Sułkowice

Tu kierowcy mają ciężką nogę. Wystarczyło 45 minut i 3 osoby straciły prawo jazdy

Tu kierowcy mają ciężką nogę. Wystarczyło 45 minut i 3 osoby straciły prawo jazdy

Zaledwie w ciągu 45 minut na ul. Ptasznica w Sułkowicach 3 kierowców straciło prawo jazdy za znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości

Jak wyjaśniają policjanci w tym miejscu pojawili się w efekcie rosnącej liczby zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W miniony piątek, w ciągu zaledwie 45 minut w Sułkowicach na ul. Ptasznica trzech kierowców straciło prawo jazdy za znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Ten dzień źle wspominać będzie m.in. 27-latka z powiatu wadowickiego, która jako pierwsza przekroczyła dopuszczalną prędkość na ul. Ptasznica w Sułkowicach. Około godziny 13, swoim citroenem pędziła o 57 km/h więcej niż wskazywało ograniczenie prędkości.

- Jako, że wykroczenie popełnione zostało w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Amatorka szybkiej jazdy przyjęła również mandat karny w wysokości 400 zł, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Piętnaście minut później funkcjonariusze zatrzymali 56-letniego mieszkańca gminy Myślenice, który również przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Efekt? Zatrzymane prawo jazdy, 400 zł mandatu i 10 punktów karnych.

Policjancie nie musieli długo czekać na trzeciego kierowcę, który również przekroczył prędkość – tym razem o 59 km/h. Przez kolejne trzy miesiące będzie musiał zrezygnować z prowadzenia pojazdów.

Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji: Jak przypomina; zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty, zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

 

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • Brak zdjęcia
  1 gru 2020

  drogówka łapie"przestępców",kryminalni,prewencja śpi,efekt:wszystko co nie zabetonowane zostaje zniszczone w gminie.nad zalewem widać efekty.chcecie chwały bohaterowie z drogówki? to przypatrzcie jak krakuski,i cała okolica wjeżdżają nad zalew,mimo zakazu....aaa przepraszam musicie wyjąć z rzeki ten zakaz,bo te "szpece" od znaków drogowych co biją przy okazji wyrwali i wyrzucili.A audyty z gminy to kpina, łażą trzeci tydzień i dalej matoły nie widzą że czegoś brakuje. Panie Grabczyk zamiast na tacę temu chciwemu w kiecce kup szlaban(koniecznie stalowy)

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2020

  jak można karac 3 razy za jedno wykroczenie ( prawko kara finansowa i punkty ) to co urzedbicy jak zwina kase lub zrobia przekret tez sa karani trzy razy ?( wydalenie ze stanowska zabranie majatku i kamienowanie ?)

  13 8 Odpowiedz
  • 2 gru 2020

   To nie chodzi o jednego kierowcę, który został 3 razy ukarany; tylko o 3 różnych kierowców w przeciągu 45 min.

   5 3 Odpowiedz
   • Raphaell 10 gru 2020

    Zatrzymane prawo jazdy, 400 zł mandatu i 10 punktów karnych-Czytasz dziecko ze zrozumieniem? Czy może nauczanie "zdalne" nie działa?:)

    Odpowiedz

Zobacz więcej