Myślenice

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy

Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i Piłsudskiego na odcinku pomiędzy mostami. Zaciekawieni działaniami robotników myśleniczanie, zaczęli pojawiać się na miejscu. Wśród nich znalazła się Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach".

Małgorzata Jarzyna: Po rozmowie z kierownikiem powiedziano nam, że drzewa są chore, zagrażają ruchowi drogowemu i kamiennemu murowi, który wyznacza koryto Bysinki. Będziemy żądać przedstawienia opinii dendrologa, czy drzewa rzeczywiście były chore i specjalisty, który stwierdzi, czy umocnienia Bysinki zostały naruszone.

W odpowiedzi na nasze pytania, burmistrz napisał wczoraj na facebooku, że „odpowiedzialnym za to działanie jest Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach”. Faktycznie to Zarząd Dróg Powiatowych (zarządca ul. Słowackiego) wystąpił do urzędu miasta i gminy o zgodę na wycinkę drzew. Jak informuje starostwo; takie działanie miało wynikać z wniosku, jakie ZDP otrzymał od Wód Polskich. Do wycięcia wskazano 13 drzew; robinia akacjowa (3), klon zwyczajny (1), jesion wyniosły (3), lipa drobnolistna (2), grab pospolity (4).

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS):
W związku z takimi argumentami wydałem decyzję zezwalającą (...) nie mogłem postąpić inaczej, gdyż każdy spowodowany wypadek spowodowałby moją odpowiedzialność cywilno-prawną.

Jak podkreśla burmistrz; projekt decyzji został wcześniej przesłany do uzgodnień z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, który nie wniósł do niego zastrzeżeń. - Mając na względzie obowiązujące przepisy prawa oraz bezpieczeństwo mieszkańców wydałem decyzję zezwalającą. Dlatego w związku z takimi argumentami nie mogłem postąpić inaczej, gdyż każdy spowodowany wypadek związany z utratą zdrowia albo nawet życia pieszego lub uszkodzeniem samochodu spowodowałby moją odpowiedzialność cywilno-prawną – wyjaśnia Jarosław Szlachetka.

Dzisiaj zabrał głos w tej sprawie publikując na oficjalnej stronie miasta i gminy Myślenice dokumenty oraz oświadczenie.

 

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS): Z wnioskiem o wycinkę drzew zwrócił się do tut. Urzędu dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach. We wniosku wskazano, że drzewa rosną w pasie drogi powiatowej i zagrażają bezpieczeństwu ruchu. O usunięcie drzew wnioskował także administrator „Bysinki” (Wody Polskie).

Z uzasadnienia decyzji: „Drzewa wnioskowane do usunięcia rosną w pasie ul. Słowackiego, (pomiędzy mostami na potoku Bysinka w ul. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego w Myślenicach). Drzewa rosną tuż przy kamiennym umocnieniu lewego brzegu potoku, niszczą je i administrator Bysinki (Wody Polskie) wnioskuje także o ich usunięcie. Jesiony, akacje chorują i obumierają (widoczne rozległe wypróchniałe pnie), ich suche konary odłamując się spadają na ulicę i do potoku. Drzewa przy wichurach stwarzają duże zagrożenie dla ruchu pojazdów a w razie wywrócenia do potoku tamować będą przepływ wód powodziowych. W trakcie oględzin nie stwierdzono występowania w obrębie drzew, przeznaczonych do usunięcia, chronionych gatunków drzew, zwierząt, roślin, grzybów i porostów.”

Projekt decyzji został wcześniej przesłany do uzgodnień z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, który nie wniósł do niego zastrzeżeń. Mając na względzie obowiązujące przepisy prawa oraz bezpieczeństwo mieszkańców wydałem decyzję zezwalającą. Dlatego w związku z takimi argumentami nie mogłem postąpić inaczej, gdyż każdy spowodowany wypadek związany z utratą zdrowia albo nawet życia pieszego lub uszkodzeniem samochodu spowodowałby moją odpowiedzialność cywilno-prawną. Ponadto przy podejmowaniu ww. decyzji kierowałem się wiedzą i doświadczeniem, wieloletniego pracownika UMiG, który na moje polecenie sporządził protokół oględzin oraz projekt decyzji.

Ulica Słowackiego oraz pas przyległy do niej jest zarządzany przez Zarząd Dróg Powiatowych podległy Starostwu Powiatowemu w Myślenicach, dlatego też wszystkie pytania związane z wycinką i zagospodarowaniem tego terenu proszę kierować do w/w podmiotów.

 

Sprawę komentuje również wicestarosta Rafał Kudas (Forum Ziemi Myślenickiej), który podkreśla że „jeżeli burmistrz uważa, żę było to niewłaściwe dziąłanie, mogł wydać negatywną decyzję. Informuje o wstrzymaniu wycinki i zapowiada szczegółową analizę tego przypadku.

Wicestarosta Rafał Kudas (FZM):
Przed podjęciem decyzji na jego polecenie sporządzony został protokół oględzin, który zaakceptował nie wnosząc uwag. Jeśli burmistrz uważa, że było to niewłaściwe działanie, mógł wydać negatywną decyzję.

Wicestarosta Rafał Kudas: Opierając się na wniosku Wód Polskich, zgodnie z obowiązującym prawem Zarząd Dróg Powiatowych złożył wniosek w tej sprawie do burmistrza.

Przed podjęciem  decyzji  sporządzony został protokół oględzin, który zaakceptował nie wnosząc uwag. Do wniosku ZDP nie wniosła także żadnych uwag Regionalna dyrekcja ochrony środowiska.

Jeśli burmistrz uważa, że było to niewłaściwe działanie, mógł wydać negatywną decyzję.

Na ten moment wycinka została wstrzymana. Będziemy ponownie analizować, czy taka decyzja jest konieczna, a dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych został zobowiązany, żeby wnioski dotyczące wycinki na terenie miasta wcześniej uzgadniać z Zarządem Powiatu. 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 9 gru 2019

  ale spychologia

  35 6 Odpowiedz
 • 9 gru 2019

  Na ul Słowackiego było chore tylko jedno drzewo! Po co ciąć od razu wszystkie i zdrowe.

  35 11 Odpowiedz
  • 9 gru 2019

   No i to chore zostało, zaczęli od zdrowych, ciekawie się zrobi jak to drzewo gruchnie na jakiś samochód, dopiero będzie przerzucanie oskarżeń i szukanie winnych

   22 7 Odpowiedz
 • Marta 9 gru 2019

  pani MAŁGORZATO! ocaliła je pani ! GRATULUJE!!!!!

  21 37 Odpowiedz
 • mirek@ 9 gru 2019

  burmistrz jak zwykle ze to nie on mimo ze podjal decyzje a wicestarosta klasyk - niby to my ale nie my bo to wody polskie... nie ma drzew i nie ma odpowiedzialnych ot co takich mamy gospodarzy

  39 10 Odpowiedz
 • 9 gru 2019

  Widać za wszelką cenę chcą burmistrzowi Szlachetce przypiąć tę wycinkę.
  Na przyszłość- takie zgłoszenia powinny być natychmiast publiczne, nawet zanim trafią do Komisji Regionalnych. Nie powtarzajmy błedów poprzednika u którego transparentne były jedynie drzwi do urzędu...

  24 38 Odpowiedz
  • mirek@ 9 gru 2019

   przeciez burmistrz pisze w oswiadczeniu ze podjal decyzje bo sie bal ze bedzie odpowiadal prawnie jak sie cos komus stanie...

   43 5 Odpowiedz
   • 9 gru 2019

    A Ty na jego miejscu byś podpisał czy nie?

    12 27 Odpowiedz
    • mirek@ 9 gru 2019

     jakie to ma znaczenie? on jest burmistrzem i on podpisal a mimo to mowi ze nie on ... serio jeszcze 4 lata tak bedzie?

     40 12 Odpowiedz
     • 9 gru 2019

      Decyzję wydała Regionalna Dyrekcja Środowiska. Burmistrz Szlachetka po dokładnym sprawdzeniu asygnował tą decyzję. Wyciągną ekspertzę koryta Bysinki i jej naprawy vs. usunięcie drzew to Kudas zmieni nutę. Właśnie takie ma to znaczenie. Lepiej wyciąć kilka drzew niż naprawiać koryto bysinki. Domyślam się że byłbyś na czele kontestantów oskarżających wtedy Burmistrza Szlachetkę o niegospodarność...

      12 32 Odpowiedz
      • mirek@ 9 gru 2019

       ile byś sie tu nie naprodukowal nie przywroci to drzew. podpisal? podpisal.

       38 8 Odpowiedz
       • 9 gru 2019

        Nie widział przeciwskazań to podpisał, Kudas też by podpisał, I ktokolwiek by nie był na jego miejscu. Bić pianę na forum potrafi każdy, podejmować decyzje jak widać nie. Zwłaszcza te niewygodne. Sam jesteś tego przykładem.

        12 33 Odpowiedz
        • mirek@ 9 gru 2019

         nie zmienia to faktu ze podpisał.

         30 8 Odpowiedz
         • 9 gru 2019

          Sprawa trafi do Powiatu i też podpiszą. A w międzyczasie jak komuś spadnie z drzewka gałązka i zrobi bubu to odpowiedzialnością obciążą protestujących. Bo Burmistrz decyzję już podpisał...

          13 15 Odpowiedz
 • 9 gru 2019

  dedykuje this song fszyskim POlacoo https://www.youtube.com/watch?v=CxYLoa3Fgz8

  2 6 Odpowiedz
 • 9 gru 2019

  Czy zdrowe drzewa zagrażają bezpieczeństwu ? Z 13-tu chorowały 2.
  A co z drzewami przy rondzie koło strażnicy (śródmieście) i potem wyżej w stronę kościoła ?

  13 4 Odpowiedz
 • 9 gru 2019

  Nie sądzę aby władze usuwały drzewa dla przyjemności zwłaszcza ze między konkurentami była zgodność.
  Wybieramy włodarzy to musimy im ufać.
  Nie może włodarz z decyzja o wycince drzew robić referendum .
  Ci obrońcy drzew, przesadzają i wiedza lepiej.
  Zawsze będą tacy którzy wiedza lepiej czy w związku z tym ma być paraliż decyzyjny?

  30 14 Odpowiedz
  • Jacek Karwatowski 9 gru 2019

   zgoda ale jak ktos podjal decyzje to nie musi udawac ze tego nie zrobil tylko sie do niej przyznac...

   22 8 Odpowiedz
   • 9 gru 2019

    Następny z problemem przyswajania informacji:
    Decyzje wydała Regionalna Dyrekcja Srodowiska, Burmistrz podpisał zezwolenie na wycinkę.
    Jak można tego nie rozumieć??!

    8 19 Odpowiedz
    • mirek@ 9 gru 2019

     tak podpisal pozwolenie na wycinke. o to wlasnie chodzi.

     20 5 Odpowiedz
     • Beata 9 gru 2019

      Podpisał ale sam nie schodził do koryta Bysinki, nie przeprowadził osobiście ekspertyz a tylko polegał na decyzjach ludzi do tego uprawnionych więc nie powinien podpisać :)))))
      Jak czytam takie kocopoły to tracę wiarę w ludzi.

      8 27 Odpowiedz
     • 9 gru 2019

      A miał podważać decyzję Regionalnej Dyrekcji Środowiska albo opinię i wniosek Wód Polskich?!!
      Zobaczymy co zrobi w tej sprawie Powiat.

      11 13 Odpowiedz
    • Zofia 9 gru 2019

     Skoro Pan taki zorientowany to może posiada informacje gdzie burmistrz przeniesie drzewa z rynku? Mówił że zostaną przeniesione

     19 6 Odpowiedz
     • Beata 9 gru 2019

      Zosiu, możesz wystąpić do urzędu o adopcję tych drzewek i krzewów. Orientowałam się w tej sprawie i prawdopodobnie poza kilkoma kwestiami formalnymi nie będzie z tym problemu.

      14 24 Odpowiedz
  • Beata 9 gru 2019

   Jestem tego samego zdania. Była jak nigdy dotąd zgodność co do wycinki drzew w pasie przy korycie Bysinki. Nie Szlachetka i nie Kudas są od określania czy drzewa są czy nie są zagrożeniem dla koryta lub drogi. Oni tylko podpisują zgodę po zapoznaniu się z opiniami ludzi znających się na tych rzeczach.

   22 16 Odpowiedz
  • 9 gru 2019

   Kolejny raz nie z Toba zgadzam.. można miec rożne sympatie polityczne, ale czasem po prostu trzeba rozsądnie podejść do tematu.. zdrowy rozsadek tutaj wygrywa...

   7 11 Odpowiedz
  • 11 gru 2019

   muszę to napisać : ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ !
   Brak decyzji to zawsze najgorsza decyzja. Chłop dopytał w powiecie czy aby na pewno, Ci powiedzieli, że koniecznie bo Wody Polskie a do tego w pasie drogowym i jak coś się komuś stanie to będzie draka. Dupochron jest to i podpisać i ciąć można. Generalnie OK i zostawmy to bo prawda leży gdzieś pośrodku może chore, może pas drogowy, może Bysinka, może wszystko po troche. Ja sam też bym podpisał taką zgodę tyle, że nie argumentowałbym tym, że drzewa są winne wypadkom. Chore ciąć, przycinać owszem tym bardziej, że nie było tam jakiś specjalnych roślin (akacja, lipa itp......no może ten grab) a z drugiej strony ciekaw byłbym reakcji Pani Małgorzaty gdyby konar spadł akurat na dach jej samochodu a w momencie wystraszenia tym incydentem szarpnęłaby autem w stronę przystanku busa gdzie zderzakiem przygniotłaby matkę z dzieckiem.....do innego drzewa. Ciekawe co wtedy?
   Nie zmienia to faktu, że drzewa nie zabijają.
   Zastanawiający jest fakt, że ani Starostwo (droga powiatowa) ani Wody Polski ani burmistrz nie wskazuje na dalsze działania ani rozwiązania : 1.wycięto - posadzimy 2. pęka murek Bysinki - przytniemy korzenie, wzmocnimy murek 3. jest w pasie drogowym - przycinamy lub tniemy i sadzimy inne, niższe, żywopłot itp itd
   Rozumiem, że wyrażenie zgody przez wszystkich poskutkowało brakiem odpowiedzialności wszystkich (stąd spychologia) i zapytania co dalej i co w to miejsce? Dlaczego tak się stało? Brak podstaw negocjacji? Prosta zasada : "zgoda, ale....."

   4 3 Odpowiedz
 • 9 gru 2019

  Skoro ten podpis jest tak ważny i daję zielone światło, to nie ma się co dziwić że wasza wysokość burmistrz jest grilowany za wycinkę. Boże jakie to proste.

  12 9 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 9 gru 2019

  taaa rzadzic i byc uwielbianym i szanowanym to ja ale brac odpowiedzialnosc za rzady to juz specjalisci, zastepcy, pracownicy, urzednicy albo zli inni
  burmistrz pierwsza klasa nie ma co

  22 7 Odpowiedz
  • Pietja 9 gru 2019

   Nawet sędziowie opierają swoje wyroki na zdaniach ekspertów zwanych biegłymi. Podpisują się pod nimi i mają prawo się na tych rzeczach nie znać.

   9 9 Odpowiedz
   • 18 gru 2019

    ale, że jak? Jak weźmiesz nie swoje 50zł do kieszeni toś złodziej ale jak sędzia wsadzi nie swoje 50zł do kieszeni to roztargniony? Potrzebujesz tu biegłego? I co ma ten biegły określić? Po czym poznać roztargnienie, objawy i symptomy? Czy może to, że kradzież to tylko roztargnione użycie z małą szkodliwością? Weź proszę Cię.....

    Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2019

  Osobiście jestem przeciwnikiem dalszego ogołacania tego miasta... Tylko uzasadnione przypadki, a nie cięcie do ostatniego pnia. No ludzie, normalne to? ;P Teraz klasyczny ping pong że to nie ja tylko tamten, znamy to.. Wszyscy maczali palce, a największy ciężar spada na tego kto wydał zezwolenie - tamci jak rozumiem "wnioskowali". I żadna linia obroni d.pochronu burmistrzowi tu nie przyniesie. Ciął ostry, tnie szlachetny i zaczął z grubego bata...

  18 5 Odpowiedz
 • 9 gru 2019

  Witam,
  Pomijam kwestię wyciętych drzew, decyzji i pozwoleń... szkoda tylko że ci wszyscy specjaliści, jak już mają moc decyzji i piły, nie dotarli trochę dalej... A dokładniej to do drzewa stojącego przy parkingu obok ronda przy strażnicy, zaraz nad Bysinką, bo jakim cudem to drzewo jeszcze stoi to nie wiem... tu rzeczywiście przydałaby się wycinka. Drzewo całe w środku chore, w ostatnim roku 2 razy łamały się z niego konary, jeden spadł na auto... później przyjechali panowie, posprzątać co spadło i tyle.
  To drzewo musi mieć jakieś znajomości... 😎
  Pozdrawiam

  14 5 Odpowiedz
  • Beata 10 gru 2019

   Nie da rady. Ekoterroryście myśleniccy właśnie do tego drzewa mają się zamiar przykuwać łańcuchami. Jest ono przez nich monitorowane całodobowo.

   10 15 Odpowiedz
   • 11 gru 2019

    No to się zaczyna ładowanie pokłonów w stronę urzędu :-) Pracownicy w godzinach swojej pracy nie mają nic lepszego do roboty tylko siedzieć na miasto-info ?

    4 6 Odpowiedz
  • 18 gru 2019

   Na Senatorskiej stoi suchy pień w chodniku i też nie ma bata aby go wycieli.....wszyscy ręce umywają na zasadzie "alecojamogę"

   1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 gru 2019

  klan z kabaretu mam pimysł zanieśmy do urzedu wszystkim grabki łopatki i wiaderko razem z piaskiem niech sie sami bawią

  8 8 Odpowiedz
 • 9 gru 2019

  Widać dokładnie przekroje wyciętych drzew. Wszystkie są zdrowe. Wycinanie zdrowych drzew w sytuacji katastrofy klimatycznej to działalność karygodna. Dobrze, że mieszkańcy trzymają rękę na pulsie Myślenic, bo bez ich zaangażowania miasto zostałoby całkowicie ogołocone z zieleni.

  19 10 Odpowiedz
  • 9 gru 2019

   Tak, też to samo widzę. Zdrowe przekroje, zdrowych drzew. W Rynku nazwało się to rewitalizacją. Przez uśmiercanie drzew.

   18 5 Odpowiedz
  • Beata 10 gru 2019

   Jakiej znowu katastrofy klimatycznej. Niektórym już całkiem telewizja mózg zlasowała.

   11 20 Odpowiedz
 • OKOKI 9 gru 2019

  Wycinka wstrzymana bo już nie ma co wycinać.

  18 7 Odpowiedz
 • profesor profesor 9 gru 2019

  "Ten. kto wie, że drzewa odczuwają ból i mają pamięć, i że drzewni rodzice żyją razem ze swymi dziećmi, nie będzie już mógł tak po prostu ich ścinać i siać wśród nich spustoszenia ciężkimi maszynami".
  Peter Wohlleben

  11 9 Odpowiedz
  • 9 gru 2019

   Taa, słyszałem że Cameron już słyszał o wycince i będą w Myślenicach kręcić drugiego Avatara. SMH

   7 15 Odpowiedz
   • Beata 10 gru 2019

    Szwadrony z Mierzei Wiślanej już jadą. Czymże jest przekop przy tragedii wycinki kilkunastu drzew w Myślenicach, mieście, które jest największym pisowskim bastionem w Euroazjii :)

    6 14 Odpowiedz
 • 9 gru 2019

  Czy ktoś może powiedzieć, co będzie z drzewami w Rynku ? Wiem, że to trochę inny temat, ale też chodzi o drzewa...

