Myślenice

Strażnicy miejscy podsumowali wakacje. Interweniowali 965 razy i wystawili 130 mandatów

Strażnicy miejscy podsumowali wakacje. Interweniowali 965 razy i wystawili 130 mandatów

Pieszo, na rowerach i samochodem. W ten sposób strażnicy miejscy patrolowali ulice Myślenic interweniując 965 razy i wystawiając 130 mandatów. Za co?

Gdzie podczas tegorocznych wakacji można było najczęściej spotkać strażników miejskich? Jak się okazuje funkcjonariusze patrolowali osiedlowe place zabaw, rejony szkół i przedszkoli, boiska, kąpieliska oraz miejsca w których spotyka się młodzież, a także rekreacyjną część miasta, czyli Zarabie.

Przez trzy miesiące (czerwiec-sierpień) strażnicy interweniowali 965 razy najczęściej reagując na „wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, porządkowi i spokojowi publicznemu”, spożywaniu alkoholu w miejscach zabronionych, czy też w przypadkach zaśmiecania miasta.

Najczęściej, bo 759 razy reagowali na łamane przez kierowców przepisy ruchu drogowego oraz w przypadku osób zakłócających porządek i spokój publiczny. Jak czytamy w gminnym komunikacie; wspomniane interwencje zakończyły się 130 mandatami oraz 4 wnioskami do sądu.

Ponadto strażnicy interweniowali w zdarzeniach związanych z utrzymaniem czystości i porządku w gminie. Przeprowadzili 22 kontrole nakładając grzywny w wysokości 900 zł i kierując m.in. 2 sprawy do sądu. Ich uwadze nie umknęli również właściciele psów, a spośród 17 przypadków – 4 właścicieli otrzymało mandat. Głównie za wyprowadzanie pupila bez nadzoru. Kolejne 15 mandatów otrzymały osoby, które zostały przyłapane na niszczeniu lub uszkadzaniu urządzeń użytku publicznego.

Jak zapowiada komendant straży miejskiej; - Nadal nie będziemy ustawać w staraniach, aby skutecznie reagować na czyny szczególnie uciążliwe dla naszych mieszkańców oraz te, które mogą budzić strach w miejscu zamieszkania. Nasze działania będziemy również poddawać dalszej analizie, aby doskonalić naszą służbę szczególnie na rzecz tych, którym ślubowaliśmy służyć - deklaruje Tomasz Burkat.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • Jacek Karwatowski 20 wrz 2020

  tez sie maja czym chwalic w miescie nie ma gdzie zaparkowac ale mandaciki trza pisac

  8 1 Odpowiedz
  • 20 wrz 2020

   No właśnie brak miejsca do parkowania ... Może by tak się ta wielka straż zajęła bezprawnym zastawianiem miejsc parkingowych naprzeciwko szkoły przy ulicy reja gdzie wyznaczona jest strefa do parkowania, ale nie idzie tam stanąć bo wielce pANI mieszkająca obok zastawia te miejsca BEZPRAWNIE pachołkami by nikt nie stawał. CO NIE WIDZICIE TEGO "STRAŻNICY TEXASU" ? czy może widzieć nie chcecie, bo ów pANI to była sędzina czy wie kto .... może jej tak madnacik ... choćby za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym poprzez bezprawne stawianie dziadostwa w pasie ruchu ?

   8 1 Odpowiedz
 • mirek@ 21 wrz 2020

  na kazdym kroku mandat i kreca te statystyki dla premii nic poza tym a jak ich ludzie postrzegaja to kazdy mogl zobaczyc na filmie https://miasto-info.pl/myslenice/26721,przyjezdni-lza-straznikow-miejskich-na-ile-mozna-sobie-pozwolic-ty-kur-buraku-je-bez-maski-sie-kur-nie-chodzi.html . w polsce policja i straz miejska jest od karania obywatela i nigdy nie beda miec takiego szacunku jak strazacy

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 wrz 2020

  "Na rzecz którym ślubowaliśmy służyć" ahaha dobre, dobre. Słownictwo przepiękne jak w Panu Tadeuszu. Tylko niczego dobrego nie robicie. Jedyne co to zajmujecie miejsca przy warzywniaku.. W czasie służby zakupy.

  4 1 Odpowiedz
 • 24 wrz 2020

  strażnicy jak żadna inna formacja dba o dobro mieszkancow

  Odpowiedz

Zobacz więcej