Raciechowice

Zmarł Krzysztof Surma. Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji

Zmarł Krzysztof Surma. Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji

We wtorek 18 lutego w wieku 23 lat zmarł Krzysztof Surma. Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji, społecznik, sportowiec, człowiek którego interesowało życie społeczności wiejskiej i jego mała ojczyzna

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji- Krzysztof Surma. Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół" - to komunikat zamieszczony w internecie przez Gminę Raciechowice. 

To absolwent klasy maturalnej w VIII LO w Krakowie. W wieku 9 lat udzielał się jako ministrant oraz lektor w miejscowej parafii. W wolnych chwilach pasjonował się i grał w futbol amerykański, który jak podkreślał uczy braterstwa, honoru, charakteru i poświęcenia dla innych. Ponadto interesował się etnografią lokalną, geografią społeczną, historią, turystyką, wpływem religii katolickiej na życie w dziejach oraz wieloma innymi sprawami związanymi z życiem na wsi.

W 2016 roku został zaproszony do udziału w sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Była to nagroda za pracę „Miejsca pamięci. Materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”, którą poświęcił najwyższemu szczytowi w gminie Raciechowice, czyli Grodzisku.

Msza pogrzebowa odprawiona zostanie 21 lutego o godz. 14 w Kościele Parafialnym w Raciechowicach. Następnie nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce spoczynku.

 

Komentarze

Zobacz więcej