Drogi

Strażacy o świętach: "To był spokojny okres. Zdarzenia drogowe i pożar komina"

Strażacy o świętach: "To był spokojny okres. Zdarzenia drogowe i pożar komina"

Cztery zdarzenia na drogach i pożar przewodu kominowego to zdarzenia w jakich w czasie okresie świątecznym brali udział strażacy

"Okres świąteczny okazał się względnie spokojny na terenie powiatu myślenickiego" - komentuje bryg. Roman Ajchler. Stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach po otrzymaniu zgłoszeń dysponowało jednostki straży pożarnej do 4 zdarzeń drogowych oraz pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

Pierwsze zdarzenie drogowe miało miejsce w pierwszy dzień świąt, kiedy to na Zakopiance w Jaworniku samochód osobowy wjechał w bariery ochronne. W wypadku w Tokarni jedna osoba została ranna.

Natomiast w drugi dzień świąt, 26 grudnia strażacy gasili pożar sadzy w przewodzie kominowym w Skomielnej Białej. W poniedziałek 28 grudnia w nocy i nad ranem doszło do kolejnych zdarzeń na drogach w Jaworniku (jedna osoba ranna) oraz w Rudniku na ul. Dolnej, gdzie samochód uderzył w betonowy słup telekomunikacyjny.

- Działania strażaków JRG i OSP  podczas kolizji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorbcji płynów eksploatacyjnych, usunięciu pojazdów i rozbitych elementów z jezdni. Podczas wypadków dodatkowo strażacy udzielali Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym do czasu przybycia i przekazania ich personelowi medycznemu (ZRM) - relacjonuje bryg. Roman Ajchler. 

W działaniach udział brały zastępy strażaków JRG Myślenice, OSP Jawornik, OSP Tokarnia, OSP Skomielna Biała, OSP Krzeczów.

Powiązane tematy

Bożena Góra: Przeszkadzam? Ale czym?
Wywiad 52

Bożena Góra: Przeszkadzam? Ale czym?

Śmieszy mnie stwierdzenie, że „przeszkadzam”. Czym? Wysyłaniem pism, publikowaniem koncepcji tunelu, a może walką o światła? Dla mnie nie ma podziału na parti...

Komentarze

Zobacz więcej