Dobczyce

Trwa szacowanie strat po sobotniej nawałnicy. Gdzie zgłaszać się po pomoc?

Trwa szacowanie strat po sobotniej nawałnicy. Gdzie zgłaszać się po pomoc?

W wyniku ulewy jaka przeszła nad Dobczycami w sobotę 18 lipca zalanych zostało 25 budynków. Straty można zgłaszać m.in. na infolinię Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Wystarczyło pół godziny potężnej ulewy, aby woda zalała 25 budynków w tym domów i firm. Według meteorologów IMGW łącznie w ciągu godziny spadło 50 litrów wody na metr kwadratowy. Uszkodzone zostały nie tylko budynki, ale w Starym Mieści w obrębie skansenu powstało osuwisko.

Nawałnica najbardziej dotknęła mieszkańców ulic: Zarabie, Nowowiejska, Cegielniana, Mostowa, Kilińskiego. Zalane zostały domy, posesje, drogi zostały podmyte. Ucierpiał także budynek Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.

Gmina powołała komisje szacujące straty, które składają się z pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz UGiM Dobczyce. Poszkodowani posiadający ubezpieczenie mogli zgłaszać szkody w jednym z mobilnych biur. Straty w budynkach mieszkalnych można także zgłaszać na infolinię Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobczycach pod nr tel. 12 37-21-714 lub 12 37-21-711 w godzinach pracy Ośrodka.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej