Polityka

Zmiana na stanowisku wojewody małopolskiego. Piotra Ćwika zastąpił Łukasz Kmita

Zmiana na stanowisku wojewody małopolskiego. Piotra Ćwika zastąpił Łukasz Kmita

„Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, z którymi dane mi było współpracować przez ostatnie lata, najpierw jako wice, a następnie wojewodzie małopolskiemu!” takimi słowami ze stanowiskiem żegnał się wojewoda Piotr Ćwik. Jego miejsce zajął Łukasz Kmita

Do zmiany na stanowisku wojewody małopolskiego doszło 7 sierpnia za sprawą premiera Mateusza Morawieckiego, który odwołał Piotra Ćwika ze stanowiska. Premier nie uzasadniał decyzji.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ograniczyło się wyłącznie do notatki: „Premier Mateusz Morawiecki z dniem dzisiejszym odwołał z pełnionej funkcji wojewodę małopolskiego Piotra Ćwika. Na stanowisko wojewody małopolskiego powołany został Łukasz Kmita”.

Piotr Ćwik w 2017 na tym stanowisku zastąpił Józefa Pilcha, który w 2016 roku zapowiadał otwarcie zalewu dobczyckiego i wpuszczenie na jego taflę białej floty. 

Nowy wojewoda Łukasz Kmita z Olkusza dotychczas był m.in. dyrektorem departamentu generalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i dyrektorem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie.

- Sztafeta trwa. Przejmuję pałeczkę i dołożę wszelkich starań, aby kontynuować misję wspólnie realizowaną przez rząd - w mediach mówi nowy wojewoda. Wśród priorytetowych zadań wymienia sprawne działanie urzędu wojewódzkiego, kontynuację walki z koronawirusem, współpracę z samorządem i politykę historyczną.

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 15 sie 2020

  Kojarzę go jako jednego z Misiewiczów. Przykro, że tak nisko upadliśmy, że liczy się powinowactwo, a nie kompetencje przy obstawianiu ważnych stanowisk.

  22 6 Odpowiedz
 • 15 sie 2020

  Wiewiórki mówią, że poprzednik był za Broszką. I kopalniami. Mateusz za takimi nie przepada. Dlatego jest Kmita.

  22 7 Odpowiedz
 • 15 sie 2020

  Ta twarz nie budzi we mnie zaufania

  18 5 Odpowiedz
 • 16 sie 2020

  No właśnie, Obajtek i Duda ze zdjęć też wyglądają na inteligentnych.

  15 5 Odpowiedz
 • 17 sie 2020

  Jak słyszę o polityce historycznej to jest mi słabo.Na stanowisku wojewodów powinni być co najmniej prawnicy. Kmito, Ty jesteś kto?

  6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej