Koronawirus

Od dzisiaj otwarte parki i lasy. Co jeszcze się zmienia?

Od dzisiaj otwarte parki i lasy. Co jeszcze się zmienia?
Od dzisiaj otwarte zostały lasy, przywrócona możliwość rekreacji w parkach.

Od dzisiaj zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej

Wciąż obowiązują ograniczenia wprowadzane przez rząd, które mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa. W Polsce od 20 marca obowiązuje stan epidemii. Zamknięte są granice kraju, zawieszona została praca szkół, przedszkoli, żłobków, a w dużych miastach uczelni. Nie funkcjonują hotele, restauracje, kina, teatry, ośrodki kultury, muzea, galerie handlowe, wiele sklepów i zakładów usługowych.

Co nadal obowiązuje?

Wciąż wychodząc z domu musimy pamiętać o zakrywaniu nosa i ust, co według słów ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego będzie nam towarzyszyć do czasu aż zostanie opracowana szczepionka na koronawirusa. 

W przestrzeni publicznej nadal obowiązuje zachowanie 2-metrowej odległości od innych, utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu), kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

Czy przestrzegasz zaleceń rządu ws. koronawirusa stosując się do kwarantanny domowej, unikania spotkań, dezynfekcji itp??

 • TAK TAK 90%
 • NIE NIE 10%
 • Głosów: 1851

Co się zmienia? 

Od dzisiaj więcej osób jednorazowo zrobi zakupy w sklepie. Do obiektów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4. Natomiast w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Otwarte zostały lasy, przywrócona możliwość rekreacji, a starsza młodzież będzie mogła wychodzić na ulice bez dorosłych. Rano w parku w Myślenicach zdzierały ze znaków folie i informacje o zakazie korzystania, a Nadleśnictwo Myślenice wydało komunikat dotyczący kompleksów leśnych. 

Możliwe jest przemieszczanie w celach rekreacyjnych, co oznacza że będziemy mogli wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze. Oczywiście z zachowaniem dystansu od innych i z zasłoniętą twarzą. Place zabaw nadal pozostają zamknięte.

Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 20 kwi

  Dla mnie lasy nigdy nie zostały zamknięte,wymysł naszego rządu zakrawa na totalną głupotę.Nie dałam się na to nabrać.

  13 4 Odpowiedz
 • 20 kwi

  Myślenicka policja dostanie kociokwiku będą jeździć znowu jak na .....

  5 1 Odpowiedz
 • 20 kwi

  amuminku wypowiedz się jaśniej.

  2 Odpowiedz
 • 21 kwi

  Lasy są otwarte dla tych normalnych .co nie śmiecą, reszta nadal zakaz wstępu.!!!!

  7 Odpowiedz
 • Dagmara 21 kwi

  czy strzelnica działa, otwarta ?

  2 Odpowiedz
 • 21 kwi

  Czy ktoś mi powie ile ta strzelnica miasto kosztowała ? I komu jest toto potrzebne? Tak jak te grające ławeczki na stulecie. Wydaje się, że jesteśmy bogatym krajem. Bogatym w głupotę.

  3 1 Odpowiedz
  • Dagmara 21 kwi

   skrzynka pełna to chyba jednak ktoś do nich pisze:

   <strzelnica.myslenice@s48-local.ogicom.net> (expanded from
   <strzelnica@myslenice.pl>): host 192.168.100.75[192.168.100.75] said: 552
   5.2.2 <strzelnica.myslenice@s48-local.ogicom.net> Quota exceeded / Skrzynka
   odbiorcy jest przepelniona. (in reply to end of DATA command)

   Odpowiedz

Zobacz więcej