Sułkowice

Wandale niszczą zalew w trakcie remontu. „Ręce opadają”. Gmina zgłasza sprawę na policję

Wandale niszczą zalew w trakcie remontu. „Ręce opadają”. Gmina zgłasza sprawę na policję
Fot. UMiG Sułkowice

„Jeszcze nie zakończyły się prace remontowe przy Zalewie Rekreacyjnym w Sułkowicach, a już nowe elementy zostały zdewastowane” – informuje gmina Sułkowice. Sprawa trafiła na policję

Niespełna miesiąc temu nad zalewem w Sułkowicach ruszyły prace remontowe. W rekreacyjnej części miasta miały zostać wymienione drewniane elementy, odnowione alejki, postawione przeszkody w ramach skateparku oraz zainstalowany monitoring.

Ten ostatni wydaje się kluczowy, bowiem od kilku lat infrastruktura nad zalewem jest regularnie niszczona przez imprezowiczów i wandali. Natomiast w sezonie letnim miejsce to zamiast rekreacji, służy nocnym imprezom. Oprócz aktów wandalizmu, to zasypywanie zalewu śmieciami staje się największym problemem związanym z terenem rekreacyjnym w Sułkowicach.

Dzisiaj urzędnicy opublikowali zdjęcia zniszczonych kolumn pod dachem jednej z altanek. Ktoś zdarł z nich elewację, porobił dziury i wyrył w nich napis „BX”. „Ręce opadają… Jeszcze nie zakończyły się prace remontowe przy zalewie rekreacyjnym, a już nowe elementy zostały zdewastowane. To kolejny brak szacunku dla naszego wspólnego mienia oraz pracy, która została włożona, by miejsce to na nowo stało się atrakcją gminy i swymi walorami przyciągało nie tylko jej mieszkańców” – czytamy na profilu Miasta i Gminy Sułkowice.

Urząd informuje, że sprawa została zgłoszona na policję. „Liczymy, że osoby odpowiedzialne za ten incydent zostaną odpowiednio ukarane. Nie tolerujemy tego i mówimy stanowcze NIE wandalizmowi” .

Na odnowienie tego miejsca gmina otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego ponad 146 tys. zł. Z własnego budżetu dołoży kolejne 158 tys. zł.

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • Jacek Karwatowski 4 gru 2020

  sułkowice to jednak dziki zachod

  55 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2020

  A ja myślałem że covid to jest choroba XXI wieku a tu nadal Impotencja Umysłowa jest nieuleczalna. Głupota tych gości sięgnęła poziomu Najmana.

  38 3 Odpowiedz
 • mirek@ 4 gru 2020

  taki mieszkaniec sulkowic to jednak ma charakter. nie beda mu na sile remontowac jak on lubi w rozwalonym siedziec

  35 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2020

  Wyrzucone pieniądze w błoto, lepiej zasypać ten zalew. Zrobia remont i w kilka dni mieszkańcy Sułkowic zniszczą wszystko, oni tego zalewu nie chcą.
  Jeszcze prościej, wystawić teren na sprzedaż i zapomnieć o całej sprawie.
  Boisko na Gościbi też fajne :)

  30 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2020

  Rozwiązanie jest proste - po pierwsze założyć monitoring, potem reszta..
  Jeśli to miasto chce zrobić krok naprzód, a chęci widać są, służby muszą sobie wpierw poradzić z huliganami, to jest mus.
  Zalew miał dobry klimat, pamiętam go z pierwszej połowy tej dekady, przyciągał ludzi z różnych stron.

  Teren zabezpieczony siatką + zakaz wejścia na teren budowy + kamery

  27 3 Odpowiedz

Zobacz więcej