Koronawirus

W Małopolsce 52 potwierdzone przypadki koronawirusa. Wśród nich 4 osoby z powiatu myślenickiego

W Małopolsce 52 potwierdzone przypadki koronawirusa. Wśród nich 4 osoby z powiatu myślenickiego

Aktualnie w Małopolsce mamy 52 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród zarażonych jak dotąd znalazły się 4 osoby z terenu powiatu myślenickiego

Najmłodsza zakażona osoba w Małopolsce ma 12 lat, a najstarsza 74 lata. Spośród 51 potwierdzonych przypadków, 20 zakażonych pochodzi z Krakowa, 5 osób z powiatu nowosądeckiego, po 4 z dąbrowskiego i myślenickiego, po 3 z powiatów krakowskiego, wielickiego i wadowickiego, po 2 z Tarnowa i powiatu bocheńskiego, po 1 z powiatów limanowskiego, nowotarskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego i innego województwa.

- Część osób, u których potwierdzono zakażenie, czuła się na tyle dobrze lub nie miała objawów, że aktualnie pozostaje w izolacji domowej. Dlatego też obecnie liczba hospitalizowanych jest mniejsza niż liczba osób z potwierdzeniem zakażenia. Wśród hospitalizowanych są też osoby oczekujące na wynik badania – informuje Joanna Paździo, rzecznik prasowy Wojewody Małopolskiego.

Jak w rozmowie z nami zwraca uwagę dyrektor myślenickiego szpitala Adam Styczeń; nie każda osoba, która ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, wymaga hospitalizacji. Potwierdzają to działania podjęte wobec zainfekowanych osób. Każdy przypadek oceniany jest indywidualnie i jeżeli nie ma przeciwskazań, lekarz może zdecydować o tym, aby chory wrócił do domu. Tam nie przechodzi kwarantanny, a izolację.

Jedna osoba z potwierdzonym zakażeniem przebywa w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali pozostają pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Większość z nich jest w stanie dobrym lub stabilnym. Stan dwóch osób określa się jako ciężki-stabilny.

Chciałbyś/-abyś zrobić sobie test na koronawirusa?

 • TAK TAK 77%
 • NIE NIE 23%
 • Głosów: 1535

Do tej pory w Małopolsce wykonano prawie 1300 badań laboratoryjnych. Badania w laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozpocęto 12 marca. Od 12 do 24 marca wykonano tam 854 badania. Prowadzi je też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 do 24 marca wykonano tam 407 badań.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  25 mar

  Jedna z wielu historii o tym jak na tą chwilę wyglądają w Polsce procedury.
  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2909314185774141&set=a.650812938290955&type=3

  3 5 Odpowiedz
 • 25 mar

  mnie zastanawia bardziej czego ludzie oczekuja? a gdzieś jest inaczej? jeśli jest inaczej to czemu nagle samoloty musiały latać tam i z powrotem żeby "turyści" mogli wrócić z Anglii? Dlaczego kolejki na granicy Polsko-Niemieckiej?
  Odpowiedz jest prosta, wszędzie jest tak samo, wszędzie jest burdel, żadna służba zdrowia nie jest w stanie tego ogarnąć.. a co dopiero nasza..
  a politycy? czy kiedykolwiek mówili jak jest naprawdę? co mówili w Anglii, Hiszpanii, we Francji? podobnie...

  38 9 Odpowiedz
 • 25 mar

  W pewnym sensie to powiedzieli prawdę, że żadna służba zdrowia nie poradzi sobie z tym wyzwaniem. Jedni powiedzieli to wprost inni w bardziej dyplomatyczny sposób. Nie tylko można czytać bez zrozumienia ale też słuchać.
  We Włoszech powiedzieli to w taki sposób, że dziś mają tam istną masakrę, w Angli ostatnio przekaz był jasny, jeśli wyjdziesz z domu i się zarazisz, prawdopodobnie umrzesz.

  19 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 mar

  "Proszenie ludzi, aby zostali w domu, i powstrzymywanie przemieszczania się ludności to kupowanie czasu i zmniejszanie presji na systemy opieki zdrowotnej. Same te środki nie ugaszą jednak epidemii" - powiedział w środę w Genewie na konferencji prasowej dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

  Szef WHO dodał, że kraje muszą rozszerzyć, przeszkolić i rozmieścić pracowników służby zdrowia i zdrowia publicznego, a także wdrożyć systemy wykrywania każdego podejrzanego przypadku oraz przyspieszyć testy.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/na-zywo/news-pandemia-koronawirusa-informacje-z-kraju-i-ze-swiata-czesc-i,nId,4402004#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  7 4 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 25 mar

   Wsio ok tylko najpierw trzeba te szybkie testy opracować, a następnie wyprodukować. Póki tego się nie uda zrobić pozostaje "kupowanie czasu" i nadzieja.

   6 Odpowiedz
   • 26 mar

    Testy testami, a na dzisiaj jedyne co natychmiast może nas uratować to przymusowe noszenie masek na twarzy. To wstrzymuje zakażanie przez ludzi przenoszących wirusa. A ponieważ nie wiemy ( brak testów) które z nas jest nosicielem, tylko zatrzymując wirusa w sobie, zatrzymamy pandemię.
    Spójrzmy na zakłady pracy w Chinach, każdy pracownik ma maseczkę na ustach.

    5 9 Odpowiedz
    • Zofia 26 mar

     Problem w tym że ich brakuje

     4 1 Odpowiedz
    • 26 mar

     Podobno WHO ma inną opinię na temat noszenia maseczek...

     5 4 Odpowiedz
     • Magdalena 27 mar

      WHO przyznało, że nie zalecało początkowo noszenie maseczek przez zdrowych... z obawy że zabraknie ich dla personelu medycznego, co się w sumie stało. Aktualnie WHO przyznało, że jednak noszenie maseczek nawet przez ludzi bez objawów jest dobrym pomysłem, ponieważ nie wiadomo kto jest nosicielem - jednak prosi, by osoby prywatne, nosiły własnoręcznie robione, wielorazowe maseczki.
      Polecam sprawdzać aktualność swojego stanu wiedzy, bo w przypadku tak nieznanego nam tematu, te zalecenia mogą zmieniać się z dnia na dzień.

      5 Odpowiedz
    • 26 mar

     Maseczkę, która po 30 min daje więcej szkody niż pożytku, dodatkowo "pozbiera" wszystko z czym się zetkniesz, nazwijmy to "po drodze do sklepu". Musiałbyś jeszcze mieć gogle na oczach, bo owszem mówią"nie dotykać oczu, ust", tylko nie przekazują, że przez oczy też wirus się może dostać.

     1 3 Odpowiedz
     • DajMI MINUSY! 27 mar

      W takim razie czemu w Czechach Słowacji Korei Singapurze nie można przebywać bez maseczki w miejscu publicznym, pojąć do sklepu itd skoro nic nie daje?

      4 32 Odpowiedz
      • 28 mar

       Nie wiem "czemu", być może "góra" zdecydowała. Ja nie kieruję się argumentami Tvn 24, interia, czy poradnik zdrowie. Moja wiedza już dość daleko sięga, a wrzucę Ci linki, których zapewne nie będzie Ci się chciało przeglądać. Osoby odmienne od siebie pod względem przekonań. Prof. Gut https://www.youtube.com/watch?v=FOV8tNXYA5M
       i dr. Czerniak
       https://www.youtube.com/watch?v=VvFmCBYg164
       Czemu nie zastanowisz się co zrobić najpierw oprócz maseczki? A oprócz maseczki, jak Chińczycy zaczęli mieć "wyleczalność". Bynajmniej nie dzięki "maseczkom". Odpowiem Ci, że dzięki m.in. temu co cenzura internetowa nagminnie usuwała ostatnio z sieci nie chorujemy (liczba mnoga w domu) już przynajmniej 3 lata. Tutaj owszem problemem jest skład dwóch wirusów+ białka HIV, a raczej problemem jest powikłanie w postaci wirusowego zapalenia płuc, z którego też wyjść można, nie bynajmniej leżąc pod respiratorem i czekając na śmierć. Owszem jest nakaz odgórny- nie wychodzimy z domu- to należy się dostosować, ale można też doskonale przyobserwować, że nie wszystkim zależy abyśmy zdrowi byli. Musiałbyś mieć maseczkę taką jak Putin na zdjęciu, kiedy poszedł odwiedzić chorych ( bynajmniej nie poglądy prorosyjskie, tylko skojarzenie). Maseczki dla lekarzy, osób stykających się bezpośrednio z chorymi, ale nie do wychodzenia do sklepu. Bynajmniej masz prawo do własnego zdania.

       1 Odpowiedz
       • DajMI MINUSY! 28 mar

        "Nie wiem "czemu", być może "góra" zdecydowała."

        I na tym zakończyłem czytanie wypowiedzi anonimowej osoby z internetu. Tego typu retoryka przegrywa na starcie. Oznaczałaby, że anonimowy, przypadkowy człowiek z lokalnej strony internetowej ma lepszą wiedzę, niż rządy czeskie, słowackie, singapurskie czy koreańskie. Szczególnie tym dwóm ostatnim społeczeństwom, ciężko odmówić innowacyjności w podejściu do życia czy do medycyny. Więc tak: noszę maseczkę, noszę rękawice, odkażam się i stosuje "bezpieczną odległość" - social distancing.

        A stwierdzenia "Moja wiedza już dość daleko sięga" są tak żałosne, że aż szkoda komentować. Tak jak i antyszczepionkowców i innych dziwaków zostawiam ze swoimi zabobonami, tak i zostawiam Ciebie z Twoimi.

        2 43 Odpowiedz
  • 25 mar

   Oooo @maktor widzę nareszcie progres w Twym czajeniu problemu.Jak tako persona jak szef WHO takie źeczy wypisuje,które nawiasem mówiąc wielu z nos od początku pisało ,to trza jej uwierzyć.

   3 4 Odpowiedz
 • 25 mar

  No to dyrektor WHO odkrył Amerykę... dziękujemy za radę wujku dobra rada.

  5 6 Odpowiedz
 • 25 mar

  A gdzie w tym wszystkim jest modlitwa i jej skuteczność?

  8 13 Odpowiedz
 • 29 mar

  Zmarły w Myślenicach był mieszkańcem powiatu krakowskiego. Jak poinformowało biuro wojewody małopolskiego, potwierdzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zostało przekazane do szpitala w Myślenicach już po śmierci pacjenta. Potwierdzono, że była ona spowodowana chorobą COVID-19; zmarły miał też choroby współistniejące.. 19 osob ze szpitala w myslenicach z oddziału pulmonologii objetych kwarantanna. Czemu miasto info nie napisze

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej