Sułkowice

Lubisz piec i jeść słodkości? Możesz pomóc Mateuszowi Chrobakowi

Lubisz piec i jeść słodkości? Możesz pomóc Mateuszowi Chrobakowi

Po raz kolejny można się włączyć w pomoc Mateuszowi Chrobakowi. W tym roku "Akcja Placek" odbędzie się w Sułkowicach, skąd pochodzi chłopiec

Na czym polega akcja placek? - Wszystkie chętne osoby zapraszamy do przygotowywania wypieków, ciast, ciasteczek itd. Do krojenia i pakowania tych ciast i przygotowywania paczek. Do sprzedaży tych paczek przed kościołem po mszach. Zebrane w ten sposób pieniądze zostają przekazane dla leczenia Matiego - tłumaczą organizatorzy. 

Ciasta należy upiec na 22 lutego i dowieźć na plebanię kościoła lub do organizatorki akcji Marty Zaręby. - Wypieki przyjmuję w domu lub sama odbieram po zgłoszeniu telefonicznym (667691202). Proszę dzwońcie, pytajcie, postarajmy się zebrać jak najwięcej pieniędzy bo jest taka potrzeba - mówi.

Kim jest Mateusz Chrobak?

Mateusz Chrobak urodził się ze skomplikowaną wadą serca, przeszedł szereg trudnych operacji, a jego codzienne funkcjonowanie wymaga kosztownego leczenia. Przeszedł cykl operacji podczas których w naczynie wieńcowe wstawiano kolejne stenty. Mateusz jest w ciągłym leczeniu poza granicami kraju, którego kosztów nie pokrywa NFZ. W listopadzie 2019 r oku przebywał w klinice w Munster.

W pomoc chłopcu w 2008 roku zaangażowali się piłkarze Orła Myślenice, którzy po spotkaniu z Tempem Rzeszotary zorganizowali zbiórkę na operację. Z czasem akcja zmieniła się w piłkarski turniej w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, a w kolejnych latach dochodziły towarzyszące imprezy sportowe, z których całkowity dochód przeznaczano na leczenie Mateusza Chrobaka i drugiej osoby (ta zmienia się każdego roku).

Z pomocy lokalnej drużyny wielkich serc, jak nazwano organizatorów Memoriału im. Stacha Cichonia skorzystali między innymi Krzysztof Rak, Bogdan Marszałek, Laura Kurowska, czy Krzysztof Rak.

W tym roku Memoriał odbędzie się 1 marca

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Most na ul. Wolności przejdzie remont
Sułkowice 0

Most na ul. Wolności przejdzie remont

Na jesień ruszą prace związane z przebudową mostu na drodze powiatowej przy ul. Wolności w Sułkowicach Na przełomie sierpnia i września Zarząd Dróg P...