Koronawirus

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita: Poszerzamy bazę łóżek w Małopolsce

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita: Poszerzamy bazę łóżek w Małopolsce

„Uruchamiamy możliwość poszerzenia bazy łóżek dedykowanych pacjentom zarażonym SARS-CoV-2 w województwie małopolskim i wymagającym hospitalizacji” – zapowiada wojewoda małopolski Łukasz Kmita

Na początku września w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie do 60 zostanie poszerzona baza łóżek COVID-owych. Połowa przeznaczona zostanie dla dorosłych, a druga dla dzieci.

- Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiczną w województwie małopolskim. Szczególnie ważne jest dla nas zapewnienie fachowej opieki medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W uzgodnieniu z Ministerstwem Zdrowia przyjęliśmy takie rozwiązanie, które pozwala poszerzyć do 60 liczbę łóżek COVID-owych w Szpitalu Żeromskiego w Krakowie – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie będą kierowani pacjenci zakażeni koronawirusem po wypełnieniu miejsc przygotowanych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pacjenci zarażeni SARS-CoV-2 będą hospitalizowani w osobnym budynku szpitalnym, co ma nie powodować zagrożenia dla pozostałych pacjentów Szpitala Żeromskiego.

Według danych z 30 sierpnia w od początku walki z koronawirusem odnotowano 7409 przypadków zakażenia w tym 3374 ozdrowieńców i 127 zgonów. Najwięcej przypadków COVID-19 wykryto w Krakowie (1458), powiecie nowosądeckim (1190) oraz nowotarskim (538).

W powiecie myślenickim od początku zmagań z koronawirusem potwierdzono 274 przypadki (w tym 225 ozdrowieńców, 0 zgonów). Obecnie hospitalizowanych jest 9 osób, w izolacji z wynikiem dodatnim przebywa 40 osób, a kwarantanną objętych są 274 oso

Powiązane tematy

Komentarze

 • jan kowa 1 wrz

  Tylko z kąt brać chorych jak wszyscy bezobjawowi.

  5 1 Odpowiedz
 • 1 wrz

  Co ten chłop gada? Co to jest baza łóżek ? Wstyd. Ten wojewoda skończył podstawówkę ? Mam wrażenie, że był na wiecznych wagarach.

  7 Odpowiedz
 • 10 wrz

  Puste łóżka będą stały dla covidian a pacjentów z tzw. "bólem głowy nie będzie miał kto leczyć. Brawo Panie wojewodo, więcej takich decyzji a podjedziemy z taczkami gdzie trzeba.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej