Myślenice

Korona wirus w Polsce. W myślenickim szpitalu ćwiczenia

Korona wirus w Polsce. W myślenickim szpitalu ćwiczenia

Minister zdrowia potwierdził pierwszy przypadek osoby zarażonej koronawirusem w Polsce.

W wielu miastach i na terenie powiatu odwoływane są imprezy masowe, a myślenicki szpital przeszedł dzisiaj ćwiczenia w ramach których rozstawiano mobilne izby przyjęć.

„Nie ma powodów do paniki” – czytamy w komunikatach

Podczas porannej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził pierwszy przypadek osoby zarażonej koronawirusem w Polsce, a dokładnie w Zielonej Górze. Na razie stan pacjenta ocenia się jako dobry.

Wszystkie instytucje państwowe zwracają uwagę, że nie ma powodów do paniki. Kilka dni temu Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik (PiS) informował, że Małopolska jest przygotowana na obecność wirusa, wszystkie służby pozostają w pełnej gotowości, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

 

„Proszę zachować spokój - to tylko ćwiczenia”

Dzisiaj rano ogólnopolskie media obiegła informacja, że w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i powiatowym w Myślenicach odbywają się ćwiczenia na wypadek wystąpienia konieczności uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badania osób z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem.

Na redakcja@miasto-info.pl otrzymujemy od was pytania i maile mówiące o tym, że w Myślenicach znajdują się osoby zarażone, a nawet, że epidemia dotarła do naszego miasta. Tego typu donosy dementuje starosta.

Starosta Józef Tomal: Działania służb prowadzone przy myślenickim szpitalu to ćwiczenia w przypadku zaistnienia zagrożenia epidemiologicznego. SP ZOZ w Myślenicach jest jednym z dwóch szpitali w Małopolsce, gdzie ćwiczone są procedury, które będą wykorzystywane w przypadku ewentualnego rozszerzania się zarażeń tzw. koronawirusem. Obecnie nie ma takiego zagrożenia i u nikogo w powiecie myślenickim nie zdiagnozowano tej choroby.

Jak informuje starosta; myślenicki szpital został wskazany do ćwiczeń ze względu na posiadanie oddziału zakaźnego, który obsługuje nie tylko powiat myślenicki, ale również inne regiony naszego województwa. Jest traktowany jako placówka strategiczna w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia epidemią. - Proszę zachować spokój - to tylko ćwiczenia służb, które sprawdzają swoją gotowość – apeluje.

Same ćwiczenia, jakie odbyły się na terenie szpitala polegały na rozstawieniu mobilnych izb przyjęć (namiotów), które służyłyby potencjalnym pacjentom. Szpitale w takich sytuacjach mogą liczyć na pełne wsparcie Państwowej Straży Pożarnej. Dysponuje ona zarówno odpowiednim sprzętem, jak i doskonale przygotowanymi strażakami, którzy takie mobilne izby przyjęć są w stanie przygotować w krótkim czasie.

W ćwiczeniach uczestniczyły szpitale: Uniwersytecki w Krakowie i w Myślenicach - czyli dwa spośród dziesięciu małopolskich placówek w których znajdują się oddziały zakaźne, a które decyzją Wojewody Małopolskiego zostały postawione w stan podwyższonej gotowości. „Podczas ćwiczeń omówione zostały także inne aspekty współdziałania Straży Pożarnej ze służbami medycznymi oraz składające się na te mechanizmy procedury” – przekazuje biuro prasowe wojewody.

 

Odwołują imprezy masowe

Z powodu potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce w wielu miastach odwoływane są imprezy kulturalne i sportowe. Decyzje dotyczące ich odwołania indywidualnie podejmują wojewodowie lub sami organizatorzy. Kluczowe są rekomendacje ze strony służb sanitarnych.

Na terenie powiatu myślenickiego zostały odwołane m.in. XVII Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego, zaplanowane na dzień 12 marca i Powiatowy dzień Sołtysa, który miał się odbyć 16 marca. Gmina nie informuje o podobnych planach, mimo że na 15 marca zaplanowany jest Myślenicki Bieg Uliczny (czekamy na odpowiedź organizatora w tej sprawie).

Powiązane tematy

Komentarze (16)

 • 5 mar 2020

  w ty wsi to lepiej sa weterynarze przygotowani niz sor ale propaganda nic sie nie stało i przekazcie sobie znak ty pani z lawki co jej oczko sie odkleilo temu misiu.

  11 2 Odpowiedz
 • 6 mar 2020

  A co ty mnie pytasz? :D czy ja kandyduje na dyrektora? :D widzę i stwierdzam fakty , szpital z roku na rok w coraz większym bagnie tonie. Bagnie długów i zdaje się że tylko Józef tego nie dostrzega. W szpitalu ile jest łóżek na wypadek epidemii? 15 ? na kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców powiatu? :D
  Ziejesz nienawiścią do tego pisu a czy ja cokolwiek o pisie wspomniałem? NIE! dyrektora już dawno temu powinni zmienić i nie interesuje mnie w porównaniu do ciebie z jakiej frakcji politycznej bedzie. Bo dzisiaj z dnia na dzień zamiast lepiej to jest gorzej. Zobaczyłeś pomalowane ściany i na dobre i na złe Ci się włączyło? a może chirurdzy :D :D :D :D Jak korona wpadnie do myślenic to obudzicie sie z ręką w nocniku tak cudownie szpital jest zarządzany. A leżeć będziecie na leżakach u cybucha bo na te 15 szpitalnych łóżek się pewnie nie załapiecie :D

  Ale jak już tak bredzisz politycznie to powiedz ile platfusiarstwo dawało na służbe zdrowia jak rządziło a ile pis daje? :D:D:D:D ile platfusiarstwo dawało na onkologie (o którą takie spazmy nagle macie) a ile daje pis? :D:D:D czuje wybitne zaoranie :D I jeszcze jedno, to platfusiarstwo zadecydowało lata temu o dofinansowaniu tvp :D tyle miliardów złotych znikneło za ich rządów a mogli przecież dac na onkologie hmmm ciekawe dlaczego PO nie dało? wiesz coś na ten temat? :D

  9 2 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 5 mar 2020

  *niemcach

  Przepraszam, ręka mi zadrżała z myślą o dżęder i lgbt.

  11 5 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 5 mar 2020

  Ludzie ! Spokojnie ! Nie dość, że każde pomieszczenie w szpitalu wyświęcone przez księży, Myślenice oddane w opiekę MB to uszczelnili sprawę różańcem dookoła Polski. Na wszelki wypadek budują jeszcze nową kapliczkę pod lipką. Mając na względzie powyższe, proszę odwołać koronowirusa z Myślenic. A ten pan co jeden w Polsce zachorował to dlatego, że w niemach był. A tam dżender i lgbt to się zaraził. Otwórzcie oczy i wstańcie z kolan.

  15 16 Odpowiedz
 • 5 mar 2020

  Przecież ten szpital kompletnie nie jest przygotowany na koronawirusa. Tam w zwykły dzień jest kabaret jak trzeba kogoś szybko zdiagnozować a co dopiero u progu epidemii :D Kto tym zarządza? Od lat ludzie apelują że źle się dzieje ze szpitalem a starosta ma to gdzieś bo on wie lepiej.
  Zobaczymy czy na klate wezmie ewentualną kompromitacje myślenickiego szpitala w walce z koronawirusem.

  22 32 Odpowiedz

Zobacz więcej