Sebastian Kasprzyk w finale Ninja Warriors. Na zwycięzcę czeka 150 tys. zł

Mający 23 lata mieszkaniec Stojowic bez problemu pokonał eliminacyjny tor przeszkód i zapewnił sobie miejsce w finale telewizyjnego show Polsatu. Finał odbędzie się we wtorek 13 października, a główną nagrodę walczyć będzie 4 uczestników

Pokonanie pierwszego toru eliminacyjnego składającego się z 6 przeszkód zajęło Sebastianowi 2 min. i 11 sekund. Drugą trasę, pokonał jeszcze szybciej, bo w 1 min. i 55 sekund. „Byliśmy pewni od startu, że tu będziesz” – na mecie powitali go prowadzący Łukasz Jurkoski i Jerzy Mielewski.

„Ninja Warrior Polska” telewizyjne show testujące sprawność, wytrzymałość oraz hart ducha zawodników na ogromnym torze przeszkód. Tylko 9 śmiałkom na świecie udało się osiągnąć cel i pokonać wszystkie przeszkody, w tym najważniejszą - legendarną już Górę Midoriyama.

Mieszkaniec Stojowic po raz drugi bierze udział w programie. W ubiegłym roku również dotarł do finału, jednak nie udało mu się pokonać przeszkody zwanej „kominem”. Powodem miał być problem z biodrami. Czy tym razem się uda? O tym przekonamy się we wtorek 13 października na antenie Polsatu.

Sebastian to czołowy polski biegacz specjalizującym się w zawodach przeszkodowych OCR. To kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski oraz Europy w tej dyscyplinie sportowej. Z zawodu jest ślusarzem i w wolnych chwilach zajmuje się produkcją przeszkód, które są wykorzystywane na zawodach przeszkodowych oraz w prywatnych ogródkach.