Myślenice

Dwa nowe radiowozy dla policji. Trafiły na ulice Myślenic i Dobczyc

Dwa nowe radiowozy dla policji. Trafiły na ulice Myślenic i Dobczyc

Dwa radiowozy marki hyundai tucson trafiły do Komendy Powiatowej Policji. Samochody patrolują już ulice w Myślenicach i Dobczycach

 

Stan samochodowy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach powiększył się o kolejne pojazdy. Pozyskanie nowych, oznakowanych radiowozów było możliwe dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Pieniądze na samochody wyłożyła Komenda Główna Policji, która wsparły poszczególne samorządy. Starostwo dołożyło 50 tys. zł, MiG Myślenice 25 tys. zł., Dobczyce 20 tys. zł, a gminy Lubień, Pcim, Siepraw, Tokarnia i Wiśniowa po 5 tys. zł.

- Wspierając zakup radiowozów, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Nie raz podkreślano, że przekłada się ona bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Nowe radiowozy rozpoczęły już swoją ,,służbę”. Jeden z nich trafił do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, drugim zaś jeżdżą policjanci z Dobczyc.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

Zobacz więcej