Alarmujecie

Myślenice: Kolejna wycinka drzew na ul. Słowackiego

Myślenice: Kolejna wycinka drzew na ul. Słowackiego
Fot. facebook/Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach

Po wstrzymanej niedawno wycince, tym razem drzewa padają bliżej sygnalizacji świetlnej

Jak na facebooku alarmuje ruch "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach", od rana padają drzewa przy ul. Słowackiego. Tym razem wycinka odbywa się wzdłuż koryta Bysinki w kierunku sygnalizacji świetlnej, gdzie Słowackiego krzyżuje się z Zakopianką.

„Obiecywali państwo wstrzymanie wycinki, a tymczasem zaczyna się ona ponowie! Czy znowu wycinka odbywa się na podstawie błędnych decyzji urzędniczych? Sprawdzimy to” – deklarują przedstawiciele Stop wycince drzew.

W swoim poście nawiązują do wstrzymanej niedawno wycinki, która miała miejsce w sobotę 7 grudnia w pasie zieleni przy ul. Słowackiego pomiędzy mostami w ul. Mickiewicza i Piłsudskiego.

Po interwencji mieszkańców i reakcji mediów wycinka została wstrzymana. Działania uruchomiły lawinę niepochlebnych opinii, jakie mieszkańcy wyrażali w mediach społecznościowych i elektronicznych. Co więcej ruch „Stop wycince” poddał analizie decyzje i pisma krążące między urzędami dopatrując się w nich wielu nieścisłości.

W komentarzach pod artykułami dotyczącymi wycinki piszecie, że nie czujecie się odpowiednio informowani przez urzędników o ich poczynaniach.

Powiązane tematy

Komentarze (35)

 • 17 gru 2019

  No tej wycinki akurat nie ogarniam Systemy korzeniowe tych drzew ,to raczy umacniały ten typ brzegu ,a nie go wypychały.Pewnie znowu ulegli opini jakiegoś głupawego profesorka od melioracji,tak jak w przypadku Raby,Za pare lat bedą żebrać kase na rewitalizacje.

  32 6 Odpowiedz
 • 17 gru 2019

  Obiecano wstrzymanie wycinki drzew. Jawna kpina z mieszkańców! I jak tu wierzyć politykom!

  33 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 gru 2019

  Ekologia ku... Zakaz palenia, jazdy samochodami. Hahhaha a ci pluca miasta wycinaja.

  27 5 Odpowiedz
 • 18 gru 2019

  Nic się nie martwcie, w ramach rekompensaty posadzą wam nowe parkomaty

  23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 gru 2019

  Może czas pomyśleć o krokach prawnych skierowanych przeciw powiatowi i gminie. Wody Polskie wiedzą o tych nieuzasadnionych działaniach? Dojdzie w końcu do tego że w Myślenicach nie będzie wyższych drzew. Myślenickie urzędy zmierzają w wiadomym kierunku

  28 14 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...