Sułkowice

Komisja wybrała, burmistrz zatwierdził. Tak wygląda nowe logo gminy Sułkowice

Komisja wybrała, burmistrz zatwierdził. Tak wygląda nowe logo gminy Sułkowice

Zwycięzcą konkursu na logotyp dla gminy Sułkowice został Roman Tracz, który za swoją pracę otrzyma 1000 zł. „Od dziś gmina posługiwać się będzie nowym, oficjalnym logo, które zostało wybrane przez komisję konkursową i zatwierdzone przez burmistrza” – informuje gmina Sułkowice

Według głównych założeń konkursu „przygotowane logo powinno być prostym symbolem, łatwym do rozpoznania i zapamiętania w formie graficznej, charakterystycznym dla Gminy Sułkowice oraz nawiązującym do najważniejszych jej cech”.

Za taki, powołana przez burmistrza komisja konkursowa uznała pracę Romana Tracza, która pokonała 15 innych projektów. Za pierwsze miejsce zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł. „Wybrane przez komisję logo wyróżnia się oryginalnością, estetyką, nawiązuje do tradycji i historii naszej oraz do walorów przyrodniczych. Logo będzie wykorzystywane w celu identyfikacji wizualnej oraz promocji Gminy Sułkowice” – czytamy w gminnym komunikacie.

Jak zapowiada UMiG; wkrótce zaprezentowane zostaną hasła promujące gminę, które będą towarzyszyć nowemu logotypowi.

Skład Komisji Konkursowej: Dariusz Melerowicz (zastępca burmistrza), Ewa Kraus (sekretarz gminy), Ewa Garbień (kierownik Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji), Teresa Gatlik (kierownik referatu Organizacyjnego), Aleksandra Korpal (prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach Tradycja i Przyszłość), Emilia Garbień (absolwentka Akademii Sztuk Pięknych), Artur Konieczkowicz (radny).

 

Powiązane tematy

Komentarze (5)

Zobacz więcej

Obserwatorium na Lubomirze ma 100 lat
Wiśniowa 0

Obserwatorium na Lubomirze ma 100 lat

Od ponad 100 lat odwiedzający Beskid Wyspowy mogą oglądać obiekty na niebie w obserwatorium astronomicznym na górze Lubomir   Od ponad 100 lat odwiedzający...