Koronawirus

Koronawirus w myślenickiej parafii? Proboszcz w szpitalu, księża na kwarantannie

Koronawirus w myślenickiej parafii? Proboszcz w szpitalu, księża na kwarantannie

Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Myślenicach trafił do szpitala, a niektórzy księża na kwarantannę

Taką informację wczoraj wieczorem opublikowali duchowni z parafii Narodzenia NMP w Myślenicach za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Ponieważ niektórzy z księży pracujących w naszej parafii zostali skierowani na kwarantannę, a ksiądz Proboszcz trafił do szpitala, program naszego tygodnia odpustowego musimy dostosować do obecnych możliwości” – czytamy w komunikacie wydanym przez duchownych.

Księża informują, że po konsultacjach z Sanepidem „w kościele można uczestniczyć we Mszy Świętej, przyjmować Komunię i korzystać z sakramentu pokuty, z zachowaniem wszystkich dotychczas obowiązujących środków bezpieczeństwa”.

Jak przekonują; sakramenty mają sprawować kapłani, którzy nie mieli kontaktu z osobą zarażoną, w większości przyjezdni spoza parafii. W kolejnym komunikacie jej przedstawiciele informują, że "wszystkie Msze Święte odbywają się zgodnie z planem, sprawowane przez kapłanów spoza parafii. Odwołana została tylko Msza dla osób starszych i chorych w sobotę o godz. 10:00".

Powiązane tematy

Komentarze (59)

 • 4 wrz 2020

  Księża lekceważąco podeszli do tematu rozdawania komunii św w kościele , zalecenia co do komunii św na rękę w ogóle nie były respektowane , co z tego że ja wezmę na rękę zgodnie z sugestią Ojca św skoro wcześniej ksiądz rozdaje ją do ust stykając się ze śliną i roznosi wirusa . Na ołtarzu podczas mszy św brak dezynfekcji rąk , w kościele nie zachowane odległości , brak wytyczonych miejsc z zachowaniem odległości . Dziwi mnie decyzja sanepidu , że w kościele jest bezpiecznie .

  74 32 Odpowiedz
 • 4 wrz 2020

  Jeżeli statystyki umieralności w 2018, 2019, 2020 nie potrafią ludzi przekonać, że pandemii nie ma, to nic ich już nie przekona. Ludzie chcą chyba, żyć w strachu i być pomiatani przez rządzących, chcą być niewolnikami. To całe zamieszanie można też traktować głębiej, jako sprawdzian dla Waszej wiary. Kościół nie potrzebuje wystraszonych, zmanipulowanych przez media ludzi, nie potrzebuje nie letnich, więc won!
  Zachowujcie dystans, dezynfekujcie wszystko co się da, noście kagańce, edukujcie dzieci zdalnie, sczepcie się na wszystko co podsunie wam ministerstwo "zdrowia", dajcie się dzielić, zastraszać i dalej myślcie bezobjawowo...

  52 17 Odpowiedz
 • 4 wrz 2020

  Niech jeszcze przrtestują jego BMW bo na 100% ma korona$wirusa.
  Szpital powinni cały zamknąć a nam składek zdrowotnych nie pobierać bo i tak lekarze nie przyjmują.

  45 10 Odpowiedz
 • mirek@ 4 wrz 2020

  Nie po to radni zawierzyli myslenice matce boskiej żeby nas teraz nie chroniła i żeby wątpić w jej moc ? będzie wszystko dobrze jesteśmy pod dobra opieka nic się nie lękajcie

  44 8 Odpowiedz
 • 4 wrz 2020

  Dyrektor szpitala w Myślenicach został zdiagnozowany z pozytywnym wynikiem na COVID . Cała administracja została skierowana na kwarantannę

  41 5 Odpowiedz

Zobacz więcej