Sułkowice

Wandale niszczą zalew w trakcie remontu. „Ręce opadają”. Gmina zgłasza sprawę na policję

Wandale niszczą zalew w trakcie remontu. „Ręce opadają”. Gmina zgłasza sprawę na policję
Fot. UMiG Sułkowice

„Jeszcze nie zakończyły się prace remontowe przy Zalewie Rekreacyjnym w Sułkowicach, a już nowe elementy zostały zdewastowane” – informuje gmina Sułkowice. Sprawa trafiła na policję

Niespełna miesiąc temu nad zalewem w Sułkowicach ruszyły prace remontowe. W rekreacyjnej części miasta miały zostać wymienione drewniane elementy, odnowione alejki, postawione przeszkody w ramach skateparku oraz zainstalowany monitoring.

Ten ostatni wydaje się kluczowy, bowiem od kilku lat infrastruktura nad zalewem jest regularnie niszczona przez imprezowiczów i wandali. Natomiast w sezonie letnim miejsce to zamiast rekreacji, służy nocnym imprezom. Oprócz aktów wandalizmu, to zasypywanie zalewu śmieciami staje się największym problemem związanym z terenem rekreacyjnym w Sułkowicach.

Dzisiaj urzędnicy opublikowali zdjęcia zniszczonych kolumn pod dachem jednej z altanek. Ktoś zdarł z nich elewację, porobił dziury i wyrył w nich napis „BX”. „Ręce opadają… Jeszcze nie zakończyły się prace remontowe przy zalewie rekreacyjnym, a już nowe elementy zostały zdewastowane. To kolejny brak szacunku dla naszego wspólnego mienia oraz pracy, która została włożona, by miejsce to na nowo stało się atrakcją gminy i swymi walorami przyciągało nie tylko jej mieszkańców” – czytamy na profilu Miasta i Gminy Sułkowice.

Urząd informuje, że sprawa została zgłoszona na policję. „Liczymy, że osoby odpowiedzialne za ten incydent zostaną odpowiednio ukarane. Nie tolerujemy tego i mówimy stanowcze NIE wandalizmowi” .

Na odnowienie tego miejsca gmina otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego ponad 146 tys. zł. Z własnego budżetu dołoży kolejne 158 tys. zł.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Jacek Karwatowski 4 gru 2020

  sułkowice to jednak dziki zachod

  55 3 Odpowiedz
 • 4 gru 2020

  Nie wiem, kto jest bardziej dziki...

  4 22 Odpowiedz
 • Roman 4 gru 2020

  A ja myślałem że covid to jest choroba XXI wieku a tu nadal Impotencja Umysłowa jest nieuleczalna. Głupota tych gości sięgnęła poziomu Najmana.

  38 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2020

  Rozwiązanie jest proste - po pierwsze założyć monitoring, potem reszta..
  Jeśli to miasto chce zrobić krok naprzód, a chęci widać są, służby muszą sobie wpierw poradzić z huliganami, to jest mus.
  Zalew miał dobry klimat, pamiętam go z pierwszej połowy tej dekady, przyciągał ludzi z różnych stron.

  Teren zabezpieczony siatką + zakaz wejścia na teren budowy + kamery

  27 3 Odpowiedz
 • 4 gru 2020

  Wyrzucone pieniądze w błoto, lepiej zasypać ten zalew. Zrobia remont i w kilka dni mieszkańcy Sułkowic zniszczą wszystko, oni tego zalewu nie chcą.
  Jeszcze prościej, wystawić teren na sprzedaż i zapomnieć o całej sprawie.
  Boisko na Gościbi też fajne :)

  30 4 Odpowiedz
 • 4 gru 2020

  Tatarskich genów nie da się wyrugować tak łatwo jakby co niekturzy sobie życzyli.

  19 2 Odpowiedz
 • mirek@ 4 gru 2020

  taki mieszkaniec sulkowic to jednak ma charakter. nie beda mu na sile remontowac jak on lubi w rozwalonym siedziec

  35 1 Odpowiedz
 • OKOKI 4 gru 2020

  Ta podkowa w herbie to jednak dobry pomysł.

  20 2 Odpowiedz
 • 4 gru 2020

  Kamery i monitoring pomogą ale pewnie tylko ,,na chwilę". Jaki jest sens wyrzucać tyle kasy na odnowę i remont, skoro nie minie dwa miesiące i znowu wszystko będzie rozwalone i zaśmiecone?

  11 Odpowiedz
  • 6 gru 2020

   z monitoringiem gówniarze(w tym połowa dziewczyn!) z Rudnika i Sułkowic (częśc z Malikówki - część z Zielonej) też się zapewne uporają i zniszczą - ja się tylko zastananawiam ,że przecież musi przed komisariatem byc jakas kamera czy koło budynku szkoły.. nie da się zweryfikować stałych bywalców? czy to naprawdę takie trudne????

   5 Odpowiedz
 • 5 gru 2020

  To obcy przyjeżdżają niszczyć zalew
  z gminy i oni robią dziadostwo.
  Sulkowice jest OK.

  3 28 Odpowiedz
  • 6 gru 2020

   dokładnie - podobne słuchy mnie dochodzą - że na gościnne występy z sąsiednich wiosek przyjezdzają niemniej balują razem z małolatami z Sułkowic

   3 1 Odpowiedz
 • 5 gru 2020

  Tak naprawde to policjanci wolą siedziec w nagrzanym radiowozie, opowiadac sobie kim to oni nie sa, a raz na chwile wysiasc i mierzyc predkosc(odbierac prawa jazdy itp). Nikt ich nie ruszy. Jest to banda nierobów(przynajmniej nasz powiat). Byle by dniowke zaliczyc. Czy sa obecni w jakichś akcjach charytatywnych? Nie. Czy organizuja/organizowali jakies pikniki? Nie. Czy pouczaja zamiasta ladowac 100zl za byle go***? Nie. Taka nasza policja. Sa to totalne nieroby i obiboki. To o naszej policji pisze!!(nie myslec ze wszyscy tacy sa!!! Nie)

  24 1 Odpowiedz
 • 5 gru 2020

  I wiem ze przegladaja to formum policjanci i czytaja komentarze. Dlatego przeczytajcie to! JESTESCIE U NAS BANDA NIEROBOW!! Ktorzy tylko potrafia patrzec zza szyb radiowozow i zgrywac odwaznych. To samo to wielkich "tajniakow" NIC NIE ROBICIE. Darmozjady Myslenickie. Ruszcie sie do pracy a nie zgrywac wielkich.

  16 Odpowiedz
 • 5 gru 2020

  w gminie "ręce opadają" komu?burmistrzowi?czy jego świcie?Ta wasza nieudolność to cyrk,więc sami sobie radźcie z tymi zwierzętami co dewastują.Bo ludzie wam zgłaszają wiele takich incydentów,a do was jak grochem o ścianę(pomijam fakt ile razy ja pisałem).Dobrze jest wydawać pieniądze na pierdoły typu:pomniki na cmentarzu parafialnym,robić kostkę do kaplicy na oblasku(plus beton),"żłobek"- do prywaty klechy dokładać,a ludziom "dokręcać śrubę" podnosząc opłaty za śmieci.A na głupi monitoring czy fotopułapki macie problem wydać ułamek tego co na w/w zbytki.O poprawie dróg nie wspomnę,jednym asfalt,a drugim problem żwiru na taczkach(dosłownie!) przywieźć,ba na jednej ulicy to worki po podtopieniach jeszcze leżą...czekają na dokończenie prac zabezpieczających domy,albo na nowego Burmistrza,bo tego to już nikt nie chce poza proboszczem.......

  15 2 Odpowiedz
  • 6 gru 2020

   Probosz reprezentuje większość, wiec o co chodzi?
   Albo zrezygnować z kościoła, albo powierzyć mu siebie.

   3 8 Odpowiedz
 • 6 gru 2020

  Burmistrz i świta martwią się o stan zalewu? Śmiechu warte. Gorszego burmistrza to miasto nie widzialo. Była tylko gorsza wice, od tego obecnego ale poprzedni burmistrzowie szanowali ludzi, rozmawiali z nimi. Ten unosi się swoją chorą ambicją i rozbujałym ego.

  12 Odpowiedz
 • 6 gru 2020

  Zalew niszczą 14-15, 16 letnie szczeniaki z Sułkowic i Rudnika - każde dziecko w Sułkowicach wie kto to robi - dziwię się ,że rodzice tych dzieci - hmm nastolatków , nie widzą tego ,że znikają na noce, do późnych wieczorów ich nie ma , śmierdzą papierosami i alkoholem - od Malikówki aż po zieloną - zniszczeń nie będzie jeśli Sułkowianie będą pilnować swoich nastoletnich dzieci....ale czego się spodziewać od tych dzieci.... skoro sami rodzice z trudem po polsku mówią (nie chodzi o obcokrajowców a o miernotę umysłową i prostactwo)

  13 Odpowiedz
 • 6 gru 2020

  dodam ,że nie trudno stałych bywalców - dewastujących zalew i inne tereny w Sułkowicach - znaleść w mediach społecznościowych - te ćwierćinteligentne małoletnie ameby zamieszczają relacje z tego co robią na np. instagramie i dodają hashtagi gdzie sa itp i jak imprezują i ile piją - może policja wkońcu wpadnie na taki pomysł - to naprawdę banał dojść kto od wielu miesiący niszczy , śmieci dewastuje wszystko na swojej drodze .. - wystraczy w wieczory od piątku do niedzieli śledzić odznaczenia itp na insta., snapach i innych - te dzieciaki się wręcz szczycą ile wypiją , ile wyćpają gdzie są i co robią... także policja do roboty... kilka tygodni i da się ich wszystkich wyśledzić .. i przedewszystkim rodziców pociągnąć do odpowiedzialności...bo te szczyle to taki przedział pomiędzy 7kl do 2- max 3 szkoły średniej

  6 Odpowiedz
 • 6 gru 2020

  To trzeba worki bokserskie zawiesić, będzie zainteresowanie :)

  2 1 Odpowiedz
 • Paweł Latoń 7 gru 2020

  Norka rozumiem że jesteś z poza Sułkowic i w raz innymi przyjezdnymi jesteście jedynymi normalnie myślącymi i inteligentnymi ludźmi, a reszta Sułkowiczan to chamy, wieprze i miernota. Jeżeli uważasz się za taką osobę, a bardzo ładnie i mądrze piszesz to nie zniżaj się do poziomu co poniektórych bywalców tego stronniczego forum i nie rób nam przykrości wypisując (nie chodzi o obcokrajowców…) Mam nadzieje że źle zrozumiałem twoje intencje.

  Kiernoz Blachowski jesteś zwyczajnym chamem i nie różnisz się niczym od tych wieprzów demolujących miasto. Człowiekiem bez honoru ukrywającym się za pseudonimem który umie tylko pluć jadem i poniżać innych.

  4 4 Odpowiedz
 • 7 gru 2020

  I posterunek na miejscu, on , działa w godzinach urzędowania??

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej