Tenczyn

Starosta odpowiada radnej: Dbanie o drożność przepustów to obowiązek mieszkańców

Starosta odpowiada radnej: Dbanie o drożność przepustów to obowiązek mieszkańców

"Budowa i utrzymanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi” - radnej Annie Rapacz (PiS) odpowiada starosta Józef Tomal (FZM)

Na temat udrażniania rowów, przeglądu i wymiany przepustów oraz uzupełnienie ubytków w poboczach i na drodze powiatowej w Tenczynie, pisała w interpelacji radna powiatowa, o czym informowaliśmy kilka dni temu.

W odpowiedzi starosta wyjaśnia, że doraźne prace porządkowe, w tym sprzątanie naniesionego materiału do rowów i na jezdnię drogi powiatowej w Tenczynie, uzupełnienie fragmentów poboczy po nawałnicy, jaka miała miejsce 11 czerwca 2020 roku, zostało zakończone.

Józef Tomal, starosta myślenicki (FZM): Od tego tygodnia wykonawca realizuje podobne roboty w innych częściach powiatu równie dotkliwie doświadczonych nawalnymi deszczami i nagłymi wezbraniami rzek i potoków w okolicach dróg powiatowych.

Wszystkie straty w infrastrukturze drogowej zostały wstępnie oszacowane i obecnie są weryfikowane przez służby wojewody małopolskiego. W protokole szkód znalazły się m. in. dwa przepusty zlokalizowane w okolicach kamieniołomu.

"Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach apeluje do właścicieli działek przylegających do drogi o dbanie o dobry stan techniczny przepustów pod zjazdami.

W dalszej części odpowiedzi starosty czytamy, że "Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach apeluje do właścicieli działek przylegających do drogi o dbanie o dobry stan techniczny przepustów pod zjazdami. Taki obowiązek na właścicieli działek przyległych nakłada art. 30 ustawy o drogach publicznych, który mówi, że „budowa i utrzymanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi”.

Powiązane tematy

Komentarze (22)

 • 9 lip 2020

  Woda na twojej działce jest państwowa, drzewo na twojej działce jest państwowe, skarb zakopany na twojej działce jest państwowy, minerały w twojej ziemi są państwowe. Chodnik przed twoja działką w zimie jest twój, przepust przed twoja działką w porze deszczowej jest twój. Rozumiesz już?

  48 4 Odpowiedz
 • DajMI MINUSY! 9 lip 2020

  To po co są samorządy? Zlikwidować i tyle.

  33 4 Odpowiedz
 • mirek@ 9 lip 2020

  Wiadomo szpitale musimy finansować ze zbiorek, dziury w drogach zasypywać żwirem i kamieniami bo lokalni politycy nie potrafią się dogadać kto je wyremontuje a w wolnych od pracy chwilach jesscze czyścić rowy po prostu pięknie

  34 6 Odpowiedz
 • DajMI MINUSY! 9 lip 2020

  Tak to jest hit, chcesz wyciąć drzewo na swojej działce - musi być pozwolenie, ale spróbuj nie odśnieżyć chodnika w ziemie, albo nie udrożnić przepustu, absurdy

  29 3 Odpowiedz
 • 9 lip 2020

  Odśnieżanie, udrażnianie obowiązek mieszkańca bo to przy jego działce, ale jak wyjdziesz tam z piwem w ręce to już jest publiczne i mandat...

  26 2 Odpowiedz

Zobacz więcej