Myślenice

Jerzy Grabowski dyrektor ZDP: Wycinka przy ul. Słowackiego nie ma związku z żadną inwestycją

Jerzy Grabowski dyrektor ZDP: Wycinka przy ul. Słowackiego nie ma związku z żadną inwestycją
Jerzy Grabowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach Fot. Piotr Jagniewski

„Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach nie był nigdy i nie jest przeciwnikiem przyrody w miastach i poza nimi oraz nie prowadzi masowej wycinki drzew. Ta, która ma miejsce przy ul. Słowackiego nie ma związku z żadną prowadzoną, ani planowaną inwestycją”

- wyjaśnia Jerzy Grabowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach.

 

Sobotnia wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego odbiła się dużym echem. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i Piłsudskiego na odcinku pomiędzy mostami. Zaciekawieni działaniami robotników myśleniczanie, zaczęli pojawiać się na miejscu.

Wśród nich znalazła się Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach". Po jej interwencji na miejscu pojawiła się policja, a temat był szeroko komentowany przez mieszkańców w mediach społecznościowych i na naszych łamach.

Jak się okazało to Zarząd Dróg Powiatowych (zarządca ul. Słowackiego) wystąpił do urzędu miasta i gminy o zgodę na wycinkę drzew. Jak informuje starostwo; takie działanie miało wynikać z wniosku, jakie ZDP otrzymał od Wód Polskich. Do wycięcia wskazano 13 drzew; robinia akacjowa (3), klon zwyczajny (1), jesion wyniosły (3), lipa drobnolistna (2), grab pospolity (4).

„(…) Wydałem decyzję zezwalającą (...) nie mogłem postąpić inaczej, gdyż każdy spowodowany wypadek spowodowałby moją odpowiedzialność cywilno-prawną”w swoim wczorajszym oświadczeniu pisze burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

- Jeśli burmistrz uważa, że było to niewłaściwe działanie, mógł wydać negatywną decyzję. Na ten moment wycinka została wstrzymana. Będziemy ponownie analizować, czy taka decyzja jest konieczna, a dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych został zobowiązany, żeby wnioski dotyczące wycinki na terenie miasta wcześniej uzgadniać z Zarządem Powiatu – wczoraj sprawę komentował wicestarosta Rafał Kudas (FZM).

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych zabiera głos 

Dzisiaj obszerne wyjaśnienie dotyczące wycinki przesłał do naszej redakcji dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Jerzy Grabowski wyjaśnia w nim m.in., że we wspomnianym pasie zieleni znajdowały się „całkowicie uschnięte drzewa, z uschniętymi konarami, niebezpiecznie nachylające się czy to w kierunku jezdni, czy też w kierunku koryta potoku Bysinka”.

Powołuje się na wypadek do jakiego miało dojść niedawno na drodze, podczas którego kierowca wjechał w topolę oraz przywołuje przypadek sprzed trzech lat, kiedy oberwane podczas wichury gałęzie zniszczyły stojące tam samochody. Powołuje się również na trend wycinania drzew przy ciekach wodnych w centrach miast, które w razie powodzi nie powodują dodatkowych szkód. Całość oświadczenia publikujemy poniżej.

 

Jerzy Grabowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych: We wniosku ze stycznia bieżącego roku o zgodę na wycinkę 13 drzew przy odcinku ulicy. J. Słowackiego pomiędzy mostem w ciągu ulicy Piłsudskiego, a mostem w ciągu ulicy Mickiewicza, znalazły się drzewa całkowicie uschnięte, z uschniętymi konarami, niebezpiecznie nachylające się czy to w kierunku jezdni, czy też w kierunku koryta potoku Bysinka. Wszystkie, znacznych rozmiarów drzewa rosną w bezpośrednim sąsiedztwie, w odległości mniejszej niż 1 m od kamiennego żłobu potoku Bysinka lub krawędzi jezdni ul. Słowackiego.

W ostatnich dniach marca bieżącego roku organ, w którego kompetencjach leży rozpatrywanie tego typu wniosków wydał zgodę na wycinkę przedmiotowych drzew.

