Kultura

Różnorodny MOKiS: Wielki Chór Internautów, wideokoncert życzeń na Dzień Matki i Szkolne Konfrontacje Plastyczne

Różnorodny MOKiS: Wielki Chór Internautów, wideokoncert życzeń na Dzień Matki i Szkolne Konfrontacje Plastyczne

Ilość propozycji, które przygotowaliśmy dla naszych widzów, internautów przywraca o zawrót głowy. Chcemy naszą ofertę kierować do różnych grup wiekowych i dlatego tych projektów jest aż tyle. Zachęcam do odwiedzania naszego fb @mokismyslenice i udziału wspólnego spędzania z nami czasu - mówi Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS

Serdecznie zapraszamy do udziału w najbliższych akcjach przygotowanych przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu w ramach projektu Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury, który przeniósł swoje pomysły kulturalne w czasie pandemii w strefę online.

Już w tę środę mija termin zgłoszeń do akcji MAMA – Bohaterka w Naszym Domu – wideożyczenia na Dzień Matki. Spływają do nas niesamowite i wzruszające życzenia dla mam. Formuła nagrań jest bardzo otwarta, można nagrywać samodzielnie, rodzinnie i z przyjaciółmi. Może to być wiersz, piosenka , kilka ciepłych słów czy taniec. Wszystko dla naszych super bohaterskich mam, z którymi często przez sytuacje epidemiologiczną nie możemy spotkać się osobiście. Po nadesłaniu wszystkich spełniających kryteria nagrań zostanie przygotowany wspólny koncert życzeń , którego premiera przewidziana jest w mediach społecznościowych Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Spośród wszystkich zgłoszonych życzeń wideo wylosowanych zostanie pięć osób, które otrzymają dla swoich mam ręcznie wykonane ceramiczne anioły, które powstały w pracowni Ceramicznej MOKiS i przygotowała je Barbara Kmiecik. Anioły są niepowtarzalne i bardzo oryginalne. Ich galerię można obejrzeć w mediach społecznościowych MOKiS.

 

Zaśpiewaj "Barkę" ze swojego domu

W Roku Papieskim przygotowaliśmy specjalną akcję pn. #100Barka. Zachęcamy, by zaśpiewać „Barkę” ze swojego domu i razem z Nami stworzyć wielki chór złożony z internautów. Niech ulubiona pieśń św. Jana Pawła II będzie naszym przypomnieniem o wielkich czynach, słowach i gestach Papieża Polaka. Istotne jest to, by w nagraniu zastosować przygotowany materiał muzyczny, ułatwi to przygotowanie jednego teledysku z nagrań różnych osób. Wszystkie potrzebne pliki są przygotowane do pobrania w wydarzeniu #100BARKA na facebooku MOKiS. Wystarczy kliknąć i zostaną Państwo przekierowani w odpowiednie miejsce, gdzie również znajduje się instrukcja. Nagrania należy przesyłać najpóźniej do 25 maja 2020 do godz. 14.00 .

- Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich chętnych. Ważne by podzielić się radością z tego ważnego jubileuszu. Wspólnie świętujmy, wspólnie się cieszmy i wspólnie śpiewajmy. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II i zorganizowane jest przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu w cyklu Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury. Cyfrowa odsłona MOKiS.

 

„Gdzie jest człowiek – tam jest i sztuka”

Na facebooku MOKiS oraz Wiejskiego Ośrodka Kultury Głogoczów sporo miejsca poświęcamy również sztuce ambitnej. Trwa właśnie bardzo ciekawe wydarzenie, kolejna edycja Szkolnych Konfrontacji Plastycznych, tym razem w wersji online. Tegoroczne jej hasło to - Sztuka zaangażowana społecznie. Domowe kreacje.

„Gdzie jest człowiek – tam jest i sztuka” – pisał Stanisław Witkiewicz. Tegoroczna, nietypowa forma Konfrontacji będzie służyła refleksji na temat roli artysty we współczesnym świecie. Sprawdzimy, czy dla Was, młodych twórców dom może być tworzywem do konkursowej realizacji pracy plastycznej. Tym razem nie będziecie potrzebowali materiałów plastycznych. Przygotowując się, pokażemy Wam sylwetki artystów – aktywistów, którzy swoją sztuką zabierają głos w ważnych sprawach społecznych, ekologicznych, uczą nas odpowiedzialności na otaczający nas świat.

Zapraszamy was do wspólnej przygody ze sztuką zaangażowaną społecznie, która porywa tłumy do działania. W sztuce jest siła! Artyści mają głos! Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń znajdziecie na naszym facebooku www.facebook.com/mokismyslenice.

Powiązane tematy

Zobacz więcej