logo-web9
Koronawirus

Debata online. "Koronawirus - problemy, teorie spiskowe, panika"

W ramach cyklu #ZaBurtąPytań w sieci odbyła się debata organizowana przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Tematem rozmowy z widzami był "Koronawirus - problemy, teorie spiskowe, panika"

W lutym w MOKiS wystartował nowy cykl spotkań nawiązujący do działającego tu przed laty klubu dyskusyjnego. „Za Burtą Pytań” to format przypominający telewizyjne talk show z tą różnicą, że prowadzący wraz z zaproszonym gościem wywołują temat, a następnie wciągają w dyskusję widownię. Ponieważ jego organizacja w zamierzonej formie nie jest możliwa z powodu epidemii, pomysłodawcy postanowili przenieść go do sieci.

Adrian Burtan, dziennikarz, bloger: Nie chcieliśmy zawieszać spotkań tylko dlatego, że panuje pandemia, więc przenieśliśmy je do sieci. Ludziom w tym trudnym czasie należy się merytoryczna dyskusja o problemach i interakcja z innymi. Obecnie nie ma nic ważniejszego, niż poczucie bycia częścią wspólnoty. Dlatego najbliższa debata i w razie potrzeby następne odbędą się online, ale gwarantuję że zapewniamy komunikację, szansę napisania pytania czy opinii na czacie, podyskutowania z innymi widzami. Kultura, informacja i rozmowa: tego nam trzeba.

Spotkanie transmitowane było na profilu YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Dyskusję moderował dziennikarz i bloger Adrian Burtan, a widzowie korzystający z czatu - mogli zadawać pytania na bieżąco. Interesowało ich m.in. jak radzić sobie ze stresem w odosobnieniu, wpływ dzisiejszych ograniczeń społecznych na nasze relacje po zakończeniu pandemii, sposoby radzenia sobie z pracą w domu, jak radzić sobie z lękiem, fake newsami, samotnością i to jak odnaleźć się w tej nowej dla wszystkich sytuacji.

W dyskusji pt. „Koronawirus – problemy, teorie spiskowe, panika” na pytania o społeczne skutki koronawirusa oraz jego wpływ na relacje z ludźmi i życie zawodowe odpowiadała dr Małgorzata Majewska, językoznawczyni z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Zobacz więcej
Czytaj komentarze!