Wyłącznie ze względu na okres lęgowy ptaków, w którym nie powinno się prowadzić wycinki drzew, zarządca drogi wstrzymał się z jej przeprowadzeniem do czasu aż ten minie, tzn. do listopada. W listopadzie wykonawca otrzymał zlecenie od ZDP na wycinkę tychże 13 drzew oraz dwóch topól w miejscowości Jasienica, rosnących w odległości ok. 2m. od krawędzi jezdni drogi powiatowej, napowietrznej linii energetycznej i teletechnicznej. Dodatkowym bodźcem przy zlecaniu wycinki było zdarzenie drogowe ze skutkiem śmiertelnym z ostatnich tygodni, w zderzeniu z podobnie zlokalizowaną topolą zginał młody mężczyzn.

Wpływ na zlecenie wycinki tychże drzew miało również pozostające w pamięci zdarzenie sprzed ok 3 lat, które miało miejsce na prawobrzeżnej części potoku Bysinka vis a vis obecnie wycinanych przy ul. Słowackiego. Wtedy to na zaparkowane obok samochody przewróciło się podobnie zlokalizowane drzewo i co ważne zdrowo wyglądające. Całkowitemu zniszczeniu uległ wtedy pojazd osobowy, w którym na szczęście w chwili zdarzenia nie było nikogo.

W ostatnim okresie tego typu zdarzeń było wiele, a zarządca drogi podejmie się ich stopniowania, ponieważ każda ofiara wypadku to po prostu ofiara wypadku, każdy poszkodowany w wypadku, to poszkodowany w wypadku, a uszkodzone mienie to po prostu uszkodzone mienie.

Koryta rzek zabudowuje się w żłobie w gęsto zabudowanej przestrzeni miejskiej, by w razie konieczności szybko przeprowadzić przez część miasta wielkie wody z jakimi mamy coraz częściej do czynienia z różnych powodów w czasie występowania opadów i tuż po ich ustąpieniu. Obiekty mostowe, których obecność jest niezbędna, by można było skomunikować lewo i prawobrzeżną część miasta, często wykorzystywane są jako konstrukcję, do której podwiesza się sieci z przeróżnymi mediami.

W obrębie mostu w ciągu ul. Piłsudskiego od tzw. górnej wody, znajduje się przekroczenie potoku gazociągiem średnioprężnym o średnicy 250 mm wraz z kompletną armaturą, który zasila południową część miasta oraz gminy Myślenice aż po miejscowość Zasań, a od dolnej wody kablami energetycznymi.
-System korzeniowy drzew takich rozmiarów rosnących tuż przy betonowej części żłobu w sąsiedztwie podziemnej infrastruktury technicznej stanowi zagrożenie uszkodzenia tychże sieci, a w przypadku przewrócenia w kierunku potoku - uszkodzenia ich nadziemnej części. Dodatkowo nie można wykluczyć wystąpienia w okolicy Myślenic opadów podobnych do tych z lat 2009, 2010, 2014. Przy maksymalnym napełnieniu koryta i prędkościach przepływu nieporównywalnych z obserwowanymi na co dzień, wszystko co wypada i płynie niszczącym nurtem rzeki stanowi zagrożenie dla samych obiektów mostowych jak i w tym przypadku gazociągu, kabli energetycznych oraz okolicznych posesji.

Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach nie był nigdy i nie jest przeciwnikiem przyrody w miastach i poza nimi oraz nie prowadzi masowej wycinki drzew.

Każde wystąpienie ZDP o zgodę na wycinkę drzew (w olbrzymiej większości zgłaszanych jako zagrożenie z prośbą o wycinkę przez mieszkańców, sąsiadów dróg, sołtysów, wójtów i burmistrzów) jest analizowane oraz wizytowane na miejsc w celu potwierdzenia, bądź niezasadności złożenia takiego wniosku. Takie wstępne oględziny miejsca, gdzie rośnie drzewo obejmują nie tylko samo drzewo, ale również otaczającą go bliższą i dalszą przestrzeń, a argumentami decydującymi o rozpoczęciu starań o uzyskanie zgody na wycinkę drzewa są te, które realni wpływają na poprawę bezpieczeństwa mienia i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Działania związane z wycinką drzew prowadzone są również w miejscach przeznaczonych pod nowe inwestycje, najczęściej mające związek z budową chodników, wyłącznie jeżeli zachodzi taka potrzeba. Wycinka drzew przy ul. Słowackiego, która budzi tyle emocji nie ma związku z żadną prowadzona, ani planowaną inwestycją.

Powiązane tematy

Myślenice: Kolejna wycinka drzew na ul. Słowackiego
Alarmujecie 35

Myślenice: Kolejna wycinka drzew na ul. Słowackiego

Po wstrzymanej niedawno wycince, tym razem drzewa padają bliżej sygnalizacji świetlnej Jak na facebooku alarmuje ruch "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach", od rana padają drzewa przy ul. Słowackiego. Tym razem wycinka odbywa się wzdłuż koryta Bysinki w kierunku sygnalizacji świetlnej, gdzie Słowackiego krzyżuje się z Zakopianką. „Obiecywal...

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 103

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 57

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Komentarze

 • 10 gru 2019

  A to dla dobra obywateli, to było.
  No nie domyślił bym się. Powinni od razu jakiś baner na mości powiesić.

  14 7 Odpowiedz
 • mirek@ 10 gru 2019

  ale mota ten dyrektor a sprawa jest jasna wszyscy sie przyczynili do wycinki a dzisiaj probuja umyc rece... gdyby nie interwencja ludzi i mediów to drzewa nagle by zniknely... i to juz wczesniej tylko zdp przedłużyło ich zywot z troski o ptaki chronione.

  19 19 Odpowiedz
 • Marta 11 gru 2019

  A o co wnioskowaly wody polskie do zarządu dróg? O wycięcie wszystkich drzew czy o przyciecie gałęzi? Może panie starostwo, burmistrzu i dyrektorzy nie dbacie o te drzewa na co dzień a potem najłatwiej jest wyciac

  21 10 Odpowiedz
 • mirek@ 11 gru 2019

  "Wpływ na zlecenie wycinki tychże drzew miało również pozostające w pamięci zdarzenie sprzed ok 3 lat, które miało miejsce na prawobrzeżnej części potoku Bysinka vis a vis obecnie wycinanych przy ul. Słowackiego. Wtedy to na zaparkowane obok samochody przewróciło się podobnie zlokalizowane drzewo i co ważne zdrowo wyglądające."

  Gratulacje! I teraz wam się przypomniało o tym i postanowiliscie zemścić się na drzewach wycinajac je w pien za ten samochód sprzed trzech lat?

  14 13 Odpowiedz
 • 11 gru 2019

  Panie Grabowski, myślę, że jednak z kopaniem piłki lepiej Panu idzie...

  7 6 Odpowiedz
 • 11 gru 2019

  Dla tych co moze nie znają prawdy .. Na Facebooku jest strona ,STOP WYCINCE DRZEW, znajdziecie tam wszystkie oficjalne papiery i zdjęcia... Szlag mnie trafił...

  7 6 Odpowiedz
 • 11 gru 2019

  Z OFICJALNEGO PISMA ze strony Stop wycince drzew na fb. Państwowe gospodarstwo Wody Polskie Nadzór Wodny w Myślenicach wnioskuję o wycięcie suchych i przecięcie korony pozostałych drzew rosnących w pasie drogi powiatowej K1935 ( ul. Słowackiego) jakim kurna cudem cale drzewa wycieli skoro nie bylo o tym mowy? Reszta pisma na fb i nie tylko...

  8 3 Odpowiedz
  • 11 gru 2019

   Pani Małgorzata zdobyła dla nas ten wniosek zeby dociec prawdy.... Wszystkie dokumenty mozna przeczytać na stronie Stop wycince drzew p. Łukasz P. Na Facebooku

   6 4 Odpowiedz
  • 12 gru 2019

   To teraz pytanie:
   Dlaczego ZDP zignorowało wniosek Wód Polskich i we własnym piśmie do Burmistrza Szlachetki wnioskowało o usunięcie/wycinkę wszystkich drzew zamiast uwzględnić pierwotny wniosek WP????!
   Może ktoś, coś?

   6 4 Odpowiedz
 • 12 gru 2019

  Przecież wiadomo, czyje są Wody Polskie, to wiele wyjaśnia.

  4 2 Odpowiedz
 • 12 gru 2019

  "Jeśli burmistrz uważa, że było to niewłaściwe działanie, mógł wydać negatywną decyzję."

  Tenis ziemny bądź stołowy xD

  5 2 Odpowiedz
 • 13 gru 2019

  Temat jest prosty. Polskie Wody zaleciły ścięcie drzew aby te konarami nie rozsadziły koryta Bysinki.
  Aby nie być oskarżony o niewykonanie zalecenia przy ewentualnej awarii ZDP zastosował się do zalecenia, podobnie burmistrz. Czyli wykonali swoja robotę właściwie. I na raz chłopcy z UMiG i Starostwa robią w spodnie przed Małgorzatą Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"
  Małgorzata Jarzyna powinna swój protest skierować do Polskich Wód i tam wykazać się ekspertyzą, która podważa opinię o zagrożeniu drzew w w korycie Bysinki.

  Tyle w temacie, bo za chwilę Stanisław Warzywo założy ruch Stop paleniu w piecach i w obawie przed nim włodarze wstrzymają pozwolenie na palenie w piecach.

  6 5 Odpowiedz
  • 13 gru 2019

   do bono - widać, że jesteś niezorientowany. Poczytaj trochę wyżej, gdzie są dokumenty, które z ZDP dostała pani Małgorzata. Wody Polskie nie nakazały wycinki tych drzew, które wycięto, tylko przycięcie ich koron. A konary nie mogą rozsadzać koryta Bysinki, nawet korzenie nigdzie go nie rozsadzają. Wody Polskie nic nie zawiniły,wydały b.prawidłowy wniosek.
   A ekspertyzą nie p. Małgorzata powinna się wykazać, bo ten obowiązek spoczywa na tym kto wydaje decyzję o wycince, zanim ją wyda.

   6 3 Odpowiedz
   • 14 gru 2019

    Można było by się znowu uśmiać ale ta sprawa robi się już żałosna, zwłaszca powyższy fragment o wykazywaniu ekspertyzy.
    Nie wiem czy Pani/Pan celowo i usilnie (żeby nie napisać nachalnie) stara się wykazać winę UMiG a raczej napisałbym burmistrzowi Szlachetce?
    Do czego zmierzam, otóż proceduralnie to wnioskodawca w celu wydania zezwolenia zobowiązany jest do przedstawienia wszystkich wymaganych dokumentów!!!!!
    Zgodnie z procedurą administracyjną "Usuwanie drzew i krzewów" za BiP:
    [...]ZEZWOLENIE

    Wniosek posiadacza nieruchomości, na której rosną drzewa lub krzewy, o wydanie zezwolenia na ich usunięcie. Jeżeli posiadacz nieruchomości nie jest właścicielem nieruchomości, do wniosku dołącza się zgodę jej właściciela.

    Wniosek o wydanie zezwolenia powinien zawierać:

    1) imię, nazwisko (nazwę) i adres posiadacza oraz właściciela nieruchomości, albo właściciela urządzeń, o których mowa w art. 49 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r - Kodeks cywilny;

    2) oświadczenie o posiadanym tytule prawnym władania nieruchomością, albo oświadczenie
    o posiadanym prawie własności urządzeń, o których mowa w art. 49 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r - Kodeks cywilny;

    3) zgoda właściciela nieruchomości, jeżeli jest wymagana lub oświadczenie o udostępnieniu informacji o zamiarze złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów przez spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe;

    4) nazwę gatunku drzewa lub krzewu;

    5) obwód pnia drzewa mierzonego na wys. 130 cm, a w przypadku gdy na tej wysokości drzewo:

    a) posiada kilka pni – obwód każdego z tych pni,

    b) nie posiada pni – obwód pnia bezpośrednio poniżej korony drzewa;

    6) wielkość powierzchni z której zostaną usunięte krzewy [m2],

    7) miejsce, przyczynę, termin zamierzonego usunięcia drzewa lub krzewu;

    8) rysunek lub mapa albo wykonany przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane projekt zagospodarowania działki lub terenu w przypadku realizacji inwestycji, dla której jest on wymagany zgodnie z ustawą prawo budowlane, określające usytuowanie drzew lub krzewów w odniesieniu do granic nieruchomości i obiektów budowlanych istniejących lub projektowanych na tej nieruchomości;

    9) projekt planu nasadzeń zastępczych, rozumianych jako posadzenie drzew lub krzewów, w liczbie nie mniejszej niż liczba usuwanych drzew lub o powierzchni nie mniejszej niż powierzchnia usuwanych krzewów, stanowiących kompensację przyrodniczą za usuwane drzewa i krzewy w rozumieniu art. 3 pkt 8 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska lub przesadzenia drzewa lub krzewu – jeżeli są planowane, wykonany w formie rysunku, mapy lub projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz informację o liczbie, gatunku lub odmianie drzew lub krzewów oraz miejscu i planowanym terminie ich wykonania (jeśli jest wymagany);

    10) decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach albo postanowienie w sprawie uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia w zakresie oddziaływania na obszar Natura 2000, w przypadku realizacji przedsięwzięcia, dla którego wymagane jest ich uzyskanie zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, oraz postanowienie uzgadniające wydawane przez właściwego regionalnego dyrektora ochrony środowiska w ramach ponownej oceny oddziaływania na środowisko, jeżeli jest wymagana lub została przeprowadzona na wniosek realizującego przedsięwzięcie;

    11) pozwolenie na rozbiórkę lub pozwolenie na budowę, jeżeli przyczyną usunięcia drzewa lub krzewu jest realizacja inwestycji wymagającej uzyskania takiego pozwolenia i kolidująca z drzewami lub krzewami; (nie dotyczy inwestycji liniowych celu publicznego).

    Po złożeniu wniosku przeprowadzana jest wizja terenowa w celu oględzin drzew lub krzewów.[..]

    Podkreśliłem dla Pani/Pana fragment który stanowi o ekspertyzie ochrony środowiska która jest wymagana przy składaniu wniosku o wycinkę drzew od wnioskodawcy. Proszę więc o nie wprowadzanie w błąd czytelników twierdząc że expertyzy spoczywają na UMiG który wydał zezwolenie.

    2 4 Odpowiedz
    • 14 gru 2019

     Jak widać na wniosku ZDP ekspertyzy "niet":
     zdjecie

     1 3 Odpowiedz
     • 15 gru 2019

      Do Myśleniczanin 007:
      Niedawno napisałeś to
      "Małgorzata Jarzyna powinna swój protest skierować do Polskich Wód i tam wykazać się ekspertyzą, która podważa opinię o zagrożeniu drzew w w korycie Bysinki."
      Po moim sprostowaniu tego błędnego oskarżenia: "A ekspertyzą nie p. Małgorzata powinna się wykazać, bo ten obowiązek spoczywa na tym kto wydaje decyzję o wycince, zanim ją wyda."
      piszesz to: "Można było by się znowu uśmiać ale ta sprawa robi się już żałosna, zwłaszca powyższy fragment o wykazywaniu ekspertyzy." I na koniec piszesz: "Podkreśliłem dla Pani/Pana fragment który stanowi o ekspertyzie ochrony środowiska która jest wymagana przy składaniu wniosku o wycinkę drzew od wnioskodawcy." ...
      Nooo, chyba się pogubiłeś i co chwilę ktoś inny miał twoim zdaniem wykonać ekspertyzę ... Zresztą, jak widać tylko z powyższego, w niejednym się pogubiłeś ... Może więc skończ już z tymi oskarżeniami rzucanymi na oślep ...

      1 Odpowiedz
      • 15 gru 2019

       Wystarczy spojrzeć cztery posty wyżej aby przekonać się że w żywe oczy Pani/Pan perfidnie kłamie. Nie dotyczy to wyłącznie powyższego posta ale nie mnie to oceniać, ja odniosę się jedynie do oskarżeń które Pani/Pan kieruje w moim kierunku:
       Otóż Pani/Pan cytuje wypowiedź użytkownika Bono

       bono napisał/a:

       13 gru

       Temat jest prosty. Polskie Wody zaleciły ścięcie drzew aby te konarami nie rozsadziły koryta Bysinki.
       Aby nie być oskarżony o niewykonanie zalecenia przy ewentualnej awarii ZDP zastosował się do zalecenia, podobnie burmistrz. Czyli wykonali swoja robotę właściwie. I na raz chłopcy z UMiG i Starostwa robią w spodnie przed Małgorzatą Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"
       Małgorzata Jarzyna powinna swój protest skierować do Polskich Wód i tam wykazać się ekspertyzą, która podważa opinię o zagrożeniu drzew w w korycie Bysinki.

       Tyle w temacie, bo za chwilę Stanisław Warzywo założy ruch Stop paleniu w piecach i w obawie przed nim włodarze wstrzymają pozwolenie na palenie w piecach.

       To po pierwsze, po drugie:
       We wszystkich wątkach dotyczących tej sprawy staram się wykazać błędy/zaniedbania administracyjne które doprowadziły do tej karygodnej akcji z uwzględnienem kwestii decyzji UMiG. Zwłaszcza nagonki na Burmistrza Szlachetkę która wydaje się być libretto całej tej sprawy. Pozostawię to na razie bez komentarza.
       Pani/Pana komentarz negatywnie stawia moją osobę w kontekście tej sprawy z wykorzystaniem wypowiedzi innych użytkowników tego forum które Pani/Pan stara się przedstawić jako napisane przeze mnie. Jest to jawna manipulacja mojego wizerunku na tym forum.
       Niniejszym bardzo prosze o umieszczenie sprostowania i przeprosin na łamach Misto-Info i odpowiednim wnioskiem do redakcji Miasto- Info o korektę poprzedniej Pani/Pana wypowiedzi lub też jej usunięciem.

       2 3 Odpowiedz
       • 16 gru 2019

        Do Myśleniczanin007:
        NIE KŁAMIĘ I NIKOGO NIE OSKARŻAM...
        A ten pierwszy cytat przypisany Tobie TO PO PROSTU POMYŁKA Z POŚPIECHU ... I ZA TO PRZEPRASZAM. 
        A teraz już tylko kilka Twoich wypowiedzi, pełnych oskarżeń i zarzutów (nie tylko wobec mnie):

        "Mysleniczanin007
        Wystarczy spojrzeć cztery posty wyżej aby przekonać się że w żywe oczy Pani/Pan perfidnie kłamie. Nie dotyczy to wyłącznie powyższego posta ale nie mnie to oceniać, ja odniosę się jedynie do oskarżeń które Pani/Pan kieruje w moim kierunku:
        Otóż Pani/Pan cytuje wypowiedź użytkownika Bono".

        "Mysleniczanin007
        Można było by się znowu uśmiać ale ta sprawa robi się już żałosna, zwłaszca powyższy fragment o wykazywaniu ekspertyzy.
        Nie wiem czy Pani/Pan celowo i usilnie (żeby nie napisać nachalnie) stara się wykazać winę UMiG a raczej napisałbym burmistrzowi Szlachetce?"

        Mysleniczanin007
        Czyli można spekulować że było to celowe działanie ZDP?"

        "Mysleniczanin007
        Wygląda na podłożenie niezłej świni nowemu burmistrzowi..."

        "Mysleniczanin007 12 gru
        Dyrektor ZDP sam przyznaje że wnioskowali o wycinkę i gdyby UMiG miał zastrzeżenia, mógł nie wydawać zezwolenia..."

        "Mysleniczanin007 12 gru
        Nie, nie przyjacielu. ZDP celowo złożyło wniosek o usunięciu drzew wbrew opinii Wód Polskich która zaleca jedynie obcięcie koron drzew w rejonie wymienionej działki.
        Nie próbój usprawiedliwiać Powiatu i zamazywać winą wykonawcy. Odpowiedzialność ponosi wnioskodawca i Twoje mataczenie na tym forum tego nie zmieni."

        I fragment mojej odpowiedzi do "bono" która wzbudziła Twój atak:
        "A ekspertyzą nie p. Małgorzata powinna się wykazać, bo ten obowiązek spoczywa na tym kto wydaje decyzję o wycince, zanim ją wyda."

        Zestaw te swoje wpisy z moimi, w których nie ma żadnej agresji, ani oskarżeń przeciwnie ... :

        "Igem
        Może wreszcie skończą się te przepychanki, bo ta sprawa dowiodła, że nikt nie był lepszy ... Wszyscy po kolei zawinili ... Chyba pora przyznać się, uderzyć w pierś i uzgodnić WSPÓLNY plan postępowania urzędniczego na przyszłość ..." 
        I ten ostatni:

        "Igem 10 godz.
        Bezsilna rozpacz i ból, że w beztroskim urzędniczym chaosie straciliśmy kolejne drzewa ...

        ...Niech ten dramatyczny w skutkach wyrok na niewinne drzewa, przygotowywany od roku przez wiele rąk w różnych instancjach, tym co podpisywali się pod nim kolejno (bez zagłębiania się w zasadność tej decyzji) otworzy szerzej oczy... Pora refleksji Panowie ... Wkrótce Święta Bożego Narodzenia ... Chciałabym bardzo tylko jednego - byście wszyscy wyciągnęli z tego naukę i podjęli wreszcie WSPÓŁPRACĘ PONAD PODZIAŁAMI ...
        BO TYLKO ZGODA BUDUJE ...
        PIĘKNYCH ŚWIĄT W HARMONII, MIŁOŚCI I POKOJU ORAZ WSZELKIEGO DOBRA - DLA WSZYSTKICH🌲🎄
        ABY NOWY ROK 2020 WYZEROWAŁ WSZYSTKIE WOJNY I WOJENKI I POWIAŁ WIATREM DOBRYCH ZMIAN ."

        TE ŻYCZENIA SĄ TAKŻE DLA CIEBIE 😊

        2 Odpowiedz
        • 16 gru 2019

         Dziękuję za sprostowanie. Nie będę polemizował z resztą Pani/Pana wypowiedzi, użyję jednak klasyka który zdaje się być nieśmiertelny w takich przypadkach:
         "Nie będę z Panią/Panem dyskutował ponieważ Pani/Pana wypowiedzi nacechowane są negatywnymi emocjami."
         Pozdrawiam.

         1 2 Odpowiedz
 • 15 gru 2019

  Bezsilna rozpacz i ból, że w beztroskim urzędniczym chaosie straciliśmy kolejne drzewa ...
  Chcę tylko by nauczyło ich to większej troski i uważności na przyszłość ... Bo pokazało, że wszyscy po kolei mają swój udział w tym łańcuchu zdarzeń, które doprowadziły do tego, że te zdrowe piękne drzewa poszły na ścięcie .. Oprócz oczywiście ZGW "WODY POLSKIE", które nie chciało ich unicestwienia ...
  To ukazało, że nie może być dobrze w mieście, w którym wybrani przedstawiciele społeczeństwa, które im zaufało, toczą wojny zamiast współpracować dla dobra nas wszystkich - ICH PRZECIEŻ TAKŻE! DLA ROZKWITU NASZEGO WSPÓLNEGO MIASTA ...
  Niech ten dramatyczny w skutkach wyrok na niewinne drzewa, przygotowywany od roku przez wiele rąk w różnych instancjach, tym co podpisywali się pod nim kolejno (bez zagłębiania się w zasadność tej decyzji) otworzy szerzej oczy... Pora refleksji Panowie ... Wkrótce Święta Bożego Narodzenia ... Chciałabym bardzo tylko jednego - byście wszyscy wyciągnęli z tego naukę i podjęli wreszcie WSPÓŁPRACĘ PONAD PODZIAŁAMI ...
  BO TYLKO ZGODA BUDUJE ...
  PIĘKNYCH ŚWIĄT W HARMONII, MIŁOŚCI I POKOJU ORAZ WSZELKIEGO DOBRA - DLA WSZYSTKICH🌲🎄.
  ABY NOWY ROK 2020 WYZEROWAŁ WSZYSTKIE WOJNY I WOJENKI I POWIAŁ WIATREM DOBRYCH ZMIAN .

  4 Odpowiedz
 • 16 gru 2019

  Można by rzec za powyższą korespondencją, że starosta, burmistrz i dyrektor ZDP, to zboczeńcy których drzewa drażnią i szukają każdej okazji aby takie drzewo usunąć. Pilnujcie dalej bo już szukają paliwa do swojej dewiacji i okazji do wycinki. Mają chrapkę na drzewa z Plant i z Parku na Zarabiu.

  3 2 Odpowiedz
 • 17 gru 2019

  Na Słowackiego znowu wycinają :-(

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 145

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...