  10 3 Odpowiedz
  • Beata 10 gru 2019

   Przecież pisałeś, że skorzystasz z opcji ich adopcji? Zmieniłeś zdanie?

   4 15 Odpowiedz
 • 9 gru 2019

  Drzewa są w lesie, natomiast wzdłuż Bysinki są starymi drzewami. Ciekawe jakby komuś z rodziny, dziecku spadło na głowę. Lepiej zapobiegać...

  10 12 Odpowiedz
  • 10 gru 2019

   W części Myślenic są stare domy - co się stanie jak podczas dużego wiatru spadnie na głowę dachówka?
   W Myślenicach jest instalacja gazowa - co się stanie jeśli zostanie przypadkowo przewiercona ?
   Po Myślenicach jeżdżą samochody - mogą spowodować wypadek śmiertelny.
   W zimie w Myślenicach pada śnieg, przez co chodniki mogą być śliskie. Proszę zakazać ich opadom bo ludzie mogą połamać sobie nogi.
   Każdy w domu mamy gniazda elektryczne - one mogą spowodować pożar.

   NAJLEPIEJ WSZYSTKO ZAKAZAĆ I WSZYSTKO USUNĄĆ/WYCIĄĆ - BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

   17 10 Odpowiedz
   • Beata 10 gru 2019

    za dachówkę odpowie właściciel budynku
    za rurę z gazem odpowie ten który ją uszkodził
    z samochodem analogicznie jak z dachówką.
    z tym zakazem opadu śniegu - pozbawione sensu
    za gniazdka odpowiada właściciel domu.
    za spadający konar odpowiada zarządzający miejscem z drzewem od konaru.

    takie rzeczy tłumaczyć mogłabym 7 latkowi. Widzę, że w Twoim przypadku edukacja sobie nie poradziła. Przykro mi i współczuję.

    11 17 Odpowiedz
    • 10 gru 2019

     W pytaniu MEROSI jest troska o skutek a nie odpowiedzialność ?
     Czytaj ze zrozumieniem trollu.

     7 6 Odpowiedz
     • Beata 10 gru 2019

      Odpowiadałam Tobie, nie Merosi. Jeżeli tak wolisz to chętnie posłucham o odpowiedzialności bez troski o możliwe skutki np. wynikające z niedopilnowania dzieci? Tym razem napisz coś mądrego nieuku.

      6 7 Odpowiedz
      • 11 gru 2019

       Kryzys w UMiG? Pamiętam doskonale jak kłamałaś/łeś w sprawie Twojego zdjęcia profilowego. Pamiętam jak autor tego zdjęcia zaprzeczył, że był w Myślenicach i robił je jak twierdzisz na parkingu obok wyciągu. CO TAM TROLLU Z URZĘDU DOBREGO SŁYCHAĆ ?

       4 6 Odpowiedz
       • Beata 11 gru 2019

        Myślisz, że ktoś uwierzy, że łańcuch dna z twojego profilowego należy do Ciebie?
        Lepiej nam napisz za jakie frukty tak usilnie bronisz tych, którzy pomimo wieloletnich rządów z większościowym poparciem rady nic realnie nie zrobili w sprawie skrzyżowania w Krzyszkowicach? Wycieczki personalne i pytania do mnie możesz zadawać na priva. Chętnie odpowiem.
        Nie obrażaj jeżeli nie chcesz sam być obrażany,

        3 7 Odpowiedz
        • 11 gru 2019

         Myślisz, że ktoś tu jeszcze wierzy, że nie jesteś trollem ?
         Pamiętasz swoje kłamstwa o zdjęciu profilowym ?
         Może nie wszyscy pamiętają, ale ja znam tę historię, jak również to że pojawiasz się tutaj wspierając przed wyborami jedynie słuszną partię.
         Co tam w urzędzie ? Będą bony na święta ? Ile teraz płacą za pochwalny wpis ?

         6 2 Odpowiedz
 • 10 gru 2019

  Nie ludzie powinni służyć drzewom lecz drzewa ludziom. Wokół Myślenic drzew mamy dostatek a te w mieście utrudniają przepływ powietrza , wspomagają zimą smogi , nie powinny rosnąć tak blisko koryta rzeki. To chwalebne ,że Wody Polskie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców . Ta pani lubi protestować ale nie sądzę aby spacerowała wzdłuż rzeczki i narażała się na to aby jakiś konar spadł jej na kochającą drzewa głowę. Polaków ubywa , na nowotwory rokrocznie wymiera 100 tysięczne miasto .Młodzi niewolnicy pobierający mieszkaniowe kredyty hipoteczne na 30 lat nie urodzą więcej dzieci , po to aby gnieździły się w 50 metrowych " apartamentach". Dlatego słuszna jest dbałość Wód Polskich w tym celu by jakieś podstarzałe drzewa nie obalały się Polakom na głowy . Mieszkańcy i tak mają wiele innych kłopotów a nadchodzącej inflacji wielu nie przeżyje.

  8 12 Odpowiedz
  • 10 gru 2019

   Własnych decyzji "kłopoty" nijak się mają do tematu spadających gałęzi na główki młodych niewolników. Chociaż jakby tak jedna gałązka spadła na główkę to może młodzi w końcu by się ogarnęli i zainteresowali jak dużą krzywdę robią sami sobie biorąc kredyty na pół życia, kupując wszystko co jest totalnie zbędne i żyć z miesiąca na miesiąc bez żadnego zabezpieczenia finansowego. Nie przeżyją ale kryzysu szczególnie w nieruchomościach i podwyżki stop %. Ale to jeszcze trzeba chwilkę poczekać :)

   8 Odpowiedz
 • 10 gru 2019

  Nadwrażliwcy ekologiczni może mogli by tak od czasu do czasu wykorżystać swą wrażliwą moc i wysprzątać brzegi Bysinki czy nawet taki Raby,.Rozładowali by se troche poślady ,a i dobry przykład dali tym moło wrażliwym dymiarzom kominowym i brudasom.

  8 10 Odpowiedz
  • 10 gru 2019

   Kiernozie, a ty będziesz siedział sobie w swojej pożal się boże gawrze i śmiał się z myślących inaczej. Szczęść boże.

   5 4 Odpowiedz
   • 10 gru 2019

    Ojtam,ojtam Luluś .W gawrze siedzą pluszowe niedżwiadki, a ja mam kilkuletni dom własnego projektu. Najlepi to jest się robić dobrym i szlachetnym i pluć za kompa i na protestach bez dogłębnego zrozumienia tematu , Ale jak trzeba co sprzątnąć to z tych " szlachetnych" nima nikogo,

    4 6 Odpowiedz
    • 10 gru 2019

     Zza kompa staram się nie pluć, chociaż często krew mnie zalewa. Kiernozie, wiesz kogo nam brakuje ?Przywódcy. Nie w pojęciu kieszonkowego dyktatorka. Takiego naszego, lokalnego. I wtedy poszłabym sprzątać śmieci. Myślę, że ty też.

     7 5 Odpowiedz
     • 10 gru 2019

      Przywódce to wszyszcy najmądrzejsi. "Zamki na piasku gdy pełno w szkle" - tylko później za tytułami tęskno.
      Za poprzednika też nikt nie dbał, nie sprzątał a drzewka sobie wrastały w koryto Bysinki ale nikt się tym nie przejmował bo na tym nie dało się zarobić a i temat niewygodny.
      Ciekawe dlaczego teraz Zarząd Dróg [u]Powiatowych[/u] złożyło wniosek o wycince? Czyżby dopero teraz "powstało zagrożenie"?
      Bo ja nie sądzę...

      6 7 Odpowiedz
     • 14 gru 2019

      Przy-wódce nie klikaj, bo brednie Ci wychodzą na ekran.

      4 Odpowiedz
 • 10 gru 2019

  Może znowu rewitalizacja przez wyrżnięcie ? Oczami wyobraźni widzę wzdłuż Słowackiego drzewa w donicach...Pomiędzy nimi parkomaty dla tych, co pójdą do szpitala. Między parkomatami mało sympatyczny, ale kochający burmistrza, chłop wlepiający nam 50 zł za przekroczenie parkowania o parę minut.

  14 6 Odpowiedz
 • 10 gru 2019

  profesor napisał:
  "Ten. kto wie, że drzewa odczuwają ból i mają pamięć, i że drzewni rodzice żyją razem ze swymi dziećmi, nie będzie już mógł tak po prostu ich ścinać i siać wśród nich spustoszenia ciężkimi maszynami".
  Peter Wohlleben

  Polecam lekturę książek wyżej wymienionego autora, np. "Sekretne życie drzew", "Nieznane więzi natury" czy "Duchowe życie zwierząt"
  Dla opornych polecam zapoznanie się z odkryciami fizyki kwantowej (między innymi M-teoria).

  Sytuacja z barbarzyńską wycinką drzew pokazuje problem, który nie zaistniałby, gdyby przedstawiciele obu urzędów zechcieli współpracować z mieszkańcami.

  10 4 Odpowiedz
  • Jacek Karwatowski 10 gru 2019

   oni nie dosc ze nie wspolpracuja z mieszkancami bo sa im potrzebni tylko zeby ich wybrac to jeszcze nie wspolpracuja ze soba. dobrze ze ten problem zostal naglosniony przez miasto info przynajmniej wiemy co sie wyprawia kiedy musimy pracowac na pensje urzednikow

   11 5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   10 gru 2019

   Właśnie o brak współpracy chodziło obawiam się.. miało być szybko i rozejść się po kościach...

   8 1 Odpowiedz
 • 10 gru 2019

  Ta sytuacja dokładnie odzwierciedla aktualne relacje polityczne w Myślenicach i okolicy.
  Piaskownica w przedszkola po całości :(

  13 4 Odpowiedz
 • 11 gru 2019

  PISZECIE TAK, BO NIE WIECIE, ŻE "WODY POLSKIE NIE WNIOSKOWAŁY O WYCIĘCIE TYCH ZDROWYCH, JAK WIDAĆ NA ZDJĘCIACH, DRZEW ... TYLKO O PRZYCIĘCIE ICH KORON Z SUCHYCH GAŁĘZI.

  8 1 Odpowiedz
  • 12 gru 2019

   Czyli - Wody Polskie chciały "przycinać korony" ale pismo Zarządu Dróg Powiatowych z dnia 28go Stycznia 2019r wyraźnie wnioskuje o usunięcie tych drzew!? Dlaczego? Czy ZDP przedstawił wszystkie dokumenty wraz z wnioskiem o wycinkę???!! Bo skoro w decyzji z dnia 23 Marca 2019 UMiG informuje jak podkreślono:
   zdjecie
   To kto tu teraz kłamie?
   zdjecie
   zdjecie

   2 1 Odpowiedz
 • 12 gru 2019

  I WYCIĘCIE USCHNIĘTYCH, (KTÓRYCH JEST 2. SZT.) ... NA STR. "STOP WYCINCE DRZEW" PANA ŁUKASZA P. MOŻNA JE ZOBACZYĆ OD WCZORAJ.

  3 2 Odpowiedz
 • 12 gru 2019

  Czyli w świetle tego co napisał/a Igem o wycięcie zdrowych drzew wnioskowało starostwo?

  4 Odpowiedz
 • 12 gru 2019

  Może wreszcie skończą się te przepychanki, bo ta sprawa dowiodła, że nikt nie był lepszy ... Wszyscy po kolei zawinili ... Chyba pora przyznać się, uderzyć w pierś i uzgodnić WSPÓLNY plan postępowania urzędniczego na przyszłość ...

  4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   12 gru 2019

   Wszyscy, z tym że najbardziej obciąża to wydający zgodę "tutejszy organ" (cytując hajduka). Bo różnica między wnioskodawcą a wydającym zgodę jest chyba dla wszystkich oczywista. Odpowiedzialność bieże ten co zatwierdza i żadne odwracanie kota do góry ogonem po pisowsku tego nke zatrze. Po prostu, no bądźmy wreszcie poważni.

   3 2 Odpowiedz
   • 12 gru 2019

    Czyli według Ciebie były prezes MARG nie jest winien kradzieży funduszy z kasy gminy tylko ten kto podpisał zezwolenie na pobranie tych pieniędzy??! Dobre!!!!
    Daniel się ucieszy.

    2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 gru 2019

  Wniosek ZDP był błędny, Szlachetka mógł cofnąć i zaakceptować tylko coś zgodnego ze stanowiskiem Wód Polskich klepnąć.

  Wygląda to na sprawę 'ukartowaną' między gminą a powiatem, miało się rozejść po kościach, a że się nie rozeszło to się zaczyna kręcenie. Swoją drogą ciekawe na ile opiewal przetarg i kto był wykonawcą. Odchodząc od dywagacji nt 'korzyści' - błąd czytelny na koncie Szlachetki, może to go czegoś nauczy(?)

  Nie znajduję żadnego logicznego wytłumaczenia - tumany czy za tym stoi?

  6 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   12 gru 2019

   *czy coś za tym stoi* - miało być

   1 Odpowiedz
  • 12 gru 2019

   Nie, nie przyjacielu. ZDP celowo złożyło wniosek o usunięciu drzew wbrew opinii Wód Polskich która zaleca jedynie obcięcie koron drzew w rejonie wymienionej działki.
   Nie próbój usprawiedliwiać Powiatu i zamazywać winą wykonawcy. Odpowiedzialność ponosi wnioskodawca i Twoje mataczenie na tym forum tego nie zmieni.

   2 7 Odpowiedz
 • 12 gru 2019

  Nie mi oceniać winy, ale wydaje się że ZDP zawaliło na początku a pogrążyła się gmina. Jak czytałem gmina miała kopię wniosku z Wód Polskich. Powinna wychwycić błąd a tego nie zrobiła wydając bez należytej staranności decyzję.

  007 cytujesz tylko część informacji, co jest manipulacją z Twojej strony.

  7 3 Odpowiedz
  • 12 gru 2019

   Dyrektor ZDP sam przyznaje że wnioskowali o wycinkę i gdyby UMiG miał zastrzeżenia, mógł nie wydawać zezwolenia więc o jaką manipulację Ci chodzi?

   2 4 Odpowiedz
   • 12 gru 2019

    Urząd Miasta miał dostęp do wniosku Wód Polskich.
    Powinien zauważyć rozbieżności i zwrócić wniosek do uzupełnienia/wyjaśnienia tym bardziej, że magistrat bierze na siebie odpowiedzialność za taką decyzję.

    Wydaje się, że Urząd Miasta mógł podjąć decyzję bez należytej staranności.
    Jak byk widać różnicę między wnioskami Wód Polskich i Zarządu Dróg Powiatowych.
    Błąd też powinien wychwycić RDOŚ.

    Zawinili wszyscy UMiG, ZDP i RDOŚ chyba, że ZDP przedstawi dokumenty, które jasno pokarzą dlaczego w tej sprawie ich stanowisko było sprzeczne do wniosku Wód Polskich.
    Po zapoznaniu się z aktualnymi faktami wydaje się, że NASTĄPIŁ CIĄG NIEPRAWIDŁOWYCH DECYZJI URZĘDNICZYCH.

    Przeczytaj.
    https://www.facebook.com/STOPWycinceWMyslenicach/posts/158524088839796?__tn__=K-R-R-R

    5 2 Odpowiedz
    • 12 gru 2019

     Swiadczy to o niekompetencji łańcucha organów samorządowych, nie o mojej manipulacji.
     Pytanie nadal aktualne: Czy było to działanie celowe i w jakim celu?
     Bo nie sądzę że chodziło o drzewa. SMH.

     4 3 Odpowiedz
     • 13 gru 2019

      W swoich wypowiedziach starasz się podkreślić winę ZDP.
      Taką samą odpowiedzialność jak oni miał RDOŚ.

      Niemniej najbardziej sprawa niestety ale obciąża UMiG.
      1.) Brak staranności w podjęciu decyzji.
      2.) Burmistrz mógł wydać decyzję negatywną dokładnie analizując przedstawione mu dokumenty - one pewnie są opiniowane przez odpowiedni referat.
      3.) Prawdopodobnie sporządzono nieprawidłowy protokół urzędnika miejskiego z oględzin mówiący min. o tym, że korzenie niszczą betonowe koryto rzeki (o tym nie mówi ani ZDP, ani Wody Polskie, ani RDOŚ ) również mogły mieć wpływ na decyzję burmistrza.

      - Ciekawy jestem dlaczego UM opublikował dokumenty związane z ZDP a nie opublikował własnej decyzji wraz z uzasadnieniem?
      - Ciekawy jestem dlaczego ZDP tłumaczy się zupełnie bezsensownie nie publikując np wniosku Wód Polskich ?

      Burmistrz wydaje opinię na podstawie rekomendacji jakie dostaje od swoich pracowników. Ostatecznie jego podpis znajduje się pod dokumentem więc bierze na siebie pełną odpowiedzialność za decyzję, niemniej wydaje mi się, że to nie on a urzędnicy magistratu powinni zwrócić mu uwagę być może na pomyłkę ze strony ZDP.

      Zapomniałeś o tych faktach w swoich wypowiedziach. Pozdrawiam.

      9 2 Odpowiedz
      • 13 gru 2019

       Tym postem zaorałeś prawie wszystkie działania poprzdniej ekipy.
       Zwłaszcza przekręty byłego prezesa MARG, którego kradzież funduszy wg Ciebie spadają na prokurenta.
       Dobrze podsumował sprawę Szlachetka stwierdzając że to jedynie "wierzchołek góry lodowej".
       Brawo! Sam bym lepiej tego nie ujął. Pozdrawiam.

       3 5 Odpowiedz
       • 13 gru 2019

        007 interesują mnie fakty, a nie to czy winny jest ten czy tamten, czy ta czy inna ekipa. Pozdrawiam.

        5 1 Odpowiedz
       • 13 gru 2019

        Do Mysleniczanin007:
        A jak można jeszcze nie rozumieć, że RDOŚ nie wnioskował i nie wydawał decyzji, nawet opinii?? Skąd ty bierzesz te newsy??
        I czy to nie ty masz problem z przyswajaniem informacji?
        Pobudka !😏

        5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 gru 2019

  Dokladnie, nic dodać, z czarnego białe nie będzie ;-p Podobnie mataczy PiS w próbowach wywierania wpływu na sędziów. No jeśli my już jesteśmy zmuszeni udowadniać sprawy które dotąd były oczywiste to dobrze nie jest... W ten sposób to kiedys dostrzeżemy, jak bardzo się cofnęliśmy i tu już żadna propaganda Kurskiego nie pomoże, ani nawet te 500 srebrników...

  8 2 Odpowiedz
 • 14 gru 2019

  1. Wniosek niekompletny - brak mapki z lokalizacją drzew w terenie - dość istotna sprawa.

  2. Zezwolenie na wycinkę drzew wygasło 11 sierpnia 2019 roku - składający wniosek ma czas 6 miesięcy od daty oględzin, na wycinkę, gdy nie zdąży wyciąć musi ponownie złożyć wniosek o zezwolenie na wycięcie tych drzew.

  UWAGA: mój komentarz dotyczy zdjęć wniosku i decyzji umieszczonych powyżej.

  Chyba, że mamy tu inne prawo tzw. lokalne uproszczone - bez mapek, bez dotrzymywania terminów itd.

  4 Odpowiedz
 • 14 gru 2019

  No to narozrabiało towarzystwo.. zwłaszcza UG wydający zgodę

  3 2 Odpowiedz
 • 17 gru 2019

  Na Słowackiego znowu wycinają :-(

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej