Fotofelieton

W szpalerze spojrzeń

W szpalerze spojrzeń
Fot. Piotr Jagniewski

Myślenice, Rynek 11 listopada, 15:13.

„Składam te kwiaty jako członkini komisji ds. kobiet oraz Platformy Obywatelskiej. Cześć pamięci wszystkim, którzy najbardziej w życiu cenili sobie Wolność” – przed uroczystością w ramach Święta Niepodległości na myślenickim Rynku, a następnie publikując to zdjęcie na facebooku – mówiła Ewa Wincenciak-Walas.

Bukiet złożyła na oczach delegacji samorządowców i społeczników, przechodząc tuż przed włodarzami miasta i gminy Myślenice, reprezentującymi Prawo i Sprawiedliwość.

Przypomnijmy; odbywające się również w Myślenicach protesty w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, którego symbol widnieje na jej maseczce – były wymierzone przeciwko partii rządzącej, z ramienia której wybrane zostały aktualne władze w ratuszu oraz poseł „ziemi myślenickiej”.

Opinie o tym geście, udziale w protestach oraz jego formy – podobnie jak na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zmian dotyczących aborcji, są podzielone. Więcej na ten temat piszemy w reportażu "Myśleniczanie się wściekli".

Artykuł premierę miał w papierowym wydaniu magazynu MiastoInfo:

Powiązane tematy

Zarabie pełne śmieci
Fotofelieton 0

Zarabie pełne śmieci

Myślenice, sierpień 2020 r. Przepełnione kosze na myślenickim Zarabiu to symbol minionego lata. Przez całe wakacje alarmowaliście o górach odpadków, które w...

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  14 gru 2020

  Wszystko dotarło do punktu najwyższego absurdu:
  dla ochrony domu Kaczyńskiego przed pokojową demonstracją kobiet ściągają chyba z połowę warszawskiej policji i policja ciągle utrzymuje że jest niezależna i jest tam wyłącznie dla zapewnienia bezpieczeństwa, ale kogo?
  Boże, co za świry do ntej, komoromitacja, głupota goni strach, a strach głupotę. Narobił staruszek w gatki (?), wiemy że kobiet nie lubi i może się okazać skrytym gejem więc strach vaginalny może ciut uzasadniony🙈Przeciw rolnikom ani być może nawet kibolom nie wyprowadzili takich sił co przeciw kobietom, damscy bokserzy. Tak duże użycie sił policji w sytuacji braku znamion przestępstwa dla ochrony prywatnej posiadłości to jest nadużycie, a za tą prywatą stoją prawdopodnie naciski ze strony Kamińskiego, który nie dość że za jedno nadużycie nie odsiedział ułaskawiony przez kolesia to teraz nad głową wisi nadużycie następne. Dzień świra trwa.

  7 2 Odpowiedz
 • 15 gru 2020

  Gdyby dzisiaj istniało ZOMO to takie strajki odbyłyby się tylko raz, bo więcej na demonstracje by już nie wyszli ze strachu.

  2 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ludzie w maskach
Fotofelieton 0

Ludzie w maskach

Myślenice, 10 marca 2020. Medycy w białych kombinezonach, goglach, maskach i rękawiczkach szybko stali się symbolem walki z koronawirusem. Na początku marca...

Noworoczne Derby dla Dalinu
Fotofelieton 0

Noworoczne Derby dla Dalinu

Myślenice, 1 stycznia 2020 r., godz. 13:25. W jedenastych, noworocznych derbach Myślenic, piłkarze Dalinu po bramkach Burkata, Grzybka i Pilcha pokonali Orł...

Gadom Wam – Zgoda!
Fotofelieton 0

Gadom Wam – Zgoda!

Myślenice, 26 listopada 2019 r., godz. 13:30. Podczas sesji rady powiatu Andrzej Słonina odebrał z rąk przewodniczącego Tadeusza Żaby i starosty Józefa Tomal...