Sułkowice

"Akcja placek" przyniosła 18 700 zł. Organizatorzy nie kryją wzruszenia

"Akcja placek" przyniosła 18 700 zł. Organizatorzy nie kryją wzruszenia

Prawie 700 paczek z plackami, zaangażowanie mieszkańców z całego regionu przerosło oczekiwania organizatorów. Podczas charytatywnej "Akcji placek" na pomoc dla Mateusza Chrobaka udało się zebrać 18 700 zł

Wypieki mógł przygotować każdy. Na aukcję trafiały ciasta i ciasteczka z całego regionu. Paczki pełne słodkości sprzedawane były przed kościołem po mszach. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na leczenie Mateusza Chrobaka. 

- Tylko dzięki temu, że było tyle osób chętnych do pomocy udało się wszystko zorganizować. Przygotowaliśmy około 700 paczek z ciastami i zebraliśmy 18.700 zł oraz 10 Euro. Jestem bardzo wzruszona życzliwością i tym, że pomimo zabiegania i braku czasu, które teraz chyba wszystkim towarzyszy - tak wiele osób znalazło czas, aby pomóc - mówi Marta Zaręba, jedna z organizatorek akcji. 

Kim jest Mateusz Chrobak?

Mateusz Chrobak urodził się ze skomplikowaną wadą serca, przeszedł szereg trudnych operacji, a jego codzienne funkcjonowanie wymaga kosztownego leczenia. Przeszedł cykl operacji podczas których w naczynie wieńcowe wstawiano kolejne stenty. Mateusz jest w ciągłym leczeniu poza granicami kraju, którego kosztów nie pokrywa NFZ. W listopadzie 2019 r oku przebywał w klinice w Munster.

W pomoc chłopcu w 2008 roku zaangażowali się piłkarze Orła Myślenice, którzy po spotkaniu z Tempem Rzeszotary zorganizowali zbiórkę na operację. Z czasem akcja zmieniła się w piłkarski turniej w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, a w kolejnych latach dochodziły towarzyszące imprezy sportowe, z których całkowity dochód przeznaczano na leczenie Mateusza Chrobaka i drugiej osoby (ta zmienia się każdego roku).

Z pomocy lokalnej drużyny wielkich serc, jak nazwano organizatorów Memoriału im. Stacha Cichonia skorzystali między innymi Krzysztof Rak, Bogdan Marszałek, Laura Kurowska, czy Krzysztof Rak.

W tym roku Memoriał odbędzie się 1 marca, a całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc Marysi Miąsko . 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Most na ul. Wolności przejdzie remont
Sułkowice 0

Most na ul. Wolności przejdzie remont

Na jesień ruszą prace związane z przebudową mostu na drodze powiatowej przy ul. Wolności w Sułkowicach Na przełomie sierpnia i września Zarząd Dróg P...