieś żarty?!!! To może niech szpital płaci za wydłużony czas parkowania z powodu opieszałości lekarzy, albo jeszcze lepiej - niech płaci powiat skoro nie ma kontroli nad usprawnieniem obsługi pacjenta/wyborcy. Niech lekarz po wizycie przybije pieczątkę treści:
   "Za parkowanie do lekarza płaci Powiat" i sprawa załątwiona. I wilk syty i owca cała....

   8 30 Odpowiedz
   • 10 gru 2019

    Przyjacielu,niestety taka jest rzeczywistość. Idziesz do lekarza, jeżeli jesteś szczęśliwcem i dostaniesz się do niego, to raczej nie myślisz o parkingu, tylko o swoim zdrowiu. Zdzieranie po 50 zł za przekroczenie czasu parowania jest gwałtem na suwerenie. Jeżeli suweren to akceptuje, to znaczy, że wszystko jest w porządku.

    3 1 Odpowiedz
 • Zofia 7 gru 2019

  wszedzie wprowadzaja platne parkinig a zadnych nowych miejsc bezplatnych nie zrobia, tylko nas lupia na kazdym kroku

  27 5 Odpowiedz
 • 7 gru 2019

  podam przykład Dobczyc - są nowe parkingi blisko rynku ( w tym roku wybudowane - chyba na około 160 miejsc) nie ma żadnych stref płatnego parkowania choć w samym centrum też ciężko zaparkować.

  24 1 Odpowiedz
 • 7 gru 2019

  "Na drogach należących do powiatu jest przysłowiowy Bangladesz."
  A co z drogą gminną Średniawskiego? I innymi gminnymi. Też Bangladesz?

  16 1 Odpowiedz
 • Tolo 7 gru 2019

  Najpierw zadłużyć miasto do granic absurdu,potem łupić opłaty za wszystko co tylko się da.Niedługo będziemy mieć jako mieszkańcy pewnie opłatę klimatyczną bo skądś kasę trza brać... :( !!!

  24 1 Odpowiedz
 • 7 gru 2019

  Nic tylko zwalać na powiat i poprzednią ekipę w magistracie. Za to Ci ja płacę?

  20 3 Odpowiedz
 • 7 gru 2019

  Ok, rozumiem, że jest problem z zatłoczonym miastem. Tylko czy nie należało by rozpocząć dyskusji od utworzenia komunikacji miejskiej, której nie ma? Lub komunikacji Myślenice- Kraków, Myślenice- sąsiednie miejscowość, która leży i kwiczy? Kto miał "nieprzyjemność" jechania busem lub ustalenia kiedy jedzie, ten wie o czym mówię. Tak to wymaga pracy, to nie jest proste. A parkometry? No pewnie będą nieuchronne takie czasy. Ale może warto było by coś zrobić dla mieszkańców, bo wprowadzić opłaty tu czy tam, to akurat jest najprostsze.

  25 2 Odpowiedz
 • 7 gru 2019

  Jak bardzo się ciesze, że już nie mieszkam w tej wsi Myślenice, szumnie nazywanej miastem. W pewien grudniowy piątek jechałem sobie od ronda ulicą Jordana do ronda przy Starostwie 30 minut!!! Dramat

  12 8 Odpowiedz
 • 7 gru 2019

  Pan Burmistrz zaczyna łupić kasę- karma wraca 4 lata szybko miną, a ludzie krzywdy długo pamiętają. Kochani Radni czas zająć się siecią komunikacji na terenie gminy, połączeniami, żeby Ci ludzie którzy pracują, uczą się, jadą do lekarza mieli czym dojechać skoro nie ma możliwości parkowania. Czy któryś z radnych miał kiedyś małe dziecko na oddziale i był jego jedynym opiekunem gdzie taka osoba ma zostawić samochód, gdzie zostawi osoba która jest zdana sama na siebie jadąc na SOR i okazuje się, że musi zostać kilka dni w szpitalu. Pomysł z parkometrami na ulicy Szpitalnej to egoistyczne, krótkowzroczne żerowanie na krzywdzi ludzkiej. Przebywałam w szpitalach w Krakowie i zawsze mogłam zaparkować owszem płatne ale za czas faktycznego postoju a taki dają bramki i pobranie biletu albo parkingowy.

  27 2 Odpowiedz
  • 8 gru 2019

   Pewnie, lepiej jak dotychczas! Jeździć w kółko ogólniaka bo od rana wszystkie miejsca parkingowe zajęte przez mistrzów którzy jadą do roboty a tam zostawiają swoje piękne wozy!! Na dekadzie to samo bylo, człowiek nie mógł nawet na zakupy skoczyć bo pół parkingu od rana zawalone a żywej duszy w okolo.

   12 2 Odpowiedz
  • 8 gru 2019

   Zawsze możesz zaparkować na parkingu należącym do szpitala, tam miły Pan Cię skasuje za tyle ile będziesz przebywać w szpitalu przeciez!!

   10 5 Odpowiedz
   • 8 gru 2019

    Widocznie brak orientacji o sytuacji, tam też brak miejsc pomimo, że płatny. Nie widzę problemu żeby na takich zasadach było parkowanie na ulicy Szpitalnej i za taką samą opłatą.

    5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2019

  złodzieje !!!!!!!!!!

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2019

  wyjdzmy wreszcie na ulice bo obiecuja nam wiecznie góry a grabia nas z karzdej strony odpowiedzcie na pytanie w kolejnych komentarzach czy jakis polityk odpowiedział prawnie przed sądem prawnie i był skazany ??? za swoje decyzje -nie nigdy tak nie bylo i dlatego robia z nas niewolnikow

  12 4 Odpowiedz
 • 8 gru 2019

  Pan Burmistrz zaczyna łupić kasę- karma wraca 4 lata szybko miną, a ludzie krzywdy długo pamiętają.

  2 lata rządów obecnego burmistrza mijają. Efekt - wszyscy widzimy. Możemy sobie życzyć na święta kolejnego braku wotum zaufania dla burmistrza przez radę miasta :-) W efekcie mogą odbyć się kolejne wybory na burmistrza. Obyśmy tym razem dobrze wybrali....

  21 2 Odpowiedz
 • 8 gru 2019

  Pewnie niech całe Mc zastawia parkomatami...
  Za niedługo wjazd do miasta będzie płatny co za chory kraj..
  Zamiast stawiać nowe miejsca to nie trzeba te miejsca co są zrobić płatne i żeby się kasa zgadzała a potem wydawać ja na durne posiedzenia rady za co powinna iść do więzienia za marnowanie publicznych pieniędzy i za łamanie konstytucji https://miasto-info.pl/myslenice/25318,radni-powierzyli-dalsze-dzieje-i-losy-miasta-i-gminy-opiece-matce-boskiej-myslenickiej.html
  I po za tym czemu poszło z kasy miasta za remont chodnika przy kościele a nie z kościoła?

  14 8 Odpowiedz
 • 8 gru 2019

  Przecież to było do przewidzenia... że jak już powstaną parkomaty to z czasem rozwinie się ta strefa po całych Myślenicach.... zaraz wszystkie uliczki wokoło sądu jagielońska batorego Broniewskiego itd... ale to z mysla O nas by było i żyło się lepiej

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2019

  przypominam władnym że drogi sa za nasze podatki wybudowane !!!!!! i nikt nie ma prawa czerpać korzyści z naszego dobra !!!!!!

  10 6 Odpowiedz
 • 8 gru 2019

  Ale jak jedziecie do Krakówka to nke placzecie na Majchrowskiego, ze co uliczka to parkomat?!

  17 9 Odpowiedz
 • 8 gru 2019

  Bardzo dobry pomysł z tymi parkometrami w tym miejscu, jednak od siebie dodałbym, że zamiast planowanego ustawienia słupków uniemożliwiających parkowanie na chodniku na Szpitalnej po prawej stronie, lepiej ustalić miejsca postojowe na jezdni wzdłuż tego chodnika, równolegle do drogi. Ulica Słoneczna na tym odcinku jest jednokierunkowa i na tyle szeroka, że da się to bez problemu zmieścić, a będzie to jakieś 15-20 dodatkowych miejsc postojowych.

  Nie rozumiem głosów osób, które są przeciwne parkometrom w tym miejscu. Polecam im wybrać się jutro w to miejsce o godzinie 6:00 (już o tej godzinie będzie zajęte jakieś 25% miejsc - głównie przez mieszkańców) i liczyć przez cały dzień kto i na jak długo tam parkuje. Wyniki będą mniej więcej takie: 30% uczniowie z LO, 25% pracownicy LO, szpitala, aptek i pobliskich firm, 25% wcześniej wspomniani mieszkańcy i 25% osoby idące do apteki/szpitala. Oznacza to, że 3/4 miejsc jest zajętych przez cały dzień, więc nie dziwmy się, że nie ma gdzie zaparkować. Po wprowadzeniu opłat zwolni się przynajmniej połowa miejsc, bo osobom zostawiającym tam auto na cały dzień nie będzie się opłacało płacić kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych za postój codziennie.

  Niektórzy nadal nie rozumieją, że nie każdy musi się poruszać samochodem pod "same drzwi". Jeśli kogoś nie stać na wydanie 10zł na parking, gdy jest się u lekarza, to niech zaparkuje dalej - Myślenice to nie Kraków, gdzie strefa obejmuje cała miasto. Uwaga, wymieniam miejsca w obrębie maksymalnie 800 metrów od wejścia na teren szpitala (jakieś 8-10 minut spacerem), gdzie postój od 1 stycznia nadal będzie bezpłatny: ul. Szpitalna od skrzyżowania z ul. Reymonta, ul. Reymonta, ul. Mickiewicza, ul. Żwirki i Wigury, ul. Jagiellońska, ul. Boczna, ul. Senatorska, ul. Stefana Batorego, ul. Ludwika Broniewskiego, ul, Ludwika Solskiego, ul. Słoneczna, ul. Piłsudzkiego, ul. Matejki, ul. Jana Długosza, ul. Władysława Orkana, ul. Mikołaja Kopernika, ul. Niepodległości, ul. Ignacego Daszyńskiego, ul. Galla Anonima. Nie liczyłem dokładnie, ale obstawiam, że łącznie na tych ulicach jest 150-200 miejsc postojowych, może nawet więcej.

  Jeśli nie umiesz obsługiwać aplikacji mobilnej lub po prostu nie stać Cię na wydanie 9,20zł na opłacenie czterech godzin postoju na ulicy Szpitalnej - zaparkuj na jednej z tych ulic, masz wybór! Twój koszt alternatywny to 8-10 minutowy spacer, nic więcej!

  13 17 Odpowiedz
 • 8 gru 2019

  Uzupełniając wypowiedź, kutq. Na terenie samego szpitala jest sporo miejsca na nowe miejsca parkingowe. Nie widzę powodów dlaczego osoby odwiedzające szpital, mają uprzykrzać życie mieszkańcom Myślenic.
  Pozostaje, kwestia uczniów LO.
  Klasy są przeładowane i jest ich za dużo, wiec może należy zmniejszyć ilość uczniów.
  To by rozwiązało te wędrówki przez ul. Piłsudskiego i dało by dodatkowe miejsca parkingowe.

  3 7 Odpowiedz
  • 8 gru 2019

   I co jak nastawiaja tych parkomatow wszędzie to co codziennie se plac conamniek 9zl weź się chłopie walnij w łeb albo zacznij płacić za wszystkich jak jesteś taki za tym

   6 Odpowiedz
   • 8 gru 2019

    Jak napisał kutq, nie stać cię to zap... z buta.
    Jeżeli masz inny pomysł na rozwiązanie, to pisz.
    Za wygodę się płaci, szkoła i szpital generują potężny ruch samochodowy w tym miejscu. Racjonalnie jest przeniesienie szkoły lub szpitala na obrzeże miasta.
    90% uczniów to mieszkańcy Myślenic, wiec im to wsio rybka.
    Część szpitala (albo nawet całość) też można przenieść.
    I tak, spora większość jeździ do Telefoniki lub Krakowa.

    5 4 Odpowiedz
 • 8 gru 2019

  Kilka uwag, co do parkowania pod estakadą, to trzeba zauważyć, że tam częściej parkują mieszkańcy okolicznych gmin, niż sami Myśleniczanie, a miejsc i tak jest zbyt mało, zwłasza, że niektórzy zwęszyli interes i urządzają wzdłuż zjazdu z zakopianki prywatny komis samochodowy i blokują miejsca do tego nie przeznaczone. Co do ulicy Szpitalnej...terenów wokół szpitala jest dosyć, sztuka ich tylko ładnego i funkcjonalnego zagospodarowania na parkingi. Sama chętnie zaparkuję na przyzwoitym parkingu szpitalnym zamiast miotać się w poszukiwaniu innego wolnego miejsca, ale pod jednym warunkiem, że to nie będzie jakaś chora opłata tylko np.1.5 -2.0 zł za 1h i dochód z parkingu nie bedzie lądował w czyjejś prywatnej kieszeni tylko np. będzie dodatkowo wspomagał miejscowy szpital, hm...to wtedy mogę być za

  14 Odpowiedz
  • 8 gru 2019

   A czy pozostali mieszkańcy gminy Myślenice nie płacą podatków? Czy Myślenice są tylko dla zamieszkujących? To może ogrodzić Myślenice jak folwark :)
   i już na wjeździe pobierać opłaty, za przejazd, parking, oddychanie powietrzem, zużycie chodnika i nawierzchni asfaltowej. Taki jest urok statusu miasta, że nie jest tylko ich

   5 3 Odpowiedz
   • 8 gru 2019

    Na wsiach to tak właśnie myślą, przyjadę zaparkuje na cały dzień bo przecież mi wolno a w domu siedzą później róży obiedzie w niedzielę i narzekają że miejsca w tych Myślenicach w ogóle nie ma ;)

    5 7 Odpowiedz
    • 8 gru 2019

     No, coś w tym jest. Robiłem zakupy w markecie w miejscowości Tokarnia.
     Po, mimo praktycznie pustego parkingu "lokalsi" parkowali tak blisko wejścia, że ledwie się dało przejść. I nikomu to nie przeszkadzało ?
     To jest inny stan umysłu.

     2 2 Odpowiedz
   • 10 gru 2019

    Już to widzę, jak mieszkaniec Myślenic idzie spod eskapady do Galerii :) jak się im nie chcę iść z bocznych uliczek, które są wolne :) Parkin nie zrobiła gmina po pierwsze, więc co to za problem, że ktoś spoza gminy parkuje :)

    3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2019

  dzis mowili w mediach ze ceny parkowania w miastach ida do gory bo trzeba z kaś pokryc cene pradu w 2020 roku !!!!!!!!!!!!!tak wiec podwyzki sami robia a koszty poniosa kierowcy !!!!! niech urzednicy zrzekna sie swoich pensji a głównie nagród !!!!!!!!!!!

  6 3 Odpowiedz
 • 8 gru 2019

  Udaj się do lekarza, im szybciej tym lepiej. Jeszcze w tym roku nie zapłacisz za parkowanie na Szpitalnej...
  Ale to jest uleczalne.

  5 3 Odpowiedz
 • 10 gru 2019

  Zrobił bym to prościej.
  Całe Myślenice strefą płatnego parkowania, pierwsze piętnaście minut gratis.
  Kierowca wypisuje na kartce godzinę opuszczenia pojazdu i zostawia za szybą, niezgodność traktowana jest mandatem jak za nieopłacony parking. (mogą biegać co 15 minut i poprawiać- to dla "sportowców" było by dopuszczalne)
  Pozostali, kupują bilet dobowy za 10 zł, z zakreśleniem na bilecie iksem -dnia, lub w parkomacie.
  Dla mieszkańców parkujących na ulicach abonament miesięczny np. za 50 zł. (bo niby czemu jedni maja korzystać z druk publicznych na które wszyscy łożymy)

  2 1 Odpowiedz
  • 10 gru 2019

   Chodzi oczywiście o korzystanie z dróg jako garaży (nie o drukowanie)

   1 Odpowiedz
 • 6 mar

  Od ul, Mickiewicza za oddziałem bodaj pulmonologi jest całkiem sporo miejsca można by tam zrobić parking

